Løperprofil
Jonas Solberg
Verdal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
7 løp
C-rankingen
21 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.04
- Løpskapasitet
- 8.49
- O-evne
- 1.15
- Jevnhet ±
- 17,6 %
- Usikkerhet ±
- 1.34
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- best i mai (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 24.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2617 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0709 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1757 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1444 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,05 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,74 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1219 |
| bomVekt | 7,18 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4456 |
| bomStorSigma | 0,685 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0474 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0744 |
| havariVekt | 0,42 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9715 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,004 |
| fartSesongSin | −0,0048 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2345,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2677,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.34
- Løpskapasitet
- 7.24
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.06
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 55 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 11.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,09 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3022 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0586 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1356 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,98 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0564 |
| bomVekt | 5,81 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0073 |
| bomStorSigma | 0,5707 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,083 |
| havariVekt | 0,24 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0022 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2746,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2806,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.17
- Løpskapasitet
- 13.15
- O-evne
- 3.02
- Jevnhet ±
- 11,5 %
- Usikkerhet ±
- 2.19
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 121 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i september (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 23.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0322 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1837 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1151 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1332 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,22 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,52 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9947 |
| bomVekt | 21,37 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7967 |
| bomStorSigma | 1,0174 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0564 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0765 |
| havariVekt | 0,89 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0005 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9409 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0029 |
| fartSesongSin | 0,0076 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3118,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3830,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.24
- Løpskapasitet
- 10.16
- O-evne
- 2.08
- Jevnhet ±
- 12,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.45
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 4,2
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 22 (sist 06.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2211 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2114 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1207 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,132 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,3 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,55 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2807 |
| bomVekt | 37,47 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4814 |
| bomStorSigma | 0,7796 |
| antallBom | 50 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0468 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0578 |
| havariVekt | 1,69 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0018 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7501 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0007 |
| fartSesongSin | −0,0061 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2422,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2927,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.49
- Løpskapasitet
- 7.15
- O-evne
- 1.34
- Jevnhet ±
- 15,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.20
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 92 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 22.08.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,561 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,6068 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1593 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2342 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,4 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9554 |
| bomVekt | 2,21 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5264 |
| bomStorSigma | 0,7733 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0326 |
| havariVekt | 0,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0007 |
| fartSesongSin | 0,0029 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1733,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2108 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 5 | 30.09.2023 U-cup 10, bom 3.17 | 44 | – |
| Bom over fem minutter | 90 | 08.06.2023 U-cup 7 , bom 6.57 | 172 | – |
| Bom over ti minutter | 99 | 07.06.2023 O-karusell 4, bom 13.54 | 206 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30.09.2023 | U-cup 10 | H1314 | 42.04 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2023 | Älgjakten | Älgjakten 5 gemensamma kontroller | 38.29 | 34 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2023 | Älgjakten | Älgjakten, 1 | 38.29 | 56 /60 | 7.45 | 19.04 | 3.50 | 13.58 | 1.27 | – |
| 23.09.2023 | Loffelunken med Ungdomsserien, #7 | H14 | 52.12 | 28 /31 | 5.33 | 18.02 | 1.55 | 18.12 | 3.35 | |
| 11.09.2023 | O-karusell 7 | Kort | 35.00 | 6 /16 | 1.00 | 11.08 | 0.19 | 9.54 | 0.09 | – |
| 06.09.2023 | BK 6 / O-sjuer 9, Storlidalen | C2 | 30.44 | 24 | 2.31 | 17.35 | 1.26 | 13.44 | 2.07 | |
| 17.08.2023 | U-cup 8 | H 13-14 | 18.53 | 5 /6 | 0.55 | 14.23 | 0.42 | 18.30 | 4.05 | |
| 16.08.2023 | O-karusell 5 | C 2 | 25.50 | 6 /14 | 3.35 | 16.14 | 2.15 | 13.37 | 2.10 | |
| 14.06.2023 | Bygdakamp | C2 | 29.41 | 11 | 4.12 | 13.34 | 1.55 | 13.26 | 2.10 | |
| 08.06.2023 | U-cup 7 | H 13-14 | 39.07 | 4 /4 | 9.35 | 18.04 | 4.25 | 19.58 | 4.16 | |
| 07.06.2023 | O-karusell 4 | B3,5km | 1.06.45 | 12 /12 | 15.44 | 21.21 | 5.02 | 19.58 | 4.16 | |
| 04.06.2023 | KM langdistanse NTOK | C-åpen 10-16 | 22.16 | 1 /1 | 1.47 | 12.03 | 0.58 | 13.26 | 2.10 | |
| 01.06.2023 | U-Cup 6 | Åpen 2,0 | 15.54 | 1 /11 | 0.04 | 7.00 | 0.02 | – | – | – |
| 31.05.2023 | BK3 / O-sjuer 5 | C2 | 22.21 | 7 | 4.06 | 12.13 | 2.14 | 13.33 | 2.15 | |
| 25.05.2023 | U-cup 5 | H 13-14 | 1.43.19 | 6 /6 | 55.17 | (37.03) | 19.49 | 20.52 | 4.09 | |
| 24.05.2023 | O-karusell 3 | C 2 | 28.00 | 5 /14 | 5.05 | 13.50 | 2.31 | 13.33 | 2.15 | |
| 11.05.2023 | U-Cup 4 | H 13-14 | 1.17.01 | 3 /3 | 22.02 | 27.19 | 7.49 | 20.52 | 4.09 | |
| 10.05.2023 | Bygdakamp 2 | C2 | 23.31 | 3 | 2.15 | 11.36 | 1.07 | 13.33 | 2.15 | |
| 04.05.2023 | U-cup 3 | H13-14 | 26.49 | 6 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 03.05.2023 | O-karusell 2 | C 2 | 18.20 | 6 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2023 | Blåveisløpet | H 13-14 | 53.18 | 5 /6 | 16.38 | (30.16) | 9.27 | 20.11 | 4.23 | – |
| 20.04.2023 | U-cup 1 | H 13-14 | 36.05 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 19.04.2023 | O-karusell 1 | C 2 | 18.07 | 2 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2023 | Solrenningen Langdistanse | C-åpen 10-16 | 46.13 | 7 /12 | 16.07 | 19.30 | 6.48 | 14.41 | 2.27 | |
| 15.04.2023 | Solrenningen Mellomdistanse | C-åpen 10-16 | 32.55 | 3 /16 | 3.15 | 14.53 | 1.28 | 14.41 | 2.27 | |
| 14.04.2023 | Solrenningen Sprint | H 13-14 | 16.06 | 15 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 12.04.2023 | Treningsløp | A 3 | 35.22 | 13 | 2.10 | 10.56 | 0.40 | – | – | – |
| 10.04.2023 | Påskeløp | B Lang | 1.05.09 | 28 /33 | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2022 | O-karusell 6 | C2 | 20.19 | 4 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2022 | O-karusell 5 | C2 | 39.27 | 6 /16 | 6.44 | 13.58 | 2.23 | 13.24 | 2.05 | |
| 22.06.2022 | O-karusell 4 | B5 | 1.05.19 | 14 /15 | 6.11 | 16.10 | 1.32 | – | – | – |
| 15.06.2022 | Bygdakamp 4 | C2 | 19.27 | 3 | 0.50 | 10.49 | 0.28 | 13.14 | 1.57 | |
| 08.06.2022 | O-karusell 3/klubbmesterskap | C2,5 | 32.15 | 9 /21 | 5.22 | 12.40 | 2.07 | 13.14 | 1.57 | |
| 01.06.2022 | Bygdakamp 3 | C5 | 1.20.51 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2022 | O-karusell 2 | C2 | 34.12 | 11 /14 | 0.45 | 17.11 | 0.23 | 14.20 | 2.03 | |
| 25.05.2022 | Skøynarkarusell 6 | C5 | 1.20.51 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2022 | O-sjuer 4 BK2, Nybrotta | C5 | 55.09 | 6 | 3.00 | 12.54 | 0.42 | 14.20 | 2.03 | |
| 11.05.2022 | O-karusell 1 | C2 | 22.32 | 13 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 04.05.2022 | Bygdakamp 1 | C 2,5 | 32.15 | 9 | 4.57 | 13.09 | 2.01 | 14.20 | 2.03 | |
| 08.09.2021 | O-karusell 7 | C2 | 38.16 | 15 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2021 | O-karusell 6 | C2,9 | 1.24.55 | 10 /13 | 15.55 | 19.59 | 3.45 | 16.40 | 2.33 | |
| 22.08.2021 | KM langdistanse NTOK | N-åpen | 15.15 | – | 0.55 | 6.19 | 0.23 | – | – | – |
| 09.06.2021 | BK og O-sjuer 7, Jamtkneppet | N1 | 56.53 | 29 | 9.06 | 22.03 | 3.32 | – | – | – |
| 02.06.2021 | O-karusell 2 | C2 | 43.30 | 19 /23 | 7.13 | 19.33 | 3.15 | 15.14 | 1.59 | |
| 19.05.2021 | O-karusell 1 | C2 | 24.48 | 18 /26 | 3.36 | 17.11 | 2.30 | 13.12 | 1.48 | |
| 28.04.2021 | Treningsløp | Råtass | 45.42 | – | 4.26 | 26.04 | 2.32 | – | – | – |
| 03.10.2020 | O-karusell 6, åpent kretsløp ultralang | C2 | 20.25 | 4 | 0.09 | 9.39 | 0.04 | 12.30 | 1.50 | |
| 22.08.2020 | Markaløpet | C 2 | 39.27 | 6 | 7.06 | 12.37 | 2.16 | 13.51 | 2.12 | |
| 08.05.2019 | Bygdakamp 2 | C 2 | 20.19 | 4 | 0.07 | 11.35 | 0.04 | 15.35 | 2.19 | – |
| 24.04.2019 | Kopi av BK 1 | C 2 | 38.16 | 16 | 15.07 | 23.15 | 9.11 | – | – | – |
| 10.06.2018 | Verdal OK 2-dagers | N-åpen | 28.38 | – | – | – | – | – | – | – |