Løperprofil
Dorota Thune Iversen
Sturla
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 20.33
- Løpskapasitet
- 19.15
- O-evne
- 1.18
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 3.10
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 92 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 20.08.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,531 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6187 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0946 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,143 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,44 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0178 |
| bomVekt | 7,22 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5243 |
| bomStorSigma | 0,7681 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0729 |
| havariVekt | 0,32 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9506 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0005 |
| fartSesongSin | 0,0008 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5124,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5471 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.41
- Løpskapasitet
- 11.25
- O-evne
- 0.16
- Jevnhet ±
- 6,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.21
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,2
- Typisk bom
- 64 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 30.04.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3429 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3908 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0628 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1089 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,17 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,94 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3744 |
| bomVekt | 19,43 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1625 |
| bomStorSigma | 0,708 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0804 |
| havariVekt | 0,52 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9867 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0007 |
| fartSesongSin | −0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4235,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4335,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 21.44
- Løpskapasitet
- 19.39
- O-evne
- 2.05
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 3.41
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 98 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 28.05.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4273 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5045 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0995 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1569 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,05 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,2 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,978 |
| bomVekt | 6,01 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5806 |
| bomStorSigma | 0,8688 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0631 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0956 |
| havariVekt | 0,41 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2595 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4622,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5112,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.19
- Løpskapasitet
- 15.21
- O-evne
- 1.58
- Jevnhet ±
- 9,6 %
- Usikkerhet ±
- 1.46
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 96 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 24.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,184 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2025 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0964 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0976 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,38 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,75 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0675 |
| bomVekt | 23,57 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5659 |
| bomStorSigma | 0,7994 |
| antallBom | 19 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0444 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0619 |
| havariVekt | 1,52 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0015 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8855 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0005 |
| fartSesongSin | −0,0057 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3622,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4088,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 14 | 30.04.2024 KM-sprint + Drammen City Cup, bom 3.33 | 37 | – |
| Bom over fem minutter | 59 | 13.04.2024 Halden O-Meeting Mellom, bom 5.52 | 81 | – |
| Bom over ti minutter | 225 | 09.04.2022 Halden O-Meeting Mellom, bom 22.33 | 225 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.09.2024 | Sturlanatta og Skumringskampen | C-åpen | 40.23 | 5 /6 | 1.26 | 16.17 | 0.35 | 18.17 | 1.50 | |
| 16.09.2024 | Skumringskampen - Løp 1 | C-Åpen | 55.28 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2024 | KM-sprint + Drammen City Cup | D 40 | 44.54 | 7 /8 | 7.40 | 15.00 | 2.34 | 12.04 | 0.21 | |
| 18.04.2024 | Drammen City Cup, løp 2 | D17- | 30.38 | 24 /31 | 1.37 | 11.43 | 0.37 | 12.04 | 0.21 | |
| 14.04.2024 | Halden O-Meeting Lang | C-åpen 17- | 48.38 | 19 /32 | 0.07 | 17.13 | 0.02 | 19.14 | 1.59 | |
| 13.04.2024 | Halden O-Meeting Mellom | C-åpen 17- | 51.51 | 19 /29 | 10.02 | 20.28 | 3.58 | 19.14 | 1.59 | |
| 26.09.2023 | Sturlanatta og Skumringskampen løp nr. 2 | C-åpen | 39.37 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2023 | Høstløp | C-åpen 17- | 1.05.09 | 6 /7 | 11.04 | 26.21 | 4.29 | 20.23 | 1.59 | |
| 20.08.2023 | Night Hawk Individual | Åpen C | 55.30 | 5 /6 | 2.09 | 21.45 | 0.51 | 21.24 | 1.17 | |
| 28.05.2023 | Pinseløpet dag 2 | B-åpen 17- | 1.27.38 | 42 /56 | 8.33 | 24.03 | 2.21 | 23.23 | 2.13 | |
| 18.05.2023 | Eikerløpet | B-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2023 | 15-stafetten og Råtasskonkurransen | Dir B | 1.18.54 | 12 | 9.43 | 25.54 | 3.11 | 21.51 | 1.27 | |
| 30.04.2023 | World Cup i Norge – publikumsløp 3: Smaaleneneløpet m/ norgescup junior | C-åpen 17- | 41.23 | 10 /23 | 2.29 | 19.42 | 1.11 | 19.00 | 1.32 | |
| 29.04.2023 | World Cup i Norge – publikumsløp 2: Lørdagskjappen m/ norgescup junior | C-åpen 17- | 33.23 | 22 /33 | 2.59 | 21.19 | 1.54 | 19.00 | 1.32 | |
| 21.08.2022 | Night Hawk Individual | Åpen C | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2022 | KM sprint | B-Åpen | 31.27 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2022 | Pinseløpet dag 3, på Skrim ved KOL & OTO | B-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2022 | Pinseløpet dag 2, på Skrim ved KOL & OTO | B-åpen 17- | 1.49.19 | 31 /35 | 2.49 | 29.38 | 0.46 | 24.45 | 1.34 | – |
| 26.05.2022 | Eikerløpet | B-åpen 17- | 1.21.26 | 19 /26 | 3.10 | 23.29 | 0.55 | – | – | – |
| 10.05.2022 | Drammen City Cup, løp 3 | D 17- | 32.40 | 13 /18 | 0.50 | 13.01 | 0.20 | 12.04 | 0.18 | – |
| 05.05.2022 | Treningsløp Olsrud | C/B | 53.30 | 5 /12 | 1.21 | 20.07 | 0.30 | 18.37 | 0.49 | – |
| 24.04.2022 | Smaaleneneløpet | C-åpen 17- | 36.52 | 11 /16 | 5.29 | 17.32 | 2.36 | 16.34 | 2.13 | – |
| 21.04.2022 | Drammen City Cup, løp 2 | D 17- | 36.36 | 26 /30 | 4.44 | 13.29 | 1.45 | – | – | – |
| 09.04.2022 | Halden O-Meeting Mellom | C-åpen 17- | 1.13.09 | 15 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2022 | Vestfold 2-dagers, dag 1 | C-åpen 17- | 31.54 | 6 /12 | 6.29 | 18.07 | 3.41 | 16.34 | 2.13 | – |
| 30.05.2021 | Ungdomsløp | Ledsager | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2021 | Eiker ungdomsløp | Ledsager | – | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2020 | BBIL poengløp 5 | C/B | 53.30 | 5 | 1.47 | 24.59 | 0.50 | – | – | – |