Løperprofil

Victoria Ovesen

Malvik

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Én graf per ranking løperen har nok løp i — klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke. Tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

Skogsrankingen

4 løp
12.0013.3015.0016.3018.0020222023Malvik #13 - Sveberg 20.09.2021: 13.55Malvik #11 - Vikhammervollen 22.08.2022: 17.04Älgjakten 24.09.2023: 11.59

C-rankingen

6 løp
16.0018.0020.0022.0024.002022STOK Ungdomsløp 2 Skogskarene 02.06.2022: 24.43Ungdomsløp 3 09.06.2022: 21.06Ungdomsløp nr. 4 16.06.2022: 20.39STOK Ungdomsløp 7 08.09.2022: 15.27

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Skogsrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
11.04
Løpskapasitet
10.02
O-evne
1.03
Jevnhet ±
15,1 %
Usikkerhet ±
1.39
Sikkerhet
1
Bommer per løp
3,1
Typisk bom
69 s
Disk/brutt
5 %
Sesongprofil
best i oktober (±0,8 %)
Løp i grunnlaget
5 (sist 24.09.2023)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,1284
fartMuRaa (evne før krymping)0,0441
fartSigma (dagsform-spredning)0,1511
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,1384
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,06
evidensVekt (sikkerheten)1,37
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,1414
bomVekt10,83
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,229
bomStorSigma0,7184
antallBom12
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0474
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0709
havariVekt0,82
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,001
fartSesongSin0,0076
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,1831
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)676,2
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2668,8
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)2947,4
beregnet05.11.2026

B-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
14.13
Løpskapasitet
11.33
O-evne
2.39
Jevnhet ±
8,8 %
Usikkerhet ±
2.24
Sikkerhet
1
Bommer per løp
3,8
Typisk bom
123 s
Disk/brutt
10 %
Løp i grunnlaget
1 (sist 24.08.2023)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,102
fartMuRaa (evne før krymping)0,0597
fartSigma (dagsform-spredning)0,0877
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,1559
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,04
evidensVekt (sikkerheten)0,51
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0731
bomVekt2,51
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,8119
bomStorSigma0,7683
antallBom3
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0991
havariTrening (disk/brutt, trening)0,11
havariVekt0,76
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0
fartSesongSin0
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2349
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)764,9
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2719,5
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3343,9
beregnet05.11.2026

C-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
15.39
Løpskapasitet
13.09
O-evne
2.30
Jevnhet ±
10,8 %
Usikkerhet ±
3.01
Sikkerhet
2
Bommer per løp
3,8
Typisk bom
102 s
Disk/brutt
5 %
Distanseprofil
nøytral
Sesongprofil
best i oktober (±0,6 %)
Løp i grunnlaget
7 (sist 08.09.2022)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,0288
fartMuRaa (evne før krymping)0,095
fartSigma (dagsform-spredning)0,1085
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,176
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,06
evidensVekt (sikkerheten)2,34
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,1449
bomVekt12,42
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,622
bomStorSigma0,9309
antallBom15
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0481
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0992
havariVekt0,89
fartLengdeSens (distanseprofilen)0,0006
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,6422
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0001
fartSesongSin0,0062
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,2
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3105,9
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3697,3
beregnet05.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (319 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 31 24.08.2023 Ungdomsløp 6, bom 3.23 38 –
Bom over fem minutter 36 24.08.2023 Ungdomsløp 6, bom 5.00 129 –
Bom over ti minutter 38 12.06.2023 Malvik #7 - Vollan, disk 151 –

Løp

56 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
24.09.2023 Älgjakten Älgjakten 6 gemensamma kontroller 24.11 8 /40 – – – – – –
24.09.2023 Älgjakten Älgjakten, 1 24.11 20 /60 1.02 11.59 0.31 14.04 1.00
23.09.2023 Loffelunken med Ungdomsserien, #7 D14 1.04.57 Disk – – – – – –
14.09.2023 STOK Ungdomsløp D 13-14 40.35 Brutt – – – – – –
11.09.2023 Malvik Klubbmesterskap Lett 32.55 1 – – – – – –
08.09.2023 Tour de Trondheim dag 1 m/Ungdomsløp 8 D 13-14 23.39 Disk – – – – – –
31.08.2023 STOK Ungdomsløp 7 D 13-14 25.12 14 /16 – – – – – –
24.08.2023 Ungdomsløp 6 D 13-14 46.56 13 /15 10.46 19.38 4.30 – – –
15.06.2023 STOK Ungdomsløp 5 D 13-14 46.26 Disk – – – – – –
12.06.2023 Malvik #7 - Vollan Lett 34.51 DSQ – – – – – –
11.06.2023 Oppdal 2-dagers. Dag 2 D 13-14 0.00 Disk – – – – – –
10.06.2023 Oppdal 2-dagers. Dag 1 D 13-14 0.00 Disk – – – – – –
08.06.2023 STOK Ungdomsløp 4 D 13-14 0.00 DNS – – – – – –
05.06.2023 Malvik #6 - Nyvatnet Poeng – DNS – – – – – –
15.05.2023 Malvik #4 - Stavsjøen Lett 28.32 DSQ – – – – – –
08.05.2023 Malvik #3 - Sveberg Lang – DNS – – – – – –
04.05.2023 Trondheim sprintcup, løp 5 D 13-14 24.14 Disk – – – – – –
17.04.2023 Malvik #1 - Vikhammerløkka Kort 49.40 6 4.02 (27.16) 2.13 18.19 1.15
13.04.2023 Trondheim sprintcup - løp 2 D 13-14 – Inaktiv – – – – – –
22.03.2023 Hovedløpsprosjektet kveldssamling 3 D/H13-16 Lang 32.51 Disk – – – – – –
22.03.2023 Hovedløpsprosjektet kveldssamling 3 D/H13-16 Lang – Inaktiv – – – – – –
16.02.2023 HLP kveldssamling 2 - "Camp Åsvang" D13-16 Kort 28.53 3 /6 – – – – – –
15.09.2022 STOK Ungdomsløp 8 D 11-12 28.27 8 /10 – – – – – –
12.09.2022 Malvik #14 - Vulu D11-12 22.13 1 – – – – – –
08.09.2022 STOK Ungdomsløp 7 D 11-12 24.12 9 /11 0.37 15.27 0.24 18.42 3.03
05.09.2022 Klubbmesterskap Stamtjønna D11-12 41.38 1 – – – – – –
02.09.2022 Tour de Trondheim dag 1 og Ungdomsløp 6 D 11-12 – DNS – – – – – –
25.08.2022 Ungdomsløp, løp 5 D 11-12 50.51 Disk – – – – – –
22.08.2022 Malvik #11 - Vikhammervollen Råtass 31.07 – 5.03 17.04 2.46 14.41 1.25
19.08.2022 Midt-Norsk Mesterskap, Sprint D 11-12 15.10 4 /4 – – – – – –
20.06.2022 Malvik #10 - Jervskogen Nord Nybegynner 15.47 – – – – – – –
16.06.2022 Ungdomsløp nr. 4 D 11-12 16.35 8 /10 4.10 20.39 5.11 19.35 3.24
09.06.2022 Ungdomsløp 3 D 11-12 34.12 8 /9 5.42 21.06 3.31 19.35 3.24
02.06.2022 STOK Ungdomsløp 2 Skogskarene D 11-12 58.53 5 /5 8.59 24.43 3.46 19.35 3.24
12.05.2022 Trondheim Sprintcup 5 D 11-12 20.52 7 /9 – – – – – –
09.05.2022 Malvik #5 - Stavsjøen Råtass Kort – DNS – – – – – –
01.05.2022 Vårløpet 2022 D 11-12 1.00.25 7 /7 25.14 (31.58) 13.21 19.37 4.06
28.04.2022 Trondheim sprintcup - løp 3 D 11-12 24.46 6 /6 – – – – – –
30.03.2022 Hovedløpsprosjektet kveldssamling 3 Råtassan Kort – 1 /4 – – – – – –
18.10.2021 Malvik #17 - Midtsand natt Råtassan 14.46 2 – – – – – –
04.10.2021 Malvik #15 - Vassåsen Råtassan Lett 29.53 2 – – – – – –
20.09.2021 Malvik #13 - Sveberg Råtassan 19.29 5 3.42 13.55 2.39 13.29 1.06 –
13.09.2021 Malvik #12 - Tjønnstuggu Råtassan C 39.25 5 – – – – – –
09.09.2021 Ungdomsløp 8 D 11-12 21.42 10 /10 7.16 (24.55) 8.21 17.07 2.04 –
06.09.2021 Malvik #11 - Klubbmesterskap Råtassan 42.46 1 – – – – – –
03.09.2021 Tour de Trondheim og Ungdomsløp 7 D 11-12 17.18 9 /10 – – – – – –
26.08.2021 Ungdomsløp 6 D 11-12 – DNS – – – – – –
23.08.2021 Malvik #9 - Mostadmark Råtassan 49.56 5 3.51 13.46 1.04 – – –
19.08.2021 Ungdomsløp 5 D 11-12 0.00 Disk – – – – – –
07.06.2021 Malvik #7 - Lauvtjønna Råtassan – DNS – – – – – –
31.05.2021 Malvik #6 - Stavsjøen Råtassan – DNS – – – – – –
27.05.2021 Ungdomsløp 2 STOK D 11-12 38.51 10 /18 0.58 19.52 0.30 – – –
20.05.2021 Ungdomsløp 1 D 11-12 32.02 12 /17 – – – – – –
06.05.2021 Trondheim Sprintcup 5 - finale D 11-12 – DNS – – – – – –
03.05.2021 Malvik #4 - Hommelvik Råtassan kort 49.26 2 – – – – – –
30.09.2019 Malvik #18 - Sveberg Råtassan – DNS – – – – – –

Løp per år

2021: 12 løp1220212022: 15 løp1520222023: 19 løp192023