Løperprofil
Christer Lund
Sturla
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Sprintrankingen
4 løp
B-rankingen
9 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.47
- Løpskapasitet
- 16.00
- O-evne
- 1.47
- Jevnhet ±
- 13,6 %
- Usikkerhet ±
- 1.46
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 104 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 02.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3411 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5814 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1361 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0947 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,15 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,67 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3381 |
| bomVekt | 9,69 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6444 |
| bomStorSigma | 0,659 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0683 |
| havariVekt | 0,86 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0013 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0358 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4258,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4733,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.12
- Løpskapasitet
- 9.58
- O-evne
- 0.14
- Jevnhet ±
- 6,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.23
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 1,3
- Typisk bom
- 56 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 05.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2067 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2302 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,064 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0363 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,05 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,97 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,5121 |
| bomVekt | 53,26 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,024 |
| bomStorSigma | 0,5821 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1104 |
| havariVekt | 3,3 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0061 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9341 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,001 |
| fartSesongSin | 0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3696,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3784,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
nr. 271 av 302
Nr. 271 av 302 blant menn i Norge · nr. 24 av 27 i klassen H50–54 · nr. 5 av 5 i 1973-kullet
- Forventet kmtid
- 18.28
- Løpskapasitet
- 15.13
- O-evne
- 3.15
- Jevnhet ±
- 11,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.49
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 120 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i august (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 25.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1707 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1695 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1121 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,043 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,75 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,02 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1287 |
| bomVekt | 44,81 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7888 |
| bomStorSigma | 0,9689 |
| antallBom | 27 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0461 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0725 |
| havariVekt | 3,18 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0163 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,19 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0063 |
| fartSesongSin | 0,0037 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3580,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4344,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.48
- Løpskapasitet
- 12.59
- O-evne
- 1.49
- Jevnhet ±
- 8,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.13
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 15.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0178 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,005 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0887 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,079 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,48 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,94 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1563 |
| bomVekt | 13,63 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3832 |
| bomStorSigma | 0,8242 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0581 |
| havariVekt | 1,43 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0015 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7024 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0005 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3065,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3494,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 05.05.2026 Drammen city cup løp 4 + PWT cup løp 2, bom 3.09 | 70 | nr. 7310 |
| Bom over fem minutter | 98 | 22.06.2025 O-Festival lang, bom 18.19 | 98 | nr. 2778 |
| Bom over ti minutter | 98 | 22.06.2025 O-Festival lang, bom 18.19 | 98 | nr. 5059 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.05.2026 | Drammen city cup løp 4 + PWT cup løp 2 | H 50- | 43.55 | 11 /12 | 6.41 | 12.28 | 1.55 | 10.25 | 0.15 | |
| 30.04.2026 | Drammen City Cup - løp 3 | H 50 | 28.17 | 9 /10 | 1.36 | 10.25 | 0.36 | 10.10 | 0.10 | |
| 25.04.2026 | Lørdagskjappen | B-åpen 17- | 47.01 | 31 /43 | 1.48 | 19.18 | 0.45 | 18.38 | 3.14 | |
| 16.04.2026 | Drammen City Cup løp 1/KM Sprint | H 50- | 20.24 | 11 /13 | 0.46 | 11.05 | 0.25 | 10.10 | 0.10 | |
| 06.04.2026 | Fossesprinten med PWT cup | B Åpen 17- | 16.46 | 8 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 06.10.2025 | Skumringskampen løp nr. 3 | C-Åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2025 | Sturlanatta og Skumringskampen løp 2 | C-åpen | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2025 | Skumringskampen løp nr. 1 | C-åpen | 42.01 | 4 /5 | 8.06 | 16.59 | 3.17 | 15.19 | 1.38 | |
| 02.09.2025 | Klubbmesterskap 2025 | H 45-59 | 1.22.35 | 6 /6 | 22.44 | 32.30 | 8.57 | – | – | – |
| 22.06.2025 | O-Festival lang | B-åpen 17- | 1.08.24 | 73 /109 | 18.52 | 19.20 | 5.20 | 18.17 | 3.37 | |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | B-åpen 17- | 43.52 | 39 /127 | 5.51 | 16.19 | 2.11 | 18.17 | 3.37 | |
| 29.05.2025 | Eikerløpet | B-åpen 17- | 1.01.19 | 15 /48 | 10.49 | 17.18 | 3.03 | 18.44 | 3.32 | |
| 29.04.2025 | KM sprint + Drammen city cup | H 50- | 32.37 | 9 /11 | 2.09 | 9.54 | 0.39 | 9.06 | 0.13 | – |
| 01.04.2025 | Oslo City Cup løp 1 | H50- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 29.03.2025 | Vestfold 2-dagers, dag 1 | B-åpen 17- | 55.13 | 8 /20 | 4.36 | 15.38 | 1.18 | 19.15 | 3.41 | |
| 28.10.2024 | Skumringskampen Finale | C-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.10.2024 | Skumringskampen 5 | C-åpen | 33.36 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 14.10.2024 | Skumringskampen - Løp 4 | C-Åpen | 32.57 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2024 | Sturlanatta og Skumringskampen | C-åpen | 35.44 | 2 /6 | 1.26 | 14.24 | 0.35 | 15.28 | 1.26 | – |
| 15.09.2024 | Høstløp med PWT-avslutning | B-åpen 17- | 1.11.41 | 11 /14 | 24.10 | 25.48 | 8.42 | 21.31 | 5.10 | |
| 03.09.2024 | Klubbmesterskap 2024 | Åpen B | 42.19 | 4 /6 | 3.11 | 15.52 | 1.12 | – | – | – |
| 09.05.2024 | Eikerløpet | B-åpen 17- | 1.34.27 | 16 /23 | 24.45 | 23.08 | 6.04 | 20.50 | 4.23 | |
| 30.04.2024 | KM-sprint + Drammen City Cup | H 17- | 36.01 | 18 /27 | 3.45 | 9.59 | 1.02 | – | – | – |
| 18.04.2024 | Drammen City Cup, løp 2 | H17- | 23.52 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2024 | Halden O-Meeting Lang | B-åpen 17- | 1.17.41 | 34 /54 | 7.02 | 18.30 | 1.41 | 19.00 | 2.46 | – |
| 13.04.2024 | Halden O-Meeting Mellom | B-åpen 17- | 1.02.51 | 40 /61 | 8.15 | 19.25 | 2.33 | 19.00 | 2.46 | – |
| 24.09.2023 | Høstløp | C-åpen 17- | 51.12 | 4 /7 | 8.21 | 20.42 | 3.23 | – | – | – |
| 12.09.2023 | Klubbmesterskap 2023 | Åpen C | 45.32 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |