Løperprofil
Michael Angen Viken
Wing
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
18 løp
Sprintrankingen
13 løp
Skogsrankingen
nr. 2112 av 3540
Nr. 2112 av 3540 blant menn i Norge · nr. 101 av 116 i klassen H17–18 · nr. 57 av 67 i 2009-kullet
- Forventet kmtid
- 12.39
- Løpskapasitet
- 11.12
- O-evne
- 1.27
- Jevnhet ±
- 9,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.19
- Sikkerhet
- 12
- Bommer per løp
- 4,1
- Typisk bom
- 76 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 18 (sist 21.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0103 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0424 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0956 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0243 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,42 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 12,15 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4758 |
| bomVekt | 116,12 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3327 |
| bomStorSigma | 0,6654 |
| antallBom | 52 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0566 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0587 |
| havariVekt | 9,48 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4974 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0006 |
| fartSesongSin | 0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2982,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3368 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
nr. 1014 av 1658
Nr. 1014 av 1658 blant menn i Norge · nr. 93 av 100 i klassen H17–18 · nr. 58 av 62 i 2009-kullet
- Forventet kmtid
- 8.01
- Løpskapasitet
- 7.51
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.12
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 56 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 21.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0327 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0139 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0792 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0239 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,47 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,41 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0415 |
| bomVekt | 109,87 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0265 |
| bomStorSigma | 0,5733 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,049 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0981 |
| havariVekt | 4,72 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0081 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0235 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0038 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2912,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2973 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.27
- Løpskapasitet
- 11.44
- O-evne
- 1.44
- Jevnhet ±
- 8,2 %
- Usikkerhet ±
- 2.02
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 77 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 23.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0868 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,027 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0823 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1409 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,12 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,52 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1284 |
| bomVekt | 8,14 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3496 |
| bomStorSigma | 0,7438 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0564 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,081 |
| havariVekt | 0,39 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0004 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1174 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0013 |
| fartSesongSin | 0,0026 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2759,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3165,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.24
- Løpskapasitet
- 10.35
- O-evne
- 1.49
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 3.13
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 92 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 09.09.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1873 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0505 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2308 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,34 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9929 |
| bomVekt | 2,01 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5167 |
| bomStorSigma | 0,8535 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,068 |
| havariVekt | 0,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2498,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2928,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 37 | 15.06.2026 Wing4er 2026 - løp 2 / klubbmesterskap, bom 2.10 | 111 | nr. 2215 |
| Bom over fem minutter | 127 | 21.08.2025 Ungdomsløp 5, bom 7.09 | 136 | nr. 2309 |
| Bom over ti minutter | 510 | hele karrieren siden 2021 | 510 | nr. 2154 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 21.09.2026 | Wing4er 2026 - løp 4 | H 17-39 | 1.05.42 | 5 /5 | 3.44 | 12.24 | 0.42 | 12.41 | 1.27 | |
| 21.08.2026 | Midt-Norsk Mesterskap • Ungdomsløp 6 - Sprint | H 17-18 | 22.13 | 7 /8 | 1.12 | 8.16 | 0.27 | 8.06 | 0.12 | |
| 15.06.2026 | Wing4er 2026 - løp 2 / klubbmesterskap | H 17-39 | 1.11.28 | 5 /6 | 7.15 | 11.50 | 1.12 | 12.58 | 1.34 | |
| 18.05.2026 | Wing4er 2026 - løp 1 | H 17-39 | 1.08.53 | 4 /6 | 8.28 | 14.15 | 1.46 | 13.17 | 1.35 | |
| 07.05.2026 | Trondheim sprintcup, løp 5 | H 17-20 | 21.46 | 8 /8 | 0.15 | 8.20 | 0.06 | 8.18 | 0.13 | |
| 09.11.2025 | Trondheim Urban | H 15-16 | 57.23 | 2 /2 | 1.56 | 12.17 | 0.25 | 13.24 | 1.30 | |
| 21.09.2025 | Älgjakten | Älgjakten 1 gemensamma kontroller | 24.42 | 38 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2025 | Älgjakten | Älgjakten, 2 | 24.42 | 35 /40 | 1.53 | 12.51 | 0.59 | 13.38 | 1.35 | |
| 20.09.2025 | Loffelunken | H16 | 1.03.38 | 12 /12 | 4.10 | 17.37 | 1.09 | 13.38 | 1.35 | |
| 28.08.2025 | Ungdomsløp nr. 6 | H 15-16 | 35.21 | 5 /6 | 7.18 | 15.09 | 3.08 | 13.26 | 1.47 | |
| 21.08.2025 | Ungdomsløp 5 | H 15-16 | 51.52 | 7 /8 | 12.22 | 14.37 | 3.29 | 13.26 | 1.47 | |
| 03.08.2025 | Hovedløpet sprint | H 16 | 25.48 | 53 /62 | 1.48 | 10.07 | 0.42 | 8.31 | 0.13 | |
| 02.08.2025 | Hovedløpet lang | H 16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2025 | Wing4er 2025 - løp 2 / klubbmesterskap | H 15-16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2025 | STOK Ungdomsløp 4 | H 15-16 | 31.01 | 5 /9 | 0.50 | 11.16 | 0.18 | 13.10 | 1.25 | |
| 09.06.2025 | Trondheim Open, dag 2 | H 15-16 | 1.04.55 | 6 /7 | 2.44 | 12.52 | 0.33 | 13.10 | 1.25 | |
| 08.06.2025 | Trondheim Open, KM-sprint | H 15-16 | 18.43 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2025 | Wing4er 2025 - løp 1 | H 15-16 | 44.40 | 2 /2 | 2.21 | 13.40 | 0.43 | 13.25 | 1.38 | |
| 22.05.2025 | Ungdomsløp 2 | H 15-16 | 18.47 | 10 /11 | 0.18 | 7.59 | 0.08 | 8.03 | 0.13 | |
| 20.02.2025 | HLP Kveldssamling #2, Camp Åsvang | H 13-16 | 27.46 | 4 /8 | 0.06 | 8.33 | 0.02 | 8.11 | 0.14 | |
| 03.11.2024 | Trondheim Urban | H 15-16 | 56.08 | 3 /3 | 4.57 | 12.53 | 1.14 | 13.28 | 1.49 | |
| 16.10.2024 | Jaktprøven | Alle | 43.17 | 46 /105 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2024 | Älgjakten | Älgjakten 1 gemensamma kontroller | 28.40 | 35 /39 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2024 | Älgjakten | Älgjakten, 7 | 28.40 | 39 /53 | 5.17 | 13.42 | 2.32 | 13.39 | 1.48 | |
| 21.09.2024 | Loffelunken med ungdomsserien, #8 | H16 | 36.25 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2024 | STOK Ungdomsløp 7 | H 15-16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2024 | Wing4er 2024 - løp 4 | H 15-16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2024 | Tour de Trondheim dag 2 | H 15-16 | 50.36 | 9 /11 | 11.51 | 13.32 | 3.10 | 13.49 | 1.43 | |
| 30.08.2024 | Tour de Trondheim dag 1 og Ungdomsløp 6 | H 15-16 | 24.21 | 9 /12 | 2.52 | 8.41 | 1.01 | 8.07 | 0.16 | |
| 19.08.2024 | Wing4er 2024 - løp 3 | H 15-16 | 59.57 | 1 /3 | 2.27 | 13.27 | 0.33 | 13.49 | 1.43 | |
| 04.08.2024 | Hovedløpet sprint | H 15 | 21.32 | 51 /63 | 2.02 | 8.38 | 0.49 | 8.07 | 0.16 | |
| 03.08.2024 | Hovedløpet lang | H 15 | 1.42.08 | 54 /60 | 5.35 | 19.14 | 1.03 | 13.49 | 1.43 | |
| 17.06.2024 | Wing4er 2024 - løp 2 / klubbmesterskap | H 15-16 | 1.10.19 | 2 /2 | 8.09 | 14.18 | 1.39 | 13.24 | 1.39 | |
| 31.05.2024 | Trondheim Open, Jubileumsløp, KM sprint. | H 15-16 | 17.30 | 10 /10 | 2.29 | 9.38 | 1.22 | 8.31 | 0.13 | |
| 23.05.2024 | STOK - Ungdomsløp 2 | H 15-16 | 22.43 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2024 | Vårsleppet mellomdistanse | H 15-16 | 42.09 | 13 /13 | 6.50 | 15.26 | 2.30 | 13.19 | 1.43 | – |
| 20.04.2024 | Vårsleppet sprint | H 15-16 | 24.31 | 13 /13 | 1.19 | 9.42 | 0.31 | 8.32 | 0.14 | |
| 07.03.2024 | STOK HLP kveldssamling 3-2024, Sprint, Åsvang skole | H 13-16 | 17.14 | 3 /7 | 0.03 | 7.34 | 0.01 | 8.13 | 0.14 | |
| 11.01.2024 | HLP kveldssamling 1 3D-Orientering | H13-16 | 42.15 | 19 /23 | 6.15 | (18.43) | 2.46 | 9.17 | 0.15 | |
| 18.10.2023 | Jaktprøven | DH 13-16 | 0.01 | 52 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2023 | Gimse by Night | B | 48.36 | 11 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2023 | Älgjakten | Älgjakten 2 gemensamma kontroller | 26.26 | 25 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2023 | Älgjakten | Älgjakten, 1 | 26.26 | 26 /60 | 3.17 | 13.05 | 1.38 | – | – | – |
| 23.09.2023 | Loffelunken med Ungdomsserien, #7 | H14 | 45.56 | 24 /31 | 7.24 | 15.52 | 2.33 | 14.45 | 1.48 | – |
| 20.09.2023 | Tømmerholtnatta | DH 13-14 | 49.22 | 14 /14 | 3.13 | 14.12 | 0.56 | 14.45 | 1.48 | – |
| 03.06.2023 | Trondheim Open, dag 2 | H 13-14 | 42.41 | 5 /10 | 2.11 | 16.59 | 0.52 | – | – | – |
| 16.02.2023 | HLP kveldssamling 2 - "Camp Åsvang" | H13-16 Kort | 23.10 | 7 /13 | 1.02 | 9.02 | 0.24 | 8.44 | 0.12 | |
| 04.01.2023 | HLP kveldssamling 1 3D-O | H13-16 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 05.10.2022 | Byåsennatta | Parløp D/H 10-14 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2022 | Wing4er 2022 - løp 4 | H 13-16B | 49.01 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2022 | Tour de Trondheim dag 1 og Ungdomsløp 6 | H 13-14 | 24.46 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2022 | Wing4er 2022 - løp 3 | H 13-16B | 52.33 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2022 | Trondheim Open, dag 1. KM-sprint. | H 13-14 | 18.33 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2022 | Wing4er 2022 - løp 1 / klubbmesterskap sprint | H 13-16B | 26.00 | 2 /3 | 3.41 | 9.48 | 1.23 | 9.12 | 0.16 | – |
| 30.03.2022 | Hovedløpsprosjektet kveldssamling 3 | D/H13-16 Kort | 17.01 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 02.03.2022 | Hovedløpsprosjektet kveldssamling 2 | DH13-16K | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.01.2022 | HLP kveldssamling 1 med 3D-O | H13-16 | 22.40 | 16 /16 | 3.30 | 15.18 | 2.22 | – | – | – |
| 29.09.2021 | Gimse by Night | C | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2021 | Ungdomsløp 8 | H 11-12 | 15.13 | 14 /14 | 1.07 | 17.29 | 1.17 | – | – | – |
| 21.06.2021 | Wing4er 1 | H 7-12 | 39.12 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |