Løperprofil
Eirik Vaktdal
Sandnes
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.42
- Løpskapasitet
- 10.48
- O-evne
- 0.54
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.28
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 1,9
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 26.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,166 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1745 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0388 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,65 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,81 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,5682 |
| bomVekt | 67,62 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3972 |
| bomStorSigma | 0,8164 |
| antallBom | 19 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0453 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0524 |
| havariVekt | 4,39 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0021 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6875 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0,001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2551 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2763,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 51 | 16.05.2026 Kretsløp Melshei (RR), bom 7.16 | 87 | nr. 1577 |
| Bom over fem minutter | 51 | 16.05.2026 Kretsløp Melshei (RR), bom 7.16 | 202 | nr. 4102 |
| Bom over ti minutter | 254 | hele karrieren siden 2022 | 254 | nr. 3320 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.07.2026 | Sørlandsgaloppen | C-åpen 17- | 40.19 | 18 /37 | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 3 - Alsvik | C-åpen | 21.58 | 1 /4 | 0.26 | 13.42 | 0.16 | 11.50 | 0.47 | |
| 19.05.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 2 - Kleppeloen | C-åpen | 18.31 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 16.05.2026 | Kretsløp Melshei (RR) | C-åpen 17- | 28.36 | 2 /3 | 7.08 | 14.29 | 3.41 | 11.50 | 0.47 | |
| 12.05.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 1 - Øksnevadskogen | C-åpen | 16.21 | 1 /7 | 0.05 | 10.36 | 0.03 | 11.50 | 0.47 | |
| 26.08.2025 | Ungdomscup 5 Bakkebø/Lagård | C-åpen | 12.44 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | C-åpen 17- | 22.38 | 2 /145 | 0.57 | 10.07 | 0.25 | 11.59 | 0.43 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | C-åpen 17- | 33.21 | 4 /145 | 1.37 | 11.44 | 0.34 | 11.59 | 0.43 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | C-åpen 17- | 29.29 | 5 /44 | 0.05 | 11.55 | 0.02 | 11.59 | 0.43 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | C-åpen 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 17- | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 17- | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 17- | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 17- | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2023 | Ungdomscup Finale i Ølbergskogen | C-åpen | 21.12 | 1 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2023 | Ungdomscup 4 | C-åpen | 24.45 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | C-åpen 17- | 28.38 | 1 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | C-åpen 17- | 21.27 | 1 /147 | 0.54 | 10.57 | 0.28 | 13.30 | 1.03 | |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | C-åpen 17- | 41.14 | 5 /147 | 3.42 | 13.01 | 1.10 | 13.30 | 1.03 | |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | C-åpen 17- | 45.02 | 11 /147 | 6.58 | 15.43 | 2.26 | 13.30 | 1.03 | |
| 13.06.2023 | Ungdomscup 3 Ganddal | C-åpen | 12.42 | 1 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2023 | Ungdomscup 2, Lundekvam | C-åpen | 25.59 | 3 /6 | 1.12 | 14.07 | 0.39 | 14.13 | 1.08 | |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | C-åpen 17- | 28.44 | 5 /108 | 2.12 | 11.40 | 0.54 | 13.50 | 1.15 | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | C-åpen 17- | 25.11 | 6 /108 | 4.19 | 11.16 | 1.56 | 13.50 | 1.15 | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | C-åpen 17- | 54.11 | 16 /108 | 3.15 | 15.20 | 0.55 | 13.50 | 1.15 | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | C-åpen 17- | 40.30 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2021 | Ungdomscup No. 4 - Hålandskogen | Ledsager | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |