Løperprofil
Karoline Ertsås Skei
Frol
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.42
- Løpskapasitet
- 11.29
- O-evne
- 1.12
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 3.22
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 02.06.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0161 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,045 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2351 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,32 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9449 |
| bomVekt | 0,98 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4694 |
| bomStorSigma | 0,8314 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0755 |
| havariVekt | 0,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3058 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3378,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.14
- Løpskapasitet
- 13.02
- O-evne
- 2.12
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 9.57
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 99 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 20.08.2014)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0177 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1507 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5025 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,08 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0011 |
| bomVekt | 0,14 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5958 |
| bomStorSigma | 0,89 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0905 |
| havariVekt | 0,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3065,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3584,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.49
- Løpskapasitet
- 12.28
- O-evne
- 2.21
- Jevnhet ±
- 12,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.11
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 119 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 16 (sist 16.08.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0271 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0313 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1289 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1377 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,62 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9424 |
| bomVekt | 20,16 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7759 |
| bomStorSigma | 0,9039 |
| antallBom | 35 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,068 |
| havariVekt | 0,77 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7514 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | −0,0039 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2944,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3498,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.01
- Løpskapasitet
- 10.42
- O-evne
- 1.19
- Jevnhet ±
- 12,4 %
- Usikkerhet ±
- 4.32
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 76 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 15.05.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1672 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4541 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,124 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3201 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,33 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9736 |
| bomVekt | 1,31 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3366 |
| bomStorSigma | 0,7727 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0328 |
| havariVekt | 0,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2557,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2873,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 5 | 16.08.2023 O-sjuer 7, Masteråsen, bom 9.31 | 58 | – |
| Bom over fem minutter | 5 | 16.08.2023 O-sjuer 7, Masteråsen, bom 9.31 | 84 | – |
| Bom over ti minutter | 216 | 04.09.2019 O-Sjuer 9, bom 10.29 | 216 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 16.08.2023 | O-sjuer 7, Masteråsen | C2 | 59.40 | 11 | 10.48 | 21.06 | 3.49 | 15.50 | 2.27 | |
| 31.05.2023 | BK3 / O-sjuer 5 | C2 | 41.00 | 39 | 8.25 | (22.24) | 4.36 | 15.16 | 2.18 | |
| 19.04.2023 | O-sjuer 2, Staupshaugen | B3 | 20.14 | 11 | – | – | – | – | – | – |
| 12.04.2023 | O-sjuer 1, Røstad | B3 | 17.25 | 11 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2022 | O-sjuer 10, Staupsmarka | B3 | 18.27 | 28 | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2022 | O-sjuer 6, Lavøya | C2 | 33.06 | 5 | 2.53 | 14.15 | 1.14 | 14.40 | 2.00 | |
| 25.05.2022 | O-sjuer 5, Nybrotta NB! Flyttet | B3 | 1.20.05 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2022 | Blåveisløpet | C-åpen 10-16 | 48.19 | 3 /4 | 11.46 | 17.03 | 4.09 | 14.38 | 2.03 | |
| 11.05.2022 | O-sjuer 3, Langåselva | C2 | 41.25 | 13 | 8.18 | 15.31 | 3.07 | 14.38 | 2.03 | |
| 27.04.2022 | O-sjuer 2, Børsåsen | C2 | 31.22 | 10 | 6.31 | 15.42 | 3.16 | 14.31 | 1.46 | |
| 22.09.2021 | Treningsløp natt | C2 | 37.45 | 13 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2021 | O-sjuer 10, Leva-Fro/Røstad | B3 | 21.40 | 15 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2021 | O-sjuer 9, Nybrotta | C2 | 44.59 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2021 | BK og O-sjuer 7, Jamtkneppet | C2 | 29.10 | 5 | 1.02 | 11.12 | 0.24 | 14.11 | 1.32 | |
| 02.06.2021 | O-sjuer 6, Langåselva | C2 | 22.38 | 7 | 0.47 | 12.33 | 0.26 | 14.11 | 1.32 | |
| 02.06.2021 | O-sjuer 6, Langåselva | Løype: C2 | 22.38 | 5 | 0.10 | 10.40 | 0.05 | – | – | – |
| 05.05.2021 | O-sjuer 4, Masteråsen | C2 | 43.00 | 18 | 9.45 | 16.36 | 3.46 | 16.00 | 1.57 | |
| 28.04.2021 | O-sjuer 3, Storåsen | C2 | 39.53 | 9 | 4.56 | 16.04 | 1.59 | 17.03 | 1.45 | |
| 21.04.2021 | O-sjuer 2, Børsåsen | C2 | 59.24 | 10 | 5.48 | (27.24) | 2.41 | 17.03 | 1.45 | |
| 14.04.2021 | O-sjuer 1, Staupshaugen | B3 | 39.38 | 13 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2019 | O-Sjuer 10 | C5 | 28.07 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2019 | Bygdakamp 6 | N1 | 18.27 | 13 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2019 | O-Sjuer 9 | C2 | 51.15 | 20 | 14.59 | 21.38 | 6.19 | 17.35 | 1.44 | |
| 21.08.2019 | O-Sjuer 8 | C2 | 34.31 | 12 | 3.45 | 17.54 | 1.57 | 17.31 | 1.15 | |
| 19.06.2019 | O-Sjuer 6 | C2 | 40.39 | 11 | 3.25 | 19.57 | 1.41 | 17.38 | 1.10 | – |
| 05.06.2019 | Bygdakamp 4 | C2 | 51.28 | 21 | 4.53 | 20.30 | 1.57 | 17.38 | 1.10 | – |
| 29.05.2019 | O-Sjuer 4 | C2 | 41.02 | 18 | 2.22 | 17.42 | 1.01 | – | – | – |
| 22.05.2019 | O-sjuer 3 / Bygdakamp 3 | C2 | 58.13 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2019 | O-Sjuer 2 | N1 | 17.01 | – | 0.34 | 10.39 | 0.21 | 12.34 | 0.44 | |
| 01.05.2019 | Blåveisløpet | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 20.06.2018 | O-sjuer nr 7 | N1 | 31.24 | – | 2.54 | 18.33 | 1.43 | 15.53 | 0.49 | |
| 02.05.2018 | O-sjuer nr 3 | N1 | 19.15 | – | 0.50 | 16.10 | 0.42 | 15.18 | 0.48 | – |
| 11.04.2018 | O-sjuer 1, Hegle | N1/C2 | 21.15 | – | 2.18 | 16.39 | 1.48 | – | – | – |
| 03.05.2017 | O-sjuer 3/Bygdakamp 1 | C2 | 44.59 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2014 | Bygdakamp nr.5 | B3 | 21.40 | 15 | 0.49 | 13.57 | 0.32 | – | – | – |