Løperprofil
Julian Enes Tromsdal
Verdal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.16
- Løpskapasitet
- 12.07
- O-evne
- 1.09
- Jevnhet ±
- 10,2 %
- Usikkerhet ±
- 3.14
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 25.08.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0675 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5683 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1018 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2183 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,91 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0203 |
| bomVekt | 3,31 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4038 |
| bomStorSigma | 0,7622 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0741 |
| havariVekt | 0,18 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,468 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | 0,0032 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3226,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3532,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.03
- Løpskapasitet
- 7.49
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 6,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.39
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 72 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 11.05.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0358 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3972 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0612 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1871 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,72 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9952 |
| bomVekt | 2,9 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2782 |
| bomStorSigma | 0,7297 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0839 |
| havariVekt | 0,15 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | 0,0019 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2900 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2982,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.14
- Løpskapasitet
- 10.26
- O-evne
- 1.48
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.44
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 22.05.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2019 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4088 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2012 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,39 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0127 |
| bomVekt | 1,59 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4901 |
| bomStorSigma | 0,8449 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0679 |
| havariVekt | 0,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2461,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2886,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.05
- Løpskapasitet
- 8.48
- O-evne
- 1.17
- Jevnhet ±
- 9,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.44
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 71 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 02.05.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3592 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1821 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0982 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2398 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,59 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0358 |
| bomVekt | 1,62 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2571 |
| bomStorSigma | 0,7538 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0327 |
| havariVekt | 0,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0005 |
| fartSesongSin | 0,0017 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2104,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2410,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 13 | 11.05.2022 O-karusell 1, bom 4.00 | 29 | – |
| Bom over fem minutter | 28 | 20.04.2022 Treningsløp, bom 8.17 | 63 | – |
| Bom over ti minutter | 92 | hele karrieren siden 2019 | 92 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22.05.2022 | Verdal 2-dagers - Dag 2 | C-åpen 10-16 | 31.22 | 5 /5 | 1.21 | 21.56 | 0.57 | – | – | – |
| 11.05.2022 | O-karusell 1 | råtass | 24.04 | – | 5.12 | 16.47 | 3.38 | 12.18 | 0.16 | – |
| 20.04.2022 | Treningsløp | Råtass | 30.01 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2021 | O-karusell 7 | råtass | 23.09 | – | 1.17 | 15.03 | 0.50 | – | – | – |
| 05.09.2021 | O-karusell 6 | Råtass | 59.09 | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2021 | O-karusell 5 | råtass | 37.47 | – | 0.49 | 18.32 | 0.24 | 18.39 | 0.52 | |
| 16.06.2021 | O-karusell 3/klubbmesterskap | Råtass | 29.26 | – | 0.35 | 21.08 | 0.25 | 20.07 | 1.00 | |
| 02.06.2021 | O-karusell 2 | råtass | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2021 | Blåveisløpet | H 9-10 | 28.45 | – | 0.50 | 15.02 | 0.26 | 14.07 | 0.52 | – |
| 28.04.2021 | Treningsløp | Råtass | 47.25 | – | 4.08 | 27.03 | 2.21 | 20.56 | 1.18 | – |
| 03.10.2020 | O-karusell 6, åpent kretsløp ultralang | N1 | 19.25 | – | 0.33 | 13.11 | 0.22 | – | – | – |
| 24.04.2019 | Kopi av BK 1 | Råtass | 23.09 | – | 1.03 | 18.51 | 0.51 | – | – | – |