Løperprofil
Mali Gudding
Frol
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
C-rankingen
20 løp
N-rankingen
17 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.38
- Løpskapasitet
- 9.30
- O-evne
- 1.08
- Jevnhet ±
- 7,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.36
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 24.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1733 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,022 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0737 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1404 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,99 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0336 |
| bomVekt | 6,45 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4146 |
| bomStorSigma | 0,7068 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0466 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0747 |
| havariVekt | 0,53 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2529,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2830,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.20
- Løpskapasitet
- 7.08
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.53
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 01.05.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1267 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0134 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1146 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,59 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9495 |
| bomVekt | 4,94 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2231 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0834 |
| havariVekt | 0,2 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2647,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2720,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.04
- Løpskapasitet
- 11.29
- O-evne
- 1.35
- Jevnhet ±
- 10,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.16
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 76 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 21.05.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1106 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0186 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1069 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0929 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,28 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,98 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1364 |
| bomVekt | 12,59 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3254 |
| bomStorSigma | 0,6451 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0749 |
| havariVekt | 0,93 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0021 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2701,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3074 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.06
- Løpskapasitet
- 9.37
- O-evne
- 1.29
- Jevnhet ±
- 14,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.40
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i april (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 21 (sist 27.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2887 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2953 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1479 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0589 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,71 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,39 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8309 |
| bomVekt | 48,95 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,484 |
| bomStorSigma | 0,8571 |
| antallBom | 32 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0598 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0495 |
| havariVekt | 3,46 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0004 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8697 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0007 |
| fartSesongSin | −0,0052 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2272,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2622,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.11
- Løpskapasitet
- 8.24
- O-evne
- 1.47
- Jevnhet ±
- 14,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.58
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 18 (sist 17.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4121 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4322 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,149 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1761 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,49 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1636 |
| bomVekt | 11,8 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4679 |
| bomStorSigma | 0,7592 |
| antallBom | 44 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0344 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0318 |
| havariVekt | 0,35 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6984 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0018 |
| fartSesongSin | 0,0055 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2008,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2434,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 56 | 12.06.2024 O7-6 / BK-4 Masteråsen, bom 9.48 | 70 | – |
| Bom over fem minutter | 56 | 12.06.2024 O7-6 / BK-4 Masteråsen, bom 9.48 | 157 | – |
| Bom over ti minutter | 508 | hele karrieren siden 2017 | 508 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27.08.2025 | O-sjuer 9 Furuhevilen (Dalaelva) | C2 | 28.37 | 6 | 0.30 | 16.06 | 0.17 | 11.45 | 1.22 | |
| 11.06.2025 | O-sjuer 6 Storåsen/Langåselva | C5 | 59.41 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2025 | Verdal 2-dagers | C-åpen 10-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2025 | O-sjuer 5 / Bygdakamp 2 Nybrotta HL-arena | B3 | 57.29 | 38 | 3.28 | 18.20 | 1.06 | 14.17 | 1.29 | – |
| 18.05.2025 | Vårløpet / KM mellomdistanse | B-åpen 10-16 | 28.22 | – | 1.22 | 12.56 | 0.37 | 14.17 | 1.29 | – |
| 30.04.2025 | O-sjuer 3 Masteråsen | C5 | 42.27 | 1 | 0.56 | 10.13 | 0.13 | 11.38 | 1.29 | |
| 23.04.2025 | O-sjuer 2 Staupshaugen | B3 | 20.19 | 7 | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2024 | O7-6 / BK-4 Masteråsen | C2 | 38.08 | 21 | 9.48 | (18.27) | 4.45 | 11.34 | 1.37 | |
| 01.05.2024 | KM sprintstafett - Individuelle klasser | D 11-12 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2024 | KM sprintstafett NTOK og STOK | D 11-12 | 10.54 | 3 | 0.04 | 8.05 | 0.03 | – | – | – |
| 24.09.2023 | Älgjakten | Älgjakten 2 gemensamma kontroller | 24.06 | 18 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2023 | Älgjakten | Älgjakten, 2 | 24.06 | 20 /38 | 2.30 | 13.01 | 1.21 | 13.06 | 1.05 | – |
| 23.09.2023 | Loffelunken med Ungdomsserien, #7 | D12 | 35.37 | 17 /25 | 10.13 | 14.51 | 4.16 | 11.56 | 1.25 | |
| 30.08.2023 | O-sjuer 8, Langåselva | B3 | 48.59 | 24 | 4.58 | 17.03 | 1.44 | – | – | – |
| 26.08.2023 | Midt-Norsk mesterskap, Langdistanse | D 11-12 | 25.43 | 2 /6 | 0.56 | 10.44 | 0.23 | 11.51 | 1.15 | |
| 25.08.2023 | Midt-Norsk mesterskap, Sprint | D 11-12 | 10.28 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2023 | Bygdakamp 5 | C2 | 22.49 | 7 | 3.43 | 12.06 | 1.58 | 11.51 | 1.15 | |
| 20.08.2023 | KM Stafett NTOK og STOK, åpne/direkte/individuelle klasser | D 11-12 | 17.44 | 1 /3 | 1.12 | 10.16 | 0.42 | 11.51 | 1.15 | |
| 16.08.2023 | O-sjuer 7, Masteråsen | C2 | 52.51 | 10 | 6.50 | (18.41) | 2.25 | 11.51 | 1.15 | |
| 14.06.2023 | Bygdakamp | C2 | 19.40 | 2 | 0.23 | 8.59 | 0.11 | 12.02 | 1.14 | |
| 11.06.2023 | Oppdal 2-dagers. Dag 2 | D 11-12 | 22.57 | 2 /7 | 0.26 | 10.36 | 0.12 | 12.02 | 1.14 | |
| 10.06.2023 | Oppdal 2-dagers. Dag 1 | D 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.06.2023 | O-sjuer 6, Skallstuggu | C2 | 19.04 | 2 | 1.15 | 11.22 | 0.45 | 12.02 | 1.14 | |
| 04.06.2023 | KM langdistanse NTOK | D 11-12 | 21.00 | 2 /5 | 2.01 | 11.22 | 1.05 | 12.02 | 1.14 | |
| 31.05.2023 | BK3 / O-sjuer 5 | C2 | 23.19 | 9 | 4.26 | 12.44 | 2.25 | 13.08 | 1.33 | |
| 24.05.2023 | O-sjuer 4, Storåsen | C2 | 25.44 | 2 | 2.41 | 12.26 | 1.18 | 13.08 | 1.33 | |
| 13.05.2023 | KM Sprint | D 11-12 | 26.10 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2023 | Bygdakamp 2 | C2 | 36.14 | 7 | 3.58 | 17.51 | 1.57 | 13.08 | 1.33 | |
| 01.05.2023 | Vårløpet | D 11-12 | 31.23 | 2 /5 | 6.54 | 15.07 | 3.19 | 13.08 | 1.33 | |
| 26.04.2023 | Bygdakamp 1 | B/C 2 | 18.24 | 14 | 1.27 | 10.48 | 0.51 | – | – | – |
| 23.04.2023 | Blåveisløpet | D 11-12 | 23.03 | 2 /5 | 2.03 | 12.42 | 1.08 | 13.37 | 1.03 | |
| 20.04.2023 | U-cup 1 | D 11-12 | 10.50 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 19.04.2023 | O-sjuer 2, Staupshaugen | C2 | 9.04 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 12.04.2023 | O-sjuer 1, Røstad | C2 | 9.46 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2022 | Älgjakten | Älgjakten 4 gemensamma kontroller | 23.30 | 12 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2022 | Älgjakten | Älgjakten, 9 | 23.30 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2022 | Loffelunken med Ungdomsserien, #6 | D10 | 28.47 | 12 /21 | 5.56 | 13.35 | 2.48 | 13.41 | 2.02 | |
| 14.09.2022 | O-sjuer 10, Staupsmarka | C2 | 7.37 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2022 | Bygdakamp 6 | C2 | 17.10 | 8 | 0.00 | 14.06 | 0.00 | 15.50 | 1.03 | |
| 24.08.2022 | O-sjuer 8, Vulusjøen | C2 | 29.38 | 13 | 2.30 | 19.25 | 1.38 | 15.50 | 1.03 | |
| 12.06.2022 | Oppdal 2-dagers | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2022 | Oppdal 2-dagers | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2022 | Verdal 2-dagers - Dag 2 | D 9-10 | 26.01 | 4 /5 | 2.10 | 14.52 | 1.14 | 13.45 | 1.56 | |
| 25.08.2021 | O-sjuer 9, Nybrotta | C2 | 51.52 | 15 | 3.06 | 20.30 | 1.14 | 18.24 | 1.02 | – |
| 20.06.2021 | Verdal 2-dagers | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 20.06.2021 | Verdal 2-dagers | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2021 | BK og O-sjuer 7, Jamtkneppet | N1 | 37.17 | 12 | 7.18 | 14.26 | 2.50 | 12.43 | 2.00 | |
| 19.05.2021 | O-sjuer 5, Gjeldsåsen | N1 | 21.00 | 1 | 2.32 | (7.09) | 0.52 | 12.28 | 1.56 | |
| 08.05.2021 | Vårløpet 2021 | D 9-10 | 18.38 | – | 0.48 | 9.56 | 0.26 | 12.28 | 1.56 | |
| 06.05.2021 | TA-sprint 5 | Åpen1,5 | 21.41 | 3 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2021 | O-sjuer 4, Masteråsen | N1 | 44.07 | 19 | 11.46 | (21.39) | 5.46 | 12.28 | 1.56 | |
| 02.05.2021 | Blåveisløpet | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2021 | O-sjuer 3, Storåsen | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2021 | O-sjuer 2, Børsåsen | N1 | 27.41 | 20 | 2.26 | 15.04 | 1.20 | 14.51 | 1.45 | |
| 14.04.2021 | O-sjuer 1, Staupshaugen | N1 | 32.21 | 31 | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2020 | O-karusell 6, åpent kretsløp ultralang | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2019 | O-Sjuer 4 | N1 | 44.28 | – | 4.58 | 13.33 | 1.31 | 15.20 | 2.02 | |
| 22.05.2019 | O-sjuer 3 / Bygdakamp 3 | N1 | 24.07 | – | 2.35 | 13.34 | 1.27 | 15.20 | 2.02 | |
| 15.05.2019 | O-Sjuer 2 | N1 | 34.36 | – | 6.01 | 21.39 | 3.46 | 15.20 | 2.02 | |
| 10.04.2019 | O-Sjuer 1 | N1 | 21.05 | – | 3.26 | 21.17 | 3.28 | 16.48 | 2.00 | |
| 20.06.2018 | O-sjuer nr 7 | N1 | 30.53 | – | 5.13 | 18.14 | 3.05 | 16.44 | 2.00 | |
| 13.06.2018 | Bygdakamp 4 | N1 | 20.56 | – | 0.19 | 14.36 | 0.13 | 16.44 | 2.00 | |
| 16.05.2018 | O-sjuer nr. 4 | N1 | 40.53 | – | 11.11 | 18.10 | 4.58 | 17.13 | 2.19 | |
| 09.05.2018 | Bygdakamp 2 | N1 | 28.48 | – | 3.59 | 18.23 | 2.33 | 17.13 | 2.19 | |
| 21.06.2017 | O-sjuer 7 | N1 | 1.06.14 | – | 5.52 | 26.57 | 2.23 | 22.07 | 2.05 | – |
| 07.06.2017 | Bygdakamp 3 Verdal - 2017 | N 1,5 | 48.50 | – | 11.23 | 30.34 | 7.07 | 22.07 | 2.05 | – |
| 31.05.2017 | O-sjuer 5 | N1 | 39.10 | – | 3.06 | 21.30 | 1.42 | – | – | – |
| 03.05.2017 | O-sjuer 3/Bygdakamp 1 | C2 | 51.52 | 15 | 3.06 | 22.52 | 1.22 | – | – | – |