Løperprofil
Snorre Gudding
Frol
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.30
- Løpskapasitet
- 9.12
- O-evne
- 2.18
- Jevnhet ±
- 8,2 %
- Usikkerhet ±
- 1.36
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 23.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2062 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2218 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0821 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1298 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,36 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,31 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4451 |
| bomVekt | 40,91 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6023 |
| bomStorSigma | 0,9335 |
| antallBom | 41 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0461 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0821 |
| havariVekt | 1,5 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0035 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2691 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0009 |
| fartSesongSin | 0,0051 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2449,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3061,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.16
- Løpskapasitet
- 10.59
- O-evne
- 2.17
- Jevnhet ±
- 15,7 %
- Usikkerhet ±
- 2.19
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 4,1
- Typisk bom
- 99 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- best i mars (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 30.08.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1614 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2862 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1567 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1614 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,52 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1611 |
| bomVekt | 5,38 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5981 |
| bomStorSigma | 0,7447 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0813 |
| havariVekt | 0,24 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0005 |
| fartSesongSin | −0,0059 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2584,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3120,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.50
- Løpskapasitet
- 14.37
- O-evne
- 2.12
- Jevnhet ±
- 11,7 %
- Usikkerhet ±
- 2.14
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 105 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 12.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1333 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1795 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1169 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1245 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,14 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,15 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1484 |
| bomVekt | 8,28 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6537 |
| bomStorSigma | 0,7361 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0861 |
| havariVekt | 0,84 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0011 |
| fartSesongSin | −0,0028 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3451,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3971,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.38
- Løpskapasitet
- 11.12
- O-evne
- 1.26
- Jevnhet ±
- 11,2 %
- Usikkerhet ±
- 1.48
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 77 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 18.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1202 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1858 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1117 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1328 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,12 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,73 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0573 |
| bomVekt | 6,6 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3382 |
| bomStorSigma | 0,7763 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0596 |
| havariVekt | 0,62 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,001 |
| fartSesongSin | 0,0041 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2676,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3020,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 18.09.2024 Bygdakamp 6, bom 2.05 | 41 | – |
| Bom over fem minutter | 75 | 26.08.2023 Midt-Norsk mesterskap, Langdistanse, bom 17.36 | 95 | – |
| Bom over ti minutter | 75 | 26.08.2023 Midt-Norsk mesterskap, Langdistanse, bom 17.36 | 112 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18.09.2024 | Bygdakamp 6 | N1 | 31.08 | – | 3.50 | 15.18 | 1.53 | 14.50 | 1.23 | – |
| 29.08.2024 | O-sjuer 8/U-cup, Furuhevelen | N1 | 34.59 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2024 | O7-6 / BK-4 Masteråsen | C2 | 43.32 | 28 | 5.08 | 21.05 | 2.29 | 17.35 | 2.19 | |
| 29.05.2024 | Bygdakamp 3 / O-karusell 3 | C 2 km | 24.46 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2024 | Bygdakamp 2 | C2 | 33.04 | 17 | 5.26 | 16.21 | 2.41 | 16.05 | 2.17 | – |
| 23.09.2023 | Loffelunken med Ungdomsserien, #7 | Svår 5 km | 1.00.12 | 4 /5 | 13.15 | 11.09 | 2.27 | 11.53 | 2.32 | |
| 06.09.2023 | BK 6 / O-sjuer 9, Storlidalen | A6 | 1.03.48 | 10 | 6.44 | 9.45 | 1.02 | 11.53 | 2.32 | |
| 30.08.2023 | O-sjuer 8, Langåselva | B3 | 49.00 | 25 | 4.57 | 17.03 | 1.43 | 12.45 | 2.14 | – |
| 26.08.2023 | Midt-Norsk mesterskap, Langdistanse | AK-åpen | 47.04 | 18 /23 | 21.24 | (17.45) | 8.04 | 12.11 | 2.40 | |
| 25.08.2023 | Midt-Norsk mesterskap, Sprint | AK-åpen | 13.40 | 2 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2023 | Bygdakamp 5 | A4 | 59.46 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2023 | O-sjuer 7, Masteråsen | A6 | 1.29.08 | 6 | 14.38 | 10.43 | 1.46 | 12.11 | 2.40 | |
| 14.06.2023 | Bygdakamp | A6 | 1.18.26 | 6 | 4.26 | 9.34 | 0.32 | 11.58 | 2.16 | |
| 11.06.2023 | Oppdal 2-dagers. Dag 2 | AK-åpen | 34.49 | 3 /36 | 1.29 | 9.19 | 0.24 | 11.58 | 2.16 | |
| 10.06.2023 | Oppdal 2-dagers. Dag 1 | AK-åpen | 1.11.45 | 21 /27 | 31.25 | (20.48) | 9.07 | 11.58 | 2.16 | |
| 07.06.2023 | O-sjuer 6, Skallstuggu | A6 | 1.02.44 | 9 | 10.12 | 11.04 | 1.48 | 11.58 | 2.16 | |
| 31.05.2023 | BK3 / O-sjuer 5 | A4 | 49.59 | 9 | 8.32 | 11.17 | 1.56 | 11.25 | 1.36 | |
| 10.05.2023 | Bygdakamp 2 | N1 | 39.35 | – | 4.41 | 22.25 | 2.39 | – | – | – |
| 01.05.2023 | Vårløpet | AK-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2023 | Bygdakamp 1 | A 3 | 30.22 | 32 | 2.35 | 11.12 | 1.06 | 11.17 | 1.12 | – |
| 23.04.2023 | Blåveisløpet | B-åpen 17- | 21.36 | 2 /11 | 5.53 | 12.16 | 3.20 | – | – | – |
| 19.04.2023 | O-sjuer 2, Staupshaugen | N1 | 30.08 | 41 | – | – | – | – | – | – |
| 12.04.2023 | O-sjuer 1, Røstad | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2022 | Älgjakten | Älgjakten 5 gemensamma kontroller | 27.21 | 12 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2022 | Älgjakten | Älgjakten, 6 | 27.21 | 8 /23 | 2.47 | 9.57 | 1.01 | – | – | – |
| 14.09.2022 | O-sjuer 10, Staupsmarka | C2 | 28.37 | 11 | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2022 | Bygdakamp 6 | C2 | 43.45 | 40 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2022 | O-sjuer 8, Vulusjøen | C2 | 42.55 | 20 | 6.39 | 28.08 | 4.22 | 24.55 | 2.25 | – |
| 12.06.2022 | Oppdal 2-dagers | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2022 | Oppdal 2-dagers | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2022 | O-sjuer 4 BK2, Nybrotta | C2 | 1.07.00 | 40 | 6.28 | 31.02 | 3.00 | – | – | – |
| 08.05.2021 | Vårløpet 2021 | Publikum | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |