Løperprofil
Nora Hemming
Frol
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
C-rankingen
18 løp
N-rankingen
8 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.32
- Løpskapasitet
- 9.20
- O-evne
- 1.12
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.47
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 02.06.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1926 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0442 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2351 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,32 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9449 |
| bomVekt | 0,98 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4694 |
| bomStorSigma | 0,8314 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0755 |
| havariVekt | 0,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2482 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2802,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.20
- Løpskapasitet
- 11.42
- O-evne
- 1.38
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.13
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 23.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,09 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0196 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1534 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,56 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8736 |
| bomVekt | 4,03 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4847 |
| bomStorSigma | 0,8299 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0556 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0905 |
| havariVekt | 0,31 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2752,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3137,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.40
- Løpskapasitet
- 12.18
- O-evne
- 2.22
- Jevnhet ±
- 11,7 %
- Usikkerhet ±
- 2.08
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 121 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i april (±1,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 19 (sist 16.08.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0394 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0208 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1167 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1354 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,13 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,2 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9423 |
| bomVekt | 26,36 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,792 |
| bomStorSigma | 0,8931 |
| antallBom | 36 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0463 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0678 |
| havariVekt | 1,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8228 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0021 |
| fartSesongSin | −0,0108 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2903,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3461,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.26
- Løpskapasitet
- 8.10
- O-evne
- 1.15
- Jevnhet ±
- 12,0 %
- Usikkerhet ±
- 3.27
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 74 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 15.05.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4362 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4406 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1197 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3113 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,02 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9594 |
| bomVekt | 2,62 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3089 |
| bomStorSigma | 0,7599 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0328 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0009 |
| fartSesongSin | 0,0008 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1953,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2252,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 18 | 16.08.2023 O-sjuer 7, Masteråsen, bom 9.29 | 139 | – |
| Bom over fem minutter | 18 | 16.08.2023 O-sjuer 7, Masteråsen, bom 9.29 | 139 | – |
| Bom over ti minutter | 259 | 04.09.2019 O-Sjuer 9, bom 10.11 | 259 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23.09.2023 | Loffelunken med Ungdomsserien, #7 | Medelsvår 3 km | 40.52 | 8 /48 | 0.51 | 14.07 | 0.18 | 13.56 | 1.06 | – |
| 16.08.2023 | O-sjuer 7, Masteråsen | C2 | 59.45 | 12 | 10.38 | 21.08 | 3.46 | 15.47 | 2.30 | |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | Etappstart Lätt 2,5 | 32.39 | 36 /76 | 7.08 | 17.04 | 3.44 | 15.28 | 2.24 | |
| 11.06.2023 | Oppdal 2-dagers. Dag 2 | B-åpen 10-16 | 40.06 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2023 | Oppdal 2-dagers. Dag 1 | C-åpen 10-16 | 36.49 | – | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2023 | BK3 / O-sjuer 5 | C2 | 40.56 | 38 | 8.32 | (22.22) | 4.40 | 15.16 | 2.17 | |
| 19.04.2023 | O-sjuer 2, Staupshaugen | B3 | 20.09 | 10 | – | – | – | – | – | – |
| 12.04.2023 | O-sjuer 1, Røstad | B3 | 17.02 | 10 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2022 | Loffelunken med Ungdomsserien, #6 | Lätt 2,5 km | 37.36 | 11 /23 | 3.45 | 17.11 | 1.43 | 15.01 | 2.04 | |
| 14.09.2022 | O-sjuer 10, Staupsmarka | B3 | 18.18 | 27 | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2022 | KM Sprint | B-åpen 10-16 | 28.23 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2022 | Oppdal 2-dagers | C-åpen 10-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2022 | Oppdal 2-dagers | C-åpen 10-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2022 | O-sjuer 6, Lavøya | C2 | 32.55 | 4 | 2.59 | 14.10 | 1.17 | 14.29 | 2.03 | |
| 25.05.2022 | O-sjuer 5, Nybrotta NB! Flyttet | B3 | 1.20.07 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2022 | Blåveisløpet | C-åpen 10-16 | 48.18 | 2 /4 | 12.35 | 17.03 | 4.26 | 14.27 | 2.07 | |
| 11.05.2022 | O-sjuer 3, Langåselva | C2 | 41.19 | 11 | 8.52 | 15.29 | 3.19 | 14.27 | 2.07 | |
| 27.04.2022 | O-sjuer 2, Børsåsen | C2 | 31.17 | 9 | 7.17 | 15.40 | 3.39 | 14.23 | 1.47 | |
| 22.09.2021 | Treningsløp natt | C2 | 37.45 | 13 | 7.38 | 18.23 | 3.43 | 14.44 | 1.36 | |
| 08.09.2021 | O-sjuer 10, Leva-Fro/Røstad | B3 | 21.35 | 14 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2021 | O-sjuer 9, Nybrotta | C2 | 45.02 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2021 | BK og O-sjuer 7, Jamtkneppet | C2 | 29.02 | 4 | 1.22 | 11.09 | 0.31 | 13.46 | 1.19 | |
| 02.06.2021 | O-sjuer 6, Langåselva | C2 | 22.37 | 6 | 0.42 | 12.32 | 0.23 | 13.46 | 1.19 | |
| 02.06.2021 | O-sjuer 6, Langåselva | Løype: C2 | 22.37 | 4 | 0.15 | 10.39 | 0.07 | – | – | – |
| 05.05.2021 | O-sjuer 4, Masteråsen | C2 | 42.56 | 16 | 9.55 | 16.34 | 3.50 | 15.19 | 1.39 | |
| 02.05.2021 | Blåveisløpet | D 11-12 | 24.53 | 2 /5 | 0.47 | 12.48 | 0.24 | 15.19 | 1.39 | |
| 28.04.2021 | O-sjuer 3, Storåsen | C2 | 39.52 | 8 | 4.28 | 16.04 | 1.48 | 16.34 | 1.34 | |
| 21.04.2021 | O-sjuer 2, Børsåsen | C2 | 59.26 | 11 | 5.13 | (27.25) | 2.24 | 16.34 | 1.34 | |
| 14.04.2021 | O-sjuer 1, Staupshaugen | B3 | 39.35 | 12 | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2019 | Bygdakamp 6 | N1 | 22.08 | 24 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2019 | O-Sjuer 9 | C2 | 50.35 | 19 | 11.36 | 21.21 | 4.54 | 17.09 | 1.26 | |
| 21.08.2019 | O-Sjuer 8 | C2 | 34.33 | 13 | 4.02 | 17.55 | 2.05 | 16.41 | 1.06 | – |
| 14.08.2019 | O-Sjuer 7 | C2 | 31.30 | 7 | 1.40 | 16.33 | 0.53 | 16.41 | 1.06 | – |
| 29.05.2019 | O-Sjuer 4 | C2 | 41.35 | 20 | 3.11 | 17.56 | 1.22 | – | – | – |
| 22.05.2019 | O-sjuer 3 / Bygdakamp 3 | C2 | 1.03.48 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2019 | O-Sjuer 2 | N1 | 16.59 | – | 0.31 | 10.38 | 0.19 | 12.00 | 0.38 | |
| 01.05.2019 | Blåveisløpet | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.04.2019 | O-Sjuer 1 | N1 | 11.26 | – | 0.16 | 11.33 | 0.16 | 12.58 | 0.42 | |
| 20.06.2018 | O-sjuer nr 7 | N1 | 31.31 | – | 2.46 | 18.37 | 1.38 | 14.16 | 0.44 | |
| 29.04.2018 | Blåveisløpet | N-åpen | 39.41 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2018 | O-sjuer 2, Momarka | N1/C2 | 15.31 | – | 0.41 | 13.51 | 0.37 | 14.29 | 0.39 | |
| 11.04.2018 | O-sjuer 1, Hegle | N1/C2 | 21.13 | – | 2.15 | 16.37 | 1.46 | 14.29 | 0.39 | |
| 16.08.2017 | O-sjuer 8 | N1 | 34.07 | – | 1.38 | 13.50 | 0.40 | 13.14 | 0.45 | |
| 10.05.2017 | O-sjuer 4 | N1/C2 | 13.21 | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.05.2017 | O-sjuer 3/Bygdakamp 1 | C2 | 45.02 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2016 | Bygdakamp 3 | N1/C2 | 14.06 | – | 0.57 | 12.35 | 0.51 | 13.20 | 0.42 | |
| 02.09.2015 | O-sjuer nr 10 | N1/C2 | 14.06 | – | 0.59 | 12.50 | 0.54 | 13.29 | 0.46 | – |
| 03.06.2015 | Bygdakamp 2 | N1/C2 uten tid | 14.06 | – | 0.57 | 12.00 | 0.49 | – | – | – |
| 20.08.2014 | Bygdakamp nr.5 | B3 | 21.35 | 14 | 0.26 | 13.54 | 0.17 | – | – | – |