Løperprofil
Petter Løvås Valstad
Frol
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
C-rankingen
8 løp
N-rankingen
7 løp
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 5.49
- Løpskapasitet
- 5.37
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.30
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 22.04.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3667 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1996 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2306 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,31 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9827 |
| bomVekt | 1,62 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2058 |
| bomStorSigma | 0,6858 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0852 |
| havariVekt | 0,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2082,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2155,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.32
- Løpskapasitet
- 10.20
- O-evne
- 2.12
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 6.42
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 98 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 01.06.2016)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2128 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6597 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,4281 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,3 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0216 |
| bomVekt | 0,57 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5899 |
| bomStorSigma | 0,8702 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2432,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2949,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.13
- Løpskapasitet
- 10.29
- O-evne
- 1.44
- Jevnhet ±
- 9,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.28
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 24.04.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1965 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1686 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0936 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1137 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,16 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9576 |
| bomVekt | 14,87 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4867 |
| bomStorSigma | 0,8665 |
| antallBom | 16 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0692 |
| havariVekt | 0,76 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0019 |
| fartSesongSin | −0,0016 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2475,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2883,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.09
- Løpskapasitet
- 6.54
- O-evne
- 1.15
- Jevnhet ±
- 11,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.43
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 73 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 15.06.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,6057 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,6678 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1177 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1905 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,5 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,96 |
| bomVekt | 6,49 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2904 |
| bomStorSigma | 0,7798 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0321 |
| havariVekt | 0,2 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0019 |
| fartSesongSin | 0,0019 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1648,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1947 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 8 | 24.04.2024 O7-2 Børsåsen, bom 4.48 | 85 | – |
| Bom over fem minutter | 115 | 11.05.2022 O-sjuer 3, Langåselva, bom 10.22 | 194 | – |
| Bom over ti minutter | 115 | 11.05.2022 O-sjuer 3, Langåselva, bom 10.22 | 194 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.04.2024 | O7-2 Børsåsen | C2 | 23.15 | 7 | 4.49 | 14.21 | 2.58 | 13.14 | 1.41 | |
| 03.05.2023 | O-sjuer 3, Børsåsen | C2 | 23.10 | 8 | 1.42 | 15.38 | 1.09 | 13.37 | 1.28 | |
| 26.04.2023 | Bygdakamp 1 | B/C 2 | 26.37 | 55 | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2023 | Blåveisløpet | H 11-12 | 24.41 | 2 /5 | 1.29 | 13.37 | 0.49 | 13.49 | 1.40 | |
| 19.04.2023 | O-sjuer 2, Staupshaugen | B3 | 25.14 | 23 | – | – | – | – | – | – |
| 12.04.2023 | O-sjuer 1, Røstad | N1 | 9.05 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2022 | O-sjuer 10, Staupsmarka | C2 | 12.49 | 6 | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2022 | KM Sprint | H 11-12 | 12.35 | 5 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2022 | Bygdakamp 4 | N1 | 16.07 | – | 0.43 | 7.12 | 0.19 | 8.51 | 1.01 | |
| 01.06.2022 | Bygdakamp 3 | C2 | 29.02 | 24 | 4.08 | 13.26 | 1.55 | 13.50 | 1.51 | |
| 25.05.2022 | Skøynarkarusell 6 | C2 | 29.02 | 24 | 4.08 | 13.36 | 1.56 | 14.10 | 1.51 | |
| 14.05.2022 | Blåveisløpet | C-åpen 10-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2022 | O-sjuer 3, Langåselva | C2 | 51.01 | 22 | 13.44 | 19.07 | 5.09 | 14.10 | 1.51 | |
| 27.04.2022 | O-sjuer 2, Børsåsen | C2 | 26.55 | 6 | 0.05 | 13.28 | 0.03 | 13.07 | 0.47 | |
| 12.02.2022 | NM mellomdistanse skio | H 11-12 | 37.22 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2021 | KM sprint NTOK - festivalsprinten | H 9-10 | 11.04 | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2021 | KM sprint | H 9-10 | 13.12 | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2021 | O-sjuer 8, Skallstuggu | C2 | 21.34 | 8 | 2.08 | 13.08 | 1.18 | 13.10 | 0.57 | – |
| 09.06.2021 | BK og O-sjuer 7, Jamtkneppet | N1 | 21.07 | 1 | 1.16 | 8.11 | 0.29 | 10.14 | 1.15 | |
| 06.05.2021 | TA-sprint 5 | Åpen1,5 | 21.36 | 2 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2021 | Blåveisløpet | H 9-10 | 16.25 | – | 0.51 | 8.35 | 0.27 | 11.11 | 1.34 | |
| 28.04.2021 | O-sjuer 3, Storåsen | N1 | 17.16 | 6 | 4.50 | 12.16 | 3.26 | 11.50 | 1.41 | – |
| 22.04.2021 | T-A-sprint 3 | Åpen 1.5 | 13.08 | 2 /12 | 0.59 | 10.19 | 0.46 | – | – | – |
| 21.04.2021 | O-sjuer 2, Børsåsen | N1 | 32.05 | 32 | 4.00 | (17.29) | 2.11 | 11.50 | 1.41 | – |
| 14.04.2021 | O-sjuer 1, Staupshaugen | N1 | 36.08 | 34 | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2020 | O-karusell 6, åpent kretsløp ultralang | C2 | 24.58 | 16 | 1.21 | 11.48 | 0.38 | – | – | – |
| 01.05.2019 | Blåveisløpet | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2019 | BK 1 | N 1,5 | 16.37 | – | 1.06 | 10.58 | 0.44 | 12.21 | 1.13 | – |
| 12.05.2018 | KM Sprint NTOK og STOK | N-åpen | 12.38 | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2018 | Skøynarkarusell 3 | N 1,3 | 21.22 | – | 2.55 | 12.16 | 1.40 | 13.15 | 1.28 | – |
| 29.04.2018 | Blåveisløpet | N-åpen | 27.38 | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2017 | O-sjuer 8 | C2 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2017 | O-sjuer 7 | C2 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2017 | Bygdakamp 2 | N 1,5 | 1.01.57 | – | 7.24 | 28.35 | 3.25 | – | – | – |
| 10.05.2017 | O-sjuer 4 | N1/C2 | 14.51 | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2016 | Bygdakamp 3 | B3/C5 | 30.06 | 39 | 3.06 | 26.38 | 2.45 | 22.18 | 2.01 | |
| 02.09.2015 | O-sjuer nr 10 | B3/C5 | 30.06 | 39 | 3.06 | 27.28 | 2.50 | 21.40 | 1.56 | – |
| 03.06.2015 | Bygdakamp 2 | B3/C5 | 30.06 | 42 | 3.01 | 27.49 | 2.47 | – | – | – |