Løperprofil
Kari Oline Tyldum
Rudsbygd
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
9 løp
C-rankingen
17 løp
N-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.08
- Løpskapasitet
- 12.20
- O-evne
- 1.48
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.53
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 2,3
- Typisk bom
- 134 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 26.07.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0868 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1901 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0787 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0607 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,56 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,08 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8323 |
| bomVekt | 38,78 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8994 |
| bomStorSigma | 0,9408 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0359 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0754 |
| havariVekt | 2,99 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0677 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0009 |
| fartSesongSin | −0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3282 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3759,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.52
- Løpskapasitet
- 10.43
- O-evne
- 2.09
- Jevnhet ±
- 12,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.50
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 4,5
- Typisk bom
- 86 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 17 (sist 06.07.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1788 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1749 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1279 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0626 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,69 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,39 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3613 |
| bomVekt | 75,13 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4598 |
| bomStorSigma | 0,7291 |
| antallBom | 53 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0603 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0812 |
| havariVekt | 6,2 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0069 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8365 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0025 |
| fartSesongSin | 0,0035 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2529,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3035,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.49
- Løpskapasitet
- 9.41
- O-evne
- 1.08
- Jevnhet ±
- 11,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.43
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 17.08.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2657 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2268 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1107 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1479 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,1 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,49 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8677 |
| bomVekt | 8,13 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3562 |
| bomStorSigma | 0,6951 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0331 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0378 |
| havariVekt | 1,18 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0008 |
| fartSesongSin | −0,0019 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2314,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2584,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 15 | 25.07.2025 O-Ringen Jönköping, etapp 4, bom 2.24 | 53 | – |
| Bom over fem minutter | 17 | 25.07.2025 O-Ringen Jönköping, etapp 4, bom 12.22 | 149 | – |
| Bom over ti minutter | 17 | 25.07.2025 O-Ringen Jönköping, etapp 4, bom 12.22 | 244 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 21.06.2026 | O-festivalen lang | C-åpen 10-16 | 23.15 | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2026 | Elgdilten | B-åpen 10-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | D14 Kort | 32.31 | 12 /25 | 1.41 | 13.27 | 0.42 | 14.19 | 1.51 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | D14 Kort | 46.49 | 16 /25 | 15.16 | 18.19 | 5.58 | 14.19 | 1.51 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | D14 Kort | 40.05 | 18 /25 | 13.02 | 19.02 | 6.11 | 14.19 | 1.51 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | D14 Kort | 43.17 | 16 /25 | 5.43 | 15.32 | 2.03 | 14.19 | 1.51 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | C-åpen 10-16 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | C-åpen 10-16 | 36.00 | – | 11.15 | 14.33 | 4.33 | 14.00 | 2.15 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | C-åpen 10-16 | 30.50 | – | 7.04 | 13.48 | 3.10 | 14.00 | 2.15 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | C-åpen 10-16 | 37.08 | – | 6.04 | 13.04 | 2.08 | 14.00 | 2.15 | |
| 25.06.2025 | Treningsløp 3 ROK,Hamar OK og Vang OL | B | 48.27 | 18 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2025 | O-Festival lang | C-åpen 10-16 | 26.26 | 9 /27 | 2.10 | 13.27 | 1.06 | 14.53 | 2.02 | |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | C-åpen 10-16 | 22.28 | 1 /23 | 3.08 | 12.49 | 1.47 | 14.53 | 2.02 | |
| 20.06.2025 | O-Festival sprint | B-åpen 10-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2025 | Mjøs-o-cup 3 | D13-14 | 46.20 | 12 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2025 | Mjøs-o-cup 2 | D13-14 | 22.06 | 11 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2025 | Gjøviksprinten | B-åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2025 | Solrenningen Mellomdistanse | C-åpen 10-16 | 45.30 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2025 | Solrenningen Langdistanse | C-åpen 10-16 | 38.10 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2025 | Mjøs-o-cup 1 | D13-14 | 33.57 | 12 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 09.03.2025 | Lygna Ski-O Weekend - mellom - NC finale og NM lang herrer junior | D 13-14 | 39.35 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 08.03.2025 | Lygna Ski-O Weekend - NC sprint | B-åpen | 21.42 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 23.02.2025 | NM sprintstafett - Publikumsløp | B-åpen 17- | 35.13 | 6 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 22.02.2025 | NM Langdistanse og publikumsløp | B-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2024 | KM Natt | N-åpen -16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2024 | Mjøs-o-cup 5 | D11-12 | 29.19 | 10 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2024 | Mjøs-o-cup 4 | D11-12 | 40.57 | 17 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | D12 Kort | 19.10 | 8 /28 | 1.14 | 11.58 | 0.46 | 12.38 | 1.01 | – |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | D12 Kort | 14.57 | 5 /28 | 0.27 | 10.03 | 0.18 | 12.38 | 1.01 | – |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | D12 Kort | 36.35 | 15 /28 | 8.31 | 15.10 | 3.32 | 12.38 | 1.01 | – |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | D12 Kort | 18.47 | 10 /28 | 0.05 | 12.22 | 0.03 | 12.38 | 1.01 | – |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | D12 Kort | 21.06 | 7 /27 | 0.23 | 11.04 | 0.12 | 12.38 | 1.01 | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 10-16 | 58.01 | 8 /14 | 16.36 | 18.23 | 5.16 | 17.03 | 2.25 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 10-16 | 41.32 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 10-16 | 26.02 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 10-16 | 37.37 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | C-åpen 10-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | C-åpen 10-16 | 34.54 | 16 /28 | 5.13 | 18.26 | 2.45 | 17.03 | 2.25 | |
| 21.06.2024 | Norsk O-Festival sprint | C-åpen 10-16 | 31.21 | 6 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2024 | Elgdilten | C-åpen 10-16 | 45.45 | 4 /9 | 8.03 | 18.32 | 3.16 | 17.00 | 2.07 | |
| 15.05.2024 | Mjøs-o-cup 2 | C-åpen | 20.17 | 2 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2024 | Gjøviksprinten | C-åpen | 25.36 | 6 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2024 | Mjøs-o-cup 1 | C-åpen | 28.31 | 7 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2023 | KM lang Innlandet | D11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2023 | Nammocup 4 | D11-12 | 25.57 | 13 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2023 | Torsdagsløp nr.12, Mesnasaga | N-åpen | 21.20 | – | 0.47 | 12.44 | 0.38 | 13.23 | 0.56 | |
| 13.08.2023 | Fjelldilten | D 11-12 | 56.48 | 6 /6 | 3.32 | 20.05 | 1.15 | 18.13 | 2.14 | |
| 10.08.2023 | Torsdagsløp nr.11, Pellestova | Nybegynner | 20.22 | 2 /5 | 1.26 | 15.34 | 1.06 | 13.23 | 0.56 | |
| 08.07.2023 | Gammelskolla 2-dagers, dag 1 | N | 24.56 | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | D 11-12 | 27.15 | 24 /139 | 5.24 | 18.39 | 3.42 | 18.24 | 2.30 | |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | D 11-12 | 44.04 | 28 /33 | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | D 11-12 | 56.44 | 29 /139 | 8.00 | 19.03 | 2.41 | 18.24 | 2.30 | |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | D 11-12 | 37.54 | 32 /139 | 8.42 | 21.10 | 4.51 | 18.24 | 2.30 | |
| 25.06.2023 | O-festivalen lang øvrige klasser | C-åpen 10-16 | 1.00.50 | 9 /15 | 11.57 | 22.28 | 4.25 | 18.21 | 2.08 | |
| 24.06.2023 | O-festivalen mellom øvrige klasser | C-åpen 10-16 | 30.24 | 19 /27 | 4.04 | 17.18 | 2.19 | 18.21 | 2.08 | |
| 23.06.2023 | O-festivalen sprint øvrige klasser | C-åpen 10-16 | 43.58 | 6 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2023 | Nammocup 3 | C-åpen | 20.47 | 7 /10 | 3.01 | 18.59 | 2.45 | 17.43 | 1.28 | – |
| 29.05.2023 | Løvspretten | C-åpen 10-16 | 42.43 | 6 /11 | 5.35 | 20.29 | 2.41 | 17.43 | 1.28 | – |
| 28.05.2023 | Elgdilten | C-åpen 10-16 | 33.03 | 2 /11 | 0.24 | 18.07 | 0.13 | 17.43 | 1.28 | – |
| 27.05.2023 | Pinsesprinten | N2-åpen 9-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2023 | Torsdagsløp nr.6, Badedammen | Nybegynner | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2023 | Nammocup 2 | N-åpen | 19.57 | 7 /29 | 2.38 | 14.58 | 1.59 | 13.43 | 1.13 | |
| 18.08.2022 | Torsdagsløp nr.11, Myggbukta/ Inngjerdingsmyra | N | 0.39 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | N2-åpen 9-16 | 37.16 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | N2-åpen 9-16 | 31.48 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | N2-åpen 9-16 | 24.52 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.07.2022 | Sørlandsgaloppen | N2-åpen 9-16 | 42.49 | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2022 | Løvspretten | N2-åpen 9-16 | 41.11 | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2022 | Elgdilten | N2-åpen 9-16 | 37.55 | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2022 | Pinsesprinten | N2-åpen 9-16 | 38.17 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2022 | Torsdagsløp nr.6 og Klubbmesterskap LOK | N-åpen | 24.40 | – | 2.17 | (28.51) | 2.40 | 20.15 | 1.19 | – |
| 21.04.2022 | Torsdagsløp nr.1, Storhove | Nybegynner | 28.22 | 7 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2022 | Myrsprinten | N2-åpen 9-16 | 18.59 | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2021 | Torsdagsløp nr. 14 Røyslimoen | Kort | 49.33 | 7 /11 | 2.10 | 12.23 | 0.33 | – | – | – |
| 13.05.2021 | Torsdagsløp nr.5 Hovemoen - Lagsmesterskap | N-åpen | 21.54 | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2021 | Torsdagsløp nr.2 Badedammen | Nybegynner | 20.41 | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2019 | Torsdagsløp nr 7 | N | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2019 | Klubbmesterskap | N-åpen | 1.06.11 | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.06.2018 | Torsdagsløp nr. 8 | N | 21.11 | – | 0.25 | 18.39 | 0.22 | – | – | – |