Løperprofil
Jonas Matberg
Frol
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.22
- Løpskapasitet
- 8.10
- O-evne
- 2.11
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 6.44
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 98 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 20.08.2014)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4488 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2449 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,5004 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,08 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0136 |
| bomVekt | 0,12 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5828 |
| bomStorSigma | 0,8826 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1922,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2438 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.18
- Løpskapasitet
- 10.56
- O-evne
- 2.22
- Jevnhet ±
- 8,9 %
- Usikkerhet ±
- 3.25
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 106 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 16.06.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1535 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,209 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0889 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,229 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,95 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0272 |
| bomVekt | 3,49 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6657 |
| bomStorSigma | 0,9379 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0759 |
| havariVekt | 0,17 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2583,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3141,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.09
- Løpskapasitet
- 8.25
- O-evne
- 1.43
- Jevnhet ±
- 9,7 %
- Usikkerhet ±
- 2.43
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 05.05.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4031 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3521 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0968 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2367 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,87 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0359 |
| bomVekt | 2,55 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4842 |
| bomStorSigma | 0,8428 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0325 |
| havariVekt | 0,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2014,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2425,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 22 | 09.06.2021 BK og O-sjuer 7, Jamtkneppet, bom 8.33 | 41 | – |
| Bom over fem minutter | 22 | 09.06.2021 BK og O-sjuer 7, Jamtkneppet, bom 8.33 | 41 | – |
| Bom over ti minutter | 44 | 28.04.2021 O-sjuer 3, Storåsen, bom 11.19 | 44 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.09.2021 | O-sjuer 10, Leva-Fro/Røstad | B3 | 26.39 | 19 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2021 | O-sjuer 9, Nybrotta | C2 | 2.45 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2021 | O-sjuer 8, Skallstuggu | C2 | 27.03 | 12 | 1.23 | 16.27 | 0.50 | 18.14 | 2.51 | – |
| 09.06.2021 | BK og O-sjuer 7, Jamtkneppet | C2 | 58.04 | 33 | 12.58 | 22.17 | 4.58 | 18.14 | 2.51 | – |
| 19.05.2021 | O-sjuer 5, Gjeldsåsen | C2 | 18.42 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2021 | O-sjuer 4, Masteråsen | N1 | 36.05 | 17 | 13.19 | 17.42 | 6.32 | 13.06 | 2.11 | |
| 02.05.2021 | Blåveisløpet | H 9-10 | 17.23 | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2021 | O-sjuer 3, Storåsen | C2 | 58.26 | 16 | 12.49 | 23.32 | 5.10 | – | – | – |
| 21.04.2021 | O-sjuer 2, Børsåsen | N1 | 20.46 | 8 | 1.23 | 11.18 | 0.45 | 11.52 | 0.52 | – |
| 14.04.2021 | O-sjuer 1, Staupshaugen | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2019 | O-Sjuer 2 | N1 | 28.33 | – | 1.30 | 17.51 | 0.56 | 13.38 | 1.07 | – |
| 10.04.2019 | O-Sjuer 1 | N1 | 14.01 | – | 2.45 | 14.09 | 2.47 | – | – | – |
| 29.04.2018 | Blåveisløpet | N-åpen | 37.38 | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.05.2017 | O-sjuer 3/Bygdakamp 1 | C2 | 2.45 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2014 | Bygdakamp nr.5 | B3 | 26.39 | 19 | 2.59 | 17.09 | 1.55 | – | – | – |