Løperprofil
Matts Engvall
Bodens Bandyklubb OS
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
42 løp
Sprintrankingen
6 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.28
- Løpskapasitet
- 14.01
- O-evne
- 1.27
- Jevnhet ±
- 7,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.18
- Sikkerhet
- 25
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 97 s
- Disk/brutt
- 2 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±1,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 42 (sist 14.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,216 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2033 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0711 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0191 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 7,82 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 25,29 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9358 |
| bomVekt | 173,41 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5758 |
| bomStorSigma | 0,9311 |
| antallBom | 84 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0248 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0738 |
| havariVekt | 12,84 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0084 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0796 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0006 |
| fartSesongSin | 0,0152 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3732,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4117,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.38
- Løpskapasitet
- 10.23
- O-evne
- 0.15
- Jevnhet ±
- 5,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.21
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 09.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,248 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,224 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0549 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0326 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,67 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,72 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9363 |
| bomVekt | 36,6 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3196 |
| bomStorSigma | 0,9034 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0464 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 2,1 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7517 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0005 |
| fartSesongSin | 0,0012 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3850,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3943,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 14.08.2026 WMOC 2026 Long Final, bom 3.02 | 115 | – |
| Bom over fem minutter | 28 | 11.08.2026 WMOC 2026 Forest Qualification, bom 8.31 | 160 | – |
| Bom over ti minutter | 65 | 06.06.2026 Västerbottens 3-dagars, dag 2, lång, bom 43.46 | 216 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.08.2026 | WMOC 2026 Long Final | M75B | 41.26 | 2 /82 | 2.20 | 13.20 | 0.45 | 15.22 | 1.23 | |
| 12.08.2026 | WMOC 2026 Middle Final | M75B | 33.23 | 17 /86 | 5.16 | 15.44 | 2.29 | 15.22 | 1.23 | |
| 11.08.2026 | WMOC 2026 Forest Qualification | M75-2 | 50.48 | 33 /58 | 10.25 | 17.02 | 3.29 | 15.22 | 1.23 | |
| 09.08.2026 | WMOC 2026 Sprint Final | M75B | 18.00 | 6 /83 | 0.57 | 10.27 | 0.33 | 10.38 | 0.15 | |
| 08.08.2026 | WMOC 2026 Sprint Qualification | M75-1 | 25.27 | 43 /57 | 6.53 | 13.25 | 3.38 | 10.38 | 0.15 | |
| 06.06.2026 | Västerbottens 3-dagars, dag 2, lång | H75 | 1.42.18 | 7 /8 | 45.06 | (26.22) | 11.37 | 15.41 | 1.19 | |
| 05.06.2026 | Västerbottens 3-dagars, dag 1, medel | H75 | 35.42 | 2 /12 | 0.49 | 14.21 | 0.20 | 15.41 | 1.19 | |
| 22.03.2026 | SkidO, JSM/USM/VSM (Svenska cupen, #10, även seniorer), sprint | H75 | 20.13 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 21.03.2026 | SkidO, SM/JSM/USM/VSM (Svenska cupen, #9), lång | H75 | 31.20 | 2 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | H75 | 41.47 | 17 /137 | 1.12 | 13.19 | 0.23 | 15.21 | 1.28 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | H75 | 41.36 | 30 /136 | 3.28 | 14.14 | 1.11 | 15.21 | 1.28 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | H75 | 42.03 | 48 /137 | 8.10 | 16.15 | 3.09 | 15.21 | 1.28 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | H75 | 51.09 | 28 /137 | 3.20 | 13.30 | 0.53 | 15.21 | 1.28 | |
| 28.06.2025 | O-helg i Jokkmokk, dag 2, lång | H75 | 55.17 | 4 /5 | 9.02 | 17.48 | 2.55 | 15.59 | 1.32 | |
| 27.06.2025 | O-helg i Jokkmokk, dag 1, förkortad medel | H75 | 29.10 | 3 /5 | 0.11 | 13.42 | 0.05 | 15.59 | 1.32 | |
| 08.06.2025 | Västerbottens 3-dagars, dag 3, medel | H75 | 42.38 | 1 /5 | 3.30 | 15.18 | 1.15 | 15.59 | 1.32 | |
| 07.06.2025 | Västerbottens 3-dagars, dag 2, lång | H75 | 49.47 | 1 /4 | 2.36 | 14.32 | 0.46 | 15.59 | 1.32 | |
| 06.06.2025 | Västerbottens 3-dagars, dag 1, medel | H75 | 42.35 | 1 /5 | 0.45 | 14.35 | 0.15 | 15.59 | 1.32 | |
| 01.06.2025 | Älvsby IF OK:s vårtävling, lång | H75 | 1.08.48 | 6 /7 | 23.21 | (24.26) | 8.17 | 15.59 | 1.32 | |
| 31.05.2025 | Älvsby IF OK:s vårtävling, medel | H75 | 27.57 | 5 /7 | 0.38 | 14.25 | 0.20 | 15.37 | 1.22 | |
| 25.05.2025 | BAIK:s vårtävling, lång | H75 | 1.01.24 | 3 /7 | 15.27 | 20.22 | 5.07 | 15.37 | 1.22 | |
| 24.05.2025 | BAIK:s vårtävling, medel | H75 | 44.51 | 5 /9 | 7.26 | 18.12 | 3.01 | 15.37 | 1.22 | |
| 07.07.2024 | Renlunken, lång | H75 | 1.10.03 | 4 /5 | 14.16 | 17.42 | 3.36 | 14.28 | 1.09 | |
| 06.07.2024 | Renlunken, medel | H75 | 36.55 | 4 /6 | 4.30 | 15.50 | 1.56 | 14.28 | 1.09 | |
| 12.05.2024 | Närkekvartetten, dag 4, medel | H75 | 42.00 | 13 /26 | 5.11 | 15.13 | 1.53 | 14.08 | 0.56 | |
| 11.05.2024 | Närkekvartetten, dag 3, lång | H75 | 52.57 | 11 /29 | 3.56 | 14.29 | 1.08 | 14.08 | 0.56 | |
| 10.05.2024 | Swedish League, #5, lång (WRE) + Närkekvartetten, dag 2, lång | H75 | 51.42 | 2 /17 | 1.47 | 12.06 | 0.25 | 14.08 | 0.56 | |
| 09.05.2024 | Swedish League, #4, medel (WRE) + Närkekvartetten, dag 1, medel | H75 | 45.32 | 6 /25 | 6.16 | 14.55 | 2.03 | 14.08 | 0.56 | |
| 10.09.2023 | Veteran-SM, lång, med Tivedstrippeln, dag 3 | H75 | 1.04.51 | 13 /87 | 1.34 | 12.54 | 0.19 | 13.57 | 0.54 | |
| 09.09.2023 | Veteran-SM, medel, med Tivedstrippeln, dag 2 | H75 | 37.59 | 28 /95 | 2.03 | 14.16 | 0.46 | 13.57 | 0.54 | |
| 18.08.2023 | WMOC 2023 Long Final | M75-A | 57.47 | 24 /78 | 1.46 | 12.46 | 0.23 | 13.55 | 0.59 | |
| 16.08.2023 | WMOC 2023 Middle Final | M75-A | 33.34 | 9 /81 | 0.36 | 12.10 | 0.13 | 13.55 | 0.59 | |
| 15.08.2023 | WMOC 2023 Forest Qualificatio | M75-2 | 47.47 | 9 /57 | 2.30 | 12.19 | 0.39 | 13.55 | 0.59 | |
| 13.08.2023 | WMOC 2023 Sprint Final | M75-A | 13.05 | 24 /80 | 0.26 | 8.57 | 0.18 | 9.18 | 0.09 | |
| 12.08.2023 | WMOC 2023 Sprint Qualification | M75-3 | 13.02 | 6 /52 | 0.02 | 8.33 | 0.01 | 9.18 | 0.09 | |
| 05.08.2023 | DM, lång, Norrbotten | Svår 3 km | 58.42 | 5 /10 | 1.20 | 17.55 | 0.24 | 13.55 | 0.59 | |
| 01.08.2023 | Hemavans 3-dagars, etapp 2, lång | H70 | 52.50 | 3 /6 | 1.15 | 12.54 | 0.18 | 13.55 | 0.59 | |
| 31.07.2023 | Hemavans 3-dagars, etapp 1, medel | H70 | 43.09 | 4 /6 | 5.52 | 14.33 | 1.59 | 14.26 | 1.28 | |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H70 | 41.37 | 15 /28 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 70- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 70- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 70- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | H 70- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2023 | Midnattsolgaloppen | H70 | 46.31 | 11 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2023 | Midnattsolgaloppen | H70 | 1.06.44 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.06.2023 | Midnattsolgaloppen | H70 | 43.17 | 14 /27 | 3.22 | 13.39 | 1.04 | 14.30 | 1.24 | |
| 18.05.2023 | Swedish League, #5, medel (WRE) samt publiktävling | H75 | 38.00 | 4 /11 | 5.42 | 15.46 | 2.22 | 14.51 | 1.35 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H75 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | H75 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | H75 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | H75 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H75 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.07.2022 | WMOC 2022 Long Final | M75-A | 1.06.25 | 20 /81 | 12.54 | 14.08 | 2.45 | 13.50 | 1.38 | |
| 14.07.2022 | WMOC 2022 Middle Final | M75-A | 42.18 | 11 /81 | 1.42 | 12.07 | 0.29 | 13.50 | 1.38 | |
| 13.07.2022 | WMOC 2022 Forest Qualification | M75-3 | 53.37 | 6 /54 | 7.27 | 15.18 | 2.08 | 13.51 | 1.38 | |
| 11.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Final | M75-A | 17.49 | 13 /81 | 0.30 | 8.52 | 0.15 | 9.51 | 0.12 | – |
| 10.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Qualification | M75-3 | 19.41 | 24 /54 | 3.19 | 12.01 | 2.02 | 9.51 | 0.12 | – |
| 02.07.2022 | Vittjärvs 2-dagars | H70 | 1.10.08 | 4 /8 | 10.19 | 14.44 | 2.10 | 13.50 | 1.38 | |
| 25.09.2021 | DM, natt, Norrbotten | H70 | 56.43 | 2 /4 | 8.31 | 16.21 | 2.27 | 15.05 | 1.08 | – |
| 11.09.2021 | DM, medel, Norrbotten | H70 | 34.43 | 1 /6 | 1.37 | 14.02 | 0.39 | 15.05 | 1.08 | – |
| 02.07.2017 | Midnattsolgaloppen 2017 | A Kort | 52.03 | 4 /31 | 1.43 | 12.47 | 0.25 | 14.06 | 1.38 | – |
| 02.07.2017 | Midnattsolgaloppen 2017 | A Kort | 45.56 | 5 /31 | 10.19 | 15.14 | 3.25 | 14.06 | 1.38 | – |
| 02.07.2017 | Midnattsolgaloppen 2017 | A Kort | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |