Løperprofil

Kitty Sæterås

Sandnes

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Grafen viser C-rankingen: tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

12.0013.3015.0016.3018.0019.30202420252026Kretsløp Brekkeheia 11.06.2023: 12.56Sørlandsgaloppen 2023 02.07.2023: 16.04Sørlandsgaloppen 2023 02.07.2023: 19.29RR Rankingfinale Alsvik 30.09.2023: 14.00Vestlandspremieren-II 06.04.2024: 14.19Nærløp m/ungdomscup 14.05.2024: 14.37KM Mellom 08.06.2024: 16.11Sørlandsgaloppen 2024 30.06.2024: 13.04Sørlandsgaloppen 2024 30.06.2024: 12.12Sørlandsgaloppen 2024 30.06.2024: 13.50Kretsløp Alsvik 25.05.2025: 15.23Sørlandsgaloppen 2025 06.07.2025: 11.32Sørlandsgaloppen 2025 06.07.2025: 12.55KM Lang Sirdal 23.08.2025: 17.29Kretsløp (RR) Sælandskogen 26.04.2026: 14.36Kretsløp Melshei (RR) 16.05.2026: 13.30O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel 23.07.2026: 13.44O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel 24.07.2026: 15.33O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart 25.07.2026: 15.31

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Skogsrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
14.12
Løpskapasitet
13.16
O-evne
0.56
Jevnhet ±
7,9 %
Usikkerhet ±
1.21
Sikkerhet
2
Bommer per løp
2,8
Typisk bom
73 s
Disk/brutt
5 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
3 (sist 22.01.2025)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,1597
fartMuRaa (evne før krymping)0,1488
fartSigma (dagsform-spredning)0,0785
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0909
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,36
evidensVekt (sikkerheten)1,89
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0138
bomVekt15,04
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,2864
bomStorSigma0,6463
antallBom6
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0491
havariTrening (disk/brutt, trening)0,069
havariVekt0,78
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0009
fartSesongSin0,0012
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,1831
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)676,3
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3530,4
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3779,9
beregnet06.11.2026

B-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
17.55
Løpskapasitet
15.57
O-evne
1.58
Jevnhet ±
8,4 %
Usikkerhet ±
1.15
Sikkerhet
2
Bommer per løp
4,3
Typisk bom
83 s
Disk/brutt
5 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
2 (sist 02.06.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,2203
fartMuRaa (evne før krymping)0,232
fartSigma (dagsform-spredning)0,084
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0676
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,96
evidensVekt (sikkerheten)1,7
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,2322
bomVekt16,58
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,4186
bomStorSigma0,7045
antallBom4
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0524
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0789
havariVekt1,25
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0009
fartSesongSin−0,0022
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2348
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)765,1
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3752,5
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)4214,1
beregnet06.11.2026

C-rankingen

nr. 79 av 241

Nr. 79 av 241 blant kvinner i Norge · nr. 3 av 7 i klassen D45–49 · nr. 1 av 3 i 1978-kullet

Forventet kmtid
14.07
Løpskapasitet
13.11
O-evne
0.56
Jevnhet ±
9,4 %
Usikkerhet ±
0.25
Sikkerhet
13
Bommer per løp
2,1
Typisk bom
76 s
Disk/brutt
3 %
Distanseprofil
best på lange (−0,1 % per dobling)
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
20 (sist 25.07.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,0326
fartMuRaa (evne før krymping)0,0253
fartSigma (dagsform-spredning)0,0936
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0291
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)5,08
evidensVekt (sikkerheten)13,18
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,6395
bomVekt109,26
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,3296
bomStorSigma0,7979
antallBom27
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0313
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0484
havariVekt7,59
fartLengdeSens (distanseprofilen)−0,0012
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,7194
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0025
fartSesongSin−0,002
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,6
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3113,1
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3333
beregnet06.11.2026

N-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
11.21
Løpskapasitet
10.04
O-evne
1.17
Jevnhet ±
10,0 %
Usikkerhet ±
1.51
Sikkerhet
1
Bommer per løp
3,0
Typisk bom
77 s
Disk/brutt
4 %
Løp i grunnlaget
1 (sist 07.04.2024)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,2255
fartMuRaa (evne før krymping)−0,4065
fartSigma (dagsform-spredning)0,1004
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,1505
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,07
evidensVekt (sikkerheten)0,58
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,9495
bomVekt3,5
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,3415
bomStorSigma0,7588
antallBom1
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0424
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0321
havariVekt0,26
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0
fartSesongSin0
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2096
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)753,1
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2406,4
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)2712,2
beregnet06.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (483 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 35 24.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel, bom 3.28 76 nr. 2352
Bom over fem minutter 254 08.06.2024 KM Mellom, bom 7.23 254 nr. 1291
Bom over ti minutter 483 hele karrieren siden 2022 483 nr. 2253

Løp

49 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
01.09.2026 Ungdomscup m/nærløp - Løp 6 - Lundehaugen B-åpen 23.38 8 /17 – – – – – –
25.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart 3-dagars Gul 2,5 34.50 20 /64 2.19 15.31 1.02 13.57 0.55
24.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel 3-dagars Gul 2,5 28.44 20 /64 3.57 15.33 2.08 13.57 0.55
23.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel 3-dagars Gul 2,5 23.20 12 /64 0.50 13.44 0.29 13.57 0.55
02.06.2026 Ungdomscup m/nærløp - Løp 4 - Sandneshallen B-åpen 26.12 9 /14 2.09 17.34 1.26 18.14 1.57 –
19.05.2026 Ungdomscup m/nærløp - Løp 2 - Kleppeloen B-åpen 30.02 3 /10 – – – – – –
16.05.2026 Kretsløp Melshei (RR) C-åpen 17- 26.45 1 /3 1.24 13.30 0.43 13.39 0.56
26.04.2026 Kretsløp (RR) Sælandskogen C-åpen 17- 23.30 1 /5 0.17 14.36 0.11 13.50 1.04
16.09.2025 Ungdomscup 7 B-åpen 25.59 7 /11 3.50 21.14 3.08 – – –
23.08.2025 KM Lang Sirdal C-åpen 17- 31.12 3 /5 6.53 17.29 3.52 13.53 1.09
06.07.2025 Sørlandsgaloppen 2025 C-åpen 17- 25.46 5 /145 0.35 11.32 0.16 13.30 0.54
06.07.2025 Sørlandsgaloppen 2025 C-åpen 17- 36.40 7 /145 0.50 12.55 0.18 13.30 0.54
25.05.2025 Kretsløp Alsvik C-åpen 17- 30.49 2 /3 1.10 15.23 0.35 14.10 1.08
20.05.2025 Ungdomscup 2 - Kleivane C-åpen 11.49 1 /4 – – – – – –
27.04.2025 Åpent Klubbmesterskap i innendørsorientering Sandneshallen Nybegynnerløype – – – – – – – –
22.01.2025 Nattløp Vatneli Skole DK 39.55 2 /8 1.39 13.26 0.33 14.05 0.48
26.12.2024 Juleløpet 2024, Vinterkarusellens 1. løp. DM 55.18 15 /30 4.33 15.13 1.15 14.26 1.00 –
30.06.2024 Sørlandsgaloppen 2024 C-åpen 17- 15.05 7 /230 – – – – – –
30.06.2024 Sørlandsgaloppen 2024 C-åpen 17- 41.12 8 /230 1.11 13.04 0.23 13.58 1.13
30.06.2024 Sørlandsgaloppen 2024 C-åpen 17- 21.33 10 /56 0.12 12.12 0.07 13.58 1.13
30.06.2024 Sørlandsgaloppen 2024 C-åpen 17- 33.10 12 /230 3.44 13.50 1.33 13.58 1.13
08.06.2024 KM Mellom C-åpen 17- 31.38 4 /7 7.25 16.11 3.48 13.58 1.13
14.05.2024 Nærløp m/ungdomscup C-åpen 23.43 2 /12 1.19 14.37 0.49 14.33 1.15
07.05.2024 Ungdomscup/nærløp Lundehaugen B-åpen 0.00 DNS – – – – – –
30.04.2024 Nærløp m/ungdomscup B-åpen 24.21 4 /4 – – – – – –
21.04.2024 Kretsranking - Madlatua C-åpen 17- 21.04 1 /5 – – – – – –
20.04.2024 Kretsløp-Sprint, Storhaug C-åpen 17- 13.12 1 /4 – – – – – –
07.04.2024 Vestlandspremieren-III (Hordalandscupen 1) N2-åpen 17- 25.33 1 /1 0.56 10.27 0.23 – – –
06.04.2024 Vestlandspremieren-II C-open 17- 30.25 4 /11 3.46 14.19 1.46 14.54 1.32
11.11.2023 SI Klubbmesterskap, Melshei Åpen C 31.01 2 /5 0.16 12.02 0.06 – – –
30.09.2023 RR Rankingfinale Alsvik C-åpen 17- 25.34 1 /2 0.44 14.00 0.24 15.28 1.27
19.09.2023 Ungdomscup Finale i Ølbergskogen C-åpen 24.40 3 /6 – – – – – –
10.09.2023 Tour de Orientering C-åpen 17- – – – – – – – –
10.09.2023 Tour de Orientering C-åpen 17- – – – – – – – –
10.09.2023 Tour de Orientering C-åpen 17- – – – – – – – –
05.09.2023 Ungdomscup 5 Austrått C-åpen 13.40 1 /4 – – – – – –
02.07.2023 Sørlandsgaloppen 2023 C-åpen 17- 29.16 5 /29 – – – – – –
02.07.2023 Sørlandsgaloppen 2023 C-åpen 17- 50.50 18 /147 4.47 16.04 1.31 15.48 1.39
02.07.2023 Sørlandsgaloppen 2023 C-åpen 17- 55.47 21 /147 10.47 19.29 3.46 15.48 1.39
02.07.2023 Sørlandsgaloppen 2023 C-åpen 17- 0.00 Inaktiv – – – – – –
13.06.2023 Ungdomscup 3 Ganddal C-åpen 18.20 2 /5 – – – – – –
11.06.2023 Kretsløp Brekkeheia C-åpen 17- 21.20 1 /3 0.36 12.56 0.22 13.52 0.47 –
23.05.2023 Ungdomscup 2, Lundekvam C-åpen 25.34 2 /6 0.27 13.54 0.15 – – –
02.05.2023 Ungdomscup 1 C-åpen 17.18 2 /5 – – – – – –
18.09.2022 Kretsløp - Sprint på Gausel C-åpen 17- 14.20 1 /2 – – – – – –
10.07.2022 Sørlandsgaloppen N2-åpen 17- 0.00 Inaktiv – – – – – –
10.07.2022 Sørlandsgaloppen N2-åpen 17- 0.00 Brutt – – – – – –
10.07.2022 Sørlandsgaloppen N2-åpen 17- 0.00 Inaktiv – – – – – –
07.09.2021 Nærløp Riska D Ny 14.27 – – – – – – –

Løp per år

2021: 1 løp120212022: 4 løp420222023: 15 løp1520232024: 12 løp1220242025: 8 løp820252026: 8 løp82026