Løperprofil
Tove Engan
Frol
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.45
- Løpskapasitet
- 12.42
- O-evne
- 2.03
- Jevnhet ±
- 7,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.35
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 104 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 26.04.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1161 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1746 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,078 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1611 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,79 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1454 |
| bomVekt | 5,17 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6445 |
| bomStorSigma | 1,0144 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0744 |
| havariVekt | 0,14 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0005 |
| fartSesongSin | 0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3379,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3927 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.12
- Løpskapasitet
- 16.20
- O-evne
- 2.52
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 5.00
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 126 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 25.08.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2436 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4516 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0871 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2314 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,47 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1306 |
| bomVekt | 1,48 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,835 |
| bomStorSigma | 0,7733 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0832 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3842,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4518 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.34
- Løpskapasitet
- 12.36
- O-evne
- 2.58
- Jevnhet ±
- 8,4 %
- Usikkerhet ±
- 2.25
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 120 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 14.06.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0114 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0127 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0836 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1447 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,11 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,51 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0518 |
| bomVekt | 15,28 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7834 |
| bomStorSigma | 1,0239 |
| antallBom | 27 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1173 |
| havariVekt | 1,62 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0011 |
| fartSesongSin | −0,002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2976,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3675,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 9 | 13.09.2023 O-sjuer 10, Momarka, bom 4.42 | 58 | – |
| Bom over fem minutter | 59 | 31.05.2023 BK3 / O-sjuer 5, bom 20.44 | 67 | – |
| Bom over ti minutter | 59 | 31.05.2023 BK3 / O-sjuer 5, bom 20.44 | 100 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 13.09.2023 | O-sjuer 10, Momarka | C5 | 34.41 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2023 | BK 6 / O-sjuer 9, Storlidalen | C5 | 1.04.13 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2023 | O-sjuer 8, Langåselva | C5 | 53.56 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2023 | Bygdakamp 5 | C5 | 1.12.58 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2023 | Bygdakamp | C2 | 30.46 | 12 | 1.05 | 14.03 | 0.30 | 16.00 | 3.14 | |
| 07.06.2023 | O-sjuer 6, Skallstuggu | C5 | 10.59 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2023 | BK3 / O-sjuer 5 | C5 | 1.11.31 | 5 | 24.26 | 19.17 | 6.35 | 16.06 | 3.39 | |
| 24.05.2023 | O-sjuer 4, Storåsen | C5 | 1.36.56 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2023 | Bygdakamp 2 | C2 | 39.40 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 03.05.2023 | O-sjuer 3, Børsåsen | C5 | 1.03.23 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2023 | Bygdakamp 1 | B/C 2 | 36.49 | 70 | 16.18 | 21.38 | 9.34 | 15.27 | 3.22 | – |
| 12.04.2023 | O-sjuer 1, Røstad | C5 | 19.59 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2022 | O-sjuer 10, Staupsmarka | C5 | 16.55 | 5 | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2022 | O-sjuer 9, Masteråsen | C5 | 1.06.35 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2022 | O-sjuer 8, Vulusjøen | C5 | 1.09.33 | 4 | 11.39 | 13.47 | 2.19 | 15.11 | 3.03 | |
| 25.05.2022 | O-sjuer 5, Nybrotta NB! Flyttet | C5 | 1.10.52 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2022 | O-sjuer 4 BK2, Nybrotta | C5 | 1.04.28 | 9 | 8.47 | 15.04 | 2.03 | 15.38 | 2.53 | |
| 22.09.2021 | Treningsløp natt | C2 | 39.45 | 15 | 11.10 | 19.21 | 5.26 | 16.19 | 3.08 | |
| 01.09.2021 | Bygdakamp 6 | C5 | 1.13.58 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2021 | O-sjuer 9, Nybrotta | B3 | 1.23.00 | 26 | 19.00 | 24.40 | 5.39 | 21.36 | 4.10 | – |
| 16.06.2021 | O-sjuer 8, Skallstuggu | C2 | 19.13 | 5 | 0.36 | 11.41 | 0.22 | 15.12 | 2.52 | |
| 09.06.2021 | BK og O-sjuer 7, Jamtkneppet | C2 | 54.23 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2021 | O-sjuer 6, Langåselva | C2 | 30.15 | 15 | 6.46 | 16.46 | 3.45 | 15.12 | 2.52 | |
| 02.06.2021 | O-sjuer 6, Langåselva | Løype: C2 | 30.15 | 12 | 6.32 | 14.15 | 3.05 | – | – | – |
| 05.05.2021 | O-sjuer 4, Masteråsen | C2 | 46.11 | 21 | 13.45 | 17.49 | 5.18 | 16.12 | 3.07 | |
| 02.05.2021 | Blåveisløpet | Publikum | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2021 | O-sjuer 3, Storåsen | C5 | 1.18.00 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2020 | Mini-Ælgjakten | C5 | 1.13.58 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2019 | O-Sjuer 10 | C2 | 18.56 | 8 | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2019 | Bygdakamp 6 | N1 | 26.51 | 42 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2019 | O-Sjuer 9 | C2 | 58.43 | 28 | 9.59 | 24.46 | 4.13 | 19.14 | 2.14 | |
| 21.08.2019 | O-Sjuer 8 | C2 | 46.47 | 22 | 14.40 | 24.15 | 7.36 | 18.27 | 2.10 | – |
| 14.08.2019 | O-Sjuer 7 | C2 | 34.54 | 15 | 2.03 | 18.19 | 1.05 | 18.27 | 2.10 | – |
| 19.06.2019 | O-Sjuer 6 | C2 uten tid | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.05.2017 | O-sjuer 3/Bygdakamp 1 | B3 | 1.23.00 | 26 | 19.00 | 25.17 | 5.47 | – | – | – |