Løperprofil

Tuva Ness-Jensen

Frol

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Én graf per ranking løperen har nok løp i — klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke. Tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

C-rankingen

4 løp
14.0016.0018.0020.0022.0024.0020222023O-sjuer 6, Langåselva 02.06.2021: 21.39Loffelunken med Ungdomsserien, #6 17.09.2022: 20.47Solrenningen Mellomdistanse 15.04.2023: 16.25Solrenningen Langdistanse 16.04.2023: 24.20

N-rankingen

10 løp
12.0014.0016.0018.0020.00201920202021Bygdakamp 2 09.05.2018: 14.49BK 1 24.04.2019: 11.56O-Sjuer 2 15.05.2019: 19.38O-sjuer 3 / Bygdakamp 3 22.05.2019: 15.03O-Sjuer 7 14.08.2019: 17.04O-Sjuer 8 21.08.2019: 16.08O-Sjuer 9 04.09.2019: 19.54O-sjuer 4, Masteråsen 05.05.2021: 11.24O-sjuer 9, Nybrotta 25.08.2021: 11.59

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Skogsrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
11.27
Løpskapasitet
9.57
O-evne
1.30
Jevnhet ±
7,9 %
Usikkerhet ±
3.01
Sikkerhet
0
Bommer per løp
2,8
Typisk bom
103 s
Disk/brutt
5 %
Løp i grunnlaget
1 (sist 02.06.2021)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,1277
fartMuRaa (evne før krymping)0,219
fartSigma (dagsform-spredning)0,0786
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,234
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0
evidensVekt (sikkerheten)0,32
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0338
bomVekt0,98
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,6325
bomStorSigma0,7958
antallBom2
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0491
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0754
havariVekt0,03
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0
fartSesongSin0
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,1831
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)676,2
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2648,6
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3049,2
beregnet05.11.2026

C-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
15.13
Løpskapasitet
13.08
O-evne
2.05
Jevnhet ±
11,5 %
Usikkerhet ±
2.35
Sikkerhet
2
Bommer per løp
3,7
Typisk bom
92 s
Disk/brutt
5 %
Distanseprofil
best på korte (+0,1 % per dobling)
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
5 (sist 16.04.2023)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,0264
fartMuRaa (evne før krymping)0,1188
fartSigma (dagsform-spredning)0,1145
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,1565
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,07
evidensVekt (sikkerheten)1,66
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,1187
bomVekt7,79
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,5222
bomStorSigma0,862
antallBom12
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0499
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0683
havariVekt0,47
fartLengdeSens (distanseprofilen)0,0013
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,8535
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0001
fartSesongSin−0,004
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,2
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3100,4
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3592,1
beregnet05.11.2026

N-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
10.30
Løpskapasitet
9.09
O-evne
1.21
Jevnhet ±
10,4 %
Usikkerhet ±
2.35
Sikkerhet
2
Bommer per løp
3,0
Typisk bom
80 s
Disk/brutt
3 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
11 (sist 25.08.2021)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,3208
fartMuRaa (evne før krymping)−0,3022
fartSigma (dagsform-spredning)0,104
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,2193
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,01
evidensVekt (sikkerheten)1,78
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,9687
bomVekt5,35
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,387
bomStorSigma0,7495
antallBom17
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0342
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0323
havariVekt0,26
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0003
fartSesongSin−0,0026
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2095
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)752,6
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2188,6
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)2512,7
beregnet05.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (212 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 4 16.04.2023 Solrenningen Langdistanse, bom 7.09 78 –
Bom over fem minutter 4 16.04.2023 Solrenningen Langdistanse, bom 7.09 78 –
Bom over ti minutter 212 hele karrieren siden 2014 212 –

Løp

40 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
28.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart Lätt 2,5 – DNS – – – – – –
27.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 4, medel Lätt 2,5 – DNS – – – – – –
26.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 3, medel Lätt 2,5 – DNS – – – – – –
24.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 2, lång Lätt 2,5 – DNS – – – – – –
23.07.2023 O-Ringen Åre, etapp 1, lång Lätt 2,5 – DNS – – – – – –
11.06.2023 Oppdal 2-dagers. Dag 2 N1-åpen – – – – – – – –
10.06.2023 Oppdal 2-dagers. Dag 1 C-åpen 10-16 36.16 – – – – – – –
16.04.2023 Solrenningen Langdistanse C-åpen 10-16 57.43 9 /12 8.29 24.20 3.35 18.51 2.24
15.04.2023 Solrenningen Mellomdistanse C-åpen 10-16 36.20 8 /16 2.47 16.25 1.15 18.51 2.24
14.04.2023 Solrenningen Sprint C-åpen 10-16 23.39 6 /6 – – – – – –
12.04.2023 O-sjuer 1, Røstad B3 23.16 24 – – – – – –
17.09.2022 Loffelunken med Ungdomsserien, #6 Lätt 2,5 km 45.31 13 /23 4.18 20.47 1.58 18.28 2.39 –
27.08.2022 KM mellomdistanse NTOK C-åpen 10-16 – DNS – – – – – –
12.06.2022 Oppdal 2-dagers C-åpen 10-16 – – – – – – – –
12.06.2022 Oppdal 2-dagers C-åpen 10-16 – – – – – – – –
20.04.2022 O-sjuer 1, Røstad C2 7.29 1 – – – – – –
07.04.2022 TA-sprint 1 Åpen 1,5 – DNS – – – – – –
11.09.2021 KM sprint NTOK - festivalsprinten C-åpen 10-16 – – – – – – – –
08.09.2021 O-sjuer 10, Leva-Fro/Røstad C2 17.40 9 – – – – – –
25.08.2021 O-sjuer 9, Nybrotta N1 18.39 6 0.15 11.59 0.10 12.31 1.11
21.08.2021 KM sprint C-åpen 10-16 32.46 – – – – – – –
14.08.2021 Midt-Norsk Mesterskap, Langdistanse D 11-12 0.00 Brutt – – – – – –
13.08.2021 Midt-Norsk Mesterskap, Sprint D 11-12 21.59 12 /15 – – – – – –
06.07.2021 KOK Sommercup, løp 2 D-C – Aktiv – – – – – –
02.06.2021 O-sjuer 6, Langåselva C2 39.05 24 11.50 21.39 6.33 17.43 3.14 –
02.06.2021 O-sjuer 6, Langåselva Løype: C2 39.05 17 12.09 18.24 5.43 – – –
05.05.2021 O-sjuer 4, Masteråsen N1 23.13 2 2.00 11.24 0.59 12.39 1.20
02.05.2021 Blåveisløpet D 11-12 0.00 DNS – – – – – –
08.04.2021 TA-sprint 1 D 11-12 25.58 7 /7 – – – – – –
11.09.2019 Bygdakamp 6 N1 38.25 56 – – – – – –
04.09.2019 O-Sjuer 9 N1 37.34 – 10.18 19.54 5.27 15.31 1.29
21.08.2019 O-Sjuer 8 N1 26.09 – 2.50 16.08 1.45 15.20 1.11
14.08.2019 O-Sjuer 7 N1 36.25 – 3.27 17.04 1.37 15.20 1.11
22.05.2019 O-sjuer 3 / Bygdakamp 3 N1 26.47 – 4.09 15.03 2.20 14.29 1.12
15.05.2019 O-Sjuer 2 N1 31.23 – 3.20 19.38 2.05 14.29 1.12
24.04.2019 BK 1 N 1,5 18.06 – 0.06 11.56 0.04 14.08 0.50 –
10.04.2019 O-Sjuer 1 N1 21.55 – 1.56 (22.08) 1.57 14.08 0.50 –
09.05.2018 Bygdakamp 2 N1 23.13 – 2.43 14.49 1.44 14.49 0.58 –
03.05.2017 O-sjuer 3/Bygdakamp 1 N1 18.39 6 0.15 21.28 0.17 – – –
20.08.2014 Bygdakamp nr.5 C2 17.40 9 2.27 17.15 2.24 – – –

Løp per år

2014: 1 løp12014201520162017: 1 løp120172018: 1 løp120182019: 8 løp8201920202021: 11 løp1120212022: 4 løp420222023: 6 løp62023