Løperprofil

Johannes Alstad

Frol

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Grafen viser C-rankingen: tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

10.0012.0014.0016.0018.00202020212022O-Sjuer 2 15.05.2019: 15.35O-sjuer 3 / Bygdakamp 3 22.05.2019: 16.21O-Sjuer 8 21.08.2019: 10.53O-Sjuer 9 04.09.2019: 14.01O-sjuer 2, Børsåsen 21.04.2021: 18.45O-sjuer 3, Storåsen 28.04.2021: 10.26O-sjuer 4, Masteråsen 05.05.2021: 11.13O-sjuer 8, Skallstuggu 16.06.2021: 10.22O-sjuer 3, Langåselva 11.05.2022: 11.10Blåveisløpet 14.05.2022: 10.53O-sjuer 6, Lavøya 08.06.2022: 9.37

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Skogsrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
9.01
Løpskapasitet
7.57
O-evne
1.04
Jevnhet ±
7,9 %
Usikkerhet ±
1.51
Sikkerhet
0
Bommer per løp
2,9
Typisk bom
74 s
Disk/brutt
5 %
Løp i grunnlaget
1 (sist 18.09.2022)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,3532
fartMuRaa (evne før krymping)−0,0193
fartSigma (dagsform-spredning)0,0786
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,1861
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,02
evidensVekt (sikkerheten)0,42
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0614
bomVekt1,79
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,3008
bomStorSigma0,7538
antallBom2
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0482
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0758
havariVekt0,15
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0
fartSesongSin0
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,1831
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)676,3
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2113,9
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)2399,6
beregnet06.11.2026

B-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
13.36
Løpskapasitet
11.19
O-evne
2.17
Jevnhet ±
10,2 %
Usikkerhet ±
2.16
Sikkerhet
1
Bommer per løp
3,8
Typisk bom
105 s
Disk/brutt
6 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
4 (sist 24.05.2023)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,125
fartMuRaa (evne før krymping)0,0314
fartSigma (dagsform-spredning)0,102
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,1542
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,05
evidensVekt (sikkerheten)1,35
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0791
bomVekt9,89
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,6526
bomStorSigma0,7747
antallBom12
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0568
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0806
havariVekt0,39
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0015
fartSesongSin0,0039
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2348
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)765,1
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2661,2
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3199,3
beregnet06.11.2026

C-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
10.37
Løpskapasitet
9.05
O-evne
1.32
Jevnhet ±
9,1 %
Usikkerhet ±
2.09
Sikkerhet
3
Bommer per løp
3,2
Typisk bom
81 s
Disk/brutt
5 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
12 (sist 08.06.2022)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,3396
fartMuRaa (evne før krymping)−0,342
fartSigma (dagsform-spredning)0,0912
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,1844
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,05
evidensVekt (sikkerheten)2,85
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,9576
bomVekt12,46
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,3916
bomStorSigma0,8341
antallBom28
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0481
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0656
havariVekt0,35
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,7514
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0004
fartSesongSin0,0008
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,6
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2145,1
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)2505,8
beregnet06.11.2026

N-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
8.38
Løpskapasitet
7.12
O-evne
1.26
Jevnhet ±
9,9 %
Usikkerhet ±
3.14
Sikkerhet
0
Bommer per løp
3,0
Typisk bom
82 s
Disk/brutt
3 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
2 (sist 15.05.2019)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,5598
fartMuRaa (evne før krymping)−0,5218
fartSigma (dagsform-spredning)0,0995
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,3186
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0
evidensVekt (sikkerheten)0,41
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,9486
bomVekt0,79
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,4066
bomStorSigma0,8205
antallBom0
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0347
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0328
havariVekt0,02
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0004
fartSesongSin0,0002
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2096
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)753,1
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)1722,4
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)2064,8
beregnet06.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (230 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 7 24.05.2023 O-sjuer 4, Storåsen, bom 3.21 53 –
Bom over fem minutter 42 17.09.2022 Loffelunken med Ungdomsserien, #6, bom 8.05 97 –
Bom over ti minutter 131 21.04.2021 O-sjuer 2, Børsåsen, bom 11.05 131 –

Løp

27 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
24.05.2023 O-sjuer 4, Storåsen B3 1.05.46 16 8.39 18.15 2.24 15.11 2.15
19.04.2023 O-sjuer 2, Staupshaugen N1 1.24 1 – – – – – –
12.04.2023 O-sjuer 1, Røstad B3 3.20 DSQ – – – – – –
21.09.2022 Treningsløp natt, Staupshaugen B 25.37 1 2.32 11.58 1.11 14.35 2.21 –
18.09.2022 Älgjakten Älgjakten 4 gemensamma kontroller 25.41 16 /41 – – – – – –
18.09.2022 Älgjakten Älgjakten, 2 25.41 41 /55 1.24 13.58 0.46 – – –
17.09.2022 Loffelunken med Ungdomsserien, #6 H14 46.39 27 /31 10.41 19.02 4.22 14.35 2.21 –
14.09.2022 O-sjuer 10, Staupsmarka B3 13.32 10 – – – – – –
17.08.2022 O-sjuer 7 BK 5, Storlidalen B3 38.11 15 – – – – – –
08.06.2022 O-sjuer 6, Lavøya C2 22.20 1 0.24 9.37 0.10 11.10 1.19
25.05.2022 O-sjuer 5, Nybrotta NB! Flyttet B3 39.37 21 7.34 15.53 3.02 – – –
14.05.2022 Blåveisløpet C-åpen 10-16 30.50 1 /4 2.19 10.53 0.49 11.24 1.27
11.05.2022 O-sjuer 3, Langåselva C2 29.47 1 1.27 11.10 0.33 11.24 1.27
16.06.2021 O-sjuer 8, Skallstuggu C2 17.02 3 2.00 10.22 1.13 11.27 1.54
05.05.2021 O-sjuer 4, Masteråsen C2 29.05 5 3.30 11.13 1.21 12.17 2.06
28.04.2021 O-sjuer 3, Storåsen C2 25.54 3 1.01 10.26 0.25 13.13 2.24
22.04.2021 T-A-sprint 3 H 11-12 0.00 DNS – – – – – –
21.04.2021 O-sjuer 2, Børsåsen C2 40.39 8 18.14 18.45 8.25 13.13 2.24
14.04.2021 O-sjuer 1, Staupshaugen B3 21.30 10 – – – – – –
08.04.2021 TA-sprint 1 H 11-12 11.49 3 /11 – – – – – –
04.09.2019 O-Sjuer 9 C2 33.13 7 6.42 14.01 2.50 14.14 1.58
21.08.2019 O-Sjuer 8 C2 20.59 4 1.40 10.53 0.52 15.01 2.10
14.08.2019 O-Sjuer 7 C2 47.26 20 12.05 (24.55) 6.21 15.01 2.10
22.05.2019 O-sjuer 3 / Bygdakamp 3 C2 29.57 20 3.27 16.21 1.53 15.42 1.50 –
15.05.2019 O-Sjuer 2 C2 26.14 10 3.59 15.35 2.22 15.42 1.50 –
15.05.2019 O-Sjuer 2 N1 16.06 – 0.06 10.05 0.04 11.16 0.48 –
10.04.2019 O-Sjuer 1 N1 10.52 – 0.14 10.59 0.14 – – –

Løp per år

2019: 7 løp7201920202021: 6 løp620212022: 10 løp1020222023: 3 løp32023