Løperprofil
Kerstin Nilsson
OK Hierne
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 21.00
- Løpskapasitet
- 17.54
- O-evne
- 3.06
- Jevnhet ±
- 19,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.47
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 4,1
- Typisk bom
- 133 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−2,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±1,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 21.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4433 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4632 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1963 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0363 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,5 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,09 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4776 |
| bomVekt | 53,03 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8936 |
| bomStorSigma | 0,9197 |
| antallBom | 29 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0399 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0572 |
| havariVekt | 4,42 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0413 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2103 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0031 |
| fartSesongSin | 0,0161 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4764,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5591,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.20
- Løpskapasitet
- 12.09
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.57
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 12.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4047 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5198 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,074 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,31 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,79 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9276 |
| bomVekt | 5,36 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2231 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0553 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,48 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4504,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4575,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 23.17
- Løpskapasitet
- 21.19
- O-evne
- 1.58
- Jevnhet ±
- 10,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.46
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 91 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 14.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,5086 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5508 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1073 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0728 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,84 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,39 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0089 |
| bomVekt | 16,04 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,508 |
| bomStorSigma | 0,848 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0485 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 1,45 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8918 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0005 |
| fartSesongSin | −0,0066 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5017,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5479,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.37
- Løpskapasitet
- 17.17
- O-evne
- 1.20
- Jevnhet ±
- 9,2 %
- Usikkerhet ±
- 1.40
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 11 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 31.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3036 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3114 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0916 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0858 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,51 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,5 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9282 |
| bomVekt | 7,57 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3528 |
| bomStorSigma | 0,7547 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1128 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 1,54 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0021 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9117 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0009 |
| fartSesongSin | −0,0051 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4081,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4397,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 21.10.2026 Nattjakta - etappe 4, bom 5.10 | 39 | – |
| Bom over fem minutter | 2 | 21.10.2026 Nattjakta - etappe 4, bom 5.10 | 66 | – |
| Bom over ti minutter | 25 | 22.03.2026 Torna Hällestadsträffen, bom 16.15 | 112 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 21.10.2026 | Nattjakta - etappe 4 | KORTA-D | 31.46 | 2 /4 | 7.22 | 17.50 | 4.08 | 21.04 | 3.09 | |
| 13.08.2026 | O-Karusell 10 / motionsorientering | Mellom | 1.03.34 | 5 /8 | 16.26 | 20.19 | 5.15 | 23.07 | 3.13 | |
| 06.04.2026 | Tyringerundan | Gul 2,5 km | 1.10.59 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.03.2026 | Torna Hällestadsträffen | D65 | 1.29.32 | 8 /8 | 18.33 | 27.29 | 5.42 | 24.42 | 3.10 | |
| 14.09.2025 | Veteran-SM, lång | Orange 2,0 | 33.10 | 34 /67 | 2.51 | 21.13 | 1.49 | 22.44 | 2.20 | |
| 13.09.2025 | Veteran-SM, medel | D65 | 58.28 | 90 /96 | 10.11 | 28.03 | 4.53 | 24.50 | 2.50 | |
| 12.09.2025 | Veteran-SM, sprint | D65 | 19.06 | 64 /72 | 0.03 | 13.43 | 0.02 | – | – | – |
| 06.09.2025 | DM, medel, Skåne | Blå 3,0 | 1.16.00 | 44 /52 | 16.00 | 25.06 | 5.17 | 24.50 | 2.50 | |
| 31.08.2025 | Fyrklubbs | B Dam Kortkort | 53.24 | 11 /16 | 8.26 | 30.36 | 4.50 | 23.38 | 2.25 | |
| 31.08.2025 | Fyrklubbs | C Dam Kort | 40.19 | 21 /32 | 1.06 | 19.23 | 0.32 | 18.20 | 1.10 | – |
| 31.08.2025 | Fyrklubbs | D Dam Kortkort | 1.01.27 | 10 /12 | 3.40 | 36.31 | 2.11 | 29.18 | 2.12 | |
| 14.07.2025 | Österlens 3-kvällars, kväll 1 | Orange 3,0 | 58.58 | 63 /88 | 2.45 | 21.31 | 1.00 | 19.52 | 1.35 | – |
| 13.04.2025 | FK Åsen, medel | Gul 2,5 | 36.59 | 15 /40 | 2.57 | 17.56 | 1.26 | – | – | – |
| 27.04.2024 | Kollebergamedeln | D65 | 1.08.32 | 8 /8 | 10.41 | (32.13) | 5.01 | 22.16 | 3.22 | |
| 23.09.2023 | DM, medel, Värmland | Svår 3 km | 1.21.47 | 8 /10 | 28.15 | 24.49 | 8.34 | 18.51 | 3.30 | – |
| 03.08.2023 | O-karusell 7 | MELLOM | 1.04.56 | 22 /25 | 5.56 | 18.05 | 1.46 | – | – | – |
| 14.05.2022 | SM, publiktävling, medel | Medelsvår 3 km | 56.54 | 15 /31 | 12.45 | 18.34 | 4.10 | – | – | – |