Løperprofil
Mona Hull
Almby IK
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
54 løp
B-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 20.03
- Løpskapasitet
- 18.34
- O-evne
- 1.29
- Jevnhet ±
- 5,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.19
- Sikkerhet
- 34
- Bommer per løp
- 2,3
- Typisk bom
- 107 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 54 (sist 20.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4976 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4934 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,053 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0153 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 13,14 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 34,15 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8331 |
| bomVekt | 229,07 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,677 |
| bomStorSigma | 0,9762 |
| antallBom | 91 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0448 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 19,47 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0161 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8394 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0035 |
| fartSesongSin | −0,006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4941,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5337,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.14
- Løpskapasitet
- 13.06
- O-evne
- 0.08
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.33
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,7
- Typisk bom
- 59 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 18.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4809 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4758 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0575 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0402 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,19 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,11 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7962 |
| bomVekt | 21,72 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0797 |
| bomStorSigma | 0,604 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0497 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 1,45 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0054 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,3229 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0013 |
| fartSesongSin | −0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4860,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4910,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.39
- Løpskapasitet
- 17.28
- O-evne
- 2.11
- Jevnhet ±
- 8,6 %
- Usikkerhet ±
- 2.17
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 103 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 06.07.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3117 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2926 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,086 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1096 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,18 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,31 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8595 |
| bomVekt | 12,38 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6378 |
| bomStorSigma | 0,9958 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,051 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,99 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0929 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0014 |
| fartSesongSin | 0,0024 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4112,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4625,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 13 | 19.09.2026 Veteran-SM, medel, bom 6.31 | 56 | – |
| Bom over fem minutter | 13 | 19.09.2026 Veteran-SM, medel, bom 6.31 | 103 | – |
| Bom over ti minutter | 60 | 21.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång, bom 10.27 | 353 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.2026 | Veteran-SM, lång + publiktävling (medel) | D75 | 50.10 | 10 /40 | 2.11 | 17.39 | 0.46 | 19.59 | 1.29 | |
| 19.09.2026 | Veteran-SM, medel | D75 | 45.14 | 26 /48 | 6.43 | 22.30 | 3.21 | 19.59 | 1.29 | |
| 18.09.2026 | Veteran-SM, sprint | D75 | 15.49 | 21 /35 | 0.23 | 13.17 | 0.19 | 13.11 | 0.08 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | D75 | 48.12 | 14 /35 | 2.21 | 19.07 | 0.56 | 19.54 | 1.35 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | D75 | 37.34 | 11 /35 | 0.49 | 18.33 | 0.24 | 19.54 | 1.35 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | D75 | 41.23 | 22 /35 | 9.42 | 23.30 | 5.30 | 19.54 | 1.35 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | D75 | 59.44 | 20 /35 | 10.37 | 21.40 | 3.51 | 19.54 | 1.35 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | D75 | 49.00 | 14 /35 | 0.33 | 18.16 | 0.12 | 19.54 | 1.35 | |
| 16.07.2026 | Tivedsmedeln, dag 1, torsdag | D75 | 1.00.40 | 3 /8 | 5.34 | 21.20 | 1.57 | 19.54 | 1.35 | |
| 05.07.2026 | Eskilstuna Weekend, etapp 3, lång | D75 | 59.04 | 8 /11 | 0.40 | 19.02 | 0.13 | 19.54 | 1.35 | |
| 04.07.2026 | Eskilstuna Weekend, etapp 2, medel | D75 | 51.10 | 5 /11 | 10.41 | 21.22 | 4.28 | 19.54 | 1.35 | |
| 03.07.2026 | Eskilstuna Weekend, etapp 1, medel | D75 | 36.30 | 4 /11 | 0.45 | 17.50 | 0.22 | 19.54 | 1.35 | |
| 03.04.2026 | Påsk-OL | D75 | 52.44 | 9 /11 | 19.20 | 26.52 | 9.51 | 20.15 | 1.45 | |
| 29.03.2026 | Tibrotrippeln, lång | D75 | 1.02.50 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.03.2026 | Tibrotrippeln, medel | D75 | 39.13 | 2 /10 | 2.54 | 20.25 | 1.31 | 19.59 | 1.33 | |
| 14.09.2025 | Veteran-SM, lång | D70 | 47.48 | 67 /89 | 5.06 | 20.33 | 2.12 | 19.49 | 1.38 | |
| 13.09.2025 | Veteran-SM, medel | D70 | 57.48 | 91 /95 | 21.36 | (28.51) | 10.47 | 19.49 | 1.38 | |
| 12.09.2025 | Veteran-SM, sprint | D70 | 17.44 | 46 /67 | 1.22 | 12.36 | 0.58 | 12.24 | 0.09 | – |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | D70 Kort | 40.16 | 16 /57 | 0.45 | 18.12 | 0.20 | 19.28 | 1.26 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | D70 Kort | 44.28 | 26 /57 | 3.22 | 20.21 | 1.32 | 19.28 | 1.26 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | D70 Kort | 39.30 | 28 /57 | 4.59 | 20.03 | 2.32 | 19.28 | 1.26 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | D70 Kort | 56.24 | 36 /57 | 7.45 | 21.55 | 3.01 | 19.28 | 1.26 | |
| 06.07.2025 | Tärnafjällens 2-dagars, dag 2, lång | Orange 3,0 | 1.13.01 | 8 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2025 | Swedish League, #3, medel (WRE) | D70 | 37.57 | 3 /9 | 0.33 | 18.21 | 0.16 | 19.24 | 1.25 | |
| 21.04.2025 | Prästtomtadubbeln, dag 2, medel | D70 | 46.51 | 4 /9 | 3.43 | 18.20 | 1.27 | 19.18 | 1.30 | |
| 10.11.2024 | O-event, dag 3 - Zoorientering | D70 | 30.46 | 12 /13 | 9.50 | 25.47 | 8.15 | 19.12 | 1.31 | |
| 27.10.2024 | Oktoberracet | D70 | 49.20 | 11 /12 | 8.26 | 21.56 | 3.45 | 19.04 | 1.24 | |
| 05.10.2024 | Kolmårdsträffen, dag 1, medel | D70 | 39.05 | 4 /12 | 0.39 | 16.36 | 0.17 | 19.04 | 1.24 | |
| 21.09.2024 | Kristinehamnsmedeln | D70 | 55.08 | 4 /6 | 12.12 | 22.05 | 4.53 | 19.08 | 1.24 | |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | D70 Kort | 51.01 | 14 /51 | 4.46 | 19.13 | 1.48 | 18.56 | 1.16 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | D70 Kort | 47.09 | 20 /51 | 1.07 | 19.39 | 0.28 | 18.56 | 1.16 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | D70 Kort | 41.03 | 19 /51 | 1.17 | 18.50 | 0.35 | 18.56 | 1.16 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | D70 Kort | 49.00 | 28 /51 | 11.07 | 22.48 | 5.10 | 18.56 | 1.16 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | D70 Kort | 43.46 | 11 /49 | 2.15 | 17.49 | 0.55 | 18.56 | 1.16 | |
| 06.07.2024 | Eskilstuna Weekend E2 resultat | Medelsvår 3 km | 1.02.48 | 47 /77 | 5.47 | 19.27 | 1.47 | 19.03 | 2.12 | |
| 30.06.2024 | 3+3 i Sälen, etapp 3, medel | D70 | 43.01 | 12 /18 | 1.36 | 18.57 | 0.42 | 18.51 | 1.14 | |
| 29.06.2024 | 3+3 i Sälen, etapp 2, lång | D70 | 57.21 | 13 /18 | 3.56 | 18.35 | 1.16 | 18.51 | 1.14 | |
| 30.09.2023 | Finspångsorienteringen | D70 | 38.01 | 7 /12 | 2.32 | 19.44 | 1.19 | 18.25 | 1.19 | |
| 09.09.2023 | Veteran-SM, medel, med Tivedstrippeln, dag 2 | Medelsvår 3 km | 59.11 | 31 /80 | 9.21 | 18.41 | 2.57 | 18.26 | 2.03 | |
| 06.08.2023 | NOK:s nationella, dag 2 | D70 | 51.06 | 5 /8 | 2.02 | 17.17 | 0.41 | 18.09 | 1.22 | |
| 05.08.2023 | NOK:s nationella, dag 1 | D70 | 43.39 | 9 /13 | 4.59 | 18.32 | 2.07 | 18.09 | 1.22 | |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D70 | 51.04 | 9 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 70- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 70- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 70- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2023 | Midnattsolgaloppen | D 70- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D70 | 56.04 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D70 | 53.20 | 7 /10 | 6.27 | 18.54 | 2.17 | 18.18 | 1.23 | |
| 27.06.2023 | Midnattsolgaloppen | D70 | 51.59 | 9 /10 | 11.29 | 22.00 | 4.52 | 18.18 | 1.23 | |
| 06.05.2023 | Swedish League, #3, medel (WRE) + Torfejden | Medelsvår 3 km | 48.40 | 34 /54 | 1.02 | 17.43 | 0.23 | 18.12 | 1.32 | |
| 07.04.2023 | Påsk-OL | D70 | 49.48 | 10 /17 | 0.36 | 16.15 | 0.12 | 17.41 | 1.07 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D70 Kort | 46.17 | 14 /64 | 3.37 | 17.21 | 1.21 | 16.54 | 1.10 | |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | D70 Kort | 33.24 | 22 /64 | 0.45 | 18.16 | 0.25 | 16.54 | 1.10 | |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | D70 Kort | 43.34 | 8 /64 | 5.29 | 16.00 | 2.01 | 16.54 | 1.10 | |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | D70 Kort | 52.13 | 15 /64 | 1.23 | 17.32 | 0.28 | 16.54 | 1.10 | |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D70 Kort | 37.39 | 7 /64 | 2.31 | 15.03 | 1.00 | 16.54 | 1.10 | |
| 10.07.2022 | Eskilstuna Weekend | D70 | 1.00.56 | 4 /7 | 3.41 | 15.25 | 0.56 | 16.54 | 1.10 | |
| 09.07.2022 | Eskilstuna Weekend | D70 | 51.36 | 4 /7 | 0.16 | 14.58 | 0.05 | 16.54 | 1.10 | |
| 08.07.2022 | Eskilstuna Weekend | D70 | 34.07 | 5 /7 | 1.16 | 16.50 | 0.37 | 16.54 | 1.10 | |
| 03.07.2022 | 3+3 i Sälen | D70 | 37.52 | 8 /13 | 1.04 | 15.45 | 0.27 | 16.54 | 1.10 | |
| 02.07.2022 | 3+3 i Sälen | D70 | 1.10.18 | 10 /12 | 15.09 | 19.48 | 4.16 | 16.54 | 1.10 | |
| 24.04.2022 | Swedish League, #4, medel (WRE) + Zinkgruvemedeln | D70 | 39.40 | 2 /5 | 1.55 | 15.33 | 0.45 | 18.33 | 1.22 | |
| 18.04.2022 | Letälvsträffen | Medelsvår 3 km | 1.02.07 | 16 /27 | 7.18 | 17.42 | 2.05 | 17.19 | 1.55 | – |
| 03.04.2022 | Tibrotrippeln, söndag | D70 | 58.07 | 7 /8 | 2.37 | 20.02 | 0.54 | 18.33 | 1.22 | |
| 02.04.2022 | Tibrotrippeln, lördag | D70 | 49.34 | 3 /9 | 4.01 | 17.35 | 1.25 | 18.33 | 1.22 | |
| 13.11.2021 | O-event, dag 2, Downhill Sprint | D70 | 27.41 | 6 /10 | 0.54 | 11.43 | 0.23 | – | – | – |
| 28.08.2021 | Veteran-SM, medel | Svår 3 km | 56.12 | 24 /35 | 12.29 | 24.29 | 5.26 | 21.09 | 2.44 | |
| 14.08.2021 | Arosträffen | D70 | 23.42 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | 3+3 i Sälen, dag 3, medel | D70 | 47.03 | 11 /13 | 8.32 | 24.03 | 4.22 | 20.39 | 2.26 | – |
| 03.07.2021 | 3+3 i Sälen, dag 2, lång | Medelsvår 3 km | 49.43 | 16 /45 | 5.25 | 18.23 | 2.00 | – | – | – |
| 02.07.2021 | 3+3 i Sälen, dag 1, medel | D70 | 1.00.02 | 7 /12 | 17.22 | 23.36 | 6.50 | 20.39 | 2.26 | – |