Løperprofil
Brynjar Stokset
Oppsal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
36 løp
Sprintrankingen
9 løp
Skogsrankingen
nr. 3507 av 3541
Nr. 3507 av 3541 blant menn i Norge · nr. 373 av 373 i klassen H60–64 · nr. 78 av 78 i 1966-kullet
- Forventet kmtid
- 24.49
- Løpskapasitet
- 21.42
- O-evne
- 3.06
- Jevnhet ±
- 8,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.28
- Sikkerhet
- 20
- Bommer per løp
- 4,2
- Typisk bom
- 123 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,9 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 35 (sist 24.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,6515 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6646 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0894 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0189 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 6,69 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 19,8 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,5148 |
| bomVekt | 158,19 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8084 |
| bomStorSigma | 0,984 |
| antallBom | 112 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0526 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1458 |
| havariVekt | 14,67 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0279 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1489 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0032 |
| fartSesongSin | −0,0095 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5778,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 6605,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.47
- Løpskapasitet
- 12.24
- O-evne
- 0.22
- Jevnhet ±
- 8,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.37
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 2,0
- Typisk bom
- 58 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i mars (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 06.12.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4242 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4594 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,082 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0477 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,53 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,86 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 2,2866 |
| bomVekt | 54,59 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0632 |
| bomStorSigma | 0,5758 |
| antallBom | 26 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0584 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,083 |
| havariVekt | 1,34 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0006 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9682 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0015 |
| fartSesongSin | −0,0062 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4600,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4738,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 20.15
- Løpskapasitet
- 17.35
- O-evne
- 2.40
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.46
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 103 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 01.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3174 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4299 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0834 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,7 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,93 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1359 |
| bomVekt | 7,29 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6394 |
| bomStorSigma | 0,9123 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0521 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,8 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4136,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4764,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 24.10.2026 OSI/GeoForm Rankingløp 21, bom 3.16 | 81 | nr. 6979 |
| Bom over fem minutter | 9 | 26.08.2026 OSI/GeoForm Rankingløp 14, bom 8.05 | 100 | nr. 6956 |
| Bom over ti minutter | 19 | 26.08.2026 OSI/GeoForm Rankingløp 14, bom 13.45 | 192 | nr. 7331 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.10.2026 | OSI/GeoForm Rankingløp 21 | Kort | 1.17.50 | 15 /20 | 5.27 | 25.35 | 1.47 | 24.50 | 3.07 | |
| 17.10.2026 | Blodslitet og NM ultralang | B-åpen 17- | 2.33.36 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2026 | OSI/GeoForm Rankingløp 15 | Mellom | 1.53.02 | 63 /64 Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2026 | OSI/GeoForm Rankingløp 14 | Mellom | 2.32.04 | 49 /52 | 34.15 | 28.39 | 6.27 | 24.38 | 3.27 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | B-åpen 17- | 1.14.08 | 37 /75 | 8.21 | 21.57 | 2.28 | – | – | – |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | C-åpen 17- | 14.14 | 4 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2026 | OSI/GeoForm Rankingløp 5 | Kort | 1.49.15 | 18 /20 | 17.12 | 30.53 | 5.14 | 23.59 | 3.12 | |
| 13.12.2025 | Jon Tolgensbakks minneløp - Gløggløpet | Mellom | 1.24.18 | 54 /60 | 11.48 | 23.06 | 3.14 | 23.34 | 3.03 | |
| 06.12.2025 | Tapas & Sushi - OSI/Geoform Rankingløp 27 | Lang | 53.04 | 43 /48 | 3.48 | 14.03 | 1.00 | 12.52 | 0.25 | |
| 19.11.2025 | VBIL Nattløp Veritasskogen | Kort_Enklere | 1.00.21 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 16.11.2025 | Langløpet - Høst i Østmarka25 | Herrer - C-løype | 2.00.43 | 7 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 08.11.2025 | OSI/GeoForm Rankingløp 23 | Mellom | 1.36.18 | 56 /62 | 23.40 | 25.58 | 6.23 | 23.38 | 3.02 | |
| 01.11.2025 | OSI/GeoForm Rankingløp 22 | Mellom | 2.08.16 | 40 /42 | 15.58 | 26.07 | 3.15 | 23.38 | 3.02 | |
| 25.10.2025 | OSI/GeoForm Rankingløp 21 | Mellom | 1.58.11 | 40 /44 | 12.41 | 25.18 | 2.53 | 23.20 | 2.46 | |
| 10.09.2025 | OSI/GeoForm Rankingløp 16 | Mellom | 2.00.27 | 47 /51 Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2025 | Tour of Lillomarka 2025 - løp 10 | HB | 58.57 | 18 /23 | 4.53 | 20.05 | 1.40 | 23.02 | 2.45 | |
| 25.08.2025 | Tour of Lillomarka 2025 - løp 8 | HC | 45.47 | 3 /4 | 3.10 | 21.48 | 1.30 | 23.35 | 2.57 | |
| 06.08.2025 | OSI/GeoForm Rankingløp 11 | Mellom | 1.53.48 | 50 /52 | 12.48 | 23.10 | 2.41 | 23.35 | 2.57 | |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2025 | Tour of Lillomarka 2025 - løp 7 | HB | 1.23.51 | 24 /26 | 30.13 | 31.14 | 11.15 | 23.47 | 3.10 | |
| 02.06.2025 | Tour of Lillomarka 2025 - løp 6 | HB | 54.16 | 25 /28 | 3.13 | 22.55 | 1.21 | 23.47 | 3.10 | |
| 26.05.2025 | Tour of Lillomarka 2025 - løp 5 | HB | 1.23.11 | 21 /23 | 9.36 | 26.20 | 3.02 | 23.40 | 3.05 | |
| 19.05.2025 | Tour of Lillomarka 2025 - løp 4 | HB | 1.06.35 | 18 /19 | 4.59 | 23.31 | 1.46 | 23.40 | 3.05 | |
| 14.05.2025 | OSI/GeoForm Rankingløp 4 | Kort | 57.48 | 25 /27 | 17.04 | 26.34 | 8.31 | 23.40 | 3.05 | |
| 12.05.2025 | Tour of Lillomarka 2025 - løp 3 | HB | 50.04 | 15 /19 | 7.31 | 20.25 | 3.04 | 23.40 | 3.05 | |
| 07.12.2024 | OSI/Geoform rankingløp 25 | Kort | 26.37 | 26 /26 Disk | – | – | – | – | – | – |
| 30.11.2024 | OSI/GeoForm Rankingløp 24 | Mellom | 2.19.31 | 54 /58 | 31.04 | 29.50 | 6.39 | 24.28 | 3.07 | |
| 23.11.2024 | OSI/Geoform rankingløp 23 | Mellom | 1.48.24 | 43 /51 | 11.05 | 21.49 | 2.14 | 24.28 | 3.07 | |
| 13.10.2024 | Lillomarka Nord Sør | H4km | 1.30.42 | 22 /27 | 7.57 | 20.48 | 1.49 | 24.00 | 2.25 | |
| 28.09.2024 | OSI/GeoForm Rankingløp 16 | Kort | 59.44 | 13 /19 | 1.23 | 24.05 | 0.33 | 24.29 | 2.25 | |
| 16.09.2024 | Tour of Lillomarka 2024 - løp 14 | HB | 1.05.36 | 27 /32 | 13.34 | 27.52 | 5.46 | 24.29 | 2.25 | |
| 11.09.2024 | OSI/GeoForm Rankingløp 14 | Mellom | 1.55.49 | 46 /46 Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2024 | OSI/GeoForm Rankingløp 12 - Maridalsalpene på sitt beste | Kort | 1.07.46 | 14 /17 | 7.18 | 27.16 | 3.05 | 24.03 | 2.25 | |
| 21.08.2024 | OSI/GeoForm Rankingløp 11 | Kort | 1.17.48 | 20 /34 | 2.27 | 24.57 | 0.47 | 24.03 | 2.25 | |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | Mosjon | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | Mosjon | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.06.2024 | Veritas åpent sommerløp nr 1 - OSI/Geoform Rankingløp nr. 8 | Kort | 1.01.45 | 16 | 3.37 | 21.45 | 1.16 | 23.15 | 2.38 | |
| 19.06.2024 | OSI/GeoForm Rankingløp 7 | Kort | 55.24 | 10 /21 | 5.52 | 23.57 | 2.32 | 23.15 | 2.38 | |
| 12.06.2024 | OSI/GeoForm Rankingløp 6 | Kort | 53.03 | 8 /11 | 9.22 | 24.01 | 4.15 | 23.15 | 2.38 | |
| 05.06.2024 | OSI/GeoForm Rankingløp 5 | Kort | 1.44.00 | 29 /37 | 13.07 | (36.06) | 4.33 | 23.15 | 2.38 | |
| 29.05.2024 | OSI/GeoForm Rankingløp 4 | Kort | 51.37 | 23 /26 | 1.15 | 22.29 | 0.33 | 23.09 | 2.40 | |
| 09.05.2023 | Oslo City Cup 2023 - Finale | H50 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2023 | Oslo City Cup nr. 4 - 2023 | H 50- | 29.55 | 48 /52 | 3.10 | 11.19 | 1.12 | 11.36 | 0.31 | |
| 25.04.2023 | Oslo City Cup - løp nr.3 | H50- | 30.36 | 41 /49 | 2.12 | 10.18 | 0.44 | 11.59 | 0.30 | |
| 18.04.2023 | Oslo City Cup løp 2 | H 50- | 35.17 | 60 /68 | 4.26 | 12.32 | 1.34 | 11.59 | 0.30 | |
| 11.04.2023 | Oslo City Cup nr. 1 - 2023 | H50 | 49.08 | 51 /55 | 6.45 | 14.29 | 1.59 | 11.59 | 0.30 | |
| 18.10.2022 | Klubbmesterskap natt (venner av Oppsal også velkomne) | C | 53.40 | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2022 | 25 til 25 | HVIT | 34.59 | 4 /14 | 7.35 | 20.28 | 4.26 | 23.10 | 3.09 | |
| 07.09.2022 | OSI/GeoForm rankingløp 13 | Kort | 1.34.43 | 20 /21 | 19.58 | (34.10) | 7.12 | 23.10 | 3.09 | |
| 23.08.2022 | Klubbmesterskap Oppsal Orientering | C-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2022 | Klubbmesterskap SPRINT - Oppsal Orientering | Voksen C | 39.00 | 5 | 1.36 | (22.05) | 0.54 | 14.11 | 0.18 | |
| 03.05.2022 | Oslo City Cup FINALE - 2022 | H 50- | 37.19 | 21 /23 | 4.31 | 16.18 | 1.58 | 13.55 | 0.23 | |
| 26.04.2022 | Oslo City cup nr. 4 - 2022 | H50 | 39.36 | 57 /58 | 2.19 | 15.00 | 0.53 | 13.18 | 0.23 | |
| 19.04.2022 | Oslo City Cup nr. 3 - 2022 | H 50- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 05.04.2022 | Oslo City Cup nr. 2 - 2022 | H50 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 29.03.2022 | Oslo City Cup nr. 1 - 2022 | H50- | 29.53 | 49 /52 | 2.05 | 12.59 | 0.54 | 12.29 | 0.23 | – |
| 08.12.2021 | veritas_huk | Kort | 1.07.41 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 01.12.2021 | VBIL Nattløp Koll-hytta | KORT | 1.50.01 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 17.11.2021 | Veritas BIL nattcup løp #5 | Kort | 1.04.58 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 10.11.2021 | Frognerparken | Kort | 52.45 | 12 | 10.36 | 28.11 | 5.40 | 25.30 | 3.28 | |
| 27.09.2021 | Tour of Lillomarka høst 2021 - Løp 6 | HC | 47.43 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2021 | Tour of Lillomarka høst 2021 - Løp 4 | HC | 1.14.34 | 4 /6 | 30.23 | 34.40 | 14.07 | 25.30 | 3.20 | |
| 08.09.2021 | OSI/Geoform rankingløp 10 | Kort | 1.15.37 | 19 /20 | 2.46 | 27.04 | 0.59 | 25.30 | 3.20 | |
| 01.09.2021 | OSI/Geoform rankingløp 9 | Mellom | 2.01.37 | 37 /39 | 9.41 | 24.25 | 1.57 | 25.30 | 3.20 | |
| 31.08.2021 | Klubbmesterskap Oppsal | C | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2021 | OSI/GeoForm Rankingløp 8 - Maridalsalpene på sitt beste | K | 1.32.04 | 13 /14 Disk | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | H 50- | 40.48 | 64 /66 | 6.11 | 19.18 | 2.56 | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | H 50- | 1.49.16 | 65 /279 | 13.06 | 31.51 | 3.49 | 25.10 | 3.30 | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | H 50- | 1.04.25 | 70 /279 | 13.56 | 27.53 | 6.02 | 25.10 | 3.30 | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | H 50- | 2.41.20 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2021 | Klubbmesterskap Sprint | Voksen N | 21.39 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 17.10.2020 | Oppsal Sesongavslutning 2020 | Åpen C | 53.40 | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2020 | OSI/GeoForm Rankingløp 9 | Kort | 1.40.56 | 13 /15 | – | – | – | – | – | – |