Løperprofil
Øysten Johansen
Bodø og Omegn
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
18 løp
Sprintrankingen
14 løp
B-rankingen
12 løp
Skogsrankingen
nr. 2499 av 3540
Nr. 2499 av 3540 blant menn i Norge · nr. 274 av 354 i klassen H50–54 · nr. 54 av 64 i 1975-kullet
- Forventet kmtid
- 13.50
- Løpskapasitet
- 11.38
- O-evne
- 2.12
- Jevnhet ±
- 6,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.19
- Sikkerhet
- 13
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 110 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 19 (sist 27.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0292 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0325 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0695 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0228 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 7,19 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 13,45 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2526 |
| bomVekt | 134,29 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7003 |
| bomStorSigma | 0,9351 |
| antallBom | 59 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0412 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,3064 |
| havariVekt | 15,7 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0092 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,5849 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0021 |
| fartSesongSin | 0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3096,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3682,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
nr. 1167 av 1658
Nr. 1167 av 1658 blant menn i Norge · nr. 125 av 162 i klassen H50–54 · nr. 34 av 36 i 1975-kullet
- Forventet kmtid
- 8.32
- Løpskapasitet
- 8.12
- O-evne
- 0.20
- Jevnhet ±
- 8,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.11
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 1,4
- Typisk bom
- 72 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- best i februar (±1,4 %)
- Løp i grunnlaget
- 15 (sist 22.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0107 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0136 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0853 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0219 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,55 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,36 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,5961 |
| bomVekt | 146,07 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2702 |
| bomStorSigma | 0,6314 |
| antallBom | 32 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0504 |
| havariVekt | 6,8 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0101 |
| fartSesongSin | −0,0094 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3043,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3166 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.33
- Løpskapasitet
- 12.35
- O-evne
- 3.58
- Jevnhet ±
- 10,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.57
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 148 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 16.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0177 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,031 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1026 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,056 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,15 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,98 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1041 |
| bomVekt | 57,82 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,9956 |
| bomStorSigma | 0,9845 |
| antallBom | 32 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0494 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0811 |
| havariVekt | 4,49 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0019 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2135 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0009 |
| fartSesongSin | −0,007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2962,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3896,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.14
- Løpskapasitet
- 15.28
- O-evne
- 1.46
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 5.10
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 29.12.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1932 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3594 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2624 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,29 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0066 |
| bomVekt | 0,84 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4739 |
| bomStorSigma | 0,8459 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0643 |
| havariVekt | 0,54 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3654,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4070,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 27.10.2026 Nattløp - Vatnlia, bom 8.27 | 128 | nr. 6553 |
| Bom over fem minutter | 4 | 27.10.2026 Nattløp - Vatnlia, bom 8.27 | 166 | nr. 7595 |
| Bom over ti minutter | 15 | 13.10.2026 Nattløp - Naurstsd, bom 10.54 | 274 | nr. 7480 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27.10.2026 | Nattløp - Vatnlia | A | 1.09.40 | 11 /16 | 15.14 | 14.10 | 3.06 | 13.49 | 2.12 | |
| 20.10.2026 | Nattløp- Heia | A | 51.34 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 13.10.2026 | Nattløp - Naurstsd | A | 51.58 | 11 /12 | 15.41 | 17.14 | 5.12 | 13.49 | 2.12 | |
| 22.09.2026 | Saltenkarusell 14- Maskinsten(Trollskogen) | A | 54.30 | 12 /13 | 14.03 | (14.44) | 3.48 | 8.32 | 0.20 | |
| 20.09.2026 | Saltendilten | H45- | 2.45.32 | 3 /3 | 2.49 | 12.26 | 0.13 | 13.32 | 1.57 | |
| 08.09.2026 | Saltenkarusell 13 - Vågnakken downhill | A-4 | 1.01.28 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2026 | Klubbmesterskap- Hopen | Klubbmester | 35.51 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2026 | Saltenkarusell 12 - Festvåg (flyttet til onsdag) | A-4 | 44.24 | 5 /13 | 2.12 | 11.23 | 0.34 | 13.37 | 2.07 | |
| 18.08.2026 | Saltenkarusell 11 - Keiservarden | A-4 | 1.09.24 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 12.08.2026 | Saltenkarusell 10- Sagelva (NB flyttet til onsdag) | A-4 | 1.56.16 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2026 | Saltenkarusell 8 - Straumen skole Sørfold | A-4 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2026 | Saltenkarusell 7 - Breiva | A-4 | 59.26 | 11 /16 | 6.28 | 13.12 | 1.26 | 14.00 | 2.16 | |
| 02.06.2026 | Saltenkarusell 6 -Mørkvedmarka | A-4 | 50.27 | 9 /21 | 4.05 | 12.34 | 1.08 | 14.00 | 2.16 | |
| 12.05.2026 | Saltenkarusell Tverlandet | 4 km | 1.08.09 | 12 /18 | 15.43 | 15.05 | 3.33 | 14.06 | 2.24 | |
| 05.05.2026 | Saltenkarusell 3 - Røyrvikfjellet | A-4 | 1.04.02 | 7 /13 | 7.01 | 13.41 | 1.33 | 14.06 | 2.24 | |
| 21.04.2026 | Saltenkarusell 1 - Ausvika | A | 20.45 | 11 /30 | 2.27 | 8.32 | 1.02 | 8.14 | 0.16 | |
| 24.03.2026 | Vintercup 7-Bodin vgs | Lang | 39.44 | 11 /18 | 3.08 | 8.30 | 0.40 | 8.19 | 0.16 | |
| 24.02.2026 | Vintercup 6 - Høglia | Lang | 37.11 | 5 /18 | 1.42 | 7.55 | 0.22 | 8.17 | 0.16 | |
| 27.01.2026 | Vintercup 5 - Østbyen skole | Lang 4 km | 41.42 | 11 /19 | 2.52 | 8.29 | 0.38 | 8.29 | 0.17 | |
| 29.12.2025 | Romjuls gate O løpet | AL | 52.00 | 8 /14 | 1.31 | 7.38 | 0.13 | 8.37 | 0.17 | |
| 04.11.2025 | Innendørs løp Nord universitet | A | 28.17 | 15 /27 | 2.17 | 11.17 | 0.55 | 9.27 | 0.17 | |
| 21.10.2025 | Nattløp - Keiservarden | A | 1.21.35 | 14 /12 Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 14.10.2025 | Nattløp - Ospneset | C | 37.43 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2025 | Saltenkarusell 14 - sprint Rensåsen | A | 29.47 | 18 /26 | 7.31 | 11.08 | 2.49 | 9.07 | 0.19 | |
| 21.09.2025 | Saltendilten | H45- | 3.00.03 | 2 /2 | 3.38 | 10.55 | 0.13 | 13.57 | 2.21 | |
| 16.09.2025 | Saltenkarusell 12 - Klungsetmarka | B | 34.26 | 3 /7 | 1.38 | 13.54 | 0.40 | 16.57 | 4.00 | |
| 02.09.2025 | Saltenkarusell 11 - Frosktjern | B | 1.02.15 | 4 /10 | 13.56 | 18.00 | 4.02 | 16.57 | 4.00 | |
| 30.08.2025 | NNM langdistanse | B-åpen 17- | 1.07.53 | 4 /4 | 17.05 | 19.03 | 4.48 | 17.10 | 4.23 | |
| 29.08.2025 | NNM sprint | B-åpen 17- | 23.09 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2025 | Saltenkarusell 10 - Bestemorenga | B | 34.17 | 1 /11 | 2.00 | (11.24) | 0.40 | 17.10 | 4.23 | |
| 12.08.2025 | Saltenkarusell 8 - Heia | B | 43.05 | 5 /9 | 6.15 | 14.24 | 2.05 | 17.10 | 4.23 | |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2025 | Saltenkarusell 6 - Keiservarden downhill | A-4 | 1.22.31 | 16 /18 | 16.33 | 16.32 | 3.19 | 14.57 | 2.43 | |
| 03.06.2025 | Fellesstart/1- mannstafett Heggmoen | A-4 | 48.55 | 5 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2025 | Älvsby IF OK:s vårtävling, lång | Orange 3,0 km | 1.21.41 | 5 /8 | 44.52 | (28.01) | 15.23 | 18.54 | 5.29 | |
| 31.05.2025 | Älvsby IF OK:s vårtävling, medel | Orange 3,0 km | 47.28 | 7 /14 | 14.44 | 19.38 | 6.06 | 17.05 | 3.03 | |
| 27.05.2025 | Saltenkarusell 5 - Arlia | A-4 | 1.21.32 | 17 /15 Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2025 | Saltenkarusell 4 - Straumøya | A-4 | 1.27.04 | 18 /19 Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2025 | Saltenkarusell 3 - Mørkvedbukta | A-4 | 55.06 | 13 /20 | 12.45 | 15.21 | 3.33 | 14.19 | 2.40 | |
| 29.04.2025 | Saltenkarusell 2 - sprint Bodøsjøen | A | 34.56 | 14 /28 | 0.11 | 10.19 | 0.03 | 9.01 | 0.16 | |
| 22.04.2025 | Saltenkarusell 1 - sprint Bremnes | A | 32.32 | 14 /28 | 7.24 | 11.00 | 2.30 | 9.01 | 0.16 | |
| 30.12.2024 | Romjuls gate-O-løp | AM | 46.55 | 7 /16 | 3.43 | 8.42 | 0.41 | 8.21 | 0.14 | |
| 15.10.2024 | Saltenkarusell 13 - Heia | BC | 29.17 | 3 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2024 | Saltendilten | H45- | 3.46.05 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2024 | Saltenkarusell 9 - Vatnlia | B | 54.51 | 6 /11 | 2.26 | 14.16 | 0.38 | 15.48 | 2.10 | |
| 13.08.2024 | Saltenkarusell 7 -Vanntårnet Mørkved | B | 58.15 | 9 /9 | 10.27 | 17.26 | 3.08 | 16.33 | 2.52 | |
| 25.06.2024 | Saltenkarusell 6 - Festvåg | A-4 | 1.43.51 | 13 /12 Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2024 | En-mannstafett | Felles | 43.34 | 11 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2024 | Saltenkarusell 3 Turisthytta-Keiservarden | A-4 | 1.02.29 | 12 /19 | 3.48 | 12.04 | 0.44 | 13.44 | 2.26 | |
| 23.04.2024 | Saltenkarusell 1 - Mørkvedbukta | A | 23.28 | 16 /28 | 2.41 | 8.50 | 1.01 | 8.29 | 0.13 | |
| 28.12.2023 | Romjuls-o-løpet | AB-løype | 45.41 | 6 /16 | 6.08 | 12.08 | 1.38 | 14.07 | 2.50 | |
| 17.10.2023 | Nattløp - Hopen | A | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 10.10.2023 | Nattløp - Mørkvedmarka skole | A | 53.26 | 11 /19 | 6.49 | 13.04 | 1.40 | 14.30 | 2.45 | |
| 10.09.2023 | KM mellom | H17B | 1.11.13 | 1 /2 | 17.47 | 18.54 | 4.43 | 15.07 | 3.08 | |
| 09.09.2023 | KM ultralang | H17B | 1.33.36 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2023 | Saltenkarusell 10 - Heggmoen | B | 45.48 | 16 /17 Disk | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2023 | Saltenkarusell - 9 Heia vest | B | 44.32 | 2 /13 | 2.00 | 12.35 | 0.37 | 14.37 | 2.10 | |
| 08.08.2023 | Saltenkarusell - 8 Naurstadhøgda | B | 45.36 | 2 /8 | 0.38 | 13.14 | 0.11 | 14.37 | 2.10 | |
| 13.06.2023 | Fellestart/1 mannsstafett Åseli | B | 32.01 | 3 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2023 | KM lang | B-åpen 17- | 55.58 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2023 | KM sprint | B-åpen 17- | 16.33 | 1 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2023 | Saltenkarusell 5 - Høglia | B | 56.09 | 10 /12 | 15.08 | 17.20 | 4.40 | 15.24 | 3.11 | – |
| 09.05.2023 | Saltenkarusell nr.2 | 3 km | 32.52 | 1 /15 | 7.29 | 12.12 | 2.47 | 13.32 | 2.48 | |
| 02.05.2023 | Saltenkarusell 1 - Mørkvedmarka skole | B | 1.11.45 | 13 /11 Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2023 | Saltensprint 2 - Saltvern skole | A | 29.44 | 27 /34 | 1.24 | 10.13 | 0.29 | 9.10 | 0.11 | – |
| 18.04.2023 | Saltensprint 1 - Hunstad barneskole | A | 24.17 | 11 /24 | 0.53 | 8.44 | 0.19 | 9.10 | 0.11 | – |
| 28.03.2023 | Vintercup 6 - Mørkvedmarka skole | A-4,3 km | 52.53 | 9 /11 | 5.25 | 13.06 | 1.20 | 14.36 | 3.18 | |
| 24.01.2023 | Vintercup 4 -Grønnåsen | B-1,7 km | 22.41 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 29.12.2022 | Romjulsløpet | B-løype | 43.50 | 6 /17 | 1.36 | 10.55 | 0.24 | – | – | – |
| 20.09.2022 | Saltensprint 4-Bodin vgs | A | 27.27 | 13 /21 | 1.05 | 9.53 | 0.23 | – | – | – |
| 18.09.2022 | Saltendilten / KM ultralang | H17-B | 1.19.24 | 2 /2 | 30.27 | 18.27 | 7.04 | 14.05 | 3.05 | – |
| 17.09.2022 | KM mellomdistanse | H17-B | 48.58 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2022 | KM Langdistanse | H 17B | 28.59 | 1 /2 | 3.24 | 12.27 | 1.28 | – | – | – |
| 17.06.2022 | KM Sprint | Herrer åpen | 33.07 | 3 /3 Disk | – | – | – | – | – | – |
| 29.12.2020 | Romjuls gate-o (vintercup 3) | C-løype | 49.57 | 7 /8 | 1.36 | 19.03 | 0.37 | – | – | – |