Løperprofil
Stian Lien
Os Orienteringsklubb
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Sprintrankingen
7 løp
C-rankingen
14 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.37
- Løpskapasitet
- 12.27
- O-evne
- 1.10
- Jevnhet ±
- 7,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.32
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 18.01.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0966 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3439 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0782 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,171 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,77 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0816 |
| bomVekt | 2,72 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3557 |
| bomStorSigma | 0,7638 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0744 |
| havariVekt | 0,13 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,3448 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3314,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3624,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.06
- Løpskapasitet
- 9.53
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 6,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.48
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 1,3
- Typisk bom
- 53 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i mars (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 30.01.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1983 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2555 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0609 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0769 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,38 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,82 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,5101 |
| bomVekt | 37,04 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,9627 |
| bomStorSigma | 0,5242 |
| antallBom | 19 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,118 |
| havariVekt | 1,7 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8505 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0024 |
| fartSesongSin | −0,0062 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3664,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3744,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.13
- Løpskapasitet
- 15.15
- O-evne
- 1.58
- Jevnhet ±
- 8,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.53
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 02.11.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,176 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2974 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0807 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1042 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,22 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,64 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9911 |
| bomVekt | 9,4 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5416 |
| bomStorSigma | 0,8311 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0782 |
| havariVekt | 0,55 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8383 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0006 |
| fartSesongSin | −0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3588,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4051,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
nr. 144 av 204
Nr. 144 av 204 blant menn i Norge · nr. 4 av 4 i klassen H21–34 (senior) · nr. 2 av 2 i 2005-kullet
- Forventet kmtid
- 15.28
- Løpskapasitet
- 14.09
- O-evne
- 1.20
- Jevnhet ±
- 11,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.38
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i februar (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 14 (sist 01.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1015 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1301 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1104 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0405 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,47 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,33 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9479 |
| bomVekt | 53,19 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3126 |
| bomStorSigma | 0,769 |
| antallBom | 26 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0385 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0828 |
| havariVekt | 3,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0032 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,965 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0057 |
| fartSesongSin | −0,0087 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3340,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3654,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 01.07.2026 Fjord-O 2026, bom 7.55 | 130 | nr. 6553 |
| Bom over fem minutter | 4 | 01.07.2026 Fjord-O 2026, bom 7.55 | 290 | nr. 7595 |
| Bom over ti minutter | 350 | 04.05.2021 sprintcup 2 Bergen, bom 10.57 | 350 | nr. 2779 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | B-åpen 17- | 21.29 | 18 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | C-åpen 17- | 1.02.59 | 14 /48 | 9.53 | 16.15 | 2.33 | 15.13 | 1.34 | |
| 17.08.2025 | Odda 2-dagars 2025 dag2, Vestlandsmesterskap | C-åpen 17- | 42.49 | 5 /18 | 4.38 | 17.36 | 1.54 | 15.59 | 1.19 | |
| 16.08.2025 | Odda 2-dagars 2025, Vestlandsmesterskap | C-åpen 17- | 46.15 | 10 /14 | 9.28 | 20.25 | 4.11 | 15.59 | 1.19 | |
| 30.01.2025 | Innendørs Urb-O løp #4.5 | H17- | 22.36 | 9 /9 | 1.10 | 10.19 | 0.32 | 10.11 | 0.12 | |
| 02.11.2024 | Klubbmesterskap og 10 års jubileum | B-åpen 17- | 56.08 | 2 /5 | 5.44 | 19.20 | 1.58 | 18.02 | 1.55 | |
| 03.09.2024 | Sprintcup 6/24 | H 19- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2024 | Vestlandsmesterskap langdistanse | B-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2024 | Pokalkamp 3/24 | B-åpen 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2024 | Pokalkamp 2/24 | B-åpen 17- | 57.10 | 5 /13 | 1.26 | 19.15 | 0.29 | 17.42 | 1.53 | – |
| 23.04.2024 | Sprintcup 2/24 | H19- | 25.52 | 15 /17 | 1.51 | 10.00 | 0.43 | 10.29 | 0.15 | |
| 16.04.2024 | Pokalkamp 1/24 | C-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2024 | Sprintcup 1/24 | H19- | – | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 19.03.2024 | Urb-O #finale vinteren 2023-2024 Jaktstart | H17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 20.02.2024 | Urb-O #7 vinteren 2023-2024 Fellesstart | H17- | 42.14 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.01.2024 | Urb-O #4 vinteren 2023-2024 Free Challenge | H17- | 50.48 | 8 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 07.11.2023 | Urb-O #1 vinteren 2023-2024 Individuell start | H17- | 38.25 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2023 | sprintcupfinale Bergen | H16-18 | 27.45 | 9 /10 | 1.57 | 11.42 | 0.49 | 11.06 | 0.17 | |
| 26.09.2023 | sprintcup 5 Bergen | H16-18 | 34.12 | 6 /6 | 2.55 | 12.18 | 1.03 | 11.01 | 0.17 | |
| 05.09.2023 | pokalkamp 6 Bergen | C-åpen 17- | 32.23 | 7 /18 | 3.01 | 13.32 | 1.16 | 13.25 | 0.51 | |
| 27.08.2023 | DM Vest Vestlandsmesterskap Mellom | C-åpen 17- | 26.18 | 1 /6 | 0.12 | 13.01 | 0.06 | 13.34 | 0.52 | |
| 26.08.2023 | DM Vest Vestlandsmesterskap Lang | C-åpen 17- | 23.36 | 1 /5 | 1.48 | 14.11 | 1.05 | 13.34 | 0.52 | |
| 30.05.2023 | pokalkamp 3 Bergen | C-åpen 17- | 46.00 | 8 /16 | 9.23 | 17.31 | 3.34 | 13.39 | 1.00 | |
| 16.05.2023 | pokalkamp 2 Bergen | C-åpen 17- | 24.18 | 1 /17 | 2.16 | 11.10 | 1.02 | 13.39 | 1.00 | |
| 25.04.2023 | Pokalkamp #1 Bergen | C-åpen 17- | 25.05 | 5 /14 | 0.34 | 14.53 | 0.20 | 14.20 | 0.43 | |
| 18.04.2023 | sprintcup 2 Bergen | H16-18 | 33.57 | 8 /8 | 3.13 | 12.23 | 1.10 | 10.57 | 0.16 | |
| 28.03.2023 | Sprintcup 1 Bergen | H16-18 | 32.07 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 22.03.2023 | nattcupfinale Bergen | HC | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 18.01.2023 | nattcup 4 Bergen | HC | 26.40 | 5 /15 | 3.12 | 15.52 | 1.54 | 13.49 | 1.11 | – |
| 19.10.2022 | nattcup 1 Bergen | HC | 57.54 | 5 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2022 | pokalkampfinale Bergen | C-åpen 17- | 45.05 | 6 /13 | 2.07 | 16.58 | 0.48 | 14.22 | 0.49 | |
| 06.09.2022 | pokalkamp 6 Bergen | C-åpen 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2022 | sprintcup 4 Bergen | H16-18 | 28.45 | 3 /3 | 1.48 | 12.16 | 0.46 | 10.40 | 0.17 | – |
| 23.08.2022 | pokalkamp 5 Bergen | C-åpen 17- | 36.05 | 4 /10 | 1.06 | 15.11 | 0.28 | 14.01 | 0.50 | |
| 14.06.2022 | pokalkamp 4 Bergen | C-åpen 17- | 40.02 | 2 /11 | 1.50 | 14.09 | 0.39 | 13.04 | 0.58 | |
| 11.06.2022 | Hamla Grand Prix (HOK-ranking 4/2022) | C-åpen 17- | 49.00 | 2 /4 | 5.46 | 14.58 | 1.46 | 13.04 | 0.58 | |
| 31.05.2022 | pokalkamp 3 Bergen | C-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2022 | Odda 2-dagars / KM mellom | B-åpen 17- | 57.14 | 10 /16 | 15.09 | 24.20 | 6.26 | – | – | – |
| 26.04.2022 | sprintcup 2 Bergen | H16-18 | 28.45 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.03.2022 | Nordsjøløpene dag 2 | C-åpen 17- | 30.56 | 4 /6 | 1.42 | 12.53 | 0.42 | 12.16 | 0.57 | – |
| 26.03.2022 | Nordsjøløpene dag 1 | B-åpen 17- | 23.02 | 9 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 25.03.2022 | Treningsløp Forlenget kveldssprint Varatun | HC | 48.08 | 5 /5 | 9.02 | (13.59) | 2.38 | 8.38 | 0.17 | – |
| 16.02.2022 | Nattcup 5 Bergen | HC | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2021 | HOK-rankingfinale 2021 | C-åpen 10-16 | 18.49 | – | 0.32 | 12.49 | 0.22 | – | – | – |
| 04.05.2021 | sprintcup 2 Bergen | H16-18 | 37.50 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2021 | Sprintcup 1 Bergen | HN | 12.18 | – | 0.09 | 9.11 | 0.07 | – | – | – |
| 08.09.2020 | pokalkamp 2 Bergen | D/H14-C | 25.11 | 4 /16 | 2.43 | 15.44 | 1.42 | 13.44 | 0.58 | – |
| 16.11.2019 | Klubbmesterskap | H13-16 | 45.24 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2019 | Pokalkamp 5 Bergen | H13-16N | 21.49 | 1 /1 | 3.22 | 19.25 | 3.00 | – | – | – |