Løperprofil
Hans Elias Moen
Halden
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.01
- Løpskapasitet
- 9.46
- O-evne
- 1.14
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.59
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 18.04.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1457 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2258 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1657 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,47 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0256 |
| bomVekt | 2,49 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4237 |
| bomStorSigma | 0,8231 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0747 |
| havariVekt | 0,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2601,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2930,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.32
- Løpskapasitet
- 12.06
- O-evne
- 1.26
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.46
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 69 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 24.05.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0564 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0226 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0884 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1861 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,05 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,55 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0921 |
| bomVekt | 14,04 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2328 |
| bomStorSigma | 0,6949 |
| antallBom | 20 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0569 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0802 |
| havariVekt | 0,39 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0962 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0032 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2846,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3184,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 5 | 18.04.2023 Ungdomsserien løp 1, bom 2.36 | 101 | – |
| Bom over fem minutter | 193 | hele karrieren siden 2020 | 193 | – |
| Bom over ti minutter | 193 | hele karrieren siden 2020 | 193 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18.04.2023 | Ungdomsserien løp 1 | H 15-16 | 55.18 | 5 /5 | 3.32 | 17.04 | 1.05 | – | – | – |
| 17.09.2022 | Ungdomsserien løp 7 med etterfinalen | H 13-14 | 41.18 | 8 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2022 | Ungdomsserien 6 | H 13-14 | 26.30 | 8 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2022 | Ungdomsserien løp 4 | H13-14 | 35.45 | 11 /15 | 1.42 | 16.46 | 0.48 | 16.34 | 1.18 | |
| 10.05.2022 | Ungdomsserien 3 | H 13-14 | 16.13 | 12 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2022 | Ungdomsserien løp 2 - Langdistanse | H 13-14 | 1.00.34 | 12 /13 | 4.49 | 21.54 | 1.45 | 16.34 | 1.29 | |
| 10.04.2022 | Halden O-Meeting Lang | H 13-14 | 55.26 | 19 /27 | 5.12 | 16.13 | 1.31 | 16.34 | 1.29 | |
| 01.04.2022 | Nattsvermeren, (KM-natt og ungdomsserieløp nr 1) | H13-14 | 55.04 | 8 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2021 | Klubbmesterskap Halden SK | H 13-14 | 39.12 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 25.09.2021 | Ungdomsserien finale | H 13-14 | 49.03 | 9 /10 | 2.23 | 20.16 | 0.59 | 17.43 | 1.17 | |
| 07.09.2021 | Ungdomsserien løp 5 | H13-14 | 32.56 | 6 /9 | 0.57 | 17.47 | 0.31 | 17.43 | 1.17 | |
| 24.08.2021 | Ungdomsserien løp 4 | H 13-14 | 44.12 | 9 /11 | 5.30 | 19.27 | 2.25 | 17.17 | 1.26 | |
| 15.06.2021 | Ungsdomsserien løp 3 | H 13-14 | 22.47 | 6 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2021 | Ungdomsserien løp 2 | H 13-14 | 57.17 | 8 /11 | 2.13 | 19.59 | 0.46 | 18.01 | 1.11 | – |
| 01.06.2021 | Ungdomsserien løp 1 | H 13-14 | 48.08 | 8 /11 | 5.25 | 20.22 | 2.17 | 18.01 | 1.11 | – |
| 18.10.2020 | Østfoldsprinten løp 2 | H 11-12 | 17.57 | 5 /6 | – | – | – | – | – | – |