Løperprofil
Magnus Thomassen
Nydalen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
nr. 2783 av 3540
Nr. 2783 av 3540 blant menn i Norge · nr. 246 av 268 i klassen H45–49 · nr. 41 av 47 i 1977-kullet
- Forventet kmtid
- 14.54
- Løpskapasitet
- 13.13
- O-evne
- 1.42
- Jevnhet ±
- 10,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.31
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 19 (sist 12.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1531 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1596 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1059 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0338 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,54 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,98 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2597 |
| bomVekt | 65,26 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5566 |
| bomStorSigma | 0,7911 |
| antallBom | 62 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0484 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0623 |
| havariVekt | 3,08 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0111 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,069 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0028 |
| fartSesongSin | 0,0059 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3516,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3966,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.20
- Løpskapasitet
- 8.09
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.43
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 62 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 03.05.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0057 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0119 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0528 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1874 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,15 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,015 |
| bomVekt | 11,67 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1271 |
| bomStorSigma | 0,639 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0838 |
| havariVekt | 0,17 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8433 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3021,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3089,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.25
- Løpskapasitet
- 12.47
- O-evne
- 2.39
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 4.05
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 110 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 28.08.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0016 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0727 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2351 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,33 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0315 |
| bomVekt | 1,84 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7004 |
| bomStorSigma | 0,9401 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0832 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3006,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3628,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.47
- Løpskapasitet
- 10.14
- O-evne
- 1.32
- Jevnhet ±
- 9,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.05
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 103 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 15.10.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2077 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2587 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0974 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0876 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,68 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,6 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8687 |
| bomVekt | 7,35 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6395 |
| bomStorSigma | 0,7296 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0292 |
| havariVekt | 1,02 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0017 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,695 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2448,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2817,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 21 | 15.10.2025 Harry Lagerts Nattcup 2025 - Løp 3, bom 3.20 | 71 | nr. 3409 |
| Bom over fem minutter | 41 | 09.06.2024 KM mellomdistanse Gromløpet, bom 5.43 | 98 | nr. 4569 |
| Bom over ti minutter | 138 | 07.05.2023 Høydepunktet med Trimtex-cup, bom 14.02 | 225 | nr. 4465 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 12.05.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 1 | h mellom | 27.04 | 4 /17 | 0.54 | 11.54 | 0.26 | 14.53 | 1.50 | |
| 10.05.2026 | Nydalten | AK-åpen | 43.02 | 27 /38 | 3.30 | 16.13 | 1.21 | 14.53 | 1.50 | |
| 15.10.2025 | Harry Lagerts Nattcup 2025 - Løp 3 | Rekrutt | 35.17 | 6 /19 | 4.08 | 11.04 | 1.18 | 12.10 | 1.31 | – |
| 08.10.2025 | Harry Lagerts Nattcup 2025 – Løp 2 | Rekrutt | 30.10 | 12 /27 | 4.02 | 12.21 | 1.39 | 12.10 | 1.31 | – |
| 09.06.2024 | KM mellomdistanse Gromløpet | AK-åpen | 1.00.09 | 31 /36 | 17.04 | 20.50 | 5.55 | 15.13 | 2.15 | |
| 13.10.2023 | Harry Lagerts Nattcup 2023 Finale | LokalH | 1.47.30 | 40 /49 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2023 | Harry Lagerts Nattcup 2023 Løp 3 | LokalH | 1.04.31 | 51 /70 | 6.10 | 13.53 | 1.20 | 14.33 | 2.01 | |
| 20.09.2023 | Harry Lagerts Nattcup 2023 Løp 2 | LokalH | 1.03.48 | 54 /68 | 14.24 | 15.47 | 3.34 | 14.33 | 2.01 | |
| 13.09.2023 | Harry Lagerts Nattcup 2023 Løp 1 | LokalH | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2023 | klubbmesterskap Skog Nydalens SK. NSK cup løp 2 | A-Kort | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2023 | Fossumløpet 2023 med Trimtex-cup | AK-åpen | 1.17.09 | 19 /26 | 2.31 | 13.04 | 0.26 | 14.39 | 1.58 | |
| 24.05.2023 | NSK klubbcup #1 | H 45- | 55.31 | 21 /24 | 5.40 | 13.09 | 1.21 | 14.57 | 2.12 | |
| 14.05.2023 | Gromløpet med Trimtex-cup | AK-åpen | 58.53 | 46 /69 | 8.33 | 14.16 | 2.04 | 14.57 | 2.12 | |
| 07.05.2023 | Høydepunktet med Trimtex-cup | H 45- | 1.39.23 | 4 /4 | 23.39 | 19.13 | 4.34 | 14.57 | 2.12 | |
| 28.10.2022 | Harry Lagerts Nattcup 2022 - Finale | LokalH | 2.09.52 | 34 /46 | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2022 | Harry Lagerts Nattcup 2022_3 | LokalH | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 12.10.2022 | Harry Lagerts Nattcup 2022 - 2 | LokalH | 53.31 | 47 /74 | 3.24 | 12.59 | 0.50 | 14.41 | 1.50 | |
| 05.10.2022 | Harry Lagerts Nattcup 2022_B | LokalH | 1.13.37 | 25 /36 | – | – | – | – | – | – |
| 28.09.2022 | Harry Lagerts Nattcup 2022_1 | LokalH | 58.40 | 47 /61 | 4.05 | 13.22 | 0.56 | 14.57 | 1.58 | |
| 18.09.2022 | Nydalten med Trimtex-cup finale | H 45- | 1.37.37 | 11 /12 | 9.51 | 14.03 | 1.25 | 14.57 | 1.58 | |
| 22.08.2022 | Tour of Lillomarka høst 2022 - Løp 1 | HA | 58.36 | 44 /52 | 4.05 | 13.17 | 0.56 | 15.16 | 2.04 | |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | AKopen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | AKopen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | AKopen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | AKopen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | AKopen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | AKopen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | AKopen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | AKopen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2022 | KM mellom AOOK - Høydepunktet | AK-åpen | 56.47 | 16 /21 | 11.21 | 17.14 | 3.27 | 15.46 | 2.14 | |
| 18.05.2022 | NSK-cup løp 1 | H 45- | 1.22.52 | 19 /21 | 11.23 | 17.07 | 2.21 | 15.32 | 2.01 | |
| 15.05.2022 | Gromløpet med Trimtex-cup | H 45- | 1.05.01 | 13 /14 | 7.03 | 15.00 | 1.38 | 15.32 | 2.01 | |
| 03.05.2022 | Oslo City Cup FINALE - 2022 | H 40- | 21.21 | 7 /10 | 1.14 | 9.13 | 0.32 | 8.49 | 0.10 | |
| 26.04.2022 | Oslo City cup nr. 4 - 2022 | H40 | 21.09 | 27 /34 | 0.07 | 8.47 | 0.03 | 8.43 | 0.09 | – |
| 19.04.2022 | Oslo City Cup nr. 3 - 2022 | H 40- | 17.59 | 24 /25 | 1.35 | 9.27 | 0.50 | 8.43 | 0.09 | – |
| 22.10.2021 | Harry Lagerts Nattcup 2021 - Finale | Lokal | 1.36.50 | 54 /65 | – | – | – | – | – | – |
| 13.10.2021 | Harry Lagerts Nattcup 2021 - Løp 3 | Lokal | 56.32 | 72 /110 | 7.14 | 14.53 | 1.54 | 14.51 | 1.52 | |
| 06.10.2021 | Harry Lagerts Nattcup 2021 - Bonusløp | Lokal | 55.27 | 56 /73 | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2021 | Gromløpet med AOOK Trimtex cup finale | B-åpen 17- | 39.37 | 5 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2021 | Harry Lagerts Nattcup 2021 - Løp 1 | Lokal | 59.58 | 70 /93 | 10.45 | 16.22 | 2.56 | 14.42 | 1.42 | – |
| 15.09.2021 | Harry Lagerts Nattcup 2021 - Prolog | Lokal | 1.03.58 | 63 /73 | 6.12 | 15.13 | 1.28 | 14.42 | 1.42 | – |
| 31.08.2021 | Klubbmesterskapet skog Nydalens SK | Ledsager | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2021 | Høydepunktet KM lang og Trimtex-cup | B-åpen 17- | 1.17.19 | 8 /13 | 20.46 | 21.03 | 5.39 | – | – | – |