Løperprofil
Sverre in´t Veld
Ganddal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.13
- Løpskapasitet
- 10.52
- O-evne
- 1.21
- Jevnhet ±
- 9,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.49
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 80 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Sesongprofil
- best i august (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 15.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0409 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0876 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0983 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0646 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,7 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,15 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3794 |
| bomVekt | 27,5 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3835 |
| bomStorSigma | 0,5821 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0447 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0699 |
| havariVekt | 1,45 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0048 |
| fartSesongSin | 0,0035 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2893,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3253,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.09
- Løpskapasitet
- 7.51
- O-evne
- 0.18
- Jevnhet ±
- 6,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.40
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 05.05.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,032 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2853 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0653 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0794 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,22 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,81 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1219 |
| bomVekt | 14,19 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4877 |
| bomStorSigma | 0,6855 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,081 |
| havariVekt | 0,45 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2911,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3022,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.19
- Løpskapasitet
- 11.24
- O-evne
- 1.55
- Jevnhet ±
- 11,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.07
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 86 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 06.07.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1146 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0468 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,117 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,08 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,56 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,06 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0693 |
| bomVekt | 19,08 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,454 |
| bomStorSigma | 0,8947 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0407 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0672 |
| havariVekt | 1,61 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0057 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7821 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0014 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2693,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3145,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.53
- Løpskapasitet
- 8.34
- O-evne
- 1.19
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.50
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 03.06.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,386 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2711 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1699 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,49 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9933 |
| bomVekt | 3,48 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3134 |
| bomStorSigma | 0,7689 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0312 |
| havariVekt | 0,43 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2049,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2362,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 1 | 15.06.2026 Åpent klubbløp Øksnevadskogen, bom 2.22 | 55 | – |
| Bom over fem minutter | 47 | 06.07.2025 Sørlandsgaloppen 2025, bom 6.29 | 169 | – |
| Bom over ti minutter | 364 | hele karrieren siden 2016 | 364 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 15.06.2026 | Åpent klubbløp Øksnevadskogen | Herrer - mellomlang løype | 25.41 | 9 /13 | 4.32 | 14.33 | 2.34 | 12.34 | 1.19 | |
| 29.09.2025 | Klubbmesterskap Ganddal IL Vagleskogen | H13-14 | 32.22 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | C-åpen 10-16 | 35.23 | – | 3.02 | 14.17 | 1.14 | 14.06 | 2.00 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | C-åpen 10-16 | 32.13 | – | 6.52 | 14.24 | 3.04 | 14.06 | 2.00 | |
| 05.05.2025 | Klubbløp Lundehaugen skole | Herrer - mellom B/C løype | 28.03 | 7 /10 | 3.46 | 10.44 | 1.27 | 9.20 | 0.22 | – |
| 30.03.2025 | KOK 2 dagers / NC mellom | C-åpen-10-16 | 58.18 | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.03.2025 | KOK 2 dagers. Sprint i Dyreparken (NC sprint) | B-åpen-10-16 | 27.39 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2024 | Klubbmesterskap Ganddal IL - Njåskogen | H-trim | 33.11 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | C-åpen 10-16 | 55.45 | 16 /20 | 8.10 | 26.08 | 3.50 | 19.09 | 2.08 | – |
| 13.05.2024 | Klubbløp Øksnevadskogen | Herrer - mellom B/C løype | 45.29 | 8 /12 | 3.57 | 21.37 | 1.53 | 18.56 | 1.11 | – |
| 16.03.2024 | Vinterkarusell Vagleskogen | Damer - kort løype | 34.17 | 10 /11 | 4.04 | 29.39 | 3.31 | – | – | – |
| 25.09.2023 | Klubbmesterskap GIL Øksnevadskogen | H10-12 | 25.57 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2023 | Klubbløp Presthei/Bogafjell | Nybegynnerløype | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.06.2023 | Klubbløp Njåskogen | Nybegynnerløype | 31.37 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2023 | Kretsløp Ålgård (RR4) Sælandskogen | N2-åpen 9-16 | 18.44 | 2 /5 | 0.53 | 11.11 | 0.32 | – | – | – |
| 22.05.2023 | Klubbløp Sørbø skole | Nybegynnerløype | 11.55 | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2023 | KM Sprint (RR1) | H 11-12 | 29.27 | 8 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2022 | Nyttårsløpet SI hytta Melshei | Ny | 28.56 | 3 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2022 | Klubbløp Lyngholen | Herrer - B/C | 50.20 | 12 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 20.06.2022 | Klubbløp Øksnevadskogen | Nybegynnerløype | 55.45 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2022 | Klubbløp Vagleskogen | Nybegynnerløype | 23.39 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2022 | Sprint Kverneland RR2 | N2-open 9-16 | 19.03 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 16.05.2022 | Klubbløp Ganddal | Herrer - B/C | 50.30 | 5 /7 | 16.53 | 26.48 | 8.58 | – | – | – |
| 23.10.2021 | HARDHAUSEN | Mini Hardhausen | 54.12 | 14 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 14.12.2020 | Barnetrening - juleavslutning - Vagleskogen | NY | 23.46 | 3 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 28.09.2020 | Klubbmesterskap Grudaskogen | H-12N | 15.21 | – | 1.06 | 15.38 | 1.07 | – | – | – |
| 26.08.2019 | Klubbløp 3 - Vagleskogen | Nybegynnerløype | 29.27 | 13 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2019 | Klubbløp 2 - Grudaskogen | Nybegynnerløype | 17.28 | 8 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 05.01.2019 | Vinterkarusell Kalbergskogen | Ny | 39.51 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2018 | Klubbkarusell løp 3 - Lyngholen | Nybegynnerløype | 16.34 | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.12.2017 | Nattløp, Njåskogen | HK | 58.11 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2017 | Klubbkarusell løp 1 - Lyngholen | Nybegynnerløype | 18.53 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2016 | Klubbkarusell løp 2 - Lyngholen | Nybegynnerløype | 21.50 | – | – | – | – | – | – | – |