Løperprofil

Elisabeth Mikkelborg Kilvik

Frol

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Én graf per ranking løperen har nok løp i — klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke. Tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

Skogsrankingen

10 løp
12.0014.0016.0018.0020.002020202120222023202420252026O-sjuer 3 / Bygdakamp 3 22.05.2019: 20.34Midt-Norsk Mesterskap, Stafett - individuelle klasser 21.08.2022: 14.51KM mellomdistanse NTOK 27.08.2022: 17.14Oppdal 2-dagers. Dag 1 10.06.2023: 17.46Oppdal 2-dagers. Dag 2 11.06.2023: 16.52O7-7 / BK-5 Vulusjøen 21.08.2024: 14.00O-sjuer 9 Furuhevilen (Dalaelva) 27.08.2025: 11.58Blåveisløpet 26.04.2026: 15.44O-sjuer 4 - Storåsen, Langåselva 06.05.2026: 14.27

B-rankingen

14 løp
12.0013.3015.0016.3018.0019.30202420252026Bygdakamp 14.06.2023: 19.29O-sjuer 8, Langåselva 30.08.2023: 12.30BK 6 / O-sjuer 9, Storlidalen 06.09.2023: 14.18O7-6 / BK-4 Masteråsen 12.06.2024: 12.11O-sjuer 3 Masteråsen 30.04.2025: 12.47O-sjuer 4 Ytterøya 14.05.2025: 13.44Vårløpet / KM mellomdistanse 18.05.2025: 13.32O-sjuer 6 Storåsen/Langåselva 11.06.2025: 14.09O-sjuer 3 - Masteråsen 22.04.2026: 12.08O-sjuer 5/Bygdakamp 2 - Masteråsen 13.05.2026: 12.14O-sjuer 6 - Gjeldsåsen 20.05.2026: 17.56O-sjuer 7 - Furuhevilen 03.06.2026: 14.44Kviknekarusell 6 05.06.2026: 17.32

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Skogsrankingen

nr. 2750 av 3557

Nr. 2750 av 3557 blant menn i Norge · nr. 243 av 267 i klassen H45–49 · nr. 52 av 57 i 1980-kullet

Forventet kmtid
14.40
Løpskapasitet
13.13
O-evne
1.27
Jevnhet ±
11,9 %
Usikkerhet ±
0.37
Sikkerhet
5
Bommer per løp
3,0
Typisk bom
93 s
Disk/brutt
5 %
Distanseprofil
best på korte (+0,1 % per dobling)
Sesongprofil
best i november (±0,7 %)
Løp i grunnlaget
11 (sist 06.05.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,1519
fartMuRaa (evne før krymping)0,1683
fartSigma (dagsform-spredning)0,119
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0412
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)1,72
evidensVekt (sikkerheten)5,19
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,1093
bomVekt43,4
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,5313
bomStorSigma0,783
antallBom27
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0477
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0987
havariVekt3,45
fartLengdeSens (distanseprofilen)0,0013
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)1,0357
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0041
fartSesongSin0,005
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,1831
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)676,3
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3517,1
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3901,6
beregnet06.11.2026

Sprintrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
9.08
Løpskapasitet
8.56
O-evne
0.12
Jevnhet ±
5,8 %
Usikkerhet ±
3.41
Sikkerhet
0
Bommer per løp
0,9
Typisk bom
68 s
Disk/brutt
6 %
Løp i grunnlaget
1 (sist 29.08.2018)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,0977
fartMuRaa (evne før krymping)0,3295
fartSigma (dagsform-spredning)0,0585
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,3379
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0
evidensVekt (sikkerheten)0,18
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,9923
bomVekt0,67
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,223
bomStorSigma0,7076
antallBom0
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0586
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0849
havariVekt0,06
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0
fartSesongSin0
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,0586
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)485,4
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3313,5
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3390
beregnet06.11.2026

B-rankingen

nr. 209 av 304

Nr. 209 av 304 blant menn i Norge · nr. 9 av 13 i klassen H45–49 · nr. 3 av 5 i 1980-kullet

Forventet kmtid
16.08
Løpskapasitet
13.34
O-evne
2.34
Jevnhet ±
17,4 %
Usikkerhet ±
0.33
Sikkerhet
10
Bommer per løp
3,8
Typisk bom
107 s
Disk/brutt
4 %
Sesongprofil
best i februar (±1,1 %)
Løp i grunnlaget
15 (sist 17.06.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,0469
fartMuRaa (evne før krymping)0,0486
fartSigma (dagsform-spredning)0,1737
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0333
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)4,43
evidensVekt (sikkerheten)9,99
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0923
bomVekt80,43
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,6755
bomStorSigma0,8705
antallBom33
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0445
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0883
havariVekt7,16
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0077
fartSesongSin−0,0075
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2348
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)765,1
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3191,9
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3794,8
beregnet06.11.2026

N-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
15.59
Løpskapasitet
14.44
O-evne
1.14
Jevnhet ±
10,0 %
Usikkerhet ±
2.33
Sikkerhet
1
Bommer per løp
2,9
Typisk bom
77 s
Disk/brutt
3 %
Løp i grunnlaget
1 (sist 08.05.2024)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,1555
fartMuRaa (evne før krymping)0,2906
fartSigma (dagsform-spredning)0,1004
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,1478
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,08
evidensVekt (sikkerheten)0,59
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,9224
bomVekt3,53
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,3382
bomStorSigma0,7584
antallBom1
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0347
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0321
havariVekt0,21
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0
fartSesongSin0
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2096
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)753,1
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3522,5
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3818,5
beregnet06.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (412 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 1 17.06.2026 O-sjuer 8 - Moan, bom 3.14 75 nr. 7771
Bom over fem minutter 23 05.06.2026 Kviknekarusell 6, bom 8.52 118 nr. 5662
Bom over ti minutter 271 17.04.2024 O-karusell 1 / Bygdakamp 1, bom 27.18 271 nr. 3219

Løp

43 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
17.06.2026 O-sjuer 8 - Moan B3 1.03.45 26 10.02 (33.44) 5.19 14.27 2.01
05.06.2026 Kviknekarusell 6 B3 51.00 20 11.59 17.32 4.07 14.28 2.01
03.06.2026 O-sjuer 7 - Furuhevilen B3 49.31 14 4.00 14.44 1.11 14.28 2.01
20.05.2026 O-sjuer 6 - Gjeldsåsen B3 51.00 20 12.08 17.56 4.16 13.34 1.42
13.05.2026 O-sjuer 5/Bygdakamp 2 - Masteråsen B3 37.55 11 2.51 12.14 0.55 13.35 1.42
06.05.2026 O-sjuer 4 - Storåsen, Langåselva A4 1.02.08 17 2.35 14.27 0.36 14.36 1.29
26.04.2026 Blåveisløpet AK-åpen 48.48 10 /11 9.32 15.44 3.05 14.30 1.46
22.04.2026 O-sjuer 3 - Masteråsen B3 36.02 9 1.19 12.08 0.27 13.53 1.45
15.04.2026 O-sjuer 2 - Staupsmarka B3 19.31 4 – – – – – –
08.04.2026 O-sjuer 1 - Røstad B3 12.39 7 – – – – – –
10.09.2025 O-sjuer 11 Røstad B3 17.57 5 – – – – – –
27.08.2025 O-sjuer 9 Furuhevilen (Dalaelva) A4 48.29 7 0.52 11.58 0.13 14.39 1.27
20.08.2025 O-sjuer 8 / Bygdakamp 5 (Heståsdalen) B3 27.04 DSQ – – – – – –
11.06.2025 O-sjuer 6 Storåsen/Langåselva B3 49.15 14 6.35 14.09 1.53 14.33 2.03
04.06.2025 O-karusell 3, Bygdakamp 3 Råtass 45.48 – 1.48 (26.59) 1.04 16.51 1.39
25.05.2025 Verdal 2-dagers B-åpen 17- – – – – – – – –
18.05.2025 Vårløpet / KM mellomdistanse B-åpen 17- 29.41 4 /19 1.04 13.32 0.29 14.23 1.57
14.05.2025 O-sjuer 4 Ytterøya B3 38.22 7 3.34 13.44 1.17 14.23 1.57
30.04.2025 O-sjuer 3 Masteråsen B3 46.34 7 4.17 12.47 1.11 14.01 2.10
23.04.2025 O-sjuer 2 Staupshaugen B3 22.14 12 – – – – – –
09.04.2025 O-sjuer 1 Staupsmarka B3 16.29 7 – – – – – –
11.09.2024 O7-10 Røstad B3 22.31 6 – – – – – –
29.08.2024 U-cup 7 Åpen 2.5 0.00 Disk – – – – – –
29.08.2024 O-sjuer 8/U-cup, Furuhevelen A4 18.47 DSQ – – – – – –
21.08.2024 O7-7 / BK-5 Vulusjøen A4 57.35 19 3.21 14.00 0.49 15.10 1.47
12.06.2024 O7-6 / BK-4 Masteråsen B3 38.22 9 3.06 12.11 0.59 14.38 2.39
08.05.2024 Bygdakamp 2 N1 22.17 – 1.17 20.58 1.12 – – –
17.04.2024 O-karusell 1 / Bygdakamp 1 N 1 / Råtass 50.21 – – – – – – –
06.09.2023 BK 6 / O-sjuer 9, Storlidalen B3 40.54 24 6.02 14.18 2.07 15.37 3.16
30.08.2023 O-sjuer 8, Langåselva B3 35.54 9 1.24 12.30 0.29 15.37 3.19
30.08.2023 O-sjuer 8, Langåselva B3 – DNS – – – – – –
14.06.2023 Bygdakamp B3 1.07.43 29 23.02 19.29 6.38 17.28 4.36 –
11.06.2023 Oppdal 2-dagers. Dag 2 AK-åpen 1.03.01 27 /36 11.20 16.52 3.02 16.25 2.13
10.06.2023 Oppdal 2-dagers. Dag 1 AK-åpen 1.01.15 14 /27 6.49 17.46 1.59 16.25 2.13
27.08.2022 KM mellomdistanse NTOK AK-åpen 45.37 2 /4 9.18 17.14 3.31 15.32 2.01 –
21.08.2022 Midt-Norsk Mesterskap, Stafett - individuelle klasser AK-åpen 51.30 7 /13 1.47 14.51 0.31 15.32 2.01 –
12.06.2022 Oppdal 2-dagers AK-åpen – – – – – – – –
12.06.2022 Oppdal 2-dagers AK-åpen – – – – – – – –
20.04.2022 O-sjuer 1, Røstad A4 36.17 2 – – – – – –
05.06.2019 Bygdakamp 4 B3 41.58 25 3.10 15.20 1.09 – – –
22.05.2019 O-sjuer 3 / Bygdakamp 3 A4 1.19.53 29 18.43 20.34 4.49 17.46 3.24 –
05.09.2018 BK 6 A 4 1.25.04 15 13.53 18.24 3.00 – – –
29.08.2018 O-sjuer nr. 9 A4/A6 28.39 21 0.14 11.32 0.06 – – –

Løp per år

2018: 2 løp220182019: 2 løp22019202020212022: 5 løp520222023: 5 løp520232024: 7 løp720242025: 11 løp1120252026: 10 løp102026