Løperprofil
Lilja Moe-Finnesand
Nydalen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
4 løp
B-rankingen
17 løp
N-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.27
- Løpskapasitet
- 11.04
- O-evne
- 1.23
- Jevnhet ±
- 7,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.58
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 86 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 02.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0213 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0396 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0771 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0742 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,43 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,81 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0928 |
| bomVekt | 19,03 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4601 |
| bomStorSigma | 0,8333 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0465 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0719 |
| havariVekt | 0,88 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0017 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3809 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0011 |
| fartSesongSin | −0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2945,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3313 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.10
- Løpskapasitet
- 8.01
- O-evne
- 0.09
- Jevnhet ±
- 5,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.31
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 52 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 03.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,011 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0262 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0532 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0609 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,77 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,79 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0408 |
| bomVekt | 35,33 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,9592 |
| bomStorSigma | 0,5446 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0555 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0765 |
| havariVekt | 1,39 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0012 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7853 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0006 |
| fartSesongSin | −0,0023 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2971,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3027 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.40
- Løpskapasitet
- 10.44
- O-evne
- 1.56
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.12
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 93 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 17 (sist 17.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1762 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1748 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0908 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0909 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,91 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,74 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0117 |
| bomVekt | 64,78 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5334 |
| bomStorSigma | 0,7975 |
| antallBom | 41 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0516 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0669 |
| havariVekt | 2,91 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0004 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1495 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0024 |
| fartSesongSin | 0,0019 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2525,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2981,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.35
- Løpskapasitet
- 9.55
- O-evne
- 1.39
- Jevnhet ±
- 8,6 %
- Usikkerhet ±
- 2.18
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 97 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 18.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2511 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2681 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0861 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1808 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,2 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8511 |
| bomVekt | 6,47 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5744 |
| bomStorSigma | 0,8506 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0735 |
| havariVekt | 0,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7724 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0007 |
| fartSesongSin | −0,0023 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2342,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2732,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.08
- Løpskapasitet
- 9.35
- O-evne
- 1.32
- Jevnhet ±
- 11,2 %
- Usikkerhet ±
- 1.42
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 27.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2755 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2414 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1122 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1424 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,12 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,82 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0503 |
| bomVekt | 12,49 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4127 |
| bomStorSigma | 0,7758 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0309 |
| havariVekt | 0,51 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0006 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7489 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0025 |
| fartSesongSin | 0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2291,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2659,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 28 | 02.08.2025 Hovedløpet lang, bom 7.22 | 135 | – |
| Bom over fem minutter | 28 | 02.08.2025 Hovedløpet lang, bom 7.22 | 278 | – |
| Bom over ti minutter | 386 | 25.06.2023 O-festivalen lang øvrige klasser, bom 14.53 | 386 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 03.08.2025 | Hovedløpet sprint | D 15 | 21.50 | 31 /39 | 0.46 | 9.04 | 0.19 | 8.33 | 0.09 | |
| 02.08.2025 | Hovedløpet lang | D 15 | 58.37 | 26 /38 | 8.24 | 13.57 | 2.00 | 13.17 | 1.28 | |
| 29.04.2025 | KM sprint individuelt AOOK | D 15-16 | 18.01 | 18 /25 | 0.38 | 8.10 | 0.17 | 8.14 | 0.10 | – |
| 08.04.2025 | Oslo City Cup løp 2 | D 15-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.04.2025 | Oslo City Cup løp 1 | D15-16 | 24.16 | 22 /32 | 0.10 | 8.16 | 0.03 | 8.14 | 0.10 | – |
| 16.11.2024 | Åpen O-helg - Mellomdistanse | Damer | 1.12.59 | 44 /58 | 7.39 | 13.11 | 1.23 | 13.21 | 1.21 | |
| 25.10.2024 | Harry Lagerts Nattcup 2024 - Finale | LokalD | 1.32.01 | 10 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2024 | Blodslitet | D 13-14 | 57.55 | 26 /50 | – | – | – | – | – | – |
| 16.10.2024 | Harry Lagerts Nattcup 2024 Løp 3 | LokalD | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2024 | KM natt | D 13-14 | 52.40 | 10 /11 | 13.11 | 17.21 | 4.21 | 13.42 | 1.50 | |
| 07.09.2024 | Follo 2-dagers, dag 1 | D 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2024 | Hemingløpet m/Trimtex-cup | D 13-14 | 34.51 | 12 /25 | 2.52 | 12.13 | 1.00 | 13.42 | 1.50 | |
| 18.08.2024 | NM ultralang og Ungdoms ultra m/Trimtex-cup | D 13-14 | 1.26.21 | 17 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 04.08.2024 | Hovedløpet sprint | D 14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 03.08.2024 | Hovedløpet lang | D 14 | 44.29 | 12 /44 | 2.06 | 11.47 | 0.33 | 13.23 | 1.33 | |
| 19.06.2024 | Klubbmesterskap Skog Nydalens SK. NSK cup løp 2 | D 13-14 | 31.32 | 3 /3 | 0.57 | 11.49 | 0.21 | 13.44 | 1.39 | |
| 02.06.2024 | Knut Valstads Minneløp | D 13-14 | 59.57 | 15 /24 | 5.37 | 13.16 | 1.15 | 13.44 | 1.39 | |
| 15.05.2024 | NSK Klubbcup #1 | D 13-14 | 38.30 | 2 /7 | 3.33 | 12.53 | 1.11 | 14.05 | 1.49 | |
| 12.05.2024 | Huldersprinten | D 13-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2024 | Oslo City Cup - Finale | D13 | 24.58 | 16 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 4 | D13-14 | 27.20 | 14 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 3 | D13-14 | 24.01 | 10 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2024 | Halden O-Meeting Lang | D 13-14 | 50.35 | 18 /58 | 0.28 | 12.04 | 0.07 | 14.27 | 1.57 | |
| 12.04.2024 | Halden O-Meeting Publikumsløp Sprint | Åpen 1 | 25.52 | 88 /137 | 2.03 | 9.24 | 0.45 | – | – | – |
| 09.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 2 | D 13-14 | 32.45 | 10 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 1 | D 13-14 | 22.47 | 17 /33 | – | – | – | – | – | – |
| 21.10.2023 | Blodslitet | D 13-14 | 1.10.06 | 24 /44 | – | – | – | – | – | – |
| 11.10.2023 | Skumleløpet | A - Alfred Skumles løype | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2023 | Harry Lagerts Nattcup 2023 Løp 3 | Rekrutt | 38.21 | 7 /14 | 2.34 | 12.08 | 0.49 | 12.28 | 1.26 | |
| 24.09.2023 | Hemingløpet m/Trimtex-cup finale | D 13-14 | 44.33 | 21 /31 | 7.35 | 15.14 | 2.36 | 15.29 | 2.16 | |
| 20.09.2023 | Harry Lagerts Nattcup 2023 Løp 2 | Rekrutt | 18.33 | 5 /15 | 2.00 | 11.10 | 1.12 | 12.28 | 1.26 | |
| 13.09.2023 | Harry Lagerts Nattcup 2023 Løp 1 | Rekrutt | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2023 | Høstløpet i Follo med Trimtex-cup | D 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2023 | DØPELØPE | Draug | 33.00 | 2 /71 | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2023 | Nydalten med Trimtex-cup | D 13-14 | 25.13 | 11 /18 | 1.49 | 13.15 | 0.57 | 15.29 | 2.16 | |
| 26.08.2023 | KM lang Romeriksløpet med Trimtex-cup | D 13-14 | 47.27 | 10 /23 | 2.47 | 13.59 | 0.49 | 15.56 | 2.13 | |
| 23.08.2023 | klubbmesterskap Skog Nydalens SK. NSK cup løp 2 | D 13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2023 | IL GeoForm Rankingløp 10 - Maridalsalpene på sitt beste | Kort | 38.29 | 5 /22 | 2.19 | 14.40 | 0.53 | 14.27 | 0.57 | – |
| 25.06.2023 | O-festivalen lang øvrige klasser | B-åpen 10-16 | 1.26.32 | 9 /9 | 21.05 | 22.51 | 5.34 | 16.49 | 2.28 | |
| 18.06.2023 | Midtsommerløpet | D 13-14 | 35.47 | 23 /36 | 6.22 | 14.55 | 2.39 | 16.49 | 2.28 | |
| 17.06.2023 | Midtsommersprinten | D 13-14 | 18.05 | 21 /37 | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2023 | Fossumløpet 2023 med Trimtex-cup | D 13-14 | 58.06 | 16 /20 | 5.12 | 18.05 | 1.37 | 16.49 | 2.28 | |
| 10.06.2023 | Askerløpet - KM mellomdistanse med Trimtex-cup | D 13-14 | 37.47 | 16 /23 | 10.15 | 18.37 | 5.03 | 16.49 | 2.28 | |
| 28.05.2023 | Pinseløpet dag 2 | D 13-14 | 46.00 | 21 /27 | 2.06 | 15.18 | 0.42 | 15.43 | 1.34 | – |
| 24.05.2023 | NSK klubbcup #1 | D 13-14 | 32.55 | 3 /6 | 3.52 | 16.22 | 1.55 | 15.43 | 1.34 | – |
| 14.05.2023 | Gromløpet med Trimtex-cup | D 13-14 | 47.50 | 15 /24 | 6.24 | 16.37 | 2.13 | 15.43 | 1.34 | – |
| 09.05.2023 | Oslo City Cup 2023 - Finale | D13-14 | 22.31 | 4 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2023 | Oslo City Cup nr. 4 - 2023 | D 13-14 | 26.11 | 22 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2023 | World Cup i Norge – publikumsløp 2: Lørdagskjappen m/ norgescup junior | D 13-14 | 42.23 | 29 /46 | 3.25 | 15.43 | 1.16 | – | – | – |
| 25.04.2023 | Oslo City Cup - løp nr.3 | D13-14 | 31.02 | 20 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2023 | Oslo City Cup løp 2 | D 13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.04.2023 | Oslo City Cup nr. 1 - 2023 | D13 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.11.2022 | Trollnatta og Natt o-toget | Trollnatta lang | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 28.10.2022 | Harry Lagerts Nattcup 2022 - Finale | Rekrutt | 45.33 | 10 /15 | 9.24 | 15.23 | 3.10 | 14.21 | 2.09 | – |
| 22.10.2022 | Blodslitet | D 11-12 | 43.22 | 27 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2022 | Harry Lagerts Nattcup 2022_3 | Rekrutt | 58.35 | 16 /17 | 9.54 | (20.44) | 3.30 | 14.21 | 2.09 | – |
| 12.10.2022 | Harry Lagerts Nattcup 2022 - 2 | Rekrutt | 32.27 | 10 /18 | 1.23 | 13.41 | 0.35 | 14.21 | 2.09 | – |
| 18.09.2022 | Nydalten med Trimtex-cup finale | D 11-12 | 33.36 | 16 /22 | 7.03 | 16.27 | 3.27 | 14.01 | 1.33 | |
| 03.09.2022 | Veteranmesterskap langdistanse m/TrimtexCup mellomdistanse | Dir C | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2022 | Nittedalsløpet med Trimtex-cup | D 11-12 | 25.07 | 4 /10 | 0.25 | 13.13 | 0.13 | 13.26 | 0.54 | – |
| 22.05.2022 | Knut Valstads Minneløp med Trimtex-cup | D 11-12 | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2022 | NSK-cup løp 1 | D 11-12 | 36.37 | 4 /12 | 1.45 | 15.04 | 0.43 | – | – | – |
| 03.05.2022 | Oslo City Cup FINALE - 2022 | D 11-12 | 30.34 | 11 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2022 | Oslo City cup nr. 4 - 2022 | D11-12 | 29.42 | 9 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 16.10.2021 | Blodslitet | D 11-12 | 54.57 | 38 /43 | – | – | – | – | – | – |
| 16.10.2020 | Harry Lagerts Nattcup 2020 - Finale | Rekrutt | 57.50 | 37 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2019 | Råtassløp #3 | D8-12N | 28.12 | – | 2.50 | 17.00 | 1.43 | 16.28 | 1.04 | – |
| 21.08.2018 | Klubbmesterskap Nydalens SK | D-12N | 37.36 | 7 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 04.11.2017 | TROLLNATTA og NATT-O-TOGET | Troll-Mellom | 40.29 | 86 | 2.32 | 22.32 | 1.25 | – | – | – |