Løperprofil
Nikolai Torp Sælid
Varteig
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
C-rankingen
4 løp
N-rankingen
4 løp
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.34
- Løpskapasitet
- 11.16
- O-evne
- 0.18
- Jevnhet ±
- 5,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.46
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,8
- Typisk bom
- 53 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 26.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3295 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6034 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0548 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0644 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,53 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,52 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 2,0646 |
| bomVekt | 15,75 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,9677 |
| bomStorSigma | 0,5192 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1051 |
| havariVekt | 3,19 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9398 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4177,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4287 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 25.45
- Løpskapasitet
- 18.31
- O-evne
- 7.14
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.59
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 4,2
- Typisk bom
- 234 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 13.07.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3683 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5349 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0998 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,074 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,84 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,7 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1981 |
| bomVekt | 17,95 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,4565 |
| bomStorSigma | 1,042 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0408 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0671 |
| havariVekt | 5,23 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0021 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1454 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | 0,0019 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4357,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 6058,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 20.18
- Løpskapasitet
- 18.33
- O-evne
- 1.45
- Jevnhet ±
- 9,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.01
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i februar (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 12.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3733 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4878 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0966 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0486 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,4 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,81 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1412 |
| bomVekt | 28,31 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4434 |
| bomStorSigma | 0,7103 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0253 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0613 |
| havariVekt | 8,17 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0068 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7229 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0055 |
| fartSesongSin | −0,0058 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4377,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4789,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.16
- Løpskapasitet
- 13.34
- O-evne
- 1.42
- Jevnhet ±
- 9,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.42
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 4,2
- Typisk bom
- 76 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 13.10.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0736 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2583 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0932 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1058 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,21 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,05 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3317 |
| bomVekt | 11,22 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3256 |
| bomStorSigma | 0,7073 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,031 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0297 |
| havariVekt | 1,81 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6073 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0021 |
| fartSesongSin | −0,0015 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3243,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3649,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 20.09.2026 Tunevannet Rundt, bom 6.19 | 64 | – |
| Bom over fem minutter | 2 | 20.09.2026 Tunevannet Rundt, bom 6.19 | 65 | – |
| Bom over ti minutter | 79 | 12.07.2025 Hallands 3-dagars, etapp 2, lång, bom 10.50 | 79 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.2026 | Tunevannet Rundt | D/H-16 (3km) | 1.17.49 | 16 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2026 | Ungdomsserien løp 6 - finale | H10-20 Utvikling | 53.23 | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2026 | Ungdomsserie løp 5 | H 10-20 utvikling | 21.18 | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2026 | KM Mellomdistanse | B-åpen 10-16 | 40.25 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2026 | KM Langdistanse - Ertemarka | B-åpen 10-16 | 1.17.55 | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.07.2026 | Hallands 3-dagars, etapp 3, lång | Gul 2,5 | 56.19 | 52 /78 | 3.12 | 20.01 | 1.08 | 19.58 | 1.40 | |
| 11.07.2026 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | Gul 2,5 | 1.02.13 | 66 /75 | 2.35 | 22.49 | 0.57 | 19.58 | 1.40 | |
| 10.07.2026 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | Gul 2,5 | 46.51 | 53 /72 | 3.38 | 21.55 | 1.42 | 19.58 | 1.40 | |
| 02.06.2026 | Ungdomsserien løp 3 | H 10-20 U | 52.06 | – | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2026 | KM Sprint Del 1 -Individuelt | B-åpen | 30.02 | 3 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2026 | Pinseløpet dag 2 | C-åpen 10-16 | 29.54 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2026 | Pinseløpet dag 1 | C-åpen 10-16 | 40.22 | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2026 | Ungdomsserien løp 2 | D/H 11-20U | 18.49 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2026 | Smaaleneneløpet | B Åpen 10-16 | 1.17.46 | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2026 | Ungdomsserien løp 1 | H10-20U | 31.20 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.04.2026 | Halden O-Meeting Lang | C-åpen 10-16 | 56.05 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.03.2026 | Blåveissprinten | C-åpen 10-16 | 42.38 | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.10.2025 | Tunevannet Rundt | D/H-16 (3km) | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2025 | Ungdomsserien løp 6 | H 15-16 | 41.07 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2025 | Ungdomsserien løp 5 | H 10-20U | 44.48 | – | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2025 | KM Mellom | C-åpen 10-16 | 1.00.02 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2025 | Ungdomsserien løp 4 | H 15-16 | 38.43 | 10 /10 | 1.55 | 17.04 | 0.51 | 13.19 | 0.15 | – |
| 23.08.2025 | KM Langdistanse | C-åpen 10-16 | 1.32.03 | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.07.2025 | Hallands 3-dagars, etapp 3, lång | Orange 3 km | 1.25.27 | 116 /144 | 14.22 | 23.31 | 3.57 | 26.50 | 8.28 | – |
| 12.07.2025 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | Orange 3 km | 1.54.07 | 105 /125 | 24.29 | 29.37 | 6.21 | 26.50 | 8.28 | – |
| 11.07.2025 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | Orange 3 km | 1.41.14 | 103 /116 | 26.46 | 27.51 | 7.22 | 26.50 | 8.28 | – |
| 09.06.2025 | Pinseløpet dag 3 | B-åpen 10-16 | 1.28.25 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2025 | Pinseløpet dag 2 | C-åpen 10-16 | 49.38 | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.06.2025 | Pinseløpet dag 1 | B-åpen 10-16 | 1.03.30 | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2025 | Ungdomsserien løp 3, sprint | H 15-16 | 44.22 | 9 /9 | 4.45 | 17.03 | 1.50 | – | – | – |
| 13.05.2025 | Ungdomsserien løp 2 | H10-20 Utvikling | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2025 | Ungdomsserien løp 1 | H 10-20 utvikling | 1.03.18 | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2025 | Solrenningen Mellomdistanse | C-åpen 10-16 | 1.17.46 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2025 | Solrenningen Langdistanse | C-åpen 10-16 | 1.01.12 | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.04.2025 | Smaaleneneløpet | C Åpen 10-16 | 48.27 | 10 /11 | 5.35 | 22.53 | 2.38 | 19.50 | 2.36 | – |
| 05.04.2025 | Lørdagskjappen | C-åpen 10-16 | 44.16 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.03.2025 | Blåveissprinten | N2-åpen 9-16 | 26.01 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2024 | Blodslitet | N1-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.10.2024 | Tunevannet Rundt | N-åpen (2km) | 22.59 | 10 /11 | 0.45 | 19.43 | 0.39 | 18.18 | 1.37 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 10-16 | 1.46.59 | 14 /14 | 14.17 | 33.55 | 4.32 | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 10-16 | 30.40 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 10-16 | 44.29 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 10-16 | 1.22.40 | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2024 | Ungdomsserien løp 3 | H13-14 | 1.49.36 | 10 /10 | 48.34 | 53.59 | 23.55 | – | – | – |
| 20.05.2024 | Pinseløpet dag 2 | B-åpen 10-16 | 2.12.52 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2024 | Pinseløpet dag 1 | B-åpen 10-16 | 1.54.49 | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2024 | KM sprint Østfold | H 13-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2024 | Ungdomsserien løp 2 | H10-20 Utvikling | 34.31 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2024 | Ungdomsserien løp 1 | H 10-20 U | 53.11 | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2024 | Halden O-Meeting Lang | N2-åpen 9-16 | 40.15 | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.04.2024 | Halden O-Meeting Mellom | N2-åpen 9-16 | 33.06 | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.04.2024 | Blåveissprinten | N2-åpen 9-16 | 39.42 | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.02.2024 | Østfold Indoor Challenge løp #3 | N | 11.21 | 5 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 21.10.2023 | Blodslitet | N1-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.10.2023 | Tunevannet Rundt | N-åpen (2km) | 32.01 | 30 /34 | 7.29 | 26.23 | 6.10 | 19.26 | 1.58 | |
| 24.09.2023 | KM Lang | N2-åpen 9-16 | 35.21 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2023 | Ungdomsserien Løp 7 - FINALE | N-Åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2023 | Ungdomsserien løp 5 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2023 | iSarpsborgsprinten | B | 49.47 | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2023 | Pinseløpet dag 3 | N1-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2023 | Pinseløpet dag 2 | N1-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2023 | Pinseløpet dag 1 | N1-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2023 | Ungdomsserien Løp 2 | N1-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2023 | World Cup i Norge – publikumsløp 2: Lørdagskjappen m/ norgescup junior | N1-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2023 | Ungdomsserien løp 1 | N-åpen | 29.09 | – | 1.23 | 22.45 | 1.05 | 19.15 | 1.23 | – |
| 16.04.2023 | Solrenningen Langdistanse | N1-åpen | 54.16 | 38 /46 | 5.26 | 24.41 | 2.28 | 19.15 | 1.23 | – |
| 14.04.2023 | Solrenningen Sprint | N1-åpen | 21.27 | 7 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 25.03.2023 | Blåveissprinten | N1-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2022 | Ungdomsserien løp 5 | N-Åpen | 32.08 | 24 /32 | 1.27 | 20.30 | 0.55 | – | – | – |
| 24.10.2021 | Åpent klubbmesterskap SOL/TIL/VOL | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2021 | Klubb-KM stafett individuelt | N-åpen | 31.47 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.11.2020 | Klubbmesterskap i sprint for Varteig, Sarpsborg og Trøsken | N - 1,9km | 25.00 | – | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2020 | Tunevannet Rundt | N-åpen (2km) | – | – | – | – | – | – | – | – |