Løperprofil
Jakob Torp Sælid
Varteig
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
9 løp
Sprintrankingen
6 løp
B-rankingen
8 løp
Skogsrankingen
nr. 2961 av 3541
Nr. 2961 av 3541 blant menn i Norge · nr. 113 av 116 i klassen H17–18 · nr. 66 av 67 i 2009-kullet
- Forventet kmtid
- 15.47
- Løpskapasitet
- 13.20
- O-evne
- 2.28
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.30
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 4,5
- Typisk bom
- 103 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,7 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 12.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1636 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2109 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,09 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0309 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,27 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,27 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,6411 |
| bomVekt | 80,01 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6301 |
| bomStorSigma | 0,8359 |
| antallBom | 36 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0382 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,043 |
| havariVekt | 8,34 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0104 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2216 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,002 |
| fartSesongSin | 0,0015 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3547,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4203,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
nr. 1295 av 1658
Nr. 1295 av 1658 blant menn i Norge · nr. 97 av 100 i klassen H17–18 · nr. 60 av 62 i 2009-kullet
- Forventet kmtid
- 9.11
- Løpskapasitet
- 8.59
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 6,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.15
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 1,2
- Typisk bom
- 54 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−2,0 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 01.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,103 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1593 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0666 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0263 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,67 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3274 |
| bomVekt | 73,07 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,9914 |
| bomStorSigma | 0,4602 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0535 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0598 |
| havariVekt | 4,2 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0287 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0044 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0019 |
| fartSesongSin | 0,005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3332,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3403 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
nr. 166 av 302
Nr. 166 av 302 blant menn i Norge · nr. 8 av 9 i klassen H17–18 · nr. 4 av 5 i 2009-kullet
- Forventet kmtid
- 15.09
- Løpskapasitet
- 12.52
- O-evne
- 2.18
- Jevnhet ±
- 11,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.35
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 4,2
- Typisk bom
- 92 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i august (±1,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 12.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0029 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0353 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1101 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0376 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,92 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,58 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1781 |
| bomVekt | 39,64 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5202 |
| bomStorSigma | 0,8334 |
| antallBom | 23 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0318 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0748 |
| havariVekt | 7,36 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0115 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1635 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,008 |
| fartSesongSin | 0,0136 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3027 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3566,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.30
- Løpskapasitet
- 10.56
- O-evne
- 2.34
- Jevnhet ±
- 11,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.23
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 117 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Sesongprofil
- best i februar (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 06.04.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1553 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0708 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,11 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0981 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,27 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,16 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0638 |
| bomVekt | 7,46 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7661 |
| bomStorSigma | 0,8781 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,038 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0674 |
| havariVekt | 2,27 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0046 |
| fartSesongSin | −0,0049 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2584,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3189,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.57
- Løpskapasitet
- 8.42
- O-evne
- 1.15
- Jevnhet ±
- 13,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.35
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 15.10.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3749 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2724 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1314 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1473 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,17 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,932 |
| bomVekt | 7,43 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3993 |
| bomStorSigma | 0,6791 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0333 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0316 |
| havariVekt | 0,65 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0004 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7331 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,003 |
| fartSesongSin | 0,0076 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2079,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2380,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 15 | 12.09.2026 Ungdomsserien løp 6 - finale, bom 3.18 | 44 | nr. 4137 |
| Bom over fem minutter | 63 | 18.08.2026 Ungdomsserien løp 4, bom 9.06 | 111 | nr. 3674 |
| Bom over ti minutter | 239 | 13.07.2025 Hallands 3-dagars, etapp 3, lång, bom 11.06 | 239 | nr. 3426 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.2026 | Tunevannet Rundt | D/H17- (6km) | 1.14.22 | 28 /42 | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2026 | Ungdomsserien løp 6 - finale | H17-20 | 1.05.09 | 4 /5 | 12.18 | 16.34 | 3.08 | 15.51 | 2.28 | |
| 01.09.2026 | Ungdomsserie løp 5 | H 17-20 | 23.25 | 4 /4 | 2.07 | 9.27 | 0.51 | 9.13 | 0.11 | |
| 29.08.2026 | KM Mellomdistanse | AK-åpen | 40.04 | 5 /12 | 2.48 | 14.56 | 1.03 | 15.34 | 2.19 | |
| 23.08.2026 | KM Langdistanse - Ertemarka | AK-åpen | 48.06 | 4 /10 | 4.01 | 12.40 | 1.03 | 15.34 | 2.19 | |
| 18.08.2026 | Ungdomsserien løp 4 | H 17-20 | 1.06.02 | 11 /11 | 16.21 | 18.28 | 4.34 | 15.34 | 2.19 | |
| 12.07.2026 | Hallands 3-dagars, etapp 3, lång | Orange 3,0 | 30.14 | 15 /107 | 1.56 | 11.55 | 0.46 | 15.08 | 2.11 | |
| 11.07.2026 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | Orange 3,0 | 44.34 | 12 /114 | 1.58 | 12.41 | 0.34 | 15.08 | 2.11 | |
| 10.07.2026 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | Orange 3,0 | 53.02 | 23 /115 | 3.19 | 13.48 | 0.52 | 15.08 | 2.11 | |
| 02.06.2026 | Ungdomsserien løp 3 | H 17-20 | 57.25 | 8 /8 | 4.16 | 16.08 | 1.12 | 16.01 | 2.25 | |
| 31.05.2026 | KM Sprint Del 1 -Individuelt | H 17-20 | 25.37 | 3 /4 | 1.35 | 11.06 | 0.41 | 9.36 | 0.11 | |
| 24.05.2026 | Pinseløpet dag 2 | AK-åpen | 41.06 | 38 /74 | 2.02 | 13.29 | 0.40 | 15.42 | 2.31 | |
| 23.05.2026 | Pinseløpet dag 1 | AK-åpen | 52.22 | 47 /59 | 7.13 | 17.15 | 2.23 | 15.42 | 2.31 | |
| 05.05.2026 | Ungdomsserien løp 2 | H 17-20 | 26.34 | 4 /4 | 1.57 | 10.08 | 0.45 | 9.36 | 0.11 | |
| 26.04.2026 | Smaaleneneløpet | B Åpen 17- | 42.20 | 21 /46 | 0.47 | 16.26 | 0.18 | 18.07 | 3.37 | |
| 21.04.2026 | Ungdomsserien løp 1 | H10-20U | 28.48 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.04.2026 | Halden O-Meeting Lang | B-åpen 17- | 1.13.24 | 23 /32 | 11.45 | 19.42 | 3.12 | 18.07 | 3.37 | |
| 15.03.2026 | Blåveissprinten | B-åpen 17- | 1.17.58 | 18 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2025 | Blodslitet | C-åpen 10-16 | 53.20 | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.10.2025 | Tunevannet Rundt | D/H-16 (3km) | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2025 | Ungdomsserien løp 6 | H 15-16 | 28.25 | 8 /10 | 2.15 | 10.09 | 0.48 | 9.25 | 0.13 | |
| 09.09.2025 | Ungdomsserien løp 5 | H 15-16 | 1.25.29 | 7 /7 | 16.48 | 21.57 | 4.19 | 18.38 | 3.16 | |
| 31.08.2025 | KM Mellom | B-åpen 10-16 | 49.19 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2025 | Ungdomsserien løp 4 | H 15-16 | 23.43 | 8 /10 | 0.58 | 10.28 | 0.26 | 9.27 | 0.13 | |
| 23.08.2025 | KM Langdistanse | B-åpen 10-16 | 1.16.24 | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.07.2025 | Hallands 3-dagars, etapp 3, lång | Orange 3 km | 1.08.25 | 89 /144 | 14.30 | 18.49 | 3.59 | 17.25 | 4.22 | – |
| 12.07.2025 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | Orange 3 km | 1.00.09 | 29 /125 | 10.48 | 15.36 | 2.48 | 17.25 | 4.22 | – |
| 11.07.2025 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | Orange 3 km | 1.06.37 | 65 /116 | 14.31 | 18.20 | 4.00 | 17.25 | 4.22 | – |
| 09.06.2025 | Pinseløpet dag 3 | B-åpen 10-16 | 46.12 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2025 | Pinseløpet dag 2 | C-åpen 10-16 | 35.00 | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.06.2025 | Pinseløpet dag 1 | B-åpen 10-16 | 43.46 | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2025 | Ungdomsserien løp 3, sprint | H 15-16 | 25.52 | 7 /9 | 2.27 | 9.57 | 0.57 | 8.52 | 0.15 | – |
| 13.05.2025 | Ungdomsserien løp 2 | H10-20 Utvikling | 29.55 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2025 | Ungdomsserien løp 1 | H 10-20 utvikling | 40.43 | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.04.2025 | Smaaleneneløpet | C Åpen 10-16 | 34.12 | 6 /11 | 6.39 | 16.08 | 3.08 | 15.17 | 2.45 | – |
| 05.04.2025 | Lørdagskjappen | C-åpen 10-16 | 26.40 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.03.2025 | Blåveissprinten | C-åpen 10-16 | 39.59 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2024 | Blodslitet | N2-åpen 9-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 13.10.2024 | Tunevannet Rundt | D/H-16 (3km) | 32.49 | 1 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 10-16 | 1.01.32 | 10 /14 | 12.23 | 19.29 | 3.55 | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 10-16 | 18.22 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 10-16 | 27.41 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 10-16 | 36.06 | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2024 | Ungdomsserien løp 3 | H15-16 | 1.18.00 | 11 /11 | 23.32 | (28.26) | 8.35 | 18.56 | 3.23 | – |
| 20.05.2024 | Pinseløpet dag 2 | B-åpen 10-16 | 1.47.38 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2024 | Pinseløpet dag 1 | B-åpen 10-16 | 1.20.58 | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2024 | KM sprint Østfold | H 15-16 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2024 | Ungdomsserien løp 2 | H15-16 | 32.02 | 12 /12 | 2.08 | 11.15 | 0.45 | – | – | – |
| 23.04.2024 | Ungdomsserien løp 1 | H 10-20 U | 32.51 | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.04.2024 | Halden O-Meeting Mellom | C-åpen 10-16 | 18.17 | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.04.2024 | Blåveissprinten | C-åpen 10-16 | 59.26 | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.02.2024 | Østfold Indoor Challenge løp #3 | C1 | 17.06 | 2 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 11.02.2024 | Østfold Indoor Challenge løp #3 | c2 | 20.41 | 3 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 21.10.2023 | Blodslitet | C-åpen 10-16 | 2.03.03 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.10.2023 | Tunevannet Rundt | N-åpen (2km) | 13.10 | 2 /34 | 1.00 | 10.51 | 0.49 | 12.12 | 1.03 | |
| 24.09.2023 | KM Lang | C-åpen 10-16 | 24.19 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2023 | Ungdomsserien Løp 7 - FINALE | H10-20U | 1.06.07 | 3 /3 | 8.50 | 19.46 | 2.38 | – | – | – |
| 29.08.2023 | Ungdomsserien løp 5 | H 10-20 U | 23.49 | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2023 | iSarpsborgsprinten | B | 19.21 | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2023 | Pinseløpet dag 3 | C-åpen 10-16 | 46.27 | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2023 | Pinseløpet dag 2 | N1-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2023 | Pinseløpet dag 1 | N1-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2023 | Ungdomsserien Løp 2 | H 10-20 utvikling | 27.13 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2023 | Ungdomsserien løp 1 | N-åpen | 17.14 | – | 0.35 | 13.26 | 0.27 | 14.41 | 1.12 | – |
| 16.04.2023 | Solrenningen Langdistanse | N2-åpen 9-16 | 54.13 | 4 /9 | 3.58 | 19.43 | 1.27 | 14.41 | 1.12 | – |
| 14.04.2023 | Solrenningen Sprint | N2-åpen 9-16 | 16.35 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 25.03.2023 | Blåveissprinten | N1-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2022 | Ungdomsserien løp 5 | N-Åpen | 23.35 | 17 /32 | 1.21 | 15.02 | 0.52 | – | – | – |
| 24.10.2021 | Åpent klubbmesterskap SOL/TIL/VOL | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2021 | Klubb-KM stafett individuelt | N-åpen | 22.55 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.11.2020 | Klubbmesterskap i sprint for Varteig, Sarpsborg og Trøsken | N - 1,9km | 16.07 | – | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2020 | Tunevannet Rundt | N-åpen (2km) | – | – | – | – | – | – | – | – |