Løperprofil
Sander Vuong Medhus
Oppsal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
6 løp
Sprintrankingen
10 løp
B-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.48
- Løpskapasitet
- 10.30
- O-evne
- 2.18
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.42
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 115 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 09.11.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0752 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0077 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0901 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0537 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,8 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,84 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2408 |
| bomVekt | 59,39 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7465 |
| bomStorSigma | 0,9416 |
| antallBom | 19 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0437 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0529 |
| havariVekt | 4,43 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0035 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3643 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0019 |
| fartSesongSin | 0,0014 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2794 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3405,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
nr. 1039 av 1658
Nr. 1039 av 1658 blant menn i Norge · nr. 78 av 91 i klassen H15–16 · nr. 44 av 51 i 2010-kullet
- Forventet kmtid
- 8.06
- Løpskapasitet
- 7.52
- O-evne
- 0.14
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.13
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 1,2
- Typisk bom
- 57 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i juni (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 16.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0325 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0066 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0884 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0267 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,14 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,8 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4038 |
| bomVekt | 120,85 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0396 |
| bomStorSigma | 0,6472 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0455 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0637 |
| havariVekt | 5,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0066 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8844 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0078 |
| fartSesongSin | −0,0038 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2915,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3002 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.30
- Løpskapasitet
- 10.13
- O-evne
- 3.17
- Jevnhet ±
- 7,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.20
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 4,7
- Typisk bom
- 115 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 10.11.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2243 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,19 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0765 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0938 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,45 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,97 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3226 |
| bomVekt | 30,31 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7454 |
| bomStorSigma | 0,8521 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0529 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,089 |
| havariVekt | 1,67 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0004 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0529 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0005 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2404,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3175 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.49
- Løpskapasitet
- 9.14
- O-evne
- 1.35
- Jevnhet ±
- 9,2 %
- Usikkerhet ±
- 3.15
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 15.09.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3105 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1165 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0915 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2629 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,71 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0341 |
| bomVekt | 1,96 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3949 |
| bomStorSigma | 0,8519 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0327 |
| havariVekt | 0,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0004 |
| fartSesongSin | −0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2208,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2587,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 7 | 13.10.2026 Klubbmesterskap natt, bom 5.39 | 183 | – |
| Bom over fem minutter | 7 | 13.10.2026 Klubbmesterskap natt, bom 5.39 | 256 | – |
| Bom over ti minutter | 151 | 23.08.2025 Romeriksløpet 2025 med KM lang og Trimtex cup, bom 24.31 | 256 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 13.10.2026 | Klubbmesterskap natt | H15-16 | 1.11.28 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2026 | Klubbmesterskap Oppsal orientering | H15-16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2026 | Klubbmesterskap sprint - Oppsal Orientering | Herrer - klubbmesterskap sprint | 15.43 | 24 /34 | 3.58 | 9.26 | 2.23 | 8.25 | 0.14 | |
| 16.06.2026 | Klubbmesterskap sprint - Oppsal Orientering | Herrer finale | 32.40 | 23 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2026 | Oslo City Cup løp 4 | H 15-16 | 26.09 | 22 /24 | 1.29 | 9.04 | 0.31 | 8.36 | 0.11 | |
| 16.11.2025 | Langløpet - Høst i Østmarka25 | Herrer - kort løype | 1.40.04 | 55 /77 | – | – | – | – | – | – |
| 09.11.2025 | O-event, dag 3 - Zoorientering | H15 | 29.41 | 90 /120 | 1.43 | 12.21 | 0.43 | 13.43 | 2.29 | |
| 08.11.2025 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | H15 | 23.02 | 100 /112 | 1.53 | 11.00 | 0.54 | 8.36 | 0.11 | |
| 07.11.2025 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | H15 | 17.55 | 82 /109 | 0.05 | 8.17 | 0.02 | 8.36 | 0.11 | |
| 28.10.2025 | Oppsals klubbmesterskap natt | H 15-16 | 56.21 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2025 | Blodslitet | H 15-16 | 1.51.12 | 46 /54 | – | – | – | – | – | – |
| 16.09.2025 | KM Natt AOOK | H 15-16 | 1.26.04 | 9 /11 | 12.04 | 11.13 | 1.34 | 13.56 | 2.41 | |
| 13.09.2025 | Hemingløpet med Trimtex-cup finale | H 15-16 | 54.41 | 23 /24 | 15.40 | 15.32 | 4.27 | 13.56 | 2.41 | |
| 31.08.2025 | Knut Valstads Minneløp | H 15-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2025 | Romeriksløpet 2025 med KM lang og Trimtex cup | H 15-16 | 2.01.18 | 21 /21 | 29.49 | 19.13 | 4.43 | 14.40 | 2.38 | – |
| 19.08.2025 | Oppsals klubbmesterskap 2025 | H 15-16 | 44.11 | 4 /6 | 3.31 | 12.25 | 0.59 | 14.40 | 2.38 | – |
| 03.08.2025 | Hovedløpet sprint | H 15 | 25.29 | 44 /59 | 2.40 | 10.00 | 1.03 | 8.28 | 0.10 | |
| 02.08.2025 | Hovedløpet lang | H 15 | 58.01 | 34 /51 | 6.20 | 13.23 | 1.28 | 14.40 | 2.38 | – |
| 15.06.2025 | Midtsommerløpet | H15-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2025 | CSI - Camp Stokke Indoor | H 15-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2025 | Midtsommersprinten | H15-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2025 | Oslo City Cup løp 5 - finale | H 15-16 | 46.03 | 14 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2025 | Oslo city cup løp 4 | H15-16 | 24.41 | 17 /27 | 0.32 | 8.03 | 0.10 | 8.16 | 0.09 | |
| 29.04.2025 | KM sprint individuelt AOOK | H 15-16 | 21.07 | 23 /29 | 0.20 | 8.49 | 0.08 | 8.22 | 0.10 | – |
| 22.04.2025 | Oslo city cup løp 3 | H15-16 | 23.53 | 23 /32 | 0.21 | 7.57 | 0.07 | 8.22 | 0.10 | – |
| 08.04.2025 | Oslo City Cup løp 2 | H 15-16 | 22.56 | 19 /24 | 1.15 | 8.47 | 0.29 | 8.22 | 0.10 | – |
| 01.04.2025 | Oslo City Cup løp 1 | H15-16 | 23.04 | 20 /27 | 1.17 | 8.13 | 0.27 | 8.22 | 0.10 | – |
| 17.11.2024 | Langløpet - Høst i Østmarka24 | Herrer - kort løype | 1.15.40 | 26 /48 | – | – | – | – | – | – |
| 10.11.2024 | O-event, dag 3 - Zoorientering | H14 | 30.50 | 91 /139 | 2.25 | 12.29 | 0.59 | 14.58 | 3.25 | |
| 09.11.2024 | O-event, dag 2 - Downhill Sprint | H14 | 27.07 | 98 /124 | – | – | – | – | – | – |
| 08.11.2024 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | H14 | 21.26 | 76 /120 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2024 | Klubbmesterskap 2024 - Oppsal Orientering | H 13-14 | 49.23 | 6 /7 | 14.13 | 15.21 | 4.25 | 15.28 | 3.56 | |
| 24.08.2024 | Nydalten KM langdistanse | H 13-14 | 54.07 | 21 /25 | 10.16 | 15.29 | 2.56 | 15.18 | 3.19 | |
| 04.08.2024 | Hovedløpet sprint | H 14 | 19.47 | 35 /51 | – | – | – | – | – | – |
| 03.08.2024 | Hovedløpet lang | H 14 | 1.46.25 | 40 /46 | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2024 | Midtsommerløpet | H13-14 | 1.02.39 | 35 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2024 | Camp Stokke innendørs | H 13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2024 | Midtsommersprinten | H13-14 | 21.18 | 30 /47 | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2024 | Oslo City Cup - Finale | H13 | 23.48 | 16 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2024 | KM sprint | H 13-14 | 15.02 | 18 /33 | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 4 | H13-14 | 24.25 | 17 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 3 | H13-14 | 24.50 | 18 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 2 | H 13-14 | 45.47 | 20 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 1 | H 13-14 | 19.49 | 15 /37 | – | – | – | – | – | – |
| 12.11.2023 | O-event, dag 3 - Zoorientering | H13 | 25.36 | 91 /135 | 2.54 | 14.53 | 1.41 | 15.57 | 3.17 | – |
| 11.11.2023 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | H13 | 23.11 | 59 /121 | – | – | – | – | – | – |
| 10.11.2023 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | H13 | 17.53 | 64 /106 | – | – | – | – | – | – |
| 17.10.2023 | Klubbmesterskap natt for Oppsal - venner velkomne! | H13 | 27.56 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2023 | Hemingløpet m/Trimtex-cup finale | H 13-14 | 54.56 | 20 /23 | 12.40 | 18.27 | 4.15 | – | – | – |
| 04.09.2023 | DØPELØPE | Draug | 33.00 | 2 /71 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2023 | KM lang Romeriksløpet med Trimtex-cup | H 13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2023 | Oslo City Cup 2023 - Finale | H13-14 | 23.13 | 7 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2023 | Oslo City Cup nr. 4 - 2023 | H 13-14 | 27.44 | 25 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2023 | Oslo City Cup - løp nr.3 | H13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2023 | Oslo City Cup løp 2 | H 13-14 | 26.40 | 17 /33 | – | – | – | – | – | – |
| 11.04.2023 | Oslo City Cup nr. 1 - 2023 | HR | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2021 | Klubbmesterskap Oppsal | Rå | 17.37 | – | 0.41 | 11.46 | 0.27 | – | – | – |
| 22.06.2021 | Klubbmesterskap Sprint | Barn C | 30.31 | 5 | 5.10 | 11.10 | 1.53 | – | – | – |
| 15.09.2020 | Klubbmesterskap Oppsal Orientering | N-åpen | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2020 | Klubbmesterskap Oppsal Orientering | N-åpen | 55.54 | 7 | 9.37 | 20.05 | 3.27 | 16.13 | 1.46 | |
| 16.06.2020 | Klubbmesterskap sprint Oppsal Orientering | N-barn | 17.22 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.10.2019 | Klubbmesterskap nattorientering Oppsal Orientering | N-åpen | 39.53 | – | 2.57 | 18.27 | 1.22 | 15.22 | 1.02 | – |
| 24.09.2019 | KM Natt AOOK - Høydepunktet | N-åpen | 45.59 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2019 | Klubbmesterskap sprint Oppsal | N-barn | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2019 | Dag 1 | N-barn | 18.03 | – | 0.20 | 15.53 | 0.18 | – | – | – |