Løperprofil
Hilde Amundsen
Oppsal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
15 løp
Sprintrankingen
14 løp
B-rankingen
8 løp
Skogsrankingen
nr. 1624 av 2062
Nr. 1624 av 2062 blant kvinner i Norge · nr. 159 av 198 i klassen D50–54 · nr. 28 av 33 i 1974-kullet
- Forventet kmtid
- 17.24
- Løpskapasitet
- 15.04
- O-evne
- 2.20
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.27
- Sikkerhet
- 11
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,7 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 15 (sist 13.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,286 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2891 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0949 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0254 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 6,99 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 11,39 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4454 |
| bomVekt | 128,61 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6068 |
| bomStorSigma | 0,9406 |
| antallBom | 49 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0571 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1323 |
| havariVekt | 10,43 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0103 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3787 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0041 |
| fartSesongSin | −0,0008 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4011,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4630,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
nr. 689 av 1118
Nr. 689 av 1118 blant kvinner i Norge · nr. 58 av 107 i klassen D50–54 · nr. 8 av 18 i 1974-kullet
- Forventet kmtid
- 9.18
- Løpskapasitet
- 9.10
- O-evne
- 0.09
- Jevnhet ±
- 5,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.16
- Sikkerhet
- 10
- Bommer per løp
- 0,7
- Typisk bom
- 60 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 15 (sist 05.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1226 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,118 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0574 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0282 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,72 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,85 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7432 |
| bomVekt | 173,84 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0879 |
| bomStorSigma | 0,7745 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0557 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1104 |
| havariVekt | 7,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0007 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9171 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0008 |
| fartSesongSin | −0,0012 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3396,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3449,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
nr. 186 av 335
Nr. 186 av 335 blant kvinner i Norge · nr. 11 av 35 i klassen D50–54 · nr. 2 av 5 i 1974-kullet
- Forventet kmtid
- 16.37
- Løpskapasitet
- 14.17
- O-evne
- 2.20
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.46
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 125 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i februar (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 15.03.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,11 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1005 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0881 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0455 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,62 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,96 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9107 |
| bomVekt | 57,42 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8266 |
| bomStorSigma | 0,7911 |
| antallBom | 22 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0472 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0657 |
| havariVekt | 3,91 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0168 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3735 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0054 |
| fartSesongSin | −0,0068 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3361,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3909,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.04
- Løpskapasitet
- 13.47
- O-evne
- 2.17
- Jevnhet ±
- 9,6 %
- Usikkerhet ±
- 1.40
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 110 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 07.03.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0771 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0185 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,096 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0986 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,23 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,44 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0639 |
| bomVekt | 10,5 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7022 |
| bomStorSigma | 0,8178 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0634 |
| havariVekt | 0,66 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0007 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8476 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0009 |
| fartSesongSin | 0,0012 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3255,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3794,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 1 | 17.10.2026 Blodslitet og NM ultralang, bom 20.26 | 145 | nr. 7743 |
| Bom over fem minutter | 1 | 17.10.2026 Blodslitet og NM ultralang, bom 20.26 | 163 | nr. 8065 |
| Bom over ti minutter | 1 | 17.10.2026 Blodslitet og NM ultralang, bom 20.26 | 302 | nr. 8162 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27.10.2026 | Skumleløpet | A - Alfred Skumles løype | 1.44.46 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.10.2026 | Blodslitet og NM ultralang | D50 | 2.09.12 | 17 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2026 | Romeriksløpet 2026 med Trimtex cup | D 50- | 1.06.31 | 3 /4 | 11.58 | 19.09 | 3.27 | 17.24 | 2.19 | |
| 29.08.2026 | KM langdistanse Trimtex cup | D 50- | 1.17.13 | 4 /6 | 3.14 | 14.16 | 0.36 | 17.11 | 2.21 | |
| 25.08.2026 | Klubbmesterskap Oppsal orientering | D40 | 1.13.23 | 2 /2 | 8.26 | 17.08 | 1.58 | 17.11 | 2.21 | |
| 21.06.2026 | O-festivalen lang | D 50- | 1.14.34 | 22 /28 | 5.01 | 15.10 | 1.01 | 17.32 | 2.33 | |
| 20.06.2026 | O-festivalen mellom | D 50- | 1.13.11 | 25 /36 | 4.56 | 17.15 | 1.10 | 17.32 | 2.33 | |
| 07.06.2026 | Knut Valstads minneløp | D 50- | 1.39.10 | 9 /9 | 15.25 | 22.14 | 3.27 | 17.32 | 2.33 | |
| 05.05.2026 | Oslo City Cup - Finale | D50- | 38.00 | 15 /39 | 0.29 | 9.08 | 0.07 | 9.25 | 0.09 | |
| 28.04.2026 | Oslo City Cup løp 4 | D 50- | 24.47 | 21 /36 | 0.16 | 8.50 | 0.06 | 9.24 | 0.10 | |
| 26.04.2026 | Smaaleneneløpet | D50 | 1.16.54 | 10 /12 | 11.01 | 15.53 | 2.17 | 17.06 | 2.52 | |
| 21.04.2026 | Oslo City Cup løp 3 | D50 | 31.25 | 23 /42 | 2.04 | 9.58 | 0.40 | 9.24 | 0.10 | |
| 19.04.2026 | Halden O-Meeting Lang | D 50- | 2.15.21 | 13 /15 | 34.33 | 20.45 | 5.20 | 17.06 | 2.52 | |
| 14.04.2026 | Oslo City Cup løp 2 | D 50- | 22.55 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.04.2026 | Oslo City Cup løp 1 | D50- | 24.19 | 27 /60 | 0.13 | 9.26 | 0.05 | 9.24 | 0.10 | |
| 15.03.2026 | Göteborgspremiären, lång | Orange 5,0 | 1.10.09 | 9 /18 | 4.23 | 14.40 | 0.55 | 16.43 | 2.06 | |
| 14.03.2026 | Göteborgspremiären, medel | D50 | 59.30 | 32 /41 | 2.08 | 14.45 | 0.32 | 15.40 | 1.40 | |
| 16.11.2025 | Langløpet - Høst i Østmarka25 | Damer - mellomlang løype | 4.05.14 | 15 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 28.10.2025 | Oppsals klubbmesterskap natt | B-Åpen | 53.29 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2025 | Blodslitet | B-åpen 17- | 57.29 | 30 /93 | – | – | – | – | – | – |
| 16.09.2025 | KM Natt AOOK | B åpen | 1.31.29 | 5 /5 | 10.27 | 21.41 | 2.29 | 17.33 | 2.27 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | AM-Åpen | 1.05.34 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | D 50- | 45.00 | 15 /18 | 5.21 | 16.44 | 1.59 | 16.02 | 2.05 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | D 50- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2025 | O-Festival lang | D 50- | 1.10.38 | 38 /52 | 12.51 | 15.38 | 2.51 | 15.39 | 2.03 | |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | D 50- | 58.57 | 38 /56 | 10.40 | 16.25 | 2.58 | 15.39 | 2.03 | |
| 20.06.2025 | O-Festival sprint | D 50- | 20.02 | 27 /48 | 0.36 | 9.07 | 0.16 | 9.18 | 0.12 | |
| 17.06.2025 | Klubbmesterskap SPRINT - Oppsal Orientering | Damer - klubbmesterskap sprint | 17.01 | 12 /16 | 0.22 | 10.17 | 0.13 | 9.18 | 0.12 | |
| 13.05.2025 | Oslo City Cup løp 5 - finale | D 50- | 36.43 | 10 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2025 | Oslo city cup løp 4 | D50 | 25.57 | 13 /36 | 0.26 | 8.38 | 0.09 | 9.12 | 0.15 | |
| 22.04.2025 | Oslo city cup løp 3 | D50- | 29.24 | 21 /36 | 0.24 | 9.14 | 0.08 | 9.16 | 0.16 | |
| 08.04.2025 | Oslo City Cup løp 2 | D 50- | 22.13 | 18 /44 | 0.00 | 8.28 | 0.00 | 9.16 | 0.16 | |
| 09.03.2025 | Hallandspremiären, lång | Orange 5,0 | 58.38 | 10 /29 | 1.39 | 13.45 | 0.23 | 17.00 | 2.28 | |
| 08.03.2025 | Hallandspremiären, medel | Orange 5 km | 1.32.46 | 17 /25 | 20.13 | 18.01 | 3.56 | 17.00 | 2.28 | |
| 07.03.2025 | Kattegattnatt + DM, natt, Halland | Gul 2,5 km | 41.55 | 17 /22 | 12.08 | 20.04 | 5.49 | 17.05 | 2.31 | – |
| 10.11.2024 | O-event, dag 3 - Zoorientering | D50 | 24.29 | 14 /45 | 0.04 | 12.54 | 0.02 | 16.49 | 1.47 | |
| 09.11.2024 | O-event, dag 2 - Downhill Sprint | Orange 1,5 km | 25.11 | 142 /165 | – | – | – | – | – | – |
| 08.11.2024 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | Orange | 20.32 | 53 /133 | – | – | – | – | – | – |
| 22.10.2024 | Oppsals klubbmesterskap i nattorientering | B | 30.17 | 1 /4 | 3.55 | 16.55 | 2.11 | 17.28 | 2.16 | |
| 19.10.2024 | Blodslitet | B-åpen 17- | 53.52 | 25 /85 | – | – | – | – | – | – |
| 15.10.2024 | Skumleløpet | B - Spøkelse | 41.05 | 6 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2024 | Klubbmesterskap 2024 - Oppsal Orientering | B-Åpen | 56.59 | 4 /7 | 8.15 | 17.43 | 2.34 | 17.34 | 2.23 | |
| 01.09.2024 | Hemingløpet m/Trimtex-cup | AK-åpen | 1.21.22 | 24 /28 | 13.38 | 23.53 | 4.00 | 20.18 | 2.00 | – |
| 31.08.2024 | Ivar O løpet med Trimtex-cup | D 50- | 15.47 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 16.07.2024 | Stavernsprinten | Damer A | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2024 | Midtsommerløpet | B-åpen 17- | 51.06 | 3 /17 | 4.54 | 17.53 | 1.43 | 17.16 | 1.51 | |
| 15.06.2024 | Midtsommersprinten | D50 | 21.16 | 3 /11 | 0.49 | 9.05 | 0.21 | 9.40 | 0.20 | |
| 19.05.2024 | Pinseløpet dag 1 | B-åpen 17- | 57.19 | 42 /75 | 9.17 | 18.39 | 3.01 | 17.22 | 2.18 | – |
| 12.05.2024 | Huldersprinten | B-åpen 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 4 | D50 | 28.16 | 16 /31 | 0.22 | 9.26 | 0.07 | 10.01 | 0.24 | – |
| 16.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 3 | D50- | 26.04 | 25 /37 | 0.32 | 9.30 | 0.12 | 10.01 | 0.24 | – |
| 09.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 2 | D 50- | 56.34 | 30 /36 | 14.17 | (15.22) | 3.53 | 10.01 | 0.24 | – |
| 02.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 1 | D 50- | 24.17 | 27 /47 | 1.03 | 9.42 | 0.25 | 10.01 | 0.24 | – |
| 12.11.2023 | O-event, dag 3 - Zoorientering | Medelsvår | 30.38 | 87 /324 | 0.07 | 14.07 | 0.03 | – | – | – |
| 11.11.2023 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | Medelsvår | 30.45 | 88 /204 | – | – | – | – | – | – |
| 17.10.2023 | Klubbmesterskap natt for Oppsal - venner velkomne! | B | 44.07 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2023 | KM lang Romeriksløpet med Trimtex-cup | C-åpen 17- | 41.50 | 3 /6 | 3.01 | 18.51 | 1.22 | 17.19 | 1.24 | – |
| 01.06.2023 | Oppsals torsdagsløp nr 6 - med funksjonærkickoff O-festivalen | Kun kickoff | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2023 | Oppsals torsdagsløp nr 1 | C | 40.46 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2022 | Klubbmesterskap natt (venner av Oppsal også velkomne) | C | 55.06 | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2022 | 25 til 25 | HVIT | 33.13 | 3 /14 | 1.28 | 19.26 | 0.51 | 18.05 | 0.51 | – |
| 23.08.2022 | Klubbmesterskap Oppsal Orientering | C-åpen | 46.29 | 2 /6 | 4.47 | 12.20 | 1.16 | – | – | – |
| 14.06.2022 | Klubbmesterskap SPRINT - Oppsal Orientering | Voksen C | 19.57 | 1 | 1.36 | 11.18 | 0.54 | – | – | – |
| 03.05.2022 | Oslo City Cup FINALE - 2022 | D 40- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.10.2020 | Oppsal Sesongavslutning 2020 | Åpen C | 55.06 | – | 8.42 | 24.43 | 3.54 | – | – | – |
| 15.09.2020 | Klubbmesterskap Oppsal Orientering | Publikum | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |