Løperprofil
Olai Funderud Dahle
Koll
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
C-rankingen
8 løp
N-rankingen
17 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.42
- Løpskapasitet
- 11.37
- O-evne
- 2.05
- Jevnhet ±
- 7,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.26
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 116 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 06.11.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0277 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2734 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0752 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,099 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,26 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,31 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2701 |
| bomVekt | 13,92 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7544 |
| bomStorSigma | 0,7897 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0659 |
| havariVekt | 1,18 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3092,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3646,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.40
- Løpskapasitet
- 10.10
- O-evne
- 2.29
- Jevnhet ±
- 8,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.42
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 161 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 19.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2288 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1773 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,081 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,054 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,82 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,7 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7184 |
| bomVekt | 19,34 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,0788 |
| bomStorSigma | 0,8536 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0483 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0689 |
| havariVekt | 3,2 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0627 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0008 |
| fartSesongSin | 0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2394,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2979,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.21
- Løpskapasitet
- 9.31
- O-evne
- 1.50
- Jevnhet ±
- 8,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.43
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 20.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2917 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2941 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0843 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0614 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,8 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9965 |
| bomVekt | 45,84 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4879 |
| bomStorSigma | 0,8859 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0449 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0529 |
| havariVekt | 2,94 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0011 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,4959 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0022 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2248,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2681 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.05
- Løpskapasitet
- 8.39
- O-evne
- 1.26
- Jevnhet ±
- 13,2 %
- Usikkerhet ±
- 1.25
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 18 (sist 26.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3812 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3652 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1322 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1319 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,29 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,33 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9307 |
| bomVekt | 34,93 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4 |
| bomStorSigma | 0,8558 |
| antallBom | 33 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0333 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0278 |
| havariVekt | 1,81 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,004 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6236 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0009 |
| fartSesongSin | −0,0068 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2067,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2410,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 14 | 24.10.2026 OBOS Trollnatta og Natt-o-toget, bom 3.26 | 121 | – |
| Bom over fem minutter | 41 | 19.05.2026 OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 2, bom 7.50 | 200 | – |
| Bom over ti minutter | 473 | hele karrieren siden 2019 | 473 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.10.2026 | OBOS Trollnatta og Natt-o-toget | H 13-14 | 42.41 | 9 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 bonusløp | h13-14 | 31.46 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 2 | h13-14 | 32.57 | 1 /5 | 8.07 | 14.28 | 3.38 | 13.58 | 2.33 | – |
| 16.05.2026 | KM mellomdistanse Akershus og Oslo | H 13-14 | 46.59 | 18 /29 | 9.26 | 14.38 | 2.58 | 13.58 | 2.33 | – |
| 18.04.2026 | Halden O-Meeting Mellom | H 13-14 | 22.53 | 18 /53 | 0.28 | 12.09 | 0.15 | – | – | – |
| 07.04.2026 | Oslo City Cup løp 1 | H13-14 | 23.32 | 22 /34 | – | – | – | – | – | – |
| 01.11.2025 | OBOS Trollnatta og Natt-O-toget | lang | 25.37 | 14 /76 | 1.09 | 11.42 | 0.32 | 13.19 | 1.34 | |
| 01.11.2025 | Sesongfinalen 2025 | G12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2025 | Blodslitet | H 11-12 | 46.05 | 19 /52 | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2025 | O-troll Festivalen | H 11-12 | 33.24 | 22 /33 | 11.15 | 16.30 | 5.34 | 12.43 | 1.49 | |
| 12.08.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 1. løp høst | h11-12 | 19.09 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2025 | KM sprint individuelt AOOK | H 11-12 | 11.27 | 8 /35 | – | – | – | – | – | – |
| 05.04.2025 | Lørdagskjappen | H 11-12 | 30.18 | 17 /34 | 5.36 | 14.29 | 2.41 | 12.46 | 1.27 | |
| 06.11.2024 | Veritas nattcup 2024 løp 3 | Mellom løype | 1.19.20 | 29 | 25.16 | 22.02 | 7.01 | 17.18 | 2.38 | – |
| 02.11.2024 | OBOS Trollnatta og OBOS Natt-o-toget | lang | 35.14 | 26 /51 | 2.27 | 17.16 | 1.12 | 17.18 | 2.38 | – |
| 19.10.2024 | Blodslitet | H 11-12 | 31.58 | 22 /45 | – | – | – | – | – | – |
| 12.10.2024 | OBOS OSLO O-KAOS | Kort herrer | 40.29 | 5 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2024 | O-troll-festivalen | H 11-12 | 19.47 | 4 /24 | 1.19 | 11.43 | 0.47 | 13.20 | 1.20 | |
| 05.09.2024 | Kolls klubbmesterskap | H 11-12 | 33.09 | 5 /12 | 8.46 | 16.10 | 4.17 | 13.20 | 1.20 | |
| 27.08.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 2 | h11-12 | 26.14 | 6 /9 | 2.23 | 15.38 | 1.25 | 14.19 | 1.03 | |
| 18.06.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 7 | h13-14 | 1.03.15 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 3 | h11-12 | 27.17 | 3 /5 | 4.04 | 12.51 | 1.55 | 13.29 | 1.15 | – |
| 14.05.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 2 | H11-12 | 14.24 | 5 /7 | 2.07 | 14.10 | 2.05 | 13.29 | 1.15 | – |
| 07.05.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 1 | H11-12 | 10.23 | 7 /8 | 0.22 | 13.07 | 0.28 | 13.29 | 1.15 | – |
| 27.04.2024 | KM sprint | C-åpen 10-16 | 9.20 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2024 | Halden O-Meeting Lang | C-åpen 10-16 | 39.33 | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 1 | H 11-12 | 42.29 | 13 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2023 | Nordmarka 1-2-3 Høst- løp 8 | n-åpen | 25.42 | – | 2.19 | 14.27 | 1.18 | 13.15 | 1.22 | |
| 10.09.2023 | Folloløpet med Trimtex-Cup | H 9-10 | 19.45 | – | 0.38 | 11.27 | 0.22 | 13.15 | 1.22 | |
| 09.09.2023 | Høstløpet i Follo med Trimtex-cup | H 9-10 | 21.28 | – | 1.36 | 11.00 | 0.49 | 13.15 | 1.22 | |
| 07.09.2023 | Kolls klubbmesterskap | H -10 | 28.13 | – | 6.06 | 17.42 | 3.50 | 13.15 | 1.22 | |
| 29.08.2023 | Nordmarka 1-2-3 Høst- løp 4 | n-åpen | 25.36 | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2023 | O-festivalen lang øvrige klasser | H 9-10 | 30.34 | 27 /30 | 10.29 | 17.15 | 5.55 | 14.01 | 1.36 | |
| 20.06.2023 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 6 | n-åpen | 24.06 | – | 2.39 | 19.05 | 2.06 | 14.01 | 1.36 | |
| 13.06.2023 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 5 | n-åpen | 36.02 | – | 11.55 | (20.30) | 6.47 | 14.01 | 1.36 | |
| 30.05.2023 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 3 | n-åpen | 25.24 | – | 2.18 | 16.11 | 1.28 | 13.15 | 0.58 | |
| 16.05.2023 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 1 | n-åpen | 31.07 | – | 6.58 | 9.40 | 2.10 | 13.04 | 0.58 | |
| 09.05.2023 | Oslo City Cup 2023 - Finale | HRekrutt | 10.06 | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2023 | Oslo City Cup nr. 4 - 2023 | H rekrutt | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2023 | Solrenningen Langdistanse | H 9-10 | 36.40 | 13 /22 | 5.17 | 13.20 | 1.55 | 13.04 | 1.01 | |
| 15.04.2023 | Solrenningen Mellomdistanse | H 9-10 | 39.55 | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.11.2022 | Trollnatta og Natt o-toget | Trollnatta mellom | 29.30 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2022 | Nydalten med Trimtex-cup finale | N2-åpen 9-16 | 33.59 | 6 /8 | 3.05 | 12.40 | 1.09 | 13.44 | 0.49 | |
| 13.09.2022 | Nordmarka 1-2-3 høst - løp 4 | Nybegynner | 43.37 | – | 0.47 | 14.13 | 0.15 | 13.44 | 0.49 | |
| 21.06.2022 | Nordmarka 1-2-3 # 5 - og gull-BARNELØPET | Nybegynner | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 07.06.2022 | Nordmarka 1-2-3 # 3 | Nybegynner | 29.24 | 7 /8 | 2.31 | 14.50 | 1.16 | 15.00 | 1.00 | |
| 31.05.2022 | Nordmarka 1-2-3 # 2 | Nybegynner | 29.46 | 12 /15 | 2.02 | 18.07 | 1.14 | 15.53 | 1.04 | |
| 06.11.2021 | Trollnatta | Trollnatta mellom | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.09.2021 | Kringsjåsprinten med AOOK Trimtex-cup | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2021 | Kolls Klubbmesterskap | C-åpen | 45.50 | 6 /14 | 3.19 | 24.56 | 1.48 | – | – | – |
| 20.10.2020 | Nordmarka 1-2-3 - løp 8 | Nybegynner | 23.26 | – | 1.57 | 15.56 | 1.20 | 15.31 | 1.00 | |
| 15.09.2020 | Nordmarka 1-2-3 - løp 6 | Nybegynner | 41.08 | – | 1.42 | (25.05) | 1.02 | 15.46 | 1.00 | – |
| 08.09.2020 | Nordmarka 1-2-3 - løp 5 | Nybegynner | 17.12 | – | 0.59 | 15.23 | 0.53 | 15.46 | 1.00 | – |
| 08.09.2020 | Nordmarka 1-2-3 - løp 5 | Nybegynner | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 02.11.2019 | Trollnatta og natt-O-toget | Troll-kort | – | 19 /33 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2019 | Nydalten med Trimtex cup | N-åpen | 40.15 | – | 4.11 | 23.55 | 2.29 | – | – | – |