Løperprofil
Runar Jenssen
Frol
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.40
- Løpskapasitet
- 12.31
- O-evne
- 2.09
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 2.56
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 99 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 18.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1016 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1502 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0831 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1821 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,84 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3981 |
| bomVekt | 6,72 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,593 |
| bomStorSigma | 0,9079 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0478 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0887 |
| havariVekt | 0,33 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3332,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3905,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.53
- Løpskapasitet
- 7.41
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.42
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 20.04.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0533 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,109 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1954 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,38 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9623 |
| bomVekt | 3,48 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,223 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0971 |
| havariVekt | 0,16 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2849 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2923,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.02
- Løpskapasitet
- 11.21
- O-evne
- 2.42
- Jevnhet ±
- 10,3 %
- Usikkerhet ±
- 2.10
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 110 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 10.06.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1221 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1334 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,103 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1431 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,19 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,36 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0042 |
| bomVekt | 22,94 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,697 |
| bomStorSigma | 0,9916 |
| antallBom | 26 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0565 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0782 |
| havariVekt | 0,95 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0005 |
| fartSesongSin | 0,0021 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2669,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3303,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 5 | 10.06.2023 Oppdal 2-dagers. Dag 1, bom 11.01 | 34 | – |
| Bom over fem minutter | 5 | 10.06.2023 Oppdal 2-dagers. Dag 1, bom 11.01 | 87 | – |
| Bom over ti minutter | 5 | 10.06.2023 Oppdal 2-dagers. Dag 1, bom 11.01 | 98 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 11.06.2023 | Oppdal 2-dagers. Dag 2 | AK-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2023 | Oppdal 2-dagers. Dag 1 | B-åpen 17- | 53.50 | 20 /26 | 22.15 | (23.39) | 9.47 | 14.08 | 2.47 | |
| 07.06.2023 | O-sjuer 6, Skallstuggu | B3 | 24.15 | 2 | 1.09 | 10.49 | 0.31 | 14.08 | 2.47 | |
| 01.06.2023 | U-Cup 6 | Åpen 3,5 | 34.02 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2023 | U-Cup 4 | Åpen 2,5km | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2023 | Bygdakamp 2 | B3 | 34.27 | 21 | 7.33 | 13.09 | 2.53 | 13.02 | 2.11 | |
| 04.05.2023 | U-cup 3 | Åpen2.5 | 23.56 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 03.05.2023 | O-sjuer 3, Børsåsen | B3 | 47.22 | 20 | 13.18 | 16.52 | 4.44 | 13.02 | 2.11 | |
| 18.09.2022 | Älgjakten | Älgjakten 5 gemensamma kontroller | 37.13 | 34 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2022 | Älgjakten | Älgjakten, 1 | 37.13 | 50 /63 | 7.32 | 15.23 | 3.07 | 16.42 | 3.42 | – |
| 17.09.2022 | Loffelunken med Ungdomsserien, #6 | Svår 5 km | 1.36.00 | 10 /10 | 27.56 | 20.14 | 5.53 | 16.42 | 3.42 | – |
| 24.08.2022 | O-sjuer 8, Vulusjøen | B3 | 25.51 | 3 | 1.56 | 10.33 | 0.47 | 12.14 | 1.39 | |
| 17.08.2022 | O-sjuer 7 BK 5, Storlidalen | B3 | 31.16 | 4 | 1.21 | 10.23 | 0.27 | 12.14 | 1.39 | |
| 15.06.2022 | Bygdakamp 4 | B3 | 28.53 | 12 | 2.08 | 12.22 | 0.55 | 12.59 | 1.52 | |
| 12.06.2022 | Oppdal 2-dagers | AK-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2022 | Oppdal 2-dagers | AK-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2022 | Bygdakamp 3 | B3 | 32.07 | 3 | 2.56 | 10.45 | 0.59 | 12.59 | 1.52 | |
| 25.05.2022 | O-sjuer 5, Nybrotta NB! Flyttet | B3 | 33.15 | 12 | 3.35 | 13.20 | 1.26 | 13.56 | 2.05 | |
| 25.05.2022 | Skøynarkarusell 6 | B3 | 32.07 | 3 | 2.56 | 10.52 | 1.00 | 13.56 | 2.05 | |
| 18.05.2022 | O-sjuer 4 BK2, Nybrotta | C2 | 26.18 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2022 | O-sjuer 3, Langåselva | B3 | 50.08 | 19 | 4.19 | 14.58 | 1.17 | 13.56 | 2.05 | |
| 20.04.2022 | O-sjuer 1, Røstad | A6 | 27.12 | 8 | 0.19 | 8.08 | 0.06 | – | – | – |
| 08.09.2021 | O-sjuer 10, Leva-Fro/Røstad | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2021 | O-sjuer 9, Nybrotta | B3 | 1.08.09 | 24 | 10.53 | 20.16 | 3.14 | 18.50 | 2.45 | – |
| 20.06.2021 | Verdal 2-dagers | Publikum | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2021 | Blåveisløpet | Publikum | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2020 | O-karusell 6, åpent kretsløp ultralang | B3 | 59.35 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 03.05.2017 | O-sjuer 3/Bygdakamp 1 | B3 | 1.08.09 | 24 | 10.53 | 20.46 | 3.19 | – | – | – |
| 20.08.2014 | Bygdakamp nr.5 | N1 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |