Løperprofil
Ane Funderud
Koll
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
nr. 992 av 2062
Nr. 992 av 2062 blant kvinner i Norge · nr. 71 av 179 i klassen D45–49 · nr. 10 av 39 i 1977-kullet
- Forventet kmtid
- 13.48
- Løpskapasitet
- 13.06
- O-evne
- 0.41
- Jevnhet ±
- 6,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.14
- Sikkerhet
- 26
- Bommer per løp
- 2,0
- Typisk bom
- 71 s
- Disk/brutt
- 8 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i april (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 43 (sist 22.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,149 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1483 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0641 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0173 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 8,67 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 25,82 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7451 |
| bomVekt | 286,99 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2647 |
| bomStorSigma | 0,6756 |
| antallBom | 77 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0756 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0395 |
| havariVekt | 14,78 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0005 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1857 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0031 |
| fartSesongSin | −0,0083 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3489,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3672,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.45
- Løpskapasitet
- 9.34
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.36
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 06.06.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1667 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1708 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1523 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,49 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8965 |
| bomVekt | 2,62 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2109 |
| bomStorSigma | 0,6631 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0843 |
| havariVekt | 0,12 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3550,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3616,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.56
- Løpskapasitet
- 12.14
- O-evne
- 1.42
- Jevnhet ±
- 8,6 %
- Usikkerhet ±
- 1.56
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 91 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 14.04.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,045 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1535 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0856 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,13 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,09 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9485 |
| bomVekt | 5,86 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5088 |
| bomStorSigma | 0,739 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,056 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0828 |
| havariVekt | 0,27 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4017 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0,002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2878,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3277,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 54 | 18.08.2026 OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 1, bom 4.03 | 106 | nr. 1480 |
| Bom over fem minutter | 137 | 18.10.2025 Blodslitet, bom 5.10 | 467 | nr. 2195 |
| Bom over ti minutter | 144 | 11.10.2025 OBOS Oslo O-kaos, bom 11.19 | 561 | nr. 4382 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22.09.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 6 | d17 | 1.00.31 | 5 /9 | 4.41 | 14.59 | 1.10 | 13.47 | 0.41 | |
| 08.09.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 4 | d mellom | 38.32 | 5 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 2 | d17 | 58.38 | 6 /8 | 3.37 | 14.08 | 0.52 | 13.39 | 0.42 | |
| 18.08.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 1 | d17 | 1.05.20 | 7 /11 | 5.50 | 15.25 | 1.23 | 13.39 | 0.42 | |
| 23.06.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 bonusløp | d mellom | 31.40 | 3 /19 | 1.00 | 12.17 | 0.23 | 13.22 | 0.41 | |
| 02.06.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 4 | d mellom | 30.34 | 4 /19 | 1.59 | 12.41 | 0.49 | 13.22 | 0.41 | |
| 26.05.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 3 | d17 | 53.36 | 10 /11 | 5.31 | 14.11 | 1.28 | 13.39 | 0.44 | |
| 19.05.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 2 | d17 | 54.06 | 4 /9 | 3.50 | 14.20 | 1.02 | 13.39 | 0.44 | |
| 18.10.2025 | Blodslitet | B-åpen 17- | 57.58 | 38 /93 | – | – | – | – | – | – |
| 11.10.2025 | OBOS Oslo O-kaos | 4km | 49.25 | 26 /56 | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 4. løp høst og Koll åpent klubbmesterskap | d mellom | 31.47 | 3 /17 | 3.28 | 13.06 | 1.26 | 13.25 | 0.41 | |
| 26.08.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 3. løp høst | d mellom | 31.35 | 8 /29 | 2.35 | 13.26 | 1.06 | 13.33 | 0.41 | |
| 19.08.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 2. løp høst | d mellom | 36.17 | 3 /21 | 2.40 | 13.38 | 1.00 | 13.33 | 0.41 | |
| 12.08.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 1. løp høst | d mellom | 36.02 | 4 /18 | 1.36 | 13.35 | 0.36 | 13.33 | 0.41 | |
| 24.06.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 6 | d mellom | 30.58 | 2 /22 | 0.49 | 12.37 | 0.20 | 13.33 | 0.42 | |
| 17.06.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 5 | d mellom | 37.14 | 3 /18 | 1.29 | 14.11 | 0.34 | 13.33 | 0.42 | |
| 03.06.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 3 | d mellom | 40.46 | 8 /22 | 8.03 | 17.20 | 3.25 | 13.33 | 0.42 | |
| 27.05.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 2 | d mellom | 35.51 | 6 /15 | 4.23 | 13.13 | 1.37 | 13.14 | 0.42 | |
| 20.05.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 1 | d mellom | 38.37 | 2 /16 | 7.46 | 15.06 | 3.02 | 13.14 | 0.42 | |
| 05.04.2025 | Lørdagskjappen | AK-åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.11.2024 | Veritas nattcup 2024 løp 3 | Mellom løype | 46.25 | 17 | 1.37 | 12.53 | 0.27 | 13.23 | 0.38 | |
| 12.10.2024 | OBOS OSLO O-KAOS | Mellom damer | 51.57 | 4 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 5 | d17 | 1.05.24 | 2 /2 | 5.37 | 14.29 | 1.15 | 13.27 | 0.40 | |
| 03.09.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 3 | d mellom | 38.54 | 5 /18 | 0.41 | 13.11 | 0.14 | 13.27 | 0.40 | |
| 20.08.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 1 | d mellom | 42.09 | 5 /21 | 1.50 | 13.23 | 0.35 | 13.16 | 0.42 | |
| 04.06.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 5 | d17 | 1.05.06 | 2 /5 | 5.20 | 14.08 | 1.10 | 13.20 | 0.43 | |
| 21.05.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 3 | d mellom | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 2 | d lang | 52.16 | 4 /10 | 3.58 | 13.22 | 1.01 | 13.16 | 0.43 | |
| 07.05.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 1 | D lang | 40.35 | 10 /16 | 0.56 | 13.07 | 0.18 | 13.16 | 0.43 | |
| 14.04.2024 | Halden O-Meeting Lang | B-åpen 17- | 50.12 | 5 /54 | 1.32 | 11.57 | 0.22 | 13.38 | 1.27 | – |
| 26.09.2023 | Nordmarka 1-2-3 Høst- løp 8 | d lang | 54.09 | 6 /14 | 4.53 | 14.15 | 1.17 | 13.15 | 0.47 | |
| 12.09.2023 | Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 6 | d lang | 43.36 | 10 /12 | 5.08 | 13.11 | 1.33 | 13.15 | 0.47 | |
| 09.09.2023 | Høstløpet i Follo med Trimtex-cup | AK-åpen | 1.02.19 | 25 /36 | 5.43 | 14.54 | 1.22 | 13.15 | 0.47 | |
| 07.09.2023 | Kolls klubbmesterskap | D 45- | 40.21 | 1 /7 | 2.23 | 12.49 | 0.45 | 13.15 | 0.47 | |
| 05.09.2023 | Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 5 | d mellom | 32.25 | 2 /19 | 1.39 | 12.54 | 0.39 | 13.15 | 0.47 | |
| 29.08.2023 | Nordmarka 1-2-3 Høst- løp 4 | d mellom | 38.47 | 4 /8 | 5.11 | 14.44 | 1.58 | 13.04 | 0.42 | |
| 22.08.2023 | Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 3 | d mellom | 33.49 | 4 /11 | 1.26 | 13.05 | 0.33 | 13.04 | 0.42 | |
| 25.06.2023 | O-festivalen lang øvrige klasser | AK-åpen | 55.47 | 64 /146 | 0.54 | 12.33 | 0.12 | 12.58 | 0.42 | |
| 20.06.2023 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 6 | d lang | 59.47 | 7 /11 | 5.32 | 13.49 | 1.17 | 12.58 | 0.42 | |
| 13.06.2023 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 5 | d lang | 49.17 | 3 /10 | 2.17 | 11.51 | 0.33 | 12.58 | 0.42 | |
| 06.06.2023 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 4 | d mellom | 24.52 | 2 /13 | 1.30 | 9.35 | 0.35 | – | – | – |
| 30.05.2023 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 3 | lang | 51.05 | 40 /62 | 2.59 | 12.44 | 0.45 | 13.06 | 0.47 | |
| 16.05.2023 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 1 | mellom | 27.08 | 2 /11 | 1.52 | 11.14 | 0.46 | 13.06 | 0.47 | |
| 03.05.2023 | OSI/GeoForm Rankingløp 1 | Mellom | 1.04.28 | 25 /44 | 4.09 | 13.47 | 0.57 | 13.06 | 0.47 | |
| 18.09.2022 | Nydalten med Trimtex-cup finale | B-åpen 17- | 1.00.08 | 4 /25 | 5.33 | 14.01 | 1.18 | – | – | – |
| 06.09.2022 | Nordmarka 1-2-3 høst - løp 3 | Mellom | 26.40 | 4 /16 | 1.36 | 13.19 | 0.48 | 14.16 | 1.01 | |
| 23.08.2022 | Nordmarka 1-2-3 høst - løp 2 | Mellom | 43.26 | 4 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2022 | Nordmarka 1-2-3 # 5 - og gull-BARNELØPET | Nybegynner | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 07.06.2022 | Nordmarka 1-2-3 # 3 | Mellom | 38.08 | 6 /11 | 1.11 | 13.46 | 0.26 | 14.45 | 1.08 | |
| 31.05.2022 | Nordmarka 1-2-3 # 2 | Mellom | 38.25 | 7 /12 | 5.04 | 16.16 | 2.09 | 15.05 | 1.24 | – |
| 24.05.2022 | Nordmarka 1-2-3 #1 | Mellom | 47.48 | 6 /11 | 4.02 | 14.53 | 1.15 | 15.05 | 1.24 | – |
| 10.10.2020 | Gromløpet - Lillomarka Nord/Sør | Åpen mix 10k | 2.20.08 | 19 /39 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2020 | Nordmarka 1-2-3 - løp 5 | Skygger | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2020 | OBIK P18 Sognsvann N | ÅK(KORT) | 47.01 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 27.10.2018 | OSI/GeoForm Rankingløp 21 | Mellom | 50.23 | 19 /50 | 4.21 | 13.13 | 1.08 | 13.30 | 1.13 | – |
| 23.09.2017 | OS/GeoForm Rankingløp 17 | Mellom | 0.00 | 49 /58 Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2015 | Norsk O-Festival | Dir AK | 46.16 | 26 /100 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2015 | Norsk O-Festival | Dir AK | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 27.10.2012 | GeoForm/OSI Rankingløp 25 | Mellom | 1.12.31 | 27 /45 | 1.30 | 15.18 | 0.19 | 14.56 | 0.41 | – |
| 08.07.2012 | Sørlandsgaloppen | Åpen B | 1.08.33 | 3 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2012 | Sørlandsgaloppen | Åpen B | 44.02 | 4 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 08.07.2012 | Sørlandsgaloppen | Åpen B | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 13.07.2011 | Veritas sommerløp, Sognsvann øst | Mellom | 50.23 | 26 | 3.17 | 13.43 | 0.54 | – | – | – |
| 28.07.2010 | VBIL Sommerløp nr 5 Grinda | Mellom | 59.04 | 35 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2009 | VBIL Sommerløp Lathusåsen | Lang 4,8 km | 1.03.48 | 39 | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2009 | Nordmarkskarusellen løp 2 | D17-34(MELLOM-A)NK | 1.03.53 | 6 | – | – | – | – | – | – |