Løperprofil
Eva Trolsrud Weaas
Botne
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
13 løp
Sprintrankingen
5 løp
C-rankingen
33 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.24
- Løpskapasitet
- 15.19
- O-evne
- 1.06
- Jevnhet ±
- 7,2 %
- Usikkerhet ±
- 2.43
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 2,3
- Typisk bom
- 98 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i november (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 14 (sist 21.02.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3037 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2807 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0723 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1533 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,16 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,35 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8204 |
| bomVekt | 26,48 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5889 |
| bomStorSigma | 0,7365 |
| antallBom | 24 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0468 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0714 |
| havariVekt | 0,89 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9216 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0047 |
| fartSesongSin | 0,0037 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4075,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4366,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.34
- Løpskapasitet
- 10.19
- O-evne
- 0.16
- Jevnhet ±
- 6,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.37
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 97 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 06.06.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2408 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2271 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0631 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1421 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,11 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,27 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8846 |
| bomVekt | 15,21 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5739 |
| bomStorSigma | 0,7029 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0784 |
| havariVekt | 0,73 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0005 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,5557 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0013 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3824,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3920,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
nr. 118 av 241
Nr. 118 av 241 blant kvinner i Norge · nr. 3 av 14 i klassen D55–59 · nr. 1 av 3 i 1967-kullet
- Forventet kmtid
- 15.32
- Løpskapasitet
- 14.24
- O-evne
- 1.08
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.25
- Sikkerhet
- 22
- Bommer per løp
- 2,2
- Typisk bom
- 86 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,9 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 34 (sist 16.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1206 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,119 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0903 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0262 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 6,57 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 21,7 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6823 |
| bomVekt | 170,7 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,452 |
| bomStorSigma | 0,8109 |
| antallBom | 51 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0286 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0401 |
| havariVekt | 11,09 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0137 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7429 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0018 |
| fartSesongSin | 0,0057 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3398,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3666,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 5 | 17.10.2026 Blodslitet og NM ultralang, bom 4.06 | 125 | nr. 6268 |
| Bom over fem minutter | 33 | 14.06.2026 Midtsommerløpet, bom 6.14 | 337 | nr. 5019 |
| Bom over ti minutter | 994 | hele karrieren siden 2017 | 994 | nr. 1239 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.10.2026 | Blodslitet og NM ultralang | C-åpen 17- | 1.11.45 | 13 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2026 | Blåbærløpet | C-åpen 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | C-åpen 17- | 14.49 | 5 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2026 | Vestfold Vårcup løp 9 | C-åpen | 18.18 | 3 /8 | 0.48 | 14.44 | 0.39 | 15.42 | 1.07 | |
| 14.06.2026 | Midtsommerløpet | C-åpen 17- | 41.25 | 2 /4 | 7.04 | 20.07 | 3.26 | 15.42 | 1.07 | |
| 13.06.2026 | Midtsommersprinten | C-åpen 17- | 18.05 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 07.06.2026 | Drangedalsløpet | C-åpen 17- | 1.01.53 | 4 /6 | 12.03 | 19.08 | 3.44 | 15.42 | 1.07 | |
| 19.05.2026 | Vestfold vårcup 6 | C-åpen | 28.29 | 4 /13 | 1.21 | 16.37 | 0.48 | 15.05 | 0.53 | |
| 14.05.2026 | Eikerløpet | C-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2026 | Vestfold Vårcup 3 | C-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2026 | Lørdagskjappen | C-åpen 17- | 26.48 | 7 /27 | 0.06 | 15.24 | 0.04 | 15.01 | 0.54 | |
| 21.04.2026 | Vestfold Vårcup #2 | C-åpen | 26.20 | 3 /14 | 2.50 | 16.53 | 1.50 | 15.01 | 0.54 | |
| 11.04.2026 | Vestfold 2-dagers, dag 1 | C-åpen 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2025 | Blodslitet | C-åpen 17- | 58.20 | 13 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2025 | Veteranmesterskapet mellomdistanse | C-åpen 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2025 | Veteranmesterskapet langdistanse | C-åpen 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2025 | Veteranmesterskapet sprint | C-åpen | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2025 | Midnattsolgaloppen | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2025 | Vestfold Vårcup løp 9 | C-åpen | 33.52 | 1 /5 | 5.08 | 15.33 | 2.21 | 14.57 | 0.55 | |
| 29.05.2025 | Eikerløpet | C-åpen 17- | 35.50 | 6 /21 | 1.08 | 14.03 | 0.27 | 15.08 | 0.53 | |
| 27.05.2025 | Vestfold Vårcup 8 | C-åpen | 13.37 | 2 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2025 | Vestfold vårcup 7 | C-åpen | 44.43 | 2 /8 | 0.40 | 17.29 | 0.16 | 15.08 | 0.53 | |
| 13.05.2025 | Vestfold vårcup 6 | C-åpen | 23.08 | 4 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2025 | Vestfold Vårcup #5 | C-åpen | 13.36 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2025 | Vestfold Vårcup 4 | C-åpen | 33.01 | 3 /10 | 1.43 | 14.08 | 0.44 | 15.21 | 0.59 | |
| 13.04.2025 | BBrave, Palmeløpet 2025, dag 2 | C-åpen | 38.14 | 3 /10 | 4.29 | 16.22 | 1.55 | 15.21 | 0.59 | |
| 12.04.2025 | BBrave, Palmeløpet 2025, dag 1 | C-åpen | 41.15 | 10 /22 | 7.41 | 19.45 | 3.41 | 15.21 | 0.59 | |
| 19.10.2024 | Blodslitet | C-åpen 17- | 1.05.08 | 8 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2024 | Vestfold høstcup 6 | C-åpen | 19.37 | 2 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2024 | Vestfold Høstcup løp 5 | C-åpen | 42.01 | 6 /12 | 7.48 | 18.05 | 3.21 | 15.12 | 0.51 | |
| 10.09.2024 | Vestfold Høstcup 4 | C-åpen | 23.51 | 1 /10 | 0.31 | 15.05 | 0.20 | 15.12 | 0.51 | |
| 03.09.2024 | Vestfold Høstcup 3 | C-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2024 | Drangedalsløpet | C-åpen 17- | 32.53 | 1 /4 | 2.12 | 14.56 | 1.00 | 15.10 | 0.47 | |
| 27.08.2024 | Vestfold Høstcup 2 | C-åpen | 17.09 | 3 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2024 | Vestfold Høstcup 1 | C-åpen | 39.49 | 1 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 3 | C-åpen 17- | 48.21 | 7 /13 | 2.27 | 15.34 | 0.47 | 15.12 | 0.49 | |
| 06.07.2024 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 2 | C-åpen 17- | 23.28 | 2 /11 | 0.03 | 15.29 | 0.02 | 15.12 | 0.49 | |
| 05.07.2024 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 1 | C-åpen 17- | 25.46 | 3 /6 | 1.33 | 18.22 | 1.06 | 15.12 | 0.49 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 17- | 47.55 | 15 /230 | 5.03 | 15.11 | 1.36 | 14.45 | 0.51 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 17- | 24.59 | 21 /56 | 0.08 | 14.08 | 0.05 | 14.45 | 0.51 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 17- | 36.51 | 22 /230 | 3.34 | 15.22 | 1.29 | 14.45 | 0.51 | |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 17- | 23.02 | 24 /230 | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2024 | Vestfold Vårcup løp 9 | C-åpen | 21.47 | 2 /11 | 0.02 | 14.00 | 0.01 | 14.45 | 0.51 | |
| 11.06.2024 | Vestfold Vårcup 8 | C-åpen | 37.35 | 2 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2024 | Vestfold Vårcup 7 | C-åpen | 22.40 | 4 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2024 | Vestfold Vårcup 6 | C-åpen | 40.53 | 1 /6 | 2.44 | 15.06 | 1.01 | 15.00 | 0.52 | |
| 20.05.2024 | Pinseløpet dag 2 | C-åpen 17- | 48.02 | 8 /24 | 0.58 | 14.27 | 0.17 | 15.00 | 0.52 | |
| 19.05.2024 | Pinseløpet dag 1 | C-åpen 17- | 58.19 | 2 /23 | 4.41 | 14.54 | 1.12 | 15.00 | 0.52 | |
| 14.05.2024 | Vestfold vårcup 5 | C-åpen | 35.09 | 1 /4 | 5.32 | 15.32 | 2.27 | 15.00 | 0.52 | |
| 09.05.2024 | Eikerløpet | C-åpen 17- | 43.04 | 7 /20 | 3.21 | 16.52 | 1.19 | 15.00 | 0.52 | |
| 16.04.2024 | Vestfold Vårcup 2 | C-åpen | 40.18 | 5 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 21.10.2023 | Blodslitet | C-åpen 17- | 1.16.14 | 17 /28 | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2023 | Vestfold Høstcup 7 | D17C | 35.28 | 1 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2023 | Klubbmesterskap skog | C- NIVÅ | 31.04 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2023 | Vestfold Høstcup 5 | D17C | 30.02 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2023 | PWT høstløp | N2-åpen 17- | 17.16 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2023 | Vestfold Høstcup 4 | D17C | 18.42 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2023 | Veteranmesterskapet og Modum 2-dagers - Mellom | C-Åpen 17- | 25.28 | 1 /8 | 0.35 | 13.00 | 0.18 | 14.49 | 0.43 | |
| 02.09.2023 | Veteranmesterskapet og Modum 2-dagers - Lang | C-Åpen 17- | 33.44 | 1 /4 | 1.31 | 14.09 | 0.38 | 14.49 | 0.43 | |
| 29.08.2023 | Vestfold Høstcup 3 | D17C | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2023 | Vestfold Høstcup 2 | D17C | 39.38 | 3 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2023 | Midtsommerløpet | C-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2023 | Vestfold Vårcup 6 | D17C | 17.29 | 2 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2023 | Vestfold Vårcup 5 | D17C | 38.52 | 1 /5 | 13.59 | (14.53) | 5.21 | 10.06 | 0.20 | |
| 29.05.2023 | Pinseløpet dag 3 | C-åpen 17- | 40.55 | 7 /13 | 1.34 | 15.16 | 0.35 | 16.16 | 0.53 | – |
| 28.05.2023 | Pinseløpet dag 2 | C-åpen 17- | 45.08 | 11 /20 | 1.54 | 16.34 | 0.42 | 16.16 | 0.53 | – |
| 27.05.2023 | Pinseløpet dag 1 | C-åpen 17- | 44.03 | 8 /13 | 2.46 | 17.13 | 1.05 | 16.16 | 0.53 | – |
| 23.05.2023 | Vestfold Vårcup 4 | D17C | 19.50 | 2 /5 | 1.38 | 10.41 | 0.53 | 9.41 | 0.09 | |
| 18.05.2023 | Eikerløpet | C-åpen 17- | 46.52 | 5 /15 | 1.21 | 15.13 | 0.26 | 16.16 | 0.53 | – |
| 09.05.2023 | Vestfold Vårcup 3 | D17C | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2023 | Vestfold Vårcup 2 | D17C | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2023 | Vestfold Vårcup 1 | D17C | 15.54 | 3 /8 | 0.18 | 8.43 | 0.10 | 9.01 | 0.08 | |
| 21.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 4 | Fácil Curto | 28.56 | 7 /45 | 3.07 | 13.15 | 1.26 | 13.30 | 1.05 | |
| 20.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 3 | Fácil Curto | 20.44 | 8 /47 | 0.05 | 11.43 | 0.03 | 13.30 | 1.05 | |
| 19.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 2 | Fácil Curto | 29.22 | 4 /44 | 0.40 | 12.04 | 0.16 | 13.30 | 1.05 | |
| 18.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 1 | Fácil Curto | 23.49 | 13 /47 | 3.28 | 14.33 | 2.07 | 13.30 | 1.05 | |
| 22.10.2022 | Blodslitet | C-åpen 17- | 1.09.00 | 20 /30 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2022 | Vestfold Høstcup 7 | D17C | 31.18 | 2 /4 | 4.03 | 15.06 | 1.57 | 15.01 | 1.14 | |
| 20.09.2022 | Vestfold Høstcup 6 | D17C | 22.48 | 3 /4 | 0.41 | 10.49 | 0.19 | 9.36 | 0.09 | |
| 13.09.2022 | Vestfold Høstcup 5 | D17C | 25.59 | 3 /4 | 2.57 | 14.07 | 1.36 | 15.01 | 1.14 | |
| 06.09.2022 | Vestfold Høstcup 4 | D17C | 28.21 | 3 /4 | 5.36 | 17.35 | 3.28 | 15.01 | 1.14 | |
| 30.08.2022 | Vestfold Høstcup 3 | D17C | 14.41 | 2 /4 | 0.04 | 8.14 | 0.02 | 8.43 | 0.11 | – |
| 23.08.2022 | Vestfold Høstcup 2 | D17C | 29.52 | 1 /4 | 0.27 | 13.41 | 0.12 | 16.07 | 1.10 | |
| 16.08.2022 | Vestfold Høstcup 1 | D17C | 37.11 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2022 | Vestfold Vårcup 5 | D17C | 35.38 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2022 | Vestfold Vårcup 4 | D17C | 32.02 | 2 /4 | 1.03 | 17.13 | 0.34 | 17.24 | 1.21 | |
| 19.04.2022 | Vestfold Vårcup 1 | D17C | 41.02 | 3 /5 | 9.50 | 19.51 | 4.46 | 16.35 | 1.35 | |
| 21.09.2021 | Vestfold Høstcup 6 | D17C | 36.18 | 2 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2021 | Vestfold Høstcup 5 | D17C | 25.48 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2021 | Vestfold Høstcup 4 | D17C | 39.32 | 3 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2021 | Vestfold Høstcup 3 | D17C | 22.28 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2021 | KM Langdistanse Vestfold og Telemark | C-åpen 17- | 34.15 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2021 | Vestfold Høstcup 2 | D17C | 50.15 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2021 | Vestfold Høstcup 1 | D17C | 40.29 | 5 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2020 | Vestfold Høstcup 7 | D17C | 13.16 | 2 /4 | 1.26 | 9.39 | 1.03 | – | – | – |
| 22.09.2020 | Vestfold Høstcup 6 | D17C | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2020 | Vestfold Høstcup 5 | D17C | 38.06 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2020 | Trollo løpet | C-åpen 17- | 40.12 | 2 /4 | 10.21 | 21.24 | 5.30 | – | – | – |
| 08.09.2020 | Vestfold Høstcup 4 | D17C | 36.51 | 5 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2020 | Vestfold Høstcup 3 | D17C | 31.56 | 1 /4 | 2.36 | 16.04 | 1.19 | 16.27 | 1.21 | |
| 21.05.2018 | Pinseløpet, dag 3, med Junior Norgescup Mellomdistanse | DIRC | 42.44 | 7 /19 | 6.04 | 18.13 | 2.35 | 18.17 | 1.37 | – |
| 20.05.2018 | Pinseløpet, dag 2, med Junior Norgescup Langdistanse | DIRC | 1.00.53 | 20 /26 | 9.34 | 21.38 | 3.24 | 18.17 | 1.37 | – |
| 03.06.2017 | Pinseløpet - Dag 1 | DIRC | 46.36 | 1 /3 | 3.10 | 19.08 | 1.18 | – | – | – |