Løperprofil
Gunnar Hedberg
Östersund
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
44 løp
Sprintrankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 24.21
- Løpskapasitet
- 22.09
- O-evne
- 2.12
- Jevnhet ±
- 7,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.30
- Sikkerhet
- 25
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 111 s
- Disk/brutt
- 12 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i november (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 44 (sist 24.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,6731 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6653 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0769 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0204 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,63 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 24,88 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2921 |
| bomVekt | 163,52 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7091 |
| bomStorSigma | 0,888 |
| antallBom | 109 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1246 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0738 |
| havariVekt | 13,44 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0054 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9636 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0064 |
| fartSesongSin | 0,0049 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5898,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 6482,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.24
- Løpskapasitet
- 14.08
- O-evne
- 0.16
- Jevnhet ±
- 6,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.28
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 10 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 04.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,5557 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4925 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0637 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0971 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,32 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,66 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0326 |
| bomVekt | 19,93 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3521 |
| bomStorSigma | 0,8568 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0969 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 1,27 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0006 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,5614 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0006 |
| fartSesongSin | −0,0017 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5240 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5341,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 21.00
- Løpskapasitet
- 19.10
- O-evne
- 1.49
- Jevnhet ±
- 8,6 %
- Usikkerhet ±
- 1.58
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 4,1
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 05.07.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4045 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4191 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,086 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0895 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,34 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,34 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1513 |
| bomVekt | 7,43 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4212 |
| bomStorSigma | 0,6938 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0531 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,63 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0007 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0493 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,001 |
| fartSesongSin | 0,0017 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4512,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4941,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 24.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel, bom 7.29 | 38 | – |
| Bom over fem minutter | 4 | 24.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel, bom 7.29 | 84 | – |
| Bom over ti minutter | 77 | 24.06.2025 Idrefjällens 3-dagars, etapp 1, medel + Dalacupen & Juniorcup, bom 29.15 | 325 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | H75 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | H75 | 1.09.58 | 93 /117 | 15.02 | 27.10 | 5.50 | 23.58 | 2.23 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | H75 | 56.43 | 78 /117 | 4.52 | 24.20 | 2.05 | 23.58 | 2.23 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | H75 | 1.44.35 | 93 /118 | 12.41 | 27.12 | 3.18 | 23.58 | 2.23 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | H75 | 1.47.06 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2025 | Älgjakten | Älgjakten 6 gemensamma kontroller | 32.50 | 35 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2025 | Älgjakten | Älgjakten, 12 | 32.50 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2025 | Loffelunken | H75 | 44.57 | 2 /3 | 2.15 | 21.13 | 1.04 | 22.59 | 2.21 | |
| 05.07.2025 | Årefjällens 3-dagars, dag 2, medel | Orange 3,0 | 1.05.27 | 12 /21 | 2.44 | 20.54 | 0.52 | 20.51 | 1.28 | – |
| 04.07.2025 | Årefjällens 3-dagars, dag 1, sprint | Svart 3,0 | 34.57 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.06.2025 | Idrefjällens 3-dagars, etapp 3, lång | H75 | 1.26.32 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2025 | Idrefjällens 3-dagars, etapp 2, medel | H75 | 52.15 | 13 /18 | 3.41 | 22.05 | 1.33 | 23.10 | 2.24 | |
| 24.06.2025 | Idrefjällens 3-dagars, etapp 1, medel + Dalacupen & Juniorcup | H75 | 1.12.15 | 19 /20 | 28.55 | (35.57) | 14.23 | 23.10 | 2.24 | |
| 22.06.2025 | World Cup, publiktävling, dag 3, medel | H75 | 1.11.14 | 11 /14 | 14.10 | 29.15 | 5.49 | 23.10 | 2.24 | |
| 21.06.2025 | World Cup, publiktävling, dag 2, lång | H75 | 53.44 | 6 /9 | 1.08 | 22.27 | 0.28 | 23.10 | 2.24 | |
| 20.06.2025 | World Cup, publiktävling, dag 1, medel | H75 | 43.25 | 7 /9 | 2.08 | 22.05 | 1.05 | 23.10 | 2.24 | |
| 21.09.2024 | Loffelunken med ungdomsserien, #8 | H75 | 33.08 | 2 /3 | 5.07 | 22.08 | 3.25 | 21.38 | 2.14 | |
| 09.08.2024 | WMOC Long Final, 9.8.2024 | M75C | 1.05.28 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 07.08.2024 | WMOC Middle Final, 7.8.2024 | M75C | 55.45 | 42 /78 | 6.41 | 21.21 | 2.34 | 21.32 | 2.11 | |
| 06.08.2024 | WMOC Forest Qualification, 6.8.2024 | M75-3 | 1.32.49 | 58 /70 | 6.02 | 22.50 | 1.29 | 21.32 | 2.11 | |
| 04.08.2024 | WMOC Sprint Final, 4.8.2024 | M75C | 20.27 | 31 /76 | 1.03 | 13.04 | 0.40 | 12.21 | 0.18 | |
| 03.08.2024 | WMOC Sprint Qualification, 3.8.2024 | M75-4 | 24.12 | 51 /63 | 2.57 | 14.24 | 1.45 | 12.21 | 0.18 | |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | H75 | 1.11.20 | 93 /140 | 9.15 | 21.34 | 2.48 | 21.29 | 2.16 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | H75 | 1.17.59 | 100 /140 | 21.18 | 25.39 | 7.00 | 21.29 | 2.16 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | H75 | 1.35.33 | 95 /139 | 18.47 | 23.32 | 4.38 | 21.29 | 2.16 | |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | H75 | 53.04 | 68 /139 | 4.23 | 19.15 | 1.35 | 21.29 | 2.16 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | H75 | 1.09.47 | 92 /127 | 3.49 | 20.27 | 1.07 | 21.29 | 2.16 | |
| 06.07.2024 | Årefjällens 3-dagars, dag 2, medel | H75 | 1.12.19 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.07.2024 | Årefjällens 3-dagars, dag 1, sprint | H75 | 17.57 | 1 /2 | 0.07 | 10.32 | 0.04 | 11.17 | 0.20 | |
| 27.06.2024 | Idrefjällens 3-dagars, etapp 3, lång | H75 | 1.02.49 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.06.2024 | Idrefjällens 3-dagars, etapp 2, medel | H75 | 42.10 | 11 /13 | 3.48 | 19.32 | 1.46 | 21.50 | 2.03 | |
| 25.06.2024 | Idrefjällens 3-dagars, etapp 1, medel | H75 | 47.32 | 12 /14 | 0.55 | 21.43 | 0.25 | 21.50 | 2.03 | |
| 25.06.2024 | Idrefjällens 3-dagars etapp 2 | H75 | 42.10 | 11 /13 | 3.36 | 19.22 | 1.39 | 21.50 | 2.03 | |
| 08.06.2024 | Ösaträffen, dag 3, medel | H75 | 54.46 | 21 /22 | 7.15 | 21.44 | 2.53 | 21.50 | 2.03 | |
| 07.06.2024 | Ösaträffen, dag 2, lång | H75 | 1.28.32 | 19 /22 | 9.27 | 22.26 | 2.24 | 21.50 | 2.03 | |
| 06.06.2024 | Ösaträffen, dag 1, medel | H75 | 1.02.47 | 20 /22 | 8.13 | 23.36 | 3.05 | 21.50 | 2.03 | |
| 19.05.2024 | Tour de Medelpad, dag 3, medel + DM, medel, Medelpad | H75 | 43.03 | 5 /6 | 1.26 | 19.29 | 0.39 | 22.12 | 2.03 | |
| 18.05.2024 | Tour de Medelpad, dag 2, lång | H75 | 1.07.01 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2024 | Järladubbeln, dag 2, medeldistans | H75 | 56.46 | 18 /25 | 6.11 | 21.37 | 2.28 | 22.31 | 2.13 | |
| 27.04.2024 | Järladubbeln, dag 1, långdistans | Medelsvår 3 km | 1.13.06 | 24 /30 | 4.06 | 22.43 | 1.16 | – | – | – |
| 23.09.2023 | Loffelunken med Ungdomsserien, #7 | Svår 3 km | 1.20.59 | 23 /26 | 9.42 | 24.21 | 2.55 | 22.38 | 2.20 | |
| 29.06.2023 | Idrefjällens 3-dagars | H75 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2023 | Idrefjällens 3-dagars | H75 | 1.01.41 | 14 /18 | 3.34 | 22.38 | 1.19 | 22.27 | 2.17 | |
| 27.06.2023 | Idrefjällens 3-dagars | H75 | 1.18.12 | 13 /17 | 12.14 | 24.35 | 3.51 | 22.27 | 2.17 | |
| 05.06.2023 | Ösaträffen, dag 3, medel | H75 | 1.05.59 | 20 /22 | 8.22 | 25.32 | 3.14 | 22.27 | 2.17 | |
| 04.06.2023 | Ösaträffen, dag 2, lång | H75 | 1.26.33 | 21 /22 | 4.40 | 24.20 | 1.19 | 22.27 | 2.17 | |
| 01.05.2023 | Grönstamedeln | H75 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H75 Kort | 55.57 | 62 /116 | 1.50 | 20.46 | 0.41 | 20.11 | 2.24 | |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | H75 Kort | 31.29 | 37 /117 | 0.22 | 16.48 | 0.12 | 20.11 | 2.24 | |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | H75 Kort | 1.11.20 | 79 /117 | 16.46 | 25.57 | 6.06 | 20.11 | 2.24 | |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | H75 Kort | 55.20 | 55 /117 | 6.02 | 18.51 | 2.03 | 20.11 | 2.24 | |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H75 Kort | 42.57 | 51 /117 | 5.18 | 18.36 | 2.18 | 20.11 | 2.24 | |
| 16.07.2022 | WMOC 2022 Long Final | M75-B | 1.41.45 | 27 /83 | 20.14 | 22.46 | 4.32 | 20.11 | 2.24 | |
| 14.07.2022 | WMOC 2022 Middle Final | M75-B | 1.02.59 | 19 /83 | 9.26 | 20.14 | 3.02 | 20.11 | 2.24 | |
| 13.07.2022 | WMOC 2022 Forest Qualification | M75-1 | 1.22.11 | 30 /55 | 9.04 | 20.23 | 2.15 | 20.11 | 2.24 | |
| 11.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Final | M75-B | 23.39 | 39 /81 | 5.47 | 16.11 | 3.57 | 11.55 | 0.28 | – |
| 10.07.2022 | WMOC 2022 Sprint Qualification | M75-2 | 29.16 | 36 /54 | 11.06 | (17.34) | 6.40 | 11.55 | 0.28 | – |
| 29.06.2022 | Idrefjällveckan, lång, Slättvåla | H75 | 1.02.15 | 5 /9 | 3.16 | 18.51 | 0.59 | 19.59 | 1.45 | |
| 26.06.2022 | Idrefjällveckan, medel, Slättvåla | H75 | 40.40 | 8 /9 | 3.38 | 19.56 | 1.47 | 19.59 | 1.45 | |
| 06.06.2022 | Ösaträffen, dag 3, medel | H75 | 42.36 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2022 | Ösaträffen, dag 2, medel | H75 | 48.43 | 13 /15 | 4.26 | 20.12 | 1.50 | 19.59 | 1.45 | |
| 26.05.2022 | Tour de Medelpad, dag 1, medel | H75 | 1.05.51 | 4 /4 | 12.30 | 22.44 | 4.19 | 20.25 | 1.58 | |
| 04.07.2021 | 3+3 i Sälen, dag 3, medel | H70 | 1.09.33 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 03.07.2021 | 3+3 i Sälen, dag 2, lång | H70 | 1.06.55 | 29 /30 | 3.18 | 20.48 | 1.02 | 20.47 | 1.34 | – |
| 02.07.2021 | 3+3 i Sälen, dag 1, medel | H70 | 1.14.14 | 32 /38 | 10.22 | 23.57 | 3.21 | 20.47 | 1.34 | – |
| 05.06.2011 | Trondheim Open | H60 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2011 | Trondheim Open | H60 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2011 | Trondheim Open | H60 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |