Løperprofil
Rasmus Ekeberg Hallerby
Vallset/Stange
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
6 løp
C-rankingen
11 løp
N-rankingen
5 løp
B-rankingen
nr. 154 av 302
Nr. 154 av 302 blant menn i Norge · nr. 66 av 109 i klassen H13–14 · nr. 27 av 42 i 2013-kullet
- Forventet kmtid
- 14.53
- Løpskapasitet
- 12.43
- O-evne
- 2.09
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.32
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 4,8
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+3,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mai (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 18.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0059 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0621 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0868 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0357 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,44 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,29 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3594 |
| bomVekt | 56,04 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4034 |
| bomStorSigma | 0,7203 |
| antallBom | 24 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0358 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1308 |
| havariVekt | 7,5 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0506 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2836 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,004 |
| fartSesongSin | −0,0069 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2993,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3500,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.21
- Løpskapasitet
- 10.07
- O-evne
- 1.14
- Jevnhet ±
- 11,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.38
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 2,3
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mai (±1,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 26.10.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2333 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2284 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1135 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0543 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,94 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,97 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7128 |
| bomVekt | 57,6 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5007 |
| bomStorSigma | 0,8011 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0529 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0603 |
| havariVekt | 4,59 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0182 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9725 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0118 |
| fartSesongSin | −0,0123 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2391 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2682,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.17
- Løpskapasitet
- 7.17
- O-evne
- 1.01
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.13
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 70 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i april (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 23.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,548 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5649 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0867 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1373 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,16 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,77 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8491 |
| bomVekt | 14,9 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2433 |
| bomStorSigma | 0,7242 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0311 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0291 |
| havariVekt | 1,95 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,5772 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0011 |
| fartSesongSin | −0,0055 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1740,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1982,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 18.10.2026 Daladubbeln, patrull, bom 3.03 | 149 | – |
| Bom over fem minutter | 71 | 25.05.2026 Løvspretten, bom 11.34 | 232 | – |
| Bom over ti minutter | 71 | 25.05.2026 Løvspretten, bom 11.34 | 237 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18.10.2026 | Daladubbeln, patrull | H14 | 1.48.55 | 175 /255 | 10.00 | 16.08 | 1.29 | 14.54 | 2.09 | |
| 16.10.2026 | Lugnetsprinten | H14 | 21.41 | 31 /46 | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2026 | Mjøs-o-cup 5 - finale | H13-14 | 36.34 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2026 | Mjøs-o-cup 4 | H13-14 | 17.07 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2026 | O-festivalen lang | H 13 | 59.22 | 15 /21 | 7.18 | 17.30 | 2.09 | 15.21 | 2.04 | |
| 20.06.2026 | O-festivalen mellom | H 13 | 40.10 | 14 /21 | 4.00 | 13.33 | 1.21 | 15.21 | 2.04 | |
| 03.06.2026 | Mjøs-o-cup 3 | H13-14 | 41.21 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2026 | Løvspretten | H 13-14 | 1.07.32 | 3 /8 | 15.39 | 19.58 | 4.41 | 15.27 | 2.14 | |
| 24.05.2026 | Elgdilten | H 13-14 | 33.58 | 7 /9 | 3.57 | 15.07 | 1.48 | 15.27 | 2.14 | |
| 13.05.2026 | Mjøs-o-cup 2 | H13-14 | 30.59 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2026 | Mjølnerløpet | H 13-14 | 34.29 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2026 | Treningsløp 3 ROK,Hamar OK og Vang OL | B | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 30.04.2026 | Øst Mjøsa CUP #2 | B | 33.21 | 2 /26 | 1.22 | 12.57 | 0.33 | 13.41 | 1.19 | – |
| 22.04.2026 | Mjøs-o-cup 1 | H13-14 | 23.54 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2025 | Daladubbeln, patrull | H12 | 51.43 | 101 /205 | 2.33 | 11.46 | 0.35 | 12.15 | 1.04 | |
| 24.10.2025 | Lugnetsprinten | H12 | 22.52 | 35 /51 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2025 | Furugampen | H 11-12 | 27.23 | 3 /3 | 4.04 | (17.59) | 2.40 | 12.18 | 1.09 | |
| 03.09.2025 | Øst Mjøsa CUP #5 | B | 1.09.56 | 9 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2025 | Mjøs-o-cup 4 | H11-12 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2025 | Myrtrampen | B-åpen 10-16 | 48.12 | 1 /4 | 3.29 | 15.52 | 1.09 | – | – | – |
| 29.06.2025 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 3 | H 11-12 | 18.51 | 2 /3 | 0.09 | 10.20 | 0.05 | 12.16 | 1.06 | |
| 28.06.2025 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 2 | H 11-12 | 27.32 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 27.06.2025 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 1 | H 11-12 | 10.48 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2025 | O-Festival lang | H 11-12 | 21.24 | 16 /42 | 0.04 | 10.53 | 0.02 | 12.16 | 1.06 | |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | H 11-12 | 25.44 | 28 /42 | 6.11 | 14.40 | 3.32 | 12.16 | 1.06 | |
| 20.06.2025 | O-Festival sprint | H 11-12 | 9.39 | 17 /38 | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2025 | Øst Mjøsa CUP #4 | B | 28.04 | 6 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2025 | Løvspretten | H 11-12 | 17.56 | 4 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2025 | Elgdilten PreO sprint | sprint | 12.10 | 37 /47 | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2025 | Elgdilten | H 11-12 | 21.14 | 4 /6 | 0.40 | 11.20 | 0.21 | 12.16 | 1.06 | |
| 04.06.2025 | Mjøs-o-cup 3 | H11-12 | 14.10 | 6 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2025 | KM Sprint - Tangen skole | H 11-12 | 15.47 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2025 | KM Mellom/Mjølnerløpet | H 11-12 | 31.01 | 2 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2025 | Mjøs-o-cup 2 | H11-12 | 12.37 | 5 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2025 | Øst Mjøsa CUP #2 | B | 35.02 | 12 /28 | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2025 | Mjøs-o-cup 1 | H11-12 | 15.09 | 3 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2024 | Mjøs-o-cup 5 | H11-12 | 27.46 | 4 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2024 | Mjøs-o-cup 4 | H11-12 | 20.51 | 4 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2024 | Myrtrampen / KM lang Innlandet | H11-12 | 38.01 | 1 /3 | 1.44 | 12.42 | 0.35 | 13.23 | 1.03 | |
| 13.07.2024 | Gammelskolla 2-dagers, dag 1 | C | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | H 11-12 | 26.40 | 26 /53 | 1.42 | 12.30 | 0.48 | 13.53 | 1.15 | |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | H 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2024 | Norsk O-Festival sprint | H 11-12 | 17.52 | 25 /44 | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2024 | Mjølnerløpet/KM Mellom Innlandet | H 11-12 | 26.51 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2024 | Mjøs-o-cup 3 | H11-12 | 16.16 | 5 /12 | 0.07 | 13.07 | 0.06 | 14.51 | 1.23 | – |
| 20.05.2024 | Løvspretten | H 11-12 | 28.56 | 2 /8 | 1.03 | 13.22 | 0.29 | 14.51 | 1.23 | – |
| 19.05.2024 | Elgdilten | H 11-12 | 39.32 | 6 /10 | 4.31 | 16.00 | 1.50 | 14.51 | 1.23 | – |
| 15.05.2024 | Mjøs-o-cup 2 | H11-12 | 18.59 | 6 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2024 | Mjøs-o-cup 1 | H11-12 | 17.26 | 5 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 17.04.2024 | Øst Mjøsa CUP #1 Klubb.m for ROK,Vang OL,Hamar OK | H 11-12 | 14.44 | 4 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 01.04.2024 | Myrsprinten | H 11-12 | 14.42 | 2 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 23.03.2024 | Ringsaker Indoor Challenge | H9-12 | 29.21 | 1 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2023 | Furugampen | C-åpen 10-16 | 56.18 | 4 /4 | 12.55 | 25.15 | 5.48 | – | – | – |
| 23.09.2023 | Nammocup 5 - finale | H-10 | 15.32 | 1 /5 | 0.06 | 9.29 | 0.04 | 10.18 | 0.44 | |
| 23.08.2023 | Nammocup 4 | H-10 | 18.37 | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | H 9-10 | 16.35 | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | H 9-10 | 12.45 | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | H 9-10 | 15.43 | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2023 | Sørlandsgaloppen 2023 | H 9-10 | 21.41 | – | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2023 | Nammocup 3 | H-10 | 11.51 | – | 0.04 | 8.52 | 0.03 | 10.48 | 0.45 | |
| 28.05.2023 | Elgdilten | H 9-10 | 25.03 | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2023 | Pinsesprinten | H 9-10 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2023 | Nammocup 2 | H-10 | 14.23 | – | 0.35 | 9.50 | 0.24 | 10.48 | 0.45 | |
| 19.04.2023 | Nammocup 1 | H-10 | 13.55 | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2023 | Solrenningen Langdistanse | H 9-10 | 30.07 | 8 /22 | 1.55 | 10.57 | 0.42 | 12.00 | 0.58 | |
| 15.04.2023 | Solrenningen Mellomdistanse | H 9-10 | 25.21 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.03.2023 | Vang OL Vintercup 2 | N | 15.59 | 1 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2022 | Furugampen | H 9-10 | 19.54 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2022 | Snertingdalsløpet 2022 | H 9-10 | 29.27 | 1 /1 | 5.25 | 16.03 | 2.57 | 13.15 | 1.11 | – |
| 17.09.2022 | Nammocup 5 - finale | H-10 | 22.17 | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2022 | KM-Stafett Innlandet - individuelle klasser | H9-10 | 25.31 | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2022 | Nammocup 4 | H-10 | 24.04 | 1 /2 | 1.20 | 13.00 | 0.43 | – | – | – |
| 26.06.2022 | Norsk O-Festival Vanlige klasser, langdistanse | H 9-10 | 19.10 | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2022 | Norsk O-Festival Vanlige klasser, mellomdistanse | H 9-10 | 26.15 | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.06.2022 | Norsk O-Festival Sprint - Alle klasser | H 9-10 | 16.09 | – | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2022 | Nammocup 3 | H-10 | 26.25 | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2022 | Elgdilten | H 9-10 | 26.53 | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2022 | Pinsesprinten | H 9-10 | 39.14 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2022 | Nammocup 2 | H-10 | 19.05 | – | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2022 | Nammocup 1 | N-åpen | 12.10 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2022 | Myrsprinten | H 9-10 | 15.43 | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.12.2021 | NisseO-løp | Mininisse | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2021 | KM Mellom (Mjølnerløpet) | N - åpen | 25.18 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2021 | Nammocup 4 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | N-åpen | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | N-åpen | 15.10 | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2021 | Sørlandsgaloppen 2021 | N-åpen | 0.00 | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2021 | Nammocup 2 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2021 | Nammocup 1 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.12.2020 | NisseO-løp | Smånisse | 31.19 | 10 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2020 | Furugampen 2020 | N-åpen | 31.35 | 7 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2019 | Elgdilten | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2019 | Pinsesprinten | N-Åpen | 22.20 | – | – | – | – | – | – | – |