Løperprofil
Randi Sexe
Koll
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 21.16
- Løpskapasitet
- 19.50
- O-evne
- 1.26
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.12
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 101 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 27.05.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,5623 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,7804 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0983 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,23 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,74 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,028 |
| bomVekt | 2,9 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6142 |
| bomStorSigma | 0,7625 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0719 |
| havariVekt | 0,42 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5280,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5661,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
nr. 231 av 335
Nr. 231 av 335 blant kvinner i Norge · nr. 28 av 42 i klassen D45–49 · nr. 5 av 8 i 1977-kullet
- Forventet kmtid
- 18.09
- Løpskapasitet
- 15.10
- O-evne
- 2.59
- Jevnhet ±
- 14,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.43
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 4,1
- Typisk bom
- 107 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−5,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±2,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 13.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1631 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1621 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1474 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0383 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,93 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,87 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1764 |
| bomVekt | 49,56 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6714 |
| bomStorSigma | 0,9602 |
| antallBom | 28 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0441 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1492 |
| havariVekt | 4,55 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0835 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8689 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0208 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3569,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4272 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.12
- Løpskapasitet
- 12.42
- O-evne
- 1.30
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.38
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 24.06.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0049 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1784 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1705 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,49 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9417 |
| bomVekt | 2,96 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4177 |
| bomStorSigma | 0,7998 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0595 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,22 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2997,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3351,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 17.10.2026 Blodslitet og NM ultralang, bom 2.45 | 23 | nr. 6943 |
| Bom over fem minutter | 17 | 04.10.2026 Lillomarka Nord Sør, bom 8.10 | 47 | nr. 6135 |
| Bom over ti minutter | 48 | 09.06.2025 Pinseløpet dag 3, bom 23.09 | 79 | nr. 6228 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.10.2026 | Blodslitet og NM ultralang | B-åpen 17- | 1.12.25 | 41 /90 | – | – | – | – | – | – |
| 04.10.2026 | Lillomarka Nord Sør | D10km | 2.10.18 | 19 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2026 | Romeriksløpet 2026 med Trimtex cup | B-åpen 17- | 52.37 | 1 /5 | 2.15 | 21.43 | 0.56 | 17.59 | 2.59 | |
| 26.04.2026 | Smaaleneneløpet | B Åpen 17- | 39.53 | 18 /46 | 3.44 | 15.29 | 1.28 | 17.39 | 3.36 | |
| 17.08.2025 | Fossumløpet 2025 med Trimtex-cup | B-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2025 | Pinseløpet dag 3 | B-åpen 17- | 1.19.28 | 34 /39 | 27.56 | 25.24 | 8.56 | 18.35 | 4.08 | |
| 08.06.2025 | Pinseløpet dag 2 | B-åpen 17- | 1.23.04 | 29 /33 | 29.46 | 21.08 | 7.34 | 18.35 | 4.08 | |
| 27.05.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 2 | Kort c | 53.16 | 8 /12 | 7.41 | 25.17 | 3.39 | – | – | – |
| 18.05.2025 | KM mellomdistanse AOOK med Trimtex cup | B-åpen 17- | 44.02 | 22 /29 | 6.44 | 18.29 | 2.50 | 16.19 | 2.13 | |
| 01.05.2025 | Høydepunktet med Trimtex cup lang | B-åpen 17- | 1.18.18 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2024 | Pinseløpet dag 1 | B-åpen 17- | 42.22 | 9 /75 | 2.56 | 13.47 | 0.57 | 15.14 | 1.58 | |
| 14.04.2024 | Halden O-Meeting Lang | B-åpen 17- | 55.10 | 10 /54 | 2.34 | 13.08 | 0.37 | 15.38 | 2.12 | |
| 13.04.2024 | Halden O-Meeting Mellom | B-åpen 17- | 52.46 | 24 /61 | 8.45 | 16.18 | 2.42 | 15.38 | 2.12 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | Etappstart Medelsvår 3,3 | 53.38 | 20 /117 | 4.03 | 13.58 | 1.03 | 16.14 | 2.12 | – |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | Etappstart Medelsvår 3,3 | 47.20 | 69 /117 | 8.07 | 18.54 | 3.14 | 16.14 | 2.12 | – |
| 24.06.2023 | O-festivalen mellom øvrige klasser | C-åpen 17- | 33.31 | 4 /48 | 2.56 | 12.35 | 1.06 | – | – | – |
| 16.04.2023 | Solrenningen Langdistanse | C-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.04.2023 | Solrenningen Mellomdistanse | C-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2022 | KM mellom AOOK - Høydepunktet | C-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2020 | Nordmarka 1-2-3 - løp 5 | Lang | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2020 | Nordmarka 1-2-3 - løp 4 | Lang | – | 1 /33 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2020 | Nordmarka 1-2-3 - løp 3 | L | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 26.12.2015 | Grandalsmesterskapet | N-åpen | 0.22.2 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |