Løperprofil
Alexandra Bergersen
Eidskog
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
5 løp
C-rankingen
9 løp
N-rankingen
6 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 22.36
- Løpskapasitet
- 21.26
- O-evne
- 1.09
- Jevnhet ±
- 7,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.13
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 28.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,6401 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,741 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,077 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0526 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,8 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,54 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,352 |
| bomVekt | 10,96 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2017 |
| bomStorSigma | 0,6563 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0557 |
| havariVekt | 3,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,4868 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | 0,0024 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5706,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 6014,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.42
- Løpskapasitet
- 10.30
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 3.54
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 07.05.2019)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,259 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,7632 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3108 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,21 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0073 |
| bomVekt | 0,8 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2034 |
| bomStorSigma | 0,6966 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0854 |
| havariVekt | 0,01 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3893,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3969,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.56
- Løpskapasitet
- 17.13
- O-evne
- 1.43
- Jevnhet ±
- 10,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.01
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 4,4
- Typisk bom
- 74 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 03.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2978 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3346 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1084 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0523 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,15 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,23 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3415 |
| bomVekt | 22,54 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3072 |
| bomStorSigma | 0,6556 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0599 |
| havariVekt | 3,47 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0074 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | −0,2672 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0017 |
| fartSesongSin | 0,004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4064,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4471 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 26.08
- Løpskapasitet
- 24.49
- O-evne
- 1.19
- Jevnhet ±
- 13,2 %
- Usikkerhet ±
- 1.32
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i mars (±1,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 05.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,6733 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,7517 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1317 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,057 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,5 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,43 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1984 |
| bomVekt | 16,76 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2209 |
| bomStorSigma | 0,6422 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0315 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,027 |
| havariVekt | 2,55 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,5933 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0042 |
| fartSesongSin | −0,0104 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5933,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 6248,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 14 | 03.09.2026 O-karusell 12, bom 2.22 | 91 | nr. 4292 |
| Bom over fem minutter | 175 | 26.04.2018 O-karusell 1, bom 5.17 | 175 | nr. 1800 |
| Bom over ti minutter | 185 | hele karrieren siden 2018 | 185 | nr. 3930 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 21.10.2026 | Nattjakta - etappe 4 | LETTA | 37.25 | 7 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 14.10.2026 | Nattjakta - etappe 3 | DH-LETTA NATTEN | 33.50 | 6 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2026 | O-karusell 12 | Lett | 15.01 | 8 /15 | 2.48 | 21.53 | 4.05 | 19.03 | 1.43 | |
| 13.08.2026 | O-Karusell 10 / motionsorientering | Kort | 1.07.45 | 14 /14 | 0.59 | (36.17) | 0.32 | 23.43 | 1.00 | |
| 05.07.2026 | Morokulien 2-dagers, dag 2 | N2-åpen 9-16 | 43.57 | 8 /9 | 5.55 | 30.42 | 4.33 | 24.21 | 1.48 | |
| 28.05.2026 | O-karusell 5 | Kort | 36.59 | 14 /17 | 2.38 | 24.25 | 2.06 | 21.36 | 1.10 | |
| 30.04.2026 | O-karusell 2 | Lett | 54.08 | 20 /21 | 3.31 | 28.08 | 2.09 | 24.54 | 1.26 | |
| 23.04.2026 | Le Tour de Glåmdal løp nr 1 / Karusell løp 1 | N15- | 20.00 | 1 /6 | 0.07 | 19.30 | 0.07 | 20.23 | 1.12 | |
| 28.08.2025 | O-karusell 8 og Le Tour de Glåmdal 6 | N15- | 29.12 | 5 /7 | 0.17 | 33.53 | 0.22 | 24.05 | 1.27 | |
| 20.06.2025 | O-karusell nr 6 | Lett | 30.14 | 8 /10 | 1.16 | 21.09 | 0.53 | 20.19 | 1.11 | |
| 22.05.2025 | O-karusell 4 / motionsorientering / Le Tour de Glåmdal 2 | N15- | 34.42 | 5 /5 | 1.41 | 21.14 | 1.11 | 20.41 | 1.48 | – |
| 08.05.2025 | O-karusell 3 | Lett | 37.44 | 7 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 02.11.2024 | O-karusell Finale 2024 | Nybegynner | 18.13 | 2 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2024 | O-karusell 9 / Motionsorienteringen | LANG | 32.31 | 2 /6 | 0.55 | 21.11 | 0.39 | 20.06 | 1.19 | |
| 07.07.2024 | Morokulien 2-dagers | N2-åpen 9-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2024 | O-karusell 4 | Lett | 30.59 | 8 /11 | 0.39 | (29.43) | 0.37 | 17.39 | 1.13 | |
| 25.04.2024 | O-karusell 2 | LETT | 34.54 | 6 /14 | 2.18 | 16.55 | 1.18 | 17.22 | 1.21 | |
| 21.09.2023 | O-karusell 12 | LETT | 28.48 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2023 | O-Karusell 10/Motionsorientering | Letta | 28.40 | 14 /18 | 5.34 | 24.28 | 4.45 | 19.31 | 1.39 | |
| 24.08.2023 | Tour de Glåmdal / O-karusell 9 med klubbmesterskap | N | 45.53 | 12 /15 | 5.26 | 28.32 | 3.43 | 23.12 | 1.56 | – |
| 22.06.2023 | O-karusell 6 | Lett | 27.20 | 13 /18 | 5.29 | 24.16 | 5.30 | 18.59 | 1.24 | |
| 25.05.2023 | O-karusell 3 | Lett | 43.20 | 11 /21 | 0.42 | 16.51 | 0.18 | 18.18 | 0.51 | |
| 11.05.2023 | O-Karusell 2 | Lett | 11.55 | 8 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2022 | O-karusell 9 | Lett | 44.06 | 11 /14 | 0.54 | 22.45 | 0.28 | 21.29 | 1.01 | – |
| 01.09.2022 | O-karusell 8 | Lett | 22.18 | 10 /14 | 2.41 | 24.08 | 2.54 | 21.29 | 1.01 | – |
| 25.08.2022 | KLUBBMESTERSKAP/O-KARUSELL | Ny | 43.05 | 3 /3 | 0.50 | 24.02 | 0.28 | 21.21 | 1.17 | – |
| 25.08.2020 | Le Tour de Glåmdal 5 | N | 47.08 | 6 /7 | 3.05 | 18.36 | 1.13 | 17.10 | 0.59 | – |
| 15.09.2019 | Finale Tour de Glåmdal - Klubbmesterskap Eidskog O-lag | 17-C | 1.12.42 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.08.2019 | O-karusell 7, mosjonsorientering | Lett | 23.41 | 9 /15 | 0.48 | 18.14 | 0.37 | – | – | – |
| 15.06.2019 | Finndulten | N-åpen | 38.29 | 12 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2019 | le Tour de Glåmdal nr 2 / O-karusell nr 4 | N-LØYPE | 20.58 | 17 /31 | 1.51 | 17.58 | 1.35 | – | – | – |
| 07.05.2019 | le Tour de Glåmdal #1 2019 | 17C | 19.41 | 7 /14 | 1.06 | 14.46 | 0.50 | – | – | – |
| 26.04.2018 | O-karusell 1 | Kort | 58.22 | 8 /9 | 15.51 | 28.05 | 7.37 | – | – | – |