Løperprofil
Tuva Bergersen
Eidskog
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
6 løp
C-rankingen
15 løp
N-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.24
- Løpskapasitet
- 15.23
- O-evne
- 2.01
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.52
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 115 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 21.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3079 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4174 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0834 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,049 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,3 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,32 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,911 |
| bomVekt | 18,68 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7445 |
| bomStorSigma | 1,1172 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0628 |
| havariVekt | 2,6 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8606 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0039 |
| fartSesongSin | 0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4095,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4632,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.40
- Løpskapasitet
- 11.18
- O-evne
- 2.22
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.53
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 110 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 25.08.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1243 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5011 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1909 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,41 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0013 |
| bomVekt | 1,53 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7037 |
| bomStorSigma | 0,8486 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,083 |
| havariVekt | 0,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2659,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3217,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.47
- Løpskapasitet
- 14.22
- O-evne
- 1.25
- Jevnhet ±
- 13,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.42
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 79 s
- Disk/brutt
- 10 %
- Distanseprofil
- best på lange (−3,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i november (±1,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 16 (sist 03.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1132 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1643 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,136 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,043 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,57 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,74 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1008 |
| bomVekt | 48,71 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3672 |
| bomStorSigma | 0,5651 |
| antallBom | 24 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1004 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0437 |
| havariVekt | 8,17 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0556 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,3424 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0084 |
| fartSesongSin | 0,0077 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3390,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3726,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.32
- Løpskapasitet
- 12.15
- O-evne
- 1.17
- Jevnhet ±
- 9,6 %
- Usikkerhet ±
- 4.03
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 73 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 25.08.2020)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0283 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2589 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,096 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2618 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,98 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0296 |
| bomVekt | 2,71 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2892 |
| bomStorSigma | 0,7201 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0315 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0326 |
| havariVekt | 0,88 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,4093 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0009 |
| fartSesongSin | −0,0018 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2929,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3235,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 6 | 21.10.2026 Nattjakta - etappe 4, bom 6.48 | 122 | – |
| Bom over fem minutter | 6 | 21.10.2026 Nattjakta - etappe 4, bom 6.48 | 182 | – |
| Bom over ti minutter | 120 | 22.05.2025 O-karusell 4 / motionsorientering / Le Tour de Glåmdal 2, bom 13.13 | 218 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 21.10.2026 | Nattjakta - etappe 4 | KORTA-D | 36.49 | 4 /4 | 7.40 | 20.41 | 4.18 | 17.26 | 2.01 | |
| 14.10.2026 | Nattjakta - etappe 3 | D-KORTA NATTEN | 39.24 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2026 | O-karusell 12 | Lett | 15.52 | 9 /15 | 1.52 | (23.08) | 2.43 | 15.47 | 1.25 | |
| 04.07.2026 | Morokulien 2-dagers, dag 1 | N1-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2026 | O-karusell nr 8 | Lett | 45.38 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2026 | Pinseløpet dag 2 | C-åpen 10-16 | 33.29 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2026 | Pinseløpet dag 1 | C-åpen 10-16 | 46.43 | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2026 | Le Tour de Glåmdal løp nr 1 / Karusell løp 1 | C-14 | 24.56 | 3 /6 | 0.45 | 15.20 | 0.28 | 15.26 | 1.14 | |
| 09.11.2025 | O-event, dag 3 - Zoorientering | Gul (Lätt) | 29.30 | 37 /148 | 3.03 | 15.39 | 1.37 | 15.19 | 1.18 | |
| 08.11.2025 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | Gul (Lätt) | 20.18 | 21 /88 | – | – | – | – | – | – |
| 07.11.2025 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | D14 | 44.01 | 91 /93 | – | – | – | – | – | – |
| 01.10.2025 | Nattjakta - #2 - Kongsvinger | D-KORTA NATTEN | 37.21 | 3 /3 | 1.23 | 18.39 | 0.41 | 17.55 | 1.33 | |
| 28.08.2025 | O-karusell 8 og Le Tour de Glåmdal 6 | C-14 | 29.17 | 3 /6 | 4.42 | 13.50 | 2.13 | 15.19 | 1.28 | |
| 14.08.2025 | O-Karusell 7 | Lett | 17.32 | 5 /10 | 1.52 | (22.48) | 2.26 | 15.19 | 1.28 | |
| 09.06.2025 | Pinseløpet dag 3 | C-åpen 10-16 | 59.05 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2025 | Pinseløpet dag 2 | C-åpen 10-16 | 38.51 | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2025 | O-karusell 5 | Kort | 1.09.25 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2025 | O-karusell 4 / motionsorientering / Le Tour de Glåmdal 2 | C-14 | 48.59 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2025 | O-karusell 2 2025 | Lett | 31.15 | 6 /10 | 0.01 | 20.15 | 0.01 | 19.47 | 1.27 | |
| 02.11.2024 | O-karusell Finale 2024 | Kort | 38.46 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Morokulien 2-dagers | N1-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Morokulien 2-dagers | N2-åpen 9-16 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2024 | O-karusell 4 | Lett | 29.15 | 6 /11 | 0.22 | (28.04) | 0.21 | 18.52 | 1.41 | |
| 09.05.2024 | O-karusell 3 | Lett | 4.16 | 1 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2024 | O-karusell 3 | Lett | 22.56 | 12 /15 | 1.20 | 18.37 | 1.05 | 18.52 | 1.41 | |
| 25.04.2024 | O-karusell 2 | KORT | 1.00.12 | 12 /12 | 1.20 | 29.10 | 0.39 | 24.34 | 2.01 | |
| 24.08.2023 | Tour de Glåmdal / O-karusell 9 med klubbmesterskap | D-16C | 1.13.08 | 3 /3 | 16.35 | (33.41) | 8.05 | 23.06 | 2.44 | |
| 22.06.2023 | O-karusell 6 | Lett | 27.13 | 12 /18 | 6.25 | (24.01) | 6.26 | 14.27 | 2.04 | |
| 08.06.2023 | O-Karusell 4 | Lett | 32.58 | 13 /20 | 5.36 | (22.58) | 3.54 | 14.27 | 2.04 | |
| 11.05.2023 | O-Karusell 2 | Kort | 21.52 | 9 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2023 | O-Karusell 2 | Lett | 7.34 | 4 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2023 | O-Karusell 1 | Lett | 30.06 | 2 /13 | 3.27 | 12.46 | 1.28 | 12.58 | 1.16 | |
| 18.09.2022 | Le Tour de Glåmdal Finale | D16C | 1.11.53 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2022 | O-karusell 9 | Kort | 1.02.33 | 4 /8 | 12.12 | 24.51 | 4.51 | 20.00 | 1.30 | – |
| 01.09.2022 | O-karusell 8 | Kort | 1.10.48 | 8 /15 | 3.49 | 24.15 | 1.18 | 20.00 | 1.30 | – |
| 01.09.2022 | O-karusell 8 | Lett | 14.59 | 7 /14 | 2.07 | 16.13 | 2.17 | 14.03 | 1.12 | |
| 25.08.2022 | KLUBBMESTERSKAP/O-KARUSELL | D 13-14 | 39.56 | 1 /4 | 4.50 | 26.28 | 3.12 | – | – | – |
| 24.05.2022 | O-karusell 3 / Tour de Glåmdal 2 | D-16C | – | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2022 | O-Karusell 2 | Lett | 13.38 | 2 /18 | 0.39 | 10.27 | 0.30 | 12.01 | 1.06 | |
| 13.09.2020 | Le Tour de Glåmdal finale | N | 27.58 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2020 | Le Tour de Glåmdal 5 | N | 46.42 | 5 /7 | 3.28 | 18.26 | 1.22 | 17.04 | 1.00 | |
| 15.09.2019 | Finale Tour de Glåmdal - Klubbmesterskap Eidskog O-lag | N-LØYPE | 24.11 | 21 /28 | 1.34 | 19.39 | 1.16 | 17.46 | 1.01 | |
| 08.08.2019 | O-karusell 7, mosjonsorientering | Lett | 23.15 | 7 /15 | 1.12 | 17.54 | 0.55 | 17.57 | 1.09 | – |
| 18.06.2019 | Le Tour de Glåmdal 4 | N | 30.05 | 3 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2019 | Finndulten | N-åpen | 37.29 | 9 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2019 | le Tour de Glåmdal nr 2 / O-karusell nr 4 | N-LØYPE | 20.41 | 14 /31 | 1.03 | 17.44 | 0.54 | 17.14 | 1.02 | |
| 07.05.2019 | le Tour de Glåmdal #1 2019 | N | 15.28 | 10 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2019 | O-karusellen 1 | Lett | 15.13 | 9 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 10.10.2018 | NATTJAKTA #2 - 2018 | Nybegynner | 51.45 | 6 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2018 | Le Tour de Glåmdal 6 | N | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2018 | Emil-løpet 2018 | N-åpen | 18.38 | – | 0.55 | 20.08 | 0.59 | 18.31 | 1.10 | – |
| 26.04.2018 | O-karusell 1 | Lett | 30.23 | 10 /27 | 1.52 | 16.50 | 1.02 | 17.57 | 1.24 | – |
| 07.09.2017 | O-karusell 8, motionsorientering | N | 44.02 | 2 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2017 | KM mellomdistanse - Finndulten | N-åpen | 51.20 | – | 4.56 | 24.13 | 2.20 | – | – | – |
| 25.05.2017 | O-karusell 3 | Lett | 45.27 | 16 /21 | 4.28 | 26.47 | 2.38 | – | – | – |