Løperprofil
Maren Gederaas
Stjørdals-Blink
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
9 løp
C-rankingen
4 løp
N-rankingen
11 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.24
- Løpskapasitet
- 14.42
- O-evne
- 1.42
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.02
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 99 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 27.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2617 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3789 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0834 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0609 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,9 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,17 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3329 |
| bomVekt | 9,93 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5935 |
| bomStorSigma | 0,6723 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0357 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0739 |
| havariVekt | 3,2 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0006 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3911,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4364,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.51
- Løpskapasitet
- 8.40
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.23
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 58 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 07.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0676 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1282 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0555 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0426 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,12 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,36 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0586 |
| bomVekt | 16,23 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0555 |
| bomStorSigma | 0,6473 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0724 |
| havariVekt | 1,46 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,3201 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0015 |
| fartSesongSin | −0,0039 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3214,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3280,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
nr. 152 av 336
Nr. 152 av 336 blant kvinner i Norge · nr. 72 av 97 i klassen D13–14 · nr. 33 av 44 i 2013-kullet
- Forventet kmtid
- 15.41
- Løpskapasitet
- 13.18
- O-evne
- 2.24
- Jevnhet ±
- 14,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.33
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 104 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 26.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0312 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,07 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1452 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0346 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,96 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,84 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,095 |
| bomVekt | 87,45 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6453 |
| bomStorSigma | 0,8238 |
| antallBom | 24 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0407 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1581 |
| havariVekt | 8,73 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0206 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0943 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0029 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3127,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3691,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.35
- Løpskapasitet
- 12.54
- O-evne
- 1.41
- Jevnhet ±
- 12,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.06
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 20.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0064 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0728 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1271 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0726 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,53 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,23 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9582 |
| bomVekt | 23,07 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5385 |
| bomStorSigma | 0,7747 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,044 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0803 |
| havariVekt | 2,63 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0074 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8764 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0024 |
| fartSesongSin | −0,0055 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3043,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3442,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.58
- Løpskapasitet
- 7.29
- O-evne
- 1.29
- Jevnhet ±
- 13,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.28
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 01.05.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,5254 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,5545 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1331 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1514 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,09 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,97 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,011 |
| bomVekt | 15,2 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4091 |
| bomStorSigma | 0,7844 |
| antallBom | 22 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0342 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0308 |
| havariVekt | 0,66 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6443 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0006 |
| fartSesongSin | 0,0008 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1789,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2145,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 0 | 29.09.2026 Nattløp Fellesstart, bom 2.48 | 103 | – |
| Bom over fem minutter | 217 | 05.05.2026 Stjørdalskarusell nr. 3 - 2026, bom 16.13 | 217 | – |
| Bom over ti minutter | 217 | 05.05.2026 Stjørdalskarusell nr. 3 - 2026, bom 16.13 | 356 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29.09.2026 | Nattløp Fellesstart | ABC | 39.12 | 29 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2026 | Älgjakten | Älgjakten 3 gemensamma kontroller | 41.54 | 31 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2026 | Älgjakten | Älgjakten, 7 | 41.54 | 44 /49 | 6.37 | 19.23 | 3.04 | 16.29 | 1.43 | – |
| 26.09.2026 | Loffelunken | D14 | 38.29 | 19 /31 | 3.29 | 13.25 | 1.13 | 15.19 | 2.01 | |
| 03.09.2026 | STOK ungdomsløp 8 | D 13-14 | 19.19 | 7 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2026 | SMN Cup 4 | D 13-14 | 22.06 | 9 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2026 | SK#9 Nævra | B3 | 58.08 | 12 | 3.11 | (23.25) | 1.17 | 16.04 | 2.28 | |
| 21.08.2026 | Midt-Norsk Mesterskap • Ungdomsløp 6 - Sprint | D 13-14 | 14.57 | 15 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2026 | O-festivalen lang | D 13 | 1.02.07 | 18 /23 | 9.04 | 18.19 | 2.40 | 16.29 | 2.43 | |
| 19.06.2026 | O-festivalen sprint | D 13 | 23.06 | 18 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2026 | SMN-cup 3 | D 13-14 | 15.00 | 7 /9 | 0.30 | 14.41 | 0.29 | 16.29 | 2.43 | |
| 06.06.2026 | Vårløpet 2026 | D 13-14 | 33.23 | 7 /8 | 5.24 | 14.39 | 2.22 | 16.29 | 2.43 | |
| 28.05.2026 | Ungdomsløp 3 | D 13-14 | 39.44 | 6 /16 | 4.16 | 14.06 | 1.32 | 16.30 | 2.46 | |
| 26.05.2026 | Treningsløp 4 | B | 56.17 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2026 | Ungdomsløp 2 | D 13-14 | 26.33 | 4 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2026 | KM sprint NTOK/SMN Cup nr 2 | D1314 | 22.14 | 8 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2026 | Ungdomsløp 1 | D 13-14 | 38.03 | 8 /17 | 5.29 | 15.09 | 2.12 | 16.30 | 2.46 | |
| 07.05.2026 | Trondheim sprintcup, løp 5 | D 13-14 | 29.04 | 16 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2026 | Stjørdalskarusell nr. 3 - 2026 | B3 | 1.00.00 | 11 | 19.33 | 21.18 | 6.56 | 16.30 | 2.46 | |
| 26.04.2026 | Blåveisløpet | D 13-14 | 1.07.41 | 6 /6 | 12.42 | 26.20 | 4.56 | 21.18 | 3.31 | – |
| 21.04.2026 | SK 2 | B4 | 29.30 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2026 | SMN-cup nr. 1 | D 13-14 | 21.57 | 8 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 07.04.2026 | Treningsløp SBO | A1 | 11.36 | 22 | 0.29 | 9.20 | 0.23 | 9.36 | 0.11 | – |
| 07.04.2026 | Treningsløp SBO | A3 | 16.29 | 22 | 1.26 | 9.46 | 0.51 | 9.36 | 0.11 | – |
| 04.02.2026 | Malvik Inne-O, Malvik VGS | C | 15.09 | 18 /31 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2025 | Älgjakten | Älgjakten utom tävlan 3 gemensamma kontroller | 12.46 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2025 | Älgjakten | Älgjakten utom tävlan, 8 | 12.46 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2025 | Loffelunken | Gul 2,5 | 34.36 | 7 /23 | 2.49 | 16.48 | 1.22 | 15.18 | 1.39 | |
| 02.09.2025 | SK#10 | C | 36.36 | 7 | 3.52 | 20.00 | 2.07 | 15.14 | 1.39 | |
| 26.08.2025 | Stjørdalskarusell 9 Meråker | C2 | 46.51 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2024 | SK7 Meråker | C2 | 28.36 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2024 | Midt-Norsk mesterskap, Langdistanse | D 11-12 | 23.00 | 10 /15 | 2.22 | 12.53 | 1.20 | 14.11 | 2.00 | |
| 23.08.2024 | Midt-Norsk mesterskap, Sprint | D 11-12 | 19.13 | 13 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2024 | SK6 Svartkamhytta | C2 | 41.19 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2024 | STOK Ungdomsløp 1 | D 11-12 | 30.39 | 16 /27 | 8.05 | 18.36 | 4.54 | 16.02 | 2.31 | – |
| 14.05.2024 | Stjørdalskarusell nr. 2-2024 | Løype: C AB | 56.14 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2024 | Treningsløp SBO | B3 | 46.13 | 11 | 6.40 | 26.07 | 3.46 | – | – | – |
| 15.08.2023 | Stjørdalskarusell nr. 6-2023 | C2 | 52.49 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2023 | Treningsløp Åstjønna | C2 | 36.52 | 9 | 2.50 | 22.30 | 1.44 | – | – | – |
| 01.05.2023 | Vårløpet | D 9-10 | 21.23 | – | 2.54 | 12.01 | 1.38 | 11.47 | 1.32 | |
| 18.09.2022 | Älgjakten | Älgjakten 7 gemensamma kontroller | 20.54 | 8 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2022 | Älgjakten | Älgjakten, 7 | 20.54 | 8 /27 | 0.44 | 9.57 | 0.21 | – | – | – |
| 17.09.2022 | Loffelunken med Ungdomsserien, #6 | D10 | 31.19 | 15 /21 | 9.13 | 14.48 | 4.21 | 12.03 | 1.34 | |
| 13.09.2022 | Stjørdalsmesterskap 2022 | N | 13.43 | – | 0.42 | 12.27 | 0.38 | 12.03 | 1.34 | |
| 27.08.2022 | KM mellomdistanse NTOK | N-åpen | 21.46 | – | 1.37 | 9.19 | 0.42 | 11.01 | 1.22 | |
| 23.08.2022 | SK07-2022 | N1,5 | 20.55 | – | 2.13 | 10.20 | 1.06 | 11.01 | 1.22 | |
| 31.05.2022 | Stjørdalskarusell nr. 2-2022 | N1,5 | 19.08 | – | 9.30 | 13.18 | 6.36 | 11.07 | 1.38 | |
| 24.05.2022 | Treningsløp SBO | N1,5 | 25.55 | – | 3.36 | (17.42) | 2.27 | 11.07 | 1.38 | |
| 07.04.2022 | TA-sprint 1 | Åpen 1,5 | 18.39 | – | 4.17 | 16.15 | 3.44 | 12.48 | 0.17 | – |
| 14.08.2021 | Midt-Norsk Mesterskap, Langdistanse | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.08.2021 | Midt-Norsk Mesterskap, Sprint | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2021 | Vårløpet 2021 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2021 | Trening 2 Vikanåsen | N1,5 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2020 | Nattløp Meråker | N | 17.43 | 4 | 1.21 | 15.23 | 1.10 | 15.14 | 0.58 | |
| 01.09.2020 | Treningsløp Stjørdals-Blink | N 1,2 | 22.40 | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.08.2020 | Stjørdalskarusell #9 | N 1,5 | 36.31 | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.08.2020 | TA-sprint nr.3 - 2020 | Åpen 1,5 | 28.12 | – | 4.15 | 18.07 | 2.44 | – | – | – |
| 10.09.2019 | Stjørdalskarusell nr. 11 | Nybegynner | 18.05 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2019 | Treningsløp Selbuskogen | N-åpen | 24.39 | – | 2.00 | 22.21 | 1.49 | 18.30 | 0.57 | |
| 25.06.2019 | Stjørdalsmesterskap (Stjørdalskarusell 2019 - Løp 7) | N-åpen | 31.32 | – | 3.32 | (27.57) | 3.08 | 17.00 | 1.00 | – |
| 11.06.2019 | Stjørdalskarusell 2019 - Løp 5 | N1,5 | 18.58 | – | 0.22 | 17.43 | 0.21 | 17.00 | 1.00 | – |
| 14.05.2019 | Stjørdalskarusell 2019 - Løp 1 | N1,5 | 18.42 | – | 2.33 | 14.04 | 1.55 | – | – | – |
| 22.05.2018 | Stjørdalskarusell 2018 - Løp 2 | Nybegynner | 20.11 | – | – | – | – | – | – | – |