Løperprofil
Elise Maroni Stavik
Byåsen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.51
- Løpskapasitet
- 7.39
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.45
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 65 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 16.01.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0566 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4148 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2018 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,36 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0131 |
| bomVekt | 1,41 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1667 |
| bomStorSigma | 0,6795 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,085 |
| havariVekt | 0,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2839,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2912,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.11
- Løpskapasitet
- 14.27
- O-evne
- 3.44
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 2.11
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 141 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 15.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1218 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3625 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0832 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1132 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,15 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,15 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1261 |
| bomVekt | 5,42 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,9474 |
| bomStorSigma | 0,9536 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0797 |
| havariVekt | 0,39 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3400,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4280,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.37
- Løpskapasitet
- 10.57
- O-evne
- 1.40
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.50
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 111 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 01.10.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1521 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1361 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0638 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,64 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,84 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7851 |
| bomVekt | 19,48 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7056 |
| bomStorSigma | 0,794 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0474 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,079 |
| havariVekt | 2,24 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0005 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8606 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2586,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2978,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.02
- Løpskapasitet
- 8.41
- O-evne
- 1.21
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 2.33
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 78 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 26.08.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,373 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4035 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0997 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,227 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,72 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9682 |
| bomVekt | 2,5 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3625 |
| bomStorSigma | 0,7765 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0324 |
| havariVekt | 0,12 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2076,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2399 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 16 | 15.08.2024 Ungdomsløp nr. 5, bom 11.15 | 94 | – |
| Bom over fem minutter | 16 | 15.08.2024 Ungdomsløp nr. 5, bom 11.15 | 124 | – |
| Bom over ti minutter | 16 | 15.08.2024 Ungdomsløp nr. 5, bom 11.15 | 132 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01.10.2025 | Byåsennatta | C-åpen | 21.55 | 1 /6 | 0.27 | 12.03 | 0.15 | 13.24 | 1.40 | |
| 12.09.2025 | Tour de Trondheim dag 1 (KM Sprint Nord-Trøndelag) | C-åpen 13-20 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2025 | Ungdomsløp 5 | C-åpen 10-16 | 22.57 | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.06.2025 | Sommerløpene i Nord-Østerdal, løp 1 | D 13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.09.2024 | Åpent klubbmesterskap Mellomdistanse | C-åpen | 39.19 | 2 /3 | 1.38 | 15.01 | 0.37 | 14.44 | 1.57 | |
| 01.09.2024 | Tour de Trondheim dag 3 (KM Lang) | C-åpen 10-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2024 | Ungdomsløp nr. 5 | D 13-14 | 1.17.02 | 5 /5 | 14.56 | 26.26 | 5.07 | 20.56 | 3.41 | – |
| 30.05.2024 | STOK Ungdomsløp 3 - Skogskarene | C-åpen 13-20 | 28.48 | 1 /3 | 1.38 | 12.44 | 0.43 | 14.41 | 2.11 | |
| 08.05.2024 | Trondheim Sprintcup - løp 5 | C-åpen | 10.49 | 2 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 02.05.2024 | Trondheim sprintcup, løp 4 | C-åpen 10-16 | 18.32 | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2024 | Trondheim Sprintcup, løp 3 | C-åpen | 15.20 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2024 | Trondheim sprintcup, løp 2 | C-åpen | 11.53 | 1 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 11.04.2024 | Trondheim sprintcup, løp 1 | C-åpen | 22.34 | 3 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 21.10.2023 | Åpent klubbmesterskap Mellomdistanse | D 11-12 | 34.06 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2023 | Jaktprøven | DH -12 | 0.01 | 55 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 04.10.2023 | Byåsennatta | Parløp D/H 10-14 | 32.43 | 4 /6 | 1.32 | 21.46 | 1.01 | – | – | – |
| 08.09.2023 | Tour de Trondheim dag 1 m/Ungdomsløp 8 | D 11-12 | 18.21 | 7 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2023 | STOK Ungdomsløp 7 | D 11-12 | 18.57 | 8 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2023 | Ungdomsløp 6 | D 11-12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2023 | STOK Ungdomsløp 4 | D 11-12 | 34.45 | 4 /9 | 2.42 | 15.23 | 1.12 | 16.19 | 2.52 | |
| 04.06.2023 | Tradisjonsbæreren - KM langdistanse STOK | D 11-12 | 49.17 | 4 /4 | 17.24 | (23.40) | 8.22 | 16.19 | 2.52 | |
| 02.06.2023 | Trondheim Open, dag 1 (ungdomsløp) | D 11-12 | 38.33 | 8 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2023 | STOK Ungdomsløp 2 | D 11-12 | 32.57 | 6 /18 | 6.07 | 14.07 | 2.37 | 14.17 | 2.04 | – |
| 13.05.2023 | KM Sprint | D 11-12 | 16.39 | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.05.2023 | Trondheim sprintcup, løp 5 | D 11-12 | 20.04 | 5 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 13.04.2023 | Trondheim sprintcup - løp 2 | D 11-12 | 13.58 | 4 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 30.03.2023 | Trondheim sprintcup, løp 1 | D 11-12 | 25.55 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2022 | STOK Ungdomsløp 8 | D 11-12 | 29.15 | 9 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2022 | Midt-Norsk Mesterskap, Sprint | C-åpen 10-16 | 17.22 | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2022 | Verdal 2-dagers - Dag 1 | D 11-12 | 30.04 | 5 /6 | 4.47 | 17.20 | 2.45 | – | – | – |
| 23.04.2022 | Vårsleppet | D 11-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2022 | Vårsleppet | D 11-12 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 16.01.2022 | Byåsen Vintercup #1 | K | 21.00 | 10 /10 | 0.27 | 11.38 | 0.15 | – | – | – |
| 26.08.2021 | Ungdomsløp 6 | D 9-10 | 24.24 | – | 1.45 | 13.54 | 1.00 | 13.45 | 1.02 | – |
| 20.05.2021 | Ungdomsløp 1 | N-åpen | 16.39 | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.10.2020 | Klubbmesterskap Mellom | N-åpen | 0.00 | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2020 | Tour de Trondheim og Student-NM | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2020 | Tour de Trondheim - Mellom (ungdomsløp 4) | N-åpen | 45.43 | – | 5.31 | (22.52) | 2.46 | 15.27 | 1.17 | – |
| 20.08.2020 | Ungdomsløp 5 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.08.2020 | STOK ungdomsløp Melhus | N-åpen | 16.24 | 4 /8 | 0.00 | 14.07 | 0.00 | – | – | – |
| 18.06.2020 | Ungdomsløp | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |