Løperprofil
Lars Olsen
Tverlandet
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
6 løp
B-rankingen
7 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 23.16
- Løpskapasitet
- 21.39
- O-evne
- 1.37
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 4.25
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 92 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i mars (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 11.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,6486 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,7573 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0906 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1736 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,06 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,39 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2528 |
| bomVekt | 15,78 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5209 |
| bomStorSigma | 0,7905 |
| antallBom | 28 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0475 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0927 |
| havariVekt | 0,56 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4466 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0027 |
| fartSesongSin | −0,0059 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5762,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 6194,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.34
- Løpskapasitet
- 10.21
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.43
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 70 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 05.06.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2448 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5519 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2292 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,32 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0245 |
| bomVekt | 1,97 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2448 |
| bomStorSigma | 0,6849 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,085 |
| havariVekt | 0,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3838,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3918 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.46
- Løpskapasitet
- 15.28
- O-evne
- 2.19
- Jevnhet ±
- 9,4 %
- Usikkerhet ±
- 3.42
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 96 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 24.05.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1887 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2319 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0935 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1895 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,74 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1103 |
| bomVekt | 8,44 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5676 |
| bomStorSigma | 0,8558 |
| antallBom | 19 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1052 |
| havariVekt | 0,45 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3638,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4182,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 11.09.2022 DM Stafet og Lang, DM Lang/Åbne baner, bom 2.44 | 52 | – |
| Bom over fem minutter | 4 | 11.09.2022 DM Stafet og Lang, DM Lang/Åbne baner, bom 7.19 | 138 | – |
| Bom over ti minutter | 171 | 04.08.2020 Saltenkarusell 10 - Skjerstad, bom 12.21 | 171 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 28.12.2023 | Romjuls-o-løpet | AB-løype | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2023 | Saltenkarusell 10 - Heggmoen | B | 1.06.27 | 20 /17 Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2022 | DM Stafet og Lang, DM Lang/Åbne baner | H65 | 2.39.29 | 28 /29 | 18.59 | 28.46 | 3.26 | 23.34 | 1.52 | |
| 23.08.2022 | Saltenkarusell 11 - Keiservarden | B | 1.20.32 | 10 /9 Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2022 | Saltenkarusell 4- Festvåg | B | 1.01.02 | 5 /9 | 9.11 | 16.15 | 2.27 | 16.09 | 2.11 | |
| 16.04.2022 | Påskeløbet 3. etape | H65 | 1.47.45 | 46 /53 | 5.23 | 23.47 | 1.11 | 21.57 | 1.22 | |
| 15.04.2022 | Påskeløbet 2. etape | H65 | 1.09.26 | 53 /55 | 6.56 | 24.05 | 2.24 | 21.57 | 1.22 | |
| 14.04.2022 | Påskeløbet 1. etape | H65 | 1.33.04 | 51 /57 | 10.49 | 22.28 | 2.37 | 21.57 | 1.22 | |
| 26.03.2022 | Danish Spring, Mellemdistance/Mellemdistance, Åbne baner | M65 | 1.26.35 | 18 /18 | 5.03 | 22.51 | 1.20 | 21.06 | 1.03 | |
| 22.02.2022 | Vintercup 5 Nord universitet | Kort | 26.04 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 14.12.2021 | Vintercup | 2,5km | 34.08 | 3 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 30.10.2021 | Bornholm Höst-Open Etape 1 | H65 | 2.03.26 | 41 /50 | 6.07 | 26.31 | 1.19 | 21.30 | 1.05 | – |
| 13.08.2021 | NNM Sprint | C-åpen 17- | 19.33 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2021 | Saltenkarusell 7 - Fridalen | B | 37.24 | 5 /15 | 1.11 | 12.53 | 0.24 | 14.59 | 1.51 | |
| 05.06.2021 | DM sprint, DM sprint/Åbne baner | H65 | 27.37 | 13 /14 | 3.10 | 14.26 | 1.39 | – | – | – |
| 11.05.2021 | Saltenkarusell 2 - Tverlandsmarka | B | 1.10.00 | 3 /7 | 14.55 | 17.14 | 3.40 | 15.45 | 2.14 | |
| 04.05.2021 | Saltenkarusell 1 - Hopen | B | 31.27 | 6 /14 | 0.43 | 12.46 | 0.17 | 15.45 | 2.14 | |
| 04.08.2020 | Saltenkarusell 10 - Skjerstad | B | 1.31.51 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2020 | Saltenkarusell 9 - Arlia | B | 1.56.26 | 9 /9 Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2020 | Saltenkarusell 7- Heia | B | 48.13 | 3 /10 | 1.22 | 13.54 | 0.24 | 16.33 | 1.50 | – |
| 09.06.2020 | Saltenakrusell 6 - Heggmoen | B | 1.15.57 | 19 /20 | 3.14 | 22.26 | 0.57 | 16.33 | 1.50 | – |
| 02.06.2020 | Saltenkarusell 5 -Hatten (Ospeneset/Heggmoen) | B | 57.45 | 14 /16 | 9.23 | 18.36 | 3.01 | 16.33 | 1.50 | – |
| 21.01.2020 | Vintercup 4 | M | 30.24 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 05.01.2020 | Ski-o Valnesfjord-sprinten | C2 | 56.32 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 29.12.2019 | Romjuls gate-o | A2 | 51.56 | 11 /13 | 3.59 | 14.50 | 1.08 | – | – | – |