Løperprofil

Marita Jacobsen

Frol

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Én graf per ranking løperen har nok løp i — klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke. Tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

Skogsrankingen

9 løp
13.0014.0015.0016.0017.00202420252026Bygdakamp 1 26.04.2023: 12.39Älgjakten 22.09.2024: 14.46O-sjuer 8 / Bygdakamp 5 (Heståsdalen) 20.08.2025: 14.32Midt-Norsk mesterskap, langdistanse 23.08.2025: 14.44O-sjuer 9 Furuhevilen (Dalaelva) 27.08.2025: 14.09Loffelunken 20.09.2025: 15.31Älgjakten 21.09.2025: 12.55O-sjuer 8 - Moan 17.06.2026: 13.23O-festivalen mellom 20.06.2026: 17.21

Sprintrankingen

5 løp
9.009.159.309.4510.0020252026U-cup 1 04.04.2024: 9.45U-cup 3 25.04.2024: 10.04U-cup 8 14.09.2024: 9.13O-sjuer 1 - Røstad 08.04.2026: 9.13O-sjuer 9 - Frol barneskole 19.08.2026: 10.05

B-rankingen

29 løp
14.0016.0018.0020.002023202420252026O-sjuer 3, Langåselva 11.05.2022: 16.24O-sjuer 4 BK2, Nybrotta 18.05.2022: 15.56O-sjuer 8, Vulusjøen 24.08.2022: 18.20O-sjuer 9, Masteråsen 07.09.2022: 13.56Blåveisløpet 23.04.2023: 16.18O-sjuer 3, Børsåsen 03.05.2023: 12.48Bygdakamp 2 10.05.2023: 15.13O-sjuer 4, Storåsen 24.05.2023: 12.33O-sjuer 6, Skallstuggu 07.06.2023: 15.58Oppdal 2-dagers. Dag 2 11.06.2023: 21.12Bygdakamp 5 23.08.2023: 16.39O-sjuer 8, Langåselva 30.08.2023: 15.55Loffelunken med Ungdomsserien, #7 23.09.2023: 14.29O7-2 Børsåsen 24.04.2024: 13.08Bygdakamp 2 08.05.2024: 12.55Vårløpet 09.06.2024: 12.49O7-6 / BK-4 Masteråsen 12.06.2024: 15.21O7-9 Nybrotta (gamle skistadion) 04.09.2024: 17.21Bygdakamp 6 18.09.2024: 13.58Loffelunken med ungdomsserien, #8 21.09.2024: 17.02O-sjuer 3 Masteråsen 30.04.2025: 13.39Blåveisløpet 11.05.2025: 14.08O-sjuer 5 / Bygdakamp 2 Nybrotta HL-arena 21.05.2025: 19.56O-sjuer 6 Storåsen/Langåselva 11.06.2025: 13.26O-sjuer 3 - Masteråsen 22.04.2026: 13.06O-sjuer 4 - Storåsen, Langåselva 06.05.2026: 14.27O-sjuer 10 - Storlidalen 02.09.2026: 16.00O-sjuer 11/Bygdakamp 6 - Vulusjøen (Skallstuggu) 09.09.2026: 14.15

C-rankingen

4 løp
13.3015.0016.3018.0019.30202420252026O-sjuer 7, Masteråsen 16.08.2023: 16.27O-sjuer 7, Storlidalen 14.08.2025: 19.17O-sjuer 5/Bygdakamp 2 - Masteråsen 13.05.2026: 14.13Bygdakamp 5 - Lynhalla Nord 26.08.2026: 15.05

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Skogsrankingen

nr. 1231 av 2067

Nr. 1231 av 2067 blant kvinner i Norge · nr. 99 av 118 i klassen D35–39 · nr. 16 av 23 i 1990-kullet

Forventet kmtid
14.58
Løpskapasitet
13.25
O-evne
1.33
Jevnhet ±
7,0 %
Usikkerhet ±
0.31
Sikkerhet
7
Bommer per løp
3,9
Typisk bom
82 s
Disk/brutt
9 %
Distanseprofil
best på korte (+0,4 % per dobling)
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
10 (sist 20.06.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,1714
fartMuRaa (evne før krymping)0,1831
fartSigma (dagsform-spredning)0,0702
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0342
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)3,04
evidensVekt (sikkerheten)7,28
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,4196
bomVekt73,85
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,4093
bomStorSigma0,7096
antallBom23
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0893
havariTrening (disk/brutt, trening)0,1109
havariVekt6,66
fartLengdeSens (distanseprofilen)0,0053
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)1,263
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0004
fartSesongSin0,0002
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,1831
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)676,3
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3569,6
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3981,9
beregnet06.11.2026

Sprintrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
9.21
Løpskapasitet
9.12
O-evne
0.09
Jevnhet ±
5,3 %
Usikkerhet ±
0.19
Sikkerhet
4
Bommer per løp
1,0
Typisk bom
51 s
Disk/brutt
6 %
Distanseprofil
nøytral
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
5 (sist 19.08.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,1267
fartMuRaa (evne før krymping)0,1447
fartSigma (dagsform-spredning)0,0528
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0326
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)1,62
evidensVekt (sikkerheten)3,64
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,1366
bomVekt47,22
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)3,9393
bomStorSigma0,5173
antallBom3
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0586
havariTrening (disk/brutt, trening)0,067
havariVekt2,22
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,6668
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0008
fartSesongSin−0,0008
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,0586
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)485,4
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3409,9
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3468,6
beregnet06.11.2026

B-rankingen

nr. 135 av 336

Nr. 135 av 336 blant kvinner i Norge · nr. 4 av 13 i klassen D35–39 · nr. 1 av 5 i 1990-kullet

Forventet kmtid
15.07
Løpskapasitet
13.20
O-evne
1.47
Jevnhet ±
9,4 %
Usikkerhet ±
0.22
Sikkerhet
16
Bommer per løp
3,0
Typisk bom
99 s
Disk/brutt
7 %
Distanseprofil
best på korte (+0,4 % per dobling)
Sesongprofil
best i mars (±1,4 %)
Løp i grunnlaget
29 (sist 09.09.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,0404
fartMuRaa (evne før krymping)0,0368
fartSigma (dagsform-spredning)0,0942
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0245
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)4,66
evidensVekt (sikkerheten)15,68
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,8515
bomVekt111,23
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,5975
bomStorSigma0,8274
antallBom55
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0665
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0534
havariVekt8,97
fartLengdeSens (distanseprofilen)0,0054
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,974
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0041
fartSesongSin−0,0138
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2348
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)765,1
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3137,5
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3556,6
beregnet06.11.2026

C-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
15.20
Løpskapasitet
13.51
O-evne
1.28
Jevnhet ±
9,5 %
Usikkerhet ±
0.51
Sikkerhet
3
Bommer per løp
3,8
Typisk bom
73 s
Disk/brutt
5 %
Sesongprofil
best i april (±0,9 %)
Løp i grunnlaget
5 (sist 26.08.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,0819
fartMuRaa (evne før krymping)0,0691
fartSigma (dagsform-spredning)0,0946
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0543
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)1,67
evidensVekt (sikkerheten)2,98
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,1545
bomVekt26,53
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,2947
bomStorSigma0,6611
antallBom13
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0481
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0533
havariVekt2,28
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0002
fartSesongSin−0,0093
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,6
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3270,5
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)3617,4
beregnet06.11.2026

N-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
17.05
Løpskapasitet
16.10
O-evne
0.55
Jevnhet ±
13,0 %
Usikkerhet ±
2.09
Sikkerhet
1
Bommer per løp
2,9
Typisk bom
60 s
Disk/brutt
3 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
4 (sist 27.09.2024)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,2451
fartMuRaa (evne før krymping)0,0479
fartSigma (dagsform-spredning)0,13
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,1183
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,15
evidensVekt (sikkerheten)1,3
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,9199
bomVekt6,84
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,0903
bomStorSigma0,6828
antallBom5
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0347
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0311
havariVekt0,46
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0025
fartSesongSin−0,0013
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2096
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)753,1
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3865,8
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)4084
beregnet06.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (709 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 14 02.09.2026 O-sjuer 10 - Storlidalen, bom 4.13 71 nr. 4324
Bom over fem minutter 237 21.05.2025 O-sjuer 5 / Bygdakamp 2 Nybrotta HL-arena, bom 5.38 237 nr. 1373
Bom over ti minutter 239 21.05.2025 O-sjuer 5 / Bygdakamp 2 Nybrotta HL-arena, bom 15.25 469 nr. 3431

Løp

82 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
09.09.2026 O-sjuer 11/Bygdakamp 6 - Vulusjøen (Skallstuggu) B3 39.25 21 2.12 14.15 0.48 14.42 1.47
02.09.2026 O-sjuer 10 - Storlidalen B3 45.25 15 4.44 16.00 1.40 14.42 1.47
26.08.2026 Bygdakamp 5 - Lynhalla Nord C2 44.37 11 4.45 15.05 1.36 14.40 1.28
19.08.2026 O-sjuer 9 - Frol barneskole A4 24.07 21 1.23 10.05 0.35 9.08 0.10
21.06.2026 O-festivalen lang B-åpen 17- – DNS – – – – – –
20.06.2026 O-festivalen mellom D 35- 1.19.31 8 /9 12.18 17.21 2.41 15.07 1.42
17.06.2026 O-sjuer 8 - Moan A4 30.11 19 1.38 13.23 0.43 15.07 1.42
03.06.2026 O-sjuer 7 - Furuhevilen A4 1.10.31 DSQ – – – – – –
13.05.2026 O-sjuer 5/Bygdakamp 2 - Masteråsen C2 32.07 7 4.51 14.13 2.09 14.12 1.20
06.05.2026 O-sjuer 4 - Storåsen, Langåselva B3 44.47 15 4.50 14.27 1.34 14.36 1.44
22.04.2026 O-sjuer 3 - Masteråsen B3 38.54 12 3.58 13.06 1.20 14.37 1.43
08.04.2026 O-sjuer 1 - Røstad A4 17.52 14 0.17 9.13 0.09 9.15 0.10
21.09.2025 Älgjakten Älgjakten 7 gemensamma kontroller 24.57 29 /40 – – – – – –
21.09.2025 Älgjakten Älgjakten, 7 24.57 21 /33 0.21 12.55 0.11 14.33 1.28
20.09.2025 Loffelunken Blå 3,0 45.39 11 /24 4.39 15.31 1.35 14.33 1.28
17.09.2025 O-karusell 6, Bygdakamp 6 B3 34.50 12 /32 – – – – – –
03.09.2025 O-sjuer 10 Momarka B3 24.16 6 – – – – – –
30.08.2025 KM Lang NTOK D 35- 0.00 Disk – – – – – –
27.08.2025 O-sjuer 9 Furuhevilen (Dalaelva) A4 57.18 13 4.06 14.09 1.01 14.40 1.46
23.08.2025 Midt-Norsk mesterskap, langdistanse AK-åpen 37.22 26 /37 4.40 14.44 1.50 14.40 1.46
20.08.2025 O-sjuer 8 / Bygdakamp 5 (Heståsdalen) A4 59.17 21 7.07 14.32 1.45 14.40 1.46
14.08.2025 O-sjuer 7, Storlidalen C2 31.40 11 1.54 19.17 1.09 18.25 1.16 –
11.06.2025 O-sjuer 6 Storåsen/Langåselva B3 46.47 7 0.13 13.26 0.04 15.16 1.43
04.06.2025 O-karusell 3, Bygdakamp 3 B 3 km 1.07.29 38 /42 1.18 (23.22) 0.36 15.16 1.43
25.05.2025 Verdal 2-dagers B-åpen 17- – – – – – – – –
25.05.2025 Verdal 2-dagers B-åpen 17- – – – – – – – –
21.05.2025 O-sjuer 5 / Bygdakamp 2 Nybrotta HL-arena B3 1.02.29 44 22.14 19.56 7.05 15.06 1.55
11.05.2025 Blåveisløpet B-åpen 17- 41.51 3 /12 2.22 14.08 0.48 15.06 1.55
30.04.2025 O-sjuer 3 Masteråsen B3 49.43 11 2.11 13.39 0.36 14.37 1.34
23.04.2025 O-sjuer 2 Staupshaugen B3 23.18 14 – – – – – –
09.04.2025 O-sjuer 1 Staupsmarka B3 18.45 9 – – – – – –
27.09.2024 SK10 - Spøkelsesløpet N 35.50 – 1.38 18.07 0.50 16.26 0.44
22.09.2024 Älgjakten Älgjakten 7 gemensamma kontroller 34.11 34 /38 – – – – – –
22.09.2024 Älgjakten Älgjakten, 6 34.11 27 /29 3.03 14.46 1.19 14.19 1.08
21.09.2024 Loffelunken med ungdomsserien, #8 Medelsvår 3 km 40.18 28 /39 7.46 17.02 3.17 14.53 1.41
18.09.2024 Bygdakamp 6 B3 46.49 22 1.54 13.58 0.34 14.53 1.41
14.09.2024 U-cup 8 Å2,0 17.35 2 /3 0.22 9.13 0.12 9.13 0.10
11.09.2024 O7-10 Røstad B3 24.43 11 – – – – – –
04.09.2024 O7-9 Nybrotta (gamle skistadion) B3 50.04 20 5.15 17.21 1.49 14.53 1.41
29.08.2024 U-cup 7 Åpen 2.0 0.00 DNS – – – – – –
29.08.2024 O-sjuer 8/U-cup, Furuhevelen B3 – DNS – – – – – –
12.06.2024 O7-6 / BK-4 Masteråsen B3 48.21 28 8.34 15.21 2.43 14.16 1.28
09.06.2024 Vårløpet B-åpen 17- 25.33 1 /15 1.41 12.49 0.51 14.16 1.28
29.05.2024 Bygdakamp 3 / O-karusell 3 Råtass – – – – – – – –
23.05.2024 U-cup 4 / KM Sprint B-åpen 17- 15.18 3 /6 – – – – – –
08.05.2024 Bygdakamp 2 B3 38.41 11 0.21 12.55 0.07 14.17 1.22
28.04.2024 Blåveisløpet B-åpen 17- 0.00 Disk – – – – – –
25.04.2024 U-cup 3 Åpen 2.0 18.13 1 /4 1.05 10.04 0.36 9.28 0.11 –
24.04.2024 O7-2 Børsåsen B3 42.30 9 5.01 13.08 1.33 14.27 1.30
17.04.2024 O-karusell 1 / Bygdakamp 1 B 3 17.10 21 /58 – – – – – –
04.04.2024 U-cup 1 Åpen 2,0km 24.01 1 /6 0.58 9.45 0.24 9.28 0.11 –
23.09.2023 Loffelunken med Ungdomsserien, #7 Medelsvår 3 km 41.55 12 /48 1.58 14.29 0.41 14.57 1.28
13.09.2023 O-sjuer 10, Momarka C2 16.25 13 – – – – – –
06.09.2023 BK 6 / O-sjuer 9, Storlidalen N1 18.12 5 0.00 11.37 0.00 12.45 0.58 –
30.08.2023 O-sjuer 8, Langåselva B3 45.44 19 8.47 15.55 3.03 14.50 1.34
23.08.2023 Bygdakamp 5 B3 53.37 32 1.21 16.39 0.25 14.50 1.34
16.08.2023 O-sjuer 7, Masteråsen C2 46.32 7 3.30 16.27 1.14 15.56 1.24 –
11.06.2023 Oppdal 2-dagers. Dag 2 B-åpen 17- 55.53 15 /22 4.50 21.12 1.50 15.18 1.32
10.06.2023 Oppdal 2-dagers. Dag 1 B-åpen 17- 0.00 Disk – – – – – –
07.06.2023 O-sjuer 6, Skallstuggu B3 35.47 16 3.44 15.58 1.40 15.18 1.32
24.05.2023 O-sjuer 4, Storåsen B3 45.13 3 3.41 12.33 1.01 14.18 1.25
10.05.2023 Bygdakamp 2 B3 39.50 29 4.41 15.13 1.47 14.18 1.25
03.05.2023 O-sjuer 3, Børsåsen B3 35.58 8 0.52 12.48 0.19 14.18 1.25
26.04.2023 Bygdakamp 1 1,5N 17.02 – 0.32 12.39 0.24 14.17 1.07 –
23.04.2023 Blåveisløpet B-åpen 17- 28.43 7 /11 4.57 16.18 2.49 15.36 2.00
19.04.2023 O-sjuer 2, Staupshaugen B3 17.07 5 – – – – – –
12.04.2023 O-sjuer 1, Røstad N1 16.25 14 – – – – – –
21.09.2022 Treningsløp natt, Staupshaugen C 32.43 18 4.20 23.09 3.04 – – –
18.09.2022 Älgjakten Älgjakten 7 gemensamma kontroller 44.59 38 /40 – – – – – –
18.09.2022 Älgjakten Älgjakten, 5 44.59 15 /15 4.06 18.08 1.39 – – –
14.09.2022 O-sjuer 10, Staupsmarka C5 25.09 7 – – – – – –
07.09.2022 O-sjuer 9, Masteråsen B3 51.25 7 3.25 13.56 0.56 15.45 1.41
24.08.2022 O-sjuer 8, Vulusjøen B3 44.58 23 3.04 18.20 1.15 16.54 2.03
08.06.2022 O-sjuer 6, Lavøya N1 28.57 9 3.30 14.57 1.48 14.08 1.18 –
18.05.2022 O-sjuer 4 BK2, Nybrotta B3 45.25 23 2.38 15.56 0.55 16.01 1.58 –
11.05.2022 O-sjuer 3, Langåselva B3 54.55 21 8.22 16.24 2.30 16.01 1.58 –
20.04.2022 O-sjuer 1, Røstad N1 – DNS – – – – – –
08.09.2021 O-sjuer 10, Leva-Fro/Røstad N1 16.34 4 – – – – – –
02.05.2021 Blåveisløpet Publikum 0.00 DNS – – – – – –
04.07.2020 Sommerløpet Publikum 0.00 DNS – – – – – –
22.04.2015 O-sjuer nr 2 og klubbmesterskap sprint N1 – DNS – – – – – –
20.08.2014 Bygdakamp nr.5 N1 16.34 4 0.10 13.05 0.08 – – –

Løp per år

2014: 1 løp120142015201620172018201920202021: 1 løp120212022: 9 løp920222023: 16 løp1620232024: 18 løp1820242025: 19 løp1920252026: 11 løp112026