Løperprofil

Peder Hov Lomsdal

Frol

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Én graf per ranking løperen har nok løp i — klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke. Tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

C-rankingen

18 løp
10.0012.0014.0016.0018.0020.0020182019202020212022202320242025O-sjuer 3/Bygdakamp 1 03.05.2017: 20.36O-sjuer nr. 8 15.08.2018: 20.27O-sjuer 8, Skallstuggu 16.06.2021: 16.41O-sjuer 9, Nybrotta 25.08.2021: 18.28Blåveisløpet 23.04.2023: 13.42O-sjuer 4, Storåsen 24.05.2023: 14.49Midt-Norsk mesterskap, Langdistanse 26.08.2023: 14.06BK 6 / O-sjuer 9, Storlidalen 06.09.2023: 12.19O7-2 Børsåsen 24.04.2024: 12.02Bygdakamp 2 08.05.2024: 16.02Skøynarkarusell 5 og O-sjuer 05.06.2024: 11.03Vårløpet 09.06.2024: 9.57O7-6 / BK-4 Masteråsen 12.06.2024: 11.02KM langdistanse 11.08.2024: 11.14O-karusell 3, Bygdakamp 3 04.06.2025: 10.13TA-cup 5 05.06.2025: 10.34

N-rankingen

11 løp
9.0010.3012.0013.3015.00202020212022O-Sjuer 2 15.05.2019: 11.39O-sjuer 3 / Bygdakamp 3 22.05.2019: 12.09Direkteklasser KM stafett NTOK og STOK 02.06.2019: 15.32Bygdakamp 4 05.06.2019: 15.37O-Sjuer 7 14.08.2019: 13.46O-sjuer 3, Storåsen 28.04.2021: 12.11Blåveisløpet 02.05.2021: 11.09O-sjuer 5, Gjeldsåsen 19.05.2021: 11.00O-sjuer 9, Nybrotta 25.08.2021: 10.20Loffelunken med Ungdomsserien, #6 17.09.2022: 12.18

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

Skogsrankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
9.38
Løpskapasitet
8.17
O-evne
1.21
Jevnhet ±
9,2 %
Usikkerhet ±
1.02
Sikkerhet
1
Bommer per løp
2,9
Typisk bom
89 s
Disk/brutt
4 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
3 (sist 22.09.2024)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,312
fartMuRaa (evne før krymping)−0,117
fartSigma (dagsform-spredning)0,0925
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,1022
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,17
evidensVekt (sikkerheten)1,48
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0704
bomVekt8,23
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,4897
bomStorSigma0,7918
antallBom5
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0439
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0757
havariVekt0,95
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0001
fartSesongSin−0
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,1831
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)676,2
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2205,4
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)2563,8
beregnet05.11.2026

B-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
12.27
Løpskapasitet
10.42
O-evne
1.45
Jevnhet ±
8,4 %
Usikkerhet ±
0.48
Sikkerhet
2
Bommer per løp
5,0
Typisk bom
68 s
Disk/brutt
5 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
3 (sist 13.05.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,1779
fartMuRaa (evne før krymping)−0,1403
fartSigma (dagsform-spredning)0,084
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0618
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)1,2
evidensVekt (sikkerheten)1,87
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,4091
bomVekt14,49
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,2217
bomStorSigma0,6258
antallBom10
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0522
havariTrening (disk/brutt, trening)0,1269
havariVekt3,72
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0005
fartSesongSin−0,0003
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2349
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)764,9
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2519,9
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)2931,4
beregnet05.11.2026

C-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
10.38
Løpskapasitet
9.14
O-evne
1.24
Jevnhet ±
13,1 %
Usikkerhet ±
0.46
Sikkerhet
6
Bommer per løp
3,1
Typisk bom
79 s
Disk/brutt
9 %
Distanseprofil
nøytral
Sesongprofil
best i juni (±0,5 %)
Løp i grunnlaget
18 (sist 04.06.2025)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,3279
fartMuRaa (evne før krymping)−0,3313
fartSigma (dagsform-spredning)0,1307
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,069
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,79
evidensVekt (sikkerheten)5,63
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)0,9397
bomVekt40,86
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,3675
bomStorSigma0,7813
antallBom30
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0909
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0846
havariVekt3,78
fartLengdeSens (distanseprofilen)−0,0001
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,7943
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0047
fartSesongSin−0,0019
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,2
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)2179,8
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)2510,9
beregnet05.11.2026

N-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
9.43
Løpskapasitet
7.46
O-evne
1.57
Jevnhet ±
11,0 %
Usikkerhet ±
1.51
Sikkerhet
3
Bommer per løp
3,4
Typisk bom
91 s
Disk/brutt
3 %
Distanseprofil
nøytral
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
12 (sist 17.09.2022)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)−0,4845
fartMuRaa (evne før krymping)−0,4899
fartSigma (dagsform-spredning)0,1095
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,1749
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,05
evidensVekt (sikkerheten)2,9
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0814
bomVekt8,74
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,5057
bomStorSigma0,9091
antallBom23
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0344
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0317
havariVekt0,38
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0,7819
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0001
fartSesongSin−0,0045
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2095
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)752,6
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)1859,1
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)2324,2
beregnet05.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (498 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 39 13.05.2026 O-sjuer 5/Bygdakamp 2 - Masteråsen, bom 2.04 83 –
Bom over fem minutter 257 10.06.2023 Oppdal 2-dagers. Dag 1, bom 9.49 257 –
Bom over ti minutter 320 17.08.2022 O-sjuer 7 BK 5, Storlidalen, bom 13.57 320 –

Løp

72 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
17.06.2026 O-sjuer 8 - Moan B3 18.19 2 – – – – – –
14.05.2026 KM sprint NTOK/SMN Cup nr 2 H1314 17.02 4 /7 – – – – – –
13.05.2026 O-sjuer 5/Bygdakamp 2 - Masteråsen B3 39.53 15 5.04 12.52 1.38 12.43 1.42
29.04.2026 Bygdakamp 1 B3 59.44 DSQ – – – – – –
26.04.2026 Blåveisløpet B-åpen 10-16 40.08 – – – – – – –
22.04.2026 O-sjuer 3 - Masteråsen B3 35.12 7 2.20 11.51 0.47 12.31 1.29 –
08.04.2026 O-sjuer 1 - Røstad B3 10.32 2 – – – – – –
10.09.2025 O-sjuer 11 Røstad C2 9.52 1 – – – – – –
05.06.2025 TA-cup 5 C-åpen 12.36 2 /11 0.27 10.34 0.23 11.24 1.15
04.06.2025 O-karusell 3, Bygdakamp 3 C 2 km 22.43 1 /27 2.12 10.13 0.59 11.24 1.15
23.04.2025 O-sjuer 2 Staupshaugen B3 19.25 4 – – – – – –
03.04.2025 TA-cup 1 H 13-14 14.16 5 /7 – – – – – –
04.10.2024 KM natt D/H 10-12 0.00 DNS – – – – – –
22.09.2024 Älgjakten Älgjakten 1 gemensamma kontroller 21.39 24 /39 – – – – – –
22.09.2024 Älgjakten Älgjakten, 2 21.39 10 /48 2.32 11.31 1.21 12.26 1.22
21.09.2024 Loffelunken med ungdomsserien, #8 H12 23.28 Disk – – – – – –
11.08.2024 KM langdistanse H 11-12 18.45 3 /4 0.01 11.14 0.01 12.26 1.25
12.06.2024 O7-6 / BK-4 Masteråsen C2 22.47 3 3.29 11.02 1.41 12.22 1.29
09.06.2024 Vårløpet H 11-12 17.34 2 /10 0.02 9.57 0.01 12.22 1.29
05.06.2024 Skøynarkarusell 5 og O-sjuer C2 23.49 1 2.06 11.03 0.58 12.22 1.29
23.05.2024 U-cup 4 / KM Sprint H 11-12 9.41 2 /6 – – – – – –
08.05.2024 Bygdakamp 2 C2 32.26 15 3.39 16.02 1.48 14.01 1.43
24.04.2024 O7-2 Børsåsen C2 19.31 5 1.43 12.02 1.04 13.54 1.46
06.10.2023 KM Natt NTOK Direkte C 40.03 3 /5 – – – – – –
24.09.2023 Älgjakten Älgjakten 2 gemensamma kontroller 29.22 31 /41 – – – – – –
24.09.2023 Älgjakten Älgjakten, 2 29.22 31 /38 5.18 15.51 2.52 14.03 1.35 –
23.09.2023 Loffelunken med Ungdomsserien, #7 H12 53.01 Disk – – – – – –
15.09.2023 Treningsløp natt, Staupsmarka C 1.01.04 4 – – – – – –
13.09.2023 O-sjuer 10, Momarka C2 13.51 7 – – – – – –
06.09.2023 BK 6 / O-sjuer 9, Storlidalen C2 21.33 8 0.47 12.19 0.27 14.50 2.03
30.08.2023 O-sjuer 8, Langåselva C2 27.25 DSQ – – – – – –
26.08.2023 Midt-Norsk mesterskap, Langdistanse H 11-12 33.46 7 /8 4.13 14.06 1.46 15.30 2.16
23.08.2023 Bygdakamp 5 C2 39.07 DSQ – – – – – –
16.08.2023 O-sjuer 7, Masteråsen C2 – DSQ – – – – – –
11.06.2023 Oppdal 2-dagers. Dag 2 H 11-12 30.02 6 /10 – – – – – –
10.06.2023 Oppdal 2-dagers. Dag 1 H 11-12 48.26 10 /10 12.15 (23.32) 5.57 16.24 2.18
24.05.2023 O-sjuer 4, Storåsen C2 30.39 7 0.24 14.49 0.12 15.00 1.47
23.04.2023 Blåveisløpet H 11-12 24.52 3 /5 1.10 13.42 0.39 15.16 2.10
18.09.2022 Älgjakten Älgjakten 4 gemensamma kontroller 21.38 4 /41 – – – – – –
18.09.2022 Älgjakten Älgjakten, 7 21.38 10 /27 1.41 10.17 0.48 – – –
17.09.2022 Loffelunken med Ungdomsserien, #6 H10 26.04 10 /18 1.19 12.18 0.37 13.08 2.20
14.09.2022 O-sjuer 10, Staupsmarka B3 20.59 33 – – – – – –
24.08.2022 O-sjuer 8, Vulusjøen C2 42.10 18 7.53 (27.38) 5.10 16.48 2.36
17.08.2022 O-sjuer 7 BK 5, Storlidalen N1 31.03 12 16.39 (21.59) 11.47 11.50 2.40
14.08.2022 KM Sprint H 9-10 9.30 – – – – – – –
12.06.2022 Oppdal 2-dagers H 9-10 – – – – – – – –
12.06.2022 Oppdal 2-dagers H 9-10 – – – – – – – –
14.05.2022 Blåveisløpet H 9-10 32.38 – – – – – – –
11.05.2022 O-sjuer 3, Langåselva B3 1.03.32 26 7.40 18.58 2.17 – – –
20.04.2022 O-sjuer 1, Røstad C2 21.51 11 – – – – – –
08.09.2021 O-sjuer 10, Leva-Fro/Røstad C2 14.26 6 – – – – – –
25.08.2021 O-sjuer 9, Nybrotta C2 46.43 12 9.24 18.28 3.43 16.43 2.12
25.08.2021 O-sjuer 9, Nybrotta N1 16.05 4 3.07 10.20 2.00 10.40 1.57
21.08.2021 KM sprint H 9-10 16.44 – – – – – – –
16.06.2021 O-sjuer 8, Skallstuggu C2 27.25 13 3.41 16.41 2.14 16.10 1.47
19.05.2021 O-sjuer 5, Gjeldsåsen N1 32.18 5 10.52 11.00 3.42 11.08 1.59
02.05.2021 Blåveisløpet H 9-10 21.20 – 0.58 11.09 0.30 11.08 1.59
28.04.2021 O-sjuer 3, Storåsen N1 17.09 5 5.57 12.11 4.14 10.49 1.36
14.04.2021 O-sjuer 1, Staupshaugen N1 19.14 6 – – – – – –
27.08.2020 TA-sprint 4 Åpen 1,5 0.00 Disk – – – – – –
04.07.2020 Sommerløpet N-åpen – – – – – – – –
11.09.2019 Bygdakamp 6 N1 54.05 66 – – – – – –
14.08.2019 O-Sjuer 7 N1 29.23 – 5.04 13.46 2.22 12.43 1.13
05.06.2019 Bygdakamp 4 N-åpen 19.56 – 2.27 15.37 1.55 12.32 1.06
02.06.2019 Direkteklasser KM stafett NTOK og STOK N-åpen 39.02 – 0.00 15.32 0.00 12.32 1.06
22.05.2019 O-sjuer 3 / Bygdakamp 3 N1 21.37 – 1.50 12.09 1.02 12.15 1.17 –
15.05.2019 O-Sjuer 2 N1 18.37 – 2.56 11.39 1.50 12.15 1.17 –
24.04.2019 BK 1 N 1,5 – DNS – – – – – –
15.08.2018 O-sjuer nr. 8 C2 30.46 20 2.21 20.27 1.34 19.42 1.53
03.05.2017 O-sjuer 3/Bygdakamp 1 C2 46.43 12 9.24 20.36 4.09 18.29 2.12 –
03.05.2017 O-sjuer 3/Bygdakamp 1 N1 16.05 4 3.07 18.31 3.35 – – –
20.08.2014 Bygdakamp nr.5 C2 14.26 6 0.53 14.06 0.52 – – –

Løp per år

2014: 1 løp12014201520162017: 2 løp220172018: 1 løp120182019: 6 løp620192020: 2 løp220202021: 9 løp920212022: 12 løp1220222023: 15 løp1520232024: 10 løp1020242025: 5 løp520252026: 7 løp72026