Løperprofil
Peder Hov Lomsdal
Frol
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
C-rankingen
18 løp
N-rankingen
11 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.38
- Løpskapasitet
- 8.17
- O-evne
- 1.21
- Jevnhet ±
- 9,2 %
- Usikkerhet ±
- 1.02
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 22.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,312 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,117 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0925 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1022 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,17 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,48 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0704 |
| bomVekt | 8,23 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4897 |
| bomStorSigma | 0,7918 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0439 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 0,95 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2205,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2563,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.27
- Løpskapasitet
- 10.42
- O-evne
- 1.45
- Jevnhet ±
- 8,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.48
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 5,0
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 13.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1779 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1403 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,084 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0618 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,2 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,87 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4091 |
| bomVekt | 14,49 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2217 |
| bomStorSigma | 0,6258 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0522 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1269 |
| havariVekt | 3,72 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0005 |
| fartSesongSin | −0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2519,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2931,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.38
- Løpskapasitet
- 9.14
- O-evne
- 1.24
- Jevnhet ±
- 13,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.46
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 79 s
- Disk/brutt
- 9 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i juni (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 18 (sist 04.06.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3279 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3313 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1307 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,069 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,79 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,63 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9397 |
| bomVekt | 40,86 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3675 |
| bomStorSigma | 0,7813 |
| antallBom | 30 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0909 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0846 |
| havariVekt | 3,78 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7943 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0047 |
| fartSesongSin | −0,0019 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2179,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2510,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.43
- Løpskapasitet
- 7.46
- O-evne
- 1.57
- Jevnhet ±
- 11,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.51
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 91 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 17.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4845 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4899 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1095 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1749 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,05 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,9 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0814 |
| bomVekt | 8,74 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5057 |
| bomStorSigma | 0,9091 |
| antallBom | 23 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0344 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0317 |
| havariVekt | 0,38 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7819 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0045 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1859,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2324,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 22 | 13.05.2026 O-sjuer 5/Bygdakamp 2 - Masteråsen, bom 2.04 | 83 | – |
| Bom over fem minutter | 240 | 10.06.2023 Oppdal 2-dagers. Dag 1, bom 9.49 | 240 | – |
| Bom over ti minutter | 303 | 17.08.2022 O-sjuer 7 BK 5, Storlidalen, bom 13.57 | 303 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.06.2026 | O-sjuer 8 - Moan | B3 | 18.19 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2026 | KM sprint NTOK/SMN Cup nr 2 | H1314 | 17.02 | 4 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2026 | O-sjuer 5/Bygdakamp 2 - Masteråsen | B3 | 39.53 | 15 | 5.04 | 12.52 | 1.38 | 12.43 | 1.42 | |
| 29.04.2026 | Bygdakamp 1 | B3 | 59.44 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2026 | Blåveisløpet | B-åpen 10-16 | 40.08 | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2026 | O-sjuer 3 - Masteråsen | B3 | 35.12 | 7 | 2.20 | 11.51 | 0.47 | 12.31 | 1.29 | – |
| 08.04.2026 | O-sjuer 1 - Røstad | B3 | 10.32 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2025 | O-sjuer 11 Røstad | C2 | 9.52 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 05.06.2025 | TA-cup 5 | C-åpen | 12.36 | 2 /11 | 0.27 | 10.34 | 0.23 | 11.24 | 1.15 | |
| 04.06.2025 | O-karusell 3, Bygdakamp 3 | C 2 km | 22.43 | 1 /27 | 2.12 | 10.13 | 0.59 | 11.24 | 1.15 | |
| 23.04.2025 | O-sjuer 2 Staupshaugen | B3 | 19.25 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 03.04.2025 | TA-cup 1 | H 13-14 | 14.16 | 5 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 04.10.2024 | KM natt | D/H 10-12 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2024 | Älgjakten | Älgjakten 1 gemensamma kontroller | 21.39 | 24 /39 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2024 | Älgjakten | Älgjakten, 2 | 21.39 | 10 /48 | 2.32 | 11.31 | 1.21 | 12.26 | 1.22 | |
| 21.09.2024 | Loffelunken med ungdomsserien, #8 | H12 | 23.28 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2024 | KM langdistanse | H 11-12 | 18.45 | 3 /4 | 0.01 | 11.14 | 0.01 | 12.26 | 1.25 | |
| 12.06.2024 | O7-6 / BK-4 Masteråsen | C2 | 22.47 | 3 | 3.29 | 11.02 | 1.41 | 12.22 | 1.29 | |
| 09.06.2024 | Vårløpet | H 11-12 | 17.34 | 2 /10 | 0.02 | 9.57 | 0.01 | 12.22 | 1.29 | |
| 05.06.2024 | Skøynarkarusell 5 og O-sjuer | C2 | 23.49 | 1 | 2.06 | 11.03 | 0.58 | 12.22 | 1.29 | |
| 23.05.2024 | U-cup 4 / KM Sprint | H 11-12 | 9.41 | 2 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2024 | Bygdakamp 2 | C2 | 32.26 | 15 | 3.39 | 16.02 | 1.48 | 14.01 | 1.43 | |
| 24.04.2024 | O7-2 Børsåsen | C2 | 19.31 | 5 | 1.43 | 12.02 | 1.04 | 13.54 | 1.46 | |
| 06.10.2023 | KM Natt NTOK | Direkte C | 40.03 | 3 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2023 | Älgjakten | Älgjakten 2 gemensamma kontroller | 29.22 | 31 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2023 | Älgjakten | Älgjakten, 2 | 29.22 | 31 /38 | 5.18 | 15.51 | 2.52 | 14.03 | 1.35 | – |
| 23.09.2023 | Loffelunken med Ungdomsserien, #7 | H12 | 53.01 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2023 | Treningsløp natt, Staupsmarka | C | 1.01.04 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2023 | O-sjuer 10, Momarka | C2 | 13.51 | 7 | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2023 | BK 6 / O-sjuer 9, Storlidalen | C2 | 21.33 | 8 | 0.47 | 12.19 | 0.27 | 14.50 | 2.03 | |
| 30.08.2023 | O-sjuer 8, Langåselva | C2 | 27.25 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2023 | Midt-Norsk mesterskap, Langdistanse | H 11-12 | 33.46 | 7 /8 | 4.13 | 14.06 | 1.46 | 15.30 | 2.16 | |
| 23.08.2023 | Bygdakamp 5 | C2 | 39.07 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2023 | O-sjuer 7, Masteråsen | C2 | – | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2023 | Oppdal 2-dagers. Dag 2 | H 11-12 | 30.02 | 6 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2023 | Oppdal 2-dagers. Dag 1 | H 11-12 | 48.26 | 10 /10 | 12.15 | (23.32) | 5.57 | 16.24 | 2.18 | |
| 24.05.2023 | O-sjuer 4, Storåsen | C2 | 30.39 | 7 | 0.24 | 14.49 | 0.12 | 15.00 | 1.47 | |
| 23.04.2023 | Blåveisløpet | H 11-12 | 24.52 | 3 /5 | 1.10 | 13.42 | 0.39 | 15.16 | 2.10 | |
| 18.09.2022 | Älgjakten | Älgjakten 4 gemensamma kontroller | 21.38 | 4 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2022 | Älgjakten | Älgjakten, 7 | 21.38 | 10 /27 | 1.41 | 10.17 | 0.48 | – | – | – |
| 17.09.2022 | Loffelunken med Ungdomsserien, #6 | H10 | 26.04 | 10 /18 | 1.19 | 12.18 | 0.37 | 13.08 | 2.20 | |
| 14.09.2022 | O-sjuer 10, Staupsmarka | B3 | 20.59 | 33 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2022 | O-sjuer 8, Vulusjøen | C2 | 42.10 | 18 | 7.53 | (27.38) | 5.10 | 16.48 | 2.36 | |
| 17.08.2022 | O-sjuer 7 BK 5, Storlidalen | N1 | 31.03 | 12 | 16.39 | (21.59) | 11.47 | 11.50 | 2.40 | |
| 14.08.2022 | KM Sprint | H 9-10 | 9.30 | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2022 | Oppdal 2-dagers | H 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2022 | Oppdal 2-dagers | H 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2022 | Blåveisløpet | H 9-10 | 32.38 | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2022 | O-sjuer 3, Langåselva | B3 | 1.03.32 | 26 | 7.40 | 18.58 | 2.17 | – | – | – |
| 20.04.2022 | O-sjuer 1, Røstad | C2 | 21.51 | 11 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2021 | O-sjuer 10, Leva-Fro/Røstad | C2 | 14.26 | 6 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2021 | O-sjuer 9, Nybrotta | C2 | 46.43 | 12 | 9.24 | 18.28 | 3.43 | 16.43 | 2.12 | |
| 25.08.2021 | O-sjuer 9, Nybrotta | N1 | 16.05 | 4 | 3.07 | 10.20 | 2.00 | 10.40 | 1.57 | |
| 21.08.2021 | KM sprint | H 9-10 | 16.44 | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2021 | O-sjuer 8, Skallstuggu | C2 | 27.25 | 13 | 3.41 | 16.41 | 2.14 | 16.10 | 1.47 | |
| 19.05.2021 | O-sjuer 5, Gjeldsåsen | N1 | 32.18 | 5 | 10.52 | 11.00 | 3.42 | 11.08 | 1.59 | |
| 02.05.2021 | Blåveisløpet | H 9-10 | 21.20 | – | 0.58 | 11.09 | 0.30 | 11.08 | 1.59 | |
| 28.04.2021 | O-sjuer 3, Storåsen | N1 | 17.09 | 5 | 5.57 | 12.11 | 4.14 | 10.49 | 1.36 | |
| 14.04.2021 | O-sjuer 1, Staupshaugen | N1 | 19.14 | 6 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2020 | TA-sprint 4 | Åpen 1,5 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 04.07.2020 | Sommerløpet | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2019 | Bygdakamp 6 | N1 | 54.05 | 66 | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2019 | O-Sjuer 7 | N1 | 29.23 | – | 5.04 | 13.46 | 2.22 | 12.43 | 1.13 | |
| 05.06.2019 | Bygdakamp 4 | N-åpen | 19.56 | – | 2.27 | 15.37 | 1.55 | 12.32 | 1.06 | |
| 02.06.2019 | Direkteklasser KM stafett NTOK og STOK | N-åpen | 39.02 | – | 0.00 | 15.32 | 0.00 | 12.32 | 1.06 | |
| 22.05.2019 | O-sjuer 3 / Bygdakamp 3 | N1 | 21.37 | – | 1.50 | 12.09 | 1.02 | 12.15 | 1.17 | – |
| 15.05.2019 | O-Sjuer 2 | N1 | 18.37 | – | 2.56 | 11.39 | 1.50 | 12.15 | 1.17 | – |
| 24.04.2019 | BK 1 | N 1,5 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2018 | O-sjuer nr. 8 | C2 | 30.46 | 20 | 2.21 | 20.27 | 1.34 | 19.42 | 1.53 | |
| 03.05.2017 | O-sjuer 3/Bygdakamp 1 | C2 | 46.43 | 12 | 9.24 | 20.36 | 4.09 | 18.29 | 2.12 | – |
| 03.05.2017 | O-sjuer 3/Bygdakamp 1 | N1 | 16.05 | 4 | 3.07 | 18.31 | 3.35 | – | – | – |
| 20.08.2014 | Bygdakamp nr.5 | C2 | 14.26 | 6 | 0.53 | 14.06 | 0.52 | – | – | – |