Løperprofil
Alasdair Mackenzie
Nydalen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
27 løp
Sprintrankingen
5 løp
B-rankingen
13 løp
Skogsrankingen
nr. 2338 av 3540
Nr. 2338 av 3540 blant menn i Norge · nr. 254 av 354 i klassen H50–54 · nr. 45 av 74 i 1973-kullet
- Forventet kmtid
- 13.15
- Løpskapasitet
- 10.50
- O-evne
- 2.25
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.15
- Sikkerhet
- 19
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 107 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i desember (±2,2 %)
- Løp i grunnlaget
- 28 (sist 23.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0443 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0438 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0908 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0191 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 12,42 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 19,49 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3154 |
| bomVekt | 224,21 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,671 |
| bomStorSigma | 1,0138 |
| antallBom | 103 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0365 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0407 |
| havariVekt | 16,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0079 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,679 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0211 |
| fartSesongSin | 0,0041 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2882 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3527,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.46
- Løpskapasitet
- 7.30
- O-evne
- 0.15
- Jevnhet ±
- 5,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.17
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 1,1
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 05.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0767 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0818 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0569 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0368 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,45 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,8 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2719 |
| bomVekt | 56,23 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2199 |
| bomStorSigma | 0,6646 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0992 |
| havariVekt | 2,62 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9606 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0016 |
| fartSesongSin | 0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2782,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2877,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.23
- Løpskapasitet
- 10.40
- O-evne
- 2.44
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.47
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 102 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,9 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 14 (sist 17.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1818 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2129 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,079 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0574 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,67 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,39 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0462 |
| bomVekt | 80,62 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6229 |
| bomStorSigma | 1,0367 |
| antallBom | 41 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0404 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0714 |
| havariVekt | 4,72 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,013 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3085 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0024 |
| fartSesongSin | −0,0047 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2509,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3151,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 66 | 24.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel, bom 7.07 | 72 | nr. 1174 |
| Bom over fem minutter | 66 | 24.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel, bom 7.07 | 72 | nr. 3564 |
| Bom over ti minutter | 85 | 23.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel, bom 11.31 | 180 | nr. 5304 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23.10.2026 | Harry Lagerts Nattcup 2026 – Finale | Ola | 2.41.24 | 24 /28 | 2.31 | 10.33 | 0.11 | 13.15 | 2.25 | |
| 17.10.2026 | Blodslitet og NM ultralang | H50 | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.10.2026 | Harry Lagerts Nattcup 2026 – Løp 3 | LokalH | 36.51 | 24 /59 | 1.40 | 10.17 | 0.28 | 13.15 | 2.25 | |
| 30.09.2026 | Harry Lagerts Nattcup 2026 – Løp 2 | LokalH | 52.51 | 30 /59 | 4.10 | 12.06 | 0.57 | 13.52 | 2.56 | |
| 26.08.2026 | NSK Klubbmesterskap 2026 | H 45- | 52.25 | 13 /21 | 4.33 | 10.26 | 0.54 | 13.56 | 2.59 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | H50-1 | 1.15.12 | 91 /136 | 4.45 | 11.53 | 0.45 | 14.13 | 3.06 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | H50-1 | 54.59 | 112 /136 | 7.56 | 14.10 | 2.03 | 14.13 | 3.06 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | H50-1 | 42.24 | 121 /136 | 12.07 | 14.52 | 4.15 | 14.13 | 3.06 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | H50-1 | 2.04.56 | 112 /136 | 31.56 | 16.25 | 4.12 | 14.13 | 3.06 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | H50-1 | 1.35.13 | 115 /137 | 24.53 | 13.59 | 3.39 | 14.13 | 3.06 | |
| 03.06.2026 | NSK Klubbcup #2 2026 | H 45- | 43.14 | 15 /25 | 3.28 | 11.16 | 0.54 | 13.42 | 2.51 | |
| 31.05.2026 | Gromløpet | AL-åpen | 1.19.03 | 8 /18 | 5.00 | 11.29 | 0.44 | 13.56 | 3.02 | |
| 30.05.2026 | NIttedalsløpet | H 50- | 54.00 | 11 /11 | 15.03 | 13.39 | 3.48 | 13.56 | 3.02 | |
| 25.05.2026 | Løvspretten | AL-Åpen | 1.38.14 | 50 /65 | 10.53 | 12.20 | 1.22 | 13.56 | 3.02 | |
| 10.05.2026 | Nydalten | AL-åpen | 47.51 | 16 /28 | 7.01 | 13.18 | 1.59 | 13.56 | 3.02 | |
| 06.05.2026 | NSK Klubbcup #1 2026 | AM-Åpen 17 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2026 | Oslo City Cup - Finale | ÅpenLang | 15.07 | 24 /95 | 0.22 | 7.18 | 0.11 | 7.54 | 0.16 | |
| 18.04.2026 | Halden O-Meeting Mellom | AL-åpen | 1.05.21 | 26 /27 | 16.09 | 14.09 | 3.31 | 14.42 | 3.30 | |
| 24.10.2025 | Harry Lagerts Nattcup 2025 – Finale | LokalH | 1.07.10 | 14 /50 | 1.57 | (9.07) | 0.18 | 14.59 | 3.30 | |
| 18.10.2025 | Blodslitet | H50 | 1.53.25 | 41 /51 | – | – | – | – | – | – |
| 15.10.2025 | Harry Lagerts Nattcup 2025 - Løp 3 | LokalH | 54.47 | 48 /71 | 6.24 | 12.45 | 1.29 | 14.59 | 3.30 | |
| 08.10.2025 | Harry Lagerts Nattcup 2025 – Løp 2 | LokalH | 57.02 | 75 /84 | 15.57 | 15.48 | 4.25 | 14.59 | 3.30 | |
| 05.10.2025 | Gromløpet Nord Sør | H15km | 3.37.09 | 37 /42 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2025 | Harry Lagerts Nattcup 2025 – Løp 1 | LokalH | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2025 | Klubbmesterskap Skog Nydalens SK. NSK cup løp 3 | AL-åpen | 1.26.30 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 17.08.2025 | Fossumløpet 2025 med Trimtex-cup | B-åpen 17- | 49.00 | 6 /17 | 13.23 | 15.05 | 4.07 | 13.27 | 2.33 | |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | Röd 6,0 | 1.02.04 | 6 /16 | 7.35 | 12.00 | 1.28 | 13.15 | 2.25 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | Röd 6,0 | 1.10.04 | 5 /16 | 8.05 | 13.15 | 1.32 | 13.15 | 2.25 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | Röd 6,0 | 53.42 | 1 /16 | 5.50 | 11.02 | 1.12 | 13.15 | 2.25 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | Röd 6,0 | 1.14.26 | 2 /16 | 3.30 | 11.44 | 0.33 | 13.15 | 2.25 | |
| 22.06.2025 | O-Festival lang | B-åpen 17- | 55.43 | 37 /109 | 19.19 | 15.45 | 5.28 | 13.57 | 3.09 | |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | B-åpen 17- | 38.39 | 22 /127 | 11.02 | 14.23 | 4.06 | 13.57 | 3.09 | |
| 04.06.2025 | NSK Klubbcup #2 - 2025 | B-åpen 17- | 47.07 | 2 /10 | 7.49 | 13.02 | 2.10 | 13.57 | 3.09 | |
| 13.05.2025 | Oslo City Cup løp 5 - finale | ÅL | 25.28 | 27 /53 | 4.19 | 8.48 | 1.30 | 7.58 | 0.19 | |
| 07.05.2025 | NSK Klubbcup #1 2025 | B-åpen 17- | 34.37 | 1 /7 | 0.51 | 10.57 | 0.16 | 13.23 | 2.06 | |
| 06.05.2025 | Oslo city cup løp 4 | ÅL | 23.12 | 4 /34 | 1.00 | 7.23 | 0.19 | 7.58 | 0.19 | |
| 22.04.2025 | Oslo city cup løp 3 | AL-åpen | 31.52 | 14 /23 | 7.48 | 10.02 | 2.27 | 8.15 | 0.24 | – |
| 08.04.2025 | Oslo City Cup løp 2 | Åpen lang | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 05.04.2025 | Lørdagskjappen | B-åpen 17- | 42.51 | 2 /49 | 5.19 | 12.18 | 1.32 | 13.55 | 2.30 | |
| 01.04.2025 | Oslo City Cup løp 1 | ÅL | 24.09 | 9 /29 | 2.22 | 8.31 | 0.50 | 8.15 | 0.24 | – |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | H50-2 | 1.42.05 | 116 /138 | 18.28 | 16.19 | 2.57 | 18.33 | 4.55 | |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | H50-2 | 1.11.11 | 120 /138 | 26.44 | 19.16 | 7.14 | 18.33 | 4.55 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | H50-2 | 1.53.16 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | H50-2 | 1.06.42 | 119 /138 | 6.25 | 15.56 | 1.32 | 18.33 | 4.55 | |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | H50-2 | 2.40.47 | 131 /136 | 46.09 | 22.55 | 6.35 | 18.33 | 4.55 | |
| 09.06.2024 | KM mellomdistanse Gromløpet | AL-åpen | 1.11.13 | 28 /34 | 4.38 | 14.28 | 0.57 | 16.12 | 3.21 | |
| 15.05.2024 | NSK Klubbcup #1 | H 45- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 12.05.2024 | Huldersprinten | H 50- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 15.10.2023 | Lillomarka Nord Sør | H10km | 1.41.08 | 24 /94 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2023 | klubbmesterskap Skog Nydalens SK. NSK cup løp 2 | Løype: H 15-16, H 45 AB | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | 3-dagars Medelsvår 5,0 | 1.18.31 | 25 /43 | 15.27 | 13.16 | 2.37 | 15.43 | 4.13 | – |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | 3-dagars Medelsvår 5,0 | 1.04.22 | 29 /43 | 18.45 | 17.35 | 5.07 | 15.43 | 4.13 | – |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | 3-dagars Medelsvår 5,0 | 1.03.51 | 23 /43 | 22.48 | 15.24 | 5.30 | 15.43 | 4.13 | – |
| 28.05.2023 | Pinseløpet dag 2 | H 50- | 1.24.09 | 39 /43 | 20.49 | 13.57 | 3.27 | 16.03 | 4.49 | |
| 24.05.2023 | NSK klubbcup #1 | B-åpen 17- | 30.00 | 2 /4 | 1.51 | 14.55 | 0.55 | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | Bopen17 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | Bopen17 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | Bopen17 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 17.07.2022 | Fjord-O 2022 | Bopen17 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2022 | NSK-cup løp 1 | H 45- | 1.27.24 | 20 /21 | 15.57 | 18.03 | 3.18 | 18.42 | 4.28 | – |
| 15.05.2022 | Gromløpet med Trimtex-cup | H 45- | 1.41.48 | 14 /14 | 36.16 | 23.29 | 8.22 | 18.42 | 4.28 | – |
| 02.11.2019 | Trollnatta og natt-O-toget | Troll-Lang | 26.25 | 13 /86 | 2.40 | 12.37 | 1.16 | 12.53 | 1.30 | – |
| 11.08.2019 | Night Hawk Individual (Sunday) | Åpen C | 58.55 | 4 /11 | 10.23 | 19.19 | 3.24 | – | – | – |