Løperprofil
Oline Randli Elden
Freidig
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
C-rankingen
9 løp
N-rankingen
10 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.48
- Løpskapasitet
- 9.06
- O-evne
- 1.42
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.46
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 105 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 24.07.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2168 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3175 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1512 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,5 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0595 |
| bomVekt | 2,13 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6566 |
| bomStorSigma | 0,8785 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0476 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 0,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2422,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2873,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.37
- Løpskapasitet
- 8.26
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.02
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 60 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 01.05.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0397 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,155 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,114 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,59 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0612 |
| bomVekt | 4,94 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0998 |
| bomStorSigma | 0,6547 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0834 |
| havariVekt | 0,2 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3126,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3196,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.21
- Løpskapasitet
- 11.56
- O-evne
- 1.25
- Jevnhet ±
- 10,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.49
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 7 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 18.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0669 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0515 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1008 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0594 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,47 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,79 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9406 |
| bomVekt | 36,1 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4464 |
| bomStorSigma | 0,6783 |
| antallBom | 16 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,073 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0902 |
| havariVekt | 3,53 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0042 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7502 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0027 |
| fartSesongSin | −0,0098 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2820,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3152,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.20
- Løpskapasitet
- 7.07
- O-evne
- 1.13
- Jevnhet ±
- 12,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.13
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 09.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,574 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,6153 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1203 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1357 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,16 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,95 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7912 |
| bomVekt | 17,53 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,434 |
| bomStorSigma | 0,8158 |
| antallBom | 12 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,047 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0288 |
| havariVekt | 1,5 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0009 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,547 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0027 |
| fartSesongSin | −0,006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1702,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1994,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 25 | 04.09.2025 STOK Ungdomløp 7, bom 10.10 | 75 | – |
| Bom over fem minutter | 25 | 04.09.2025 STOK Ungdomløp 7, bom 10.10 | 182 | – |
| Bom over ti minutter | 25 | 04.09.2025 STOK Ungdomløp 7, bom 10.10 | 338 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 15.01.2026 | HLP kveldssamling 1 - innendørsorientering | D13-16 C | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2025 | Ungdomsløp 8 | D 11-12 | 27.21 | 7 /8 | 2.12 | 14.42 | 1.11 | 14.25 | 1.24 | |
| 13.09.2025 | Tour de Trondheim dag 2 og Ungdomsløp | D 11-12 | 28.27 | 8 /9 | 2.30 | 16.40 | 1.28 | 14.25 | 1.24 | |
| 12.09.2025 | Tour de Trondheim dag 1 (KM Sprint Nord-Trøndelag) | D 11-12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2025 | STOK Ungdomløp 7 | D 11-12 | 30.47 | 8 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2025 | Ungdomsløp nr. 6 | D 11-12 | 28.58 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2025 | Ungdomsløp 5 | D 11-12 | 26.32 | 5 /6 | 4.06 | 15.46 | 2.26 | 13.30 | 1.28 | |
| 07.05.2025 | Trondheim sprintcup, løp 5 | D 11-12 | 23.21 | 6 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 19.09.2024 | STOK Ungdomsløp 9 | D 11-12 | 26.33 | 8 /16 | 1.31 | 14.16 | 0.49 | 13.56 | 1.27 | |
| 12.09.2024 | STOK Ungdomsløp 8 | D 11-12 | 28.28 | 8 /17 | 3.50 | 13.11 | 1.47 | 13.56 | 1.27 | |
| 05.09.2024 | STOK Ungdomsløp 7 | D 11-12 | 22.42 | 9 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 30.08.2024 | Tour de Trondheim dag 1 og Ungdomsløp 6 | D 11-12 | 11.37 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2024 | Ungdomsløp nr. 5 | D 11-12 | 27.55 | 7 /8 | 7.03 | 17.54 | 4.31 | 13.54 | 1.27 | |
| 12.06.2024 | Klubbmesterskap Sp.kl. Freidig | D 11-12 | 36.41 | 4 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2024 | STOK Ungdomsløp 4 | D 11-12 | 25.03 | 6 /16 | 0.06 | 12.12 | 0.03 | 13.42 | 1.15 | |
| 02.06.2024 | Trondheim Open, JWOC uttak lang | D 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2024 | STOK Ungdomsløp 3 - Skogskarene | D 11-12 | 37.05 | 11 /17 | 6.09 | 16.24 | 2.43 | 14.38 | 1.31 | – |
| 15.05.2024 | STOK Ungdomsløp 1 | D 11-12 | 21.07 | 8 /27 | 0.01 | 12.48 | 0.01 | 14.38 | 1.31 | – |
| 08.05.2024 | Trondheim Sprintcup - løp 5 | D 11-12 | 8.52 | 4 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2024 | KM sprintstafett - Individuelle klasser | D 11-12 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2024 | KM sprintstafett NTOK og STOK | D 11-12 | 13.24 | 12 | 0.34 | 9.57 | 0.25 | – | – | – |
| 25.04.2024 | Trondheim Sprintcup, løp 3 | D 11-12 | 17.47 | 15 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 11.04.2024 | Trondheim sprintcup, løp 1 | D 11-12 | 23.47 | 5 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2023 | Jaktprøven | DH -12 | 0.01 | 13 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2023 | Tour de Trondheim dag 3 | D 9-10 | 18.25 | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2023 | Tour de Trondheim dag 2 | D 9-10 | 20.25 | – | 3.22 | 14.14 | 2.21 | 11.08 | 1.02 | |
| 08.09.2023 | Tour de Trondheim dag 1 m/Ungdomsløp 8 | D 9-10 | 18.32 | – | – | – | – | – | – | – |
| 31.08.2023 | STOK Ungdomsløp 7 | D 9-10 | 12.56 | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2023 | Midt-Norsk mesterskap, Sprint | D 9-10 | 8.27 | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2023 | Ungdomsløp 6 | D 9-10 | 17.39 | – | 0.20 | 10.36 | 0.12 | 10.33 | 0.55 | |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | Etappstart U2 | 37.51 | 15 /46 | 9.33 | 10.33 | 2.40 | – | – | – |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | Etappstart U2 | 1.30.08 | 25 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2023 | STOK Ungdomsløp 5 | D 9-10 | 14.38 | – | 1.44 | 10.47 | 1.17 | 10.20 | 1.04 | |
| 14.06.2023 | Klubbmesterskap 2023 | D 9-10 | 15.11 | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2023 | Oppdal 2-dagers. Dag 2 | D 9-10 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 08.06.2023 | STOK Ungdomsløp 4 | D 9-10 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2023 | STOK Ungdomsløp 2 | D 9-10 | 9.51 | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2023 | KM Sprint | D -10 | 9.57 | – | – | – | – | – | – | – |
| 04.05.2023 | Trondheim sprintcup, løp 5 | D 9-10 | 27.55 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2022 | STOK Ungdomsløp 8 | D 9-10 | 17.36 | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2022 | Tour de Trondheim dag 1 og Ungdomsløp 6 | D 9-10 | 10.32 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2022 | Ungdomsløp, løp 5 | D 9-10 | 19.37 | – | 1.50 | 10.06 | 0.57 | 10.32 | 1.04 | |
| 20.08.2022 | Midt-Norsk Mesterskap, Langdistanse | D 9-10 | 39.30 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2022 | Midt-Norsk Mesterskap, Sprint | D 9-10 | 10.26 | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2022 | Ungdomsløp nr. 4 | D 9-10 | 7.39 | 2 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2022 | Ungdomsløp 3 | D 9-10 | 22.07 | – | 6.39 | 11.49 | 3.33 | 10.34 | 1.17 | |
| 02.06.2022 | STOK Ungdomsløp 2 Skogskarene | D 9-10 | 24.31 | – | 3.52 | 10.13 | 1.37 | 10.34 | 1.17 | |
| 28.05.2022 | Trondheim Open, dag 2 | D 9-10 | 26.16 | – | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2022 | Ungdomsløp 1 | D 9-10 | 11.48 | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2021 | Tour de Trondheim | N-åpen | 14.46 | – | 1.39 | 9.09 | 1.01 | 11.10 | 0.41 | |
| 03.09.2021 | Tour de Trondheim og Ungdomsløp 7 | N-åpen | 7.33 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2021 | Ungdomsløp 6 | N-åpen | 17.12 | 4 /18 | 0.04 | 10.32 | 0.02 | 11.57 | 0.45 | |
| 19.08.2021 | Ungdomsløp 5 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2021 | Midt-Norsk Mesterskap, Langdistanse | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.08.2021 | Midt-Norsk Mesterskap, Sprint | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 16.06.2021 | Klubbmesterskap | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2021 | Bymarka 2-dagers. Dag 1 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.06.2021 | Ungdomsløp 4 Skogskarene | N-åpen | 18.40 | – | 2.21 | 10.58 | 1.23 | 12.36 | 0.53 | |
| 03.06.2021 | STOK Ungdomsløp 3 | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2021 | Ungdomsløp 2 STOK | N-åpen | 12.28 | – | 0.14 | 11.10 | 0.13 | 13.28 | 0.46 | – |
| 20.05.2021 | Ungdomsløp 1 | N-åpen | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2021 | Freidig"stafetten" (individuelt løp) | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2020 | Tour de Trondheim og Student-NM | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2020 | Tour de Trondheim - Mellom (ungdomsløp 4) | N-åpen | 29.50 | – | 1.33 | 14.55 | 0.47 | – | – | – |